Установка на комп'ютері кількох операційних систем

Не рідко у користувача виникає необхідність в установці на свій комп'ютер не однієї операційної системи, а декількох, наприклад, двох систем в зв'язці - наприклад, Windows і Linux Не рідко у користувача виникає необхідність в установці на свій комп'ютер не однієї операційної системи, а декількох, наприклад, двох систем в зв'язці - наприклад, Windows і Linux. Причиною може бути специфічна робота користувача ПК, його бажання протестувати нове програмне обладнання або ж інші причини.

У цьому матеріалі мова піде про те, як легко і швидко самому впоратися з установкою на свій комп'ютер більш ніж однієї операційної системи, скорочено ОС. Буде розглянуто кілька класичних і найпопулярніших комбінацій операційних систем або зв'язок. Йтиметься про загальний принцип установки ОС і основним деталях даного процесу.

Дуже популярна установка на комп'ютері комбінації операційних систем Windows 7 і Windows ХР. В процесі установки згаданої комбінації операційних систем користувачеві ПК доведеться скористатися спеціальним програмним забезпеченням (софтом) для завантаження двох ОС. Як приклад можна порекомендувати невелику і просту у використанні програму EasyBCD для настройки завантажувача ОС Windows. З допомогу ю EasyBCD будь-який користувач зможе ПК налаштувати завантажувач операційної системи Windows таким чином, щоб було можливо завантажувати на одному комп'ютері кілька ОС, включаючи майже всі версії Windows, Linux, Mac OS X. До того ж, EasyBCD поширюється її творцями безкоштовно.

При звичайній почергової установці двох операційних систем (без застосування вищезгаданої допоміжної програми), результат буде наступний - завантажуватися буде на ПК користувача тільки встановлена ​​останньої операційна система. В процесі установки ОС сімейства Windows відбувається автоматичне стирання загрузчиков всіх раніше встановлених на комп'ютер операційних систем і установка на їх місце свого рідного завантажувача. Ось з цієї причини і доводиться використовувати такі програми для установки ОС, як EasyBCD.

Дану програму інсталятор можна скачати і залишити на час на нейтральному інформаційному носії або завантажити її на комп'ютер після установки однієї з вище згаданих ОС Windows. Варто сказати, що абсолютно неважливо, яка версія буде встановлена ​​першої - Windows ХР або Windows 7.

Встановивши першу версію можна братися за установку і другої операційної системи, тільки на іншому розділі, краще буде, якщо установка нової операційної системи буде на іншому жорсткому диску. Наступним кроком є ​​установка на комп'ютер програми інсталяції операційних систем EasyBCD.

Інтерфейс даної програми може бути російською або англійською мовою. У разі другого варіанту турбуватися все одно не варто, якщо володієш хоча б азами даної іноземної мови. Відкривши програму інсоляції ОС, необхідно додати запис про першу встановленої ОС в програму завантаження, щоб була можливість при включенні комп'ютера завантажувати і її при бажанні, а не тільки другу, встановлену за замовчуванням ОС. На панелі управління програми інсталяції ОС необхідно додати новий вхід для завантаження встановленої першої операційної системи. Переглянувши далі свідчення налаштувань програми, користувач знайде два записи в програмі завантаження: операційна система Windows XP і система Windows 7. На цьому дану процедуру настройки можна вважати успішно завершеною і спокійно перезавантажувати комп'ютер. Надалі вже користувач може завантажуватися з-під бажаної їм операційної системи.

Альтернативним і досить поширеним серед користувачів ПК є так само установка на свій комп'ютер комбінації таких операційних систем як Linux і Windows. Дана зв'язка дозволять користувачеві протестувати операційну систему сімейства Linux без відриву від полюбилася багатьом системи Windows, до якої виробилася вже певна прихильність.

В даному випадку користувач може обійтися і без програми, налаштовують завантажувальний запис, як в першому описаному вище випадку. Тут використовуються стандартні можливості операційної системи Linux. першою необхідно встановити класичним способом операційну систему сімейства Windows, а потім провести установку і ОС Linux, яка в порівнянні з Windows сторонні завантажувачі не пере в процесі установки. Під час інсталяції операційної системи Linux ні в якому разі не можна використовувати весь диск, якщо немає бажання втратити всі наявні на ньому дані. Потрібно спочатку просто виділити для даної потреби окремий розділ. У момент завершення установки ОС Linux створює автоматично завантажувальний меню, на якому користувач в майбутньому може вибирати будь-яку з наявних під завантаження операційних систем. Разом з цим весь процес установки даної комбінації операційних систем можна також саме провести за допомогою спеціальної програми для інсталяції ОС, як та ж EasyBCD.

Комбінація настановних операційних систем на комп'ютері може складатися не тільки з двох систем, але і більш. Наприклад за допомогою здатної створювати облікові записи в програмі завантаження операційної системи EasyBCD або інших аналогічних їй програм можна створити комбінацію з операційної системи Linux, ОС Windows ХР, ОС Windows 7 і якийсь інший портативної операційної системи типу Kolibri OS. На вкладках створюються записи для всіх інстальованих операційних систем. Таким чином, можна додатково встановити ще операційну сімейства Mac OS або стару версію операційної системи сімейства Windows, як та ж Windows 98 або Windows NT і так далі.

Ось і було розглянуто коротко кілька варіантів установки комбінацій декількох різних операційних систем на один комп'ютер. В процесі, пов'язаному з установкою різних операційних систем, експериментів користувач ПК повинен бути обережним щодо вибору інстальованих їм на свій ПК програмних продуктів, враховуючи їх походження та якість. Наостанок не варто особливо захоплюватися і дотримуватися розумну міру в своєму прагненні експериментувати. Бажаємо всім безвідмовної роботи свого комп'ютера, незалежно від встановлених там операційних систем і програмного забезпечення.

IRC (Internet Relay Chat)