Mobile-review.com МТС: модем 4G Wi-Fi

 1. зміст:
 2. Крапки над «i»
 3. позиціонування
 4. Комплектація і дизайн
 5. конструкція
 6. Характеристики
 7. Досвід роботи
 8. управління пристроєм
 9. резюме
 10. Посилання по темі

Був варіант заголовка «Інтернет з розетки», але краще без плутанини. Модель MTS 825FT, уроджений Huawei E8278. LTE-модем з модулем Wi-Fi, по суті - модем з функцією роутера. Форматі не надпопулярний, але в певних споживчих сегментах затребуваний.

Попередня модель Huawei E355 користувалася достатнім успіхом як у всьому світі, так і в Росії. У нас в країні набула поширення операторська версія Білайн, наш огляд можна почитати тут . Huawei E355 був дуже непоганий за характеристиками і в ряд сценаріїв вписувався ідеально, але пристрою не вистачало підтримки 4G.

Huawei E355 був дуже непоганий за характеристиками і в ряд сценаріїв вписувався ідеально, але пристрою не вистачало підтримки 4G

Оновлений варіант Huawei E8278 вийшов з підтримкою 4G, і я з цікавістю чекав появи операторської версії. Не секрет, що роздрібні ціни на «фірмове» обладнання не відрізняються гуманністю, брендовані і залоченние операторські аналоги обходяться нам істотно дешевше. На жаль, не всі цікаві моделі закуповуються Мобілка, але цей «моутер» в МТС з'явився під назвою MTS 825FT.

Цей же Huawei E8278 трохи раніше виявився в Краснодарі на сайті інтернет-магазину Мегафон. Там він фігурує під назвою «4G + (LTE) / Wi-Fi модем Мегафон Turbo», і просять за цю брендовану версію аж 3 799 руб.

зміст:

 1. Крапки над «i»
 2. позиціонування
 3. Комплектація і дизайн
 4. конструкція
 5. Характеристики
 6. Досвід роботи
 7. управління пристроєм
 8. резюме

Крапки над «i»

Ціна пристрою заявлена ​​в 2 350 руб., Модем залочений для роботи в мережі МТС. Підтримується робота в LTE FDD 800, 1800, 2600 МГц, LTE ТDD 2600 МГц, 3G 900/2100 МГц, 2G 900/1800 МГц. Wi-Fi 802.11 b / g / n. За своїми габаритами і пропорцій не відрізняється від звичайного модему. Підтримує одночасне підключення до 10 користувачів. Працює від порту USB комп'ютера, стандартного мережевого адаптера (потужності адаптера з вихідним струмом 1 А вистачає) або від зовнішнього акумулятора.

Працює від порту USB комп'ютера, стандартного мережевого адаптера (потужності адаптера з вихідним струмом 1 А вистачає) або від зовнішнього акумулятора

Гнізда під зовнішні антени MIMO присутні, роз'єми TS-9. Гніздо під карту пам'яті microSD є, підтримується обсяг до 32 ГБ. Штекер USB виконаний як ротатор з трьома положеннями, фіксованих проміжних положень немає. SIM-карта звичайного типорозміру (miniSIM).

Чутливість в мережі 4G (LTE) хороша, в 3G - дещо гірше очікуваного від модему. Підтримка LTE TDD присутній, для абонентів МТС поки це важливий плюс. Автоматичне перемикання між 4G / 3G / 2G відпрацьовує швидко і впевнено, в режимі «Авто» я не помітив зависань ні в одному зі стандартів. З пріоритетом 4G все в порядку, і роутер відразу перемикається в LTE при появі навіть порівняно слабкого сигналу.

позиціонування

В першу чергу, це модем, вдало доповнений модулем Wi-Fi і отримав завдяки цьому важливу універсальність і незалежність від комп'ютера. Якщо вам потрібен роутер для домашньої або офісної мережі, то стаціонарний пристрій плюс звичайний модем будуть раціональним вибором. А Huawei E8278 незамінний в поїздках, на дачі, в якості аварійного і тимчасового рішення. Для роботи цього модему-роутера (я пропонував назву «моутер») досить звичайного зарядника з USB-гніздом, такий нині знайдеться майже у кожного власника смартфона. Прийнятне максимальну кількість підключень (10 замість колишніх п'яти в E355) дозволяє використовувати роутер і в якості тимчасового або резервного рішення для невеликого офісу, 4G-підключення для таких цілей буде досить.

Прийнятне максимальну кількість підключень (10 замість колишніх п'яти в E355) дозволяє використовувати роутер і в якості тимчасового або резервного рішення для невеликого офісу, 4G-підключення для таких цілей буде досить

Я б сформулював так: якщо передбачається купівля модема, то E8278 можна розглянути як альтернативу, він універсальний. А якщо при цьому передбачаються поїздки, то майже однозначно варто брати. Для дачі теж відповідне рішення категорії «дешево і сердито». Якщо потрібен варіант тільки для поїздок / походів, то кишеньковий роутер 2G / 3G / 4G виглядає краще і обійдеться набагато дорожче. Затребуваний сценарій - інтернет в автомобілі, для цих цілей E8278 підходить дуже добре.

Затребуваний сценарій - інтернет в автомобілі, для цих цілей E8278 підходить дуже добре

Варіант з використанням зовнішнього акумулятора теж не виключаю, хоча підсумкова «ціна питання» виявиться вище. Зате немає проблем з вибором батарейки потрібної ємності. Тільки врахуйте, що оптимізацією енергоспоживання тут навряд чи займалися цілеспрямовано, E8278 витрачає батарейку помітно швидше, ніж мобільний роутер. Зовнішній акумулятор 13 000 mAh протримався 28 годин, 4 000 mAh - близько 8 годин не дуже активної експлуатації.

До змісту >>>

Комплектація і дизайн

Коробочка акуратна і симпатична, всередині без надмірностей. Власне «моутер», короткий «Керівництво користувача», талон і листівка-нагадування про існування в МТС програми «20% повертаються!». Ніяких сполучних кабелів, блоку живлення і т. П. Карти пам'яті в комплекті теж немає. Гаразд, такого добра у всіх вдома вистачає.

Гаразд, такого добра у всіх вдома вистачає

Дизайн порадував повною відсутністю навіть натяків на спроби чимось виділитися, звичайний «свисток». Глянцевий пластик миттєво збирає на собі відбитки пальців, але для модему це навряд чи критично.

До змісту >>>

конструкція

Як вже написав, штекер USB виконаний як ротатор з трьома положеннями: закритий, відкритий повністю і під прямим кутом. Проміжних фіксованих положень немає, тільки вертикальне чи горизонтальне. Упору під палець на ротаторі немає, і в закритому положенні його доводиться піддягати нігтем.

Упору під палець на ротаторі немає, і в закритому положенні його доводиться піддягати нігтем

Корпус відкривається зрушенням кришки (однієї з половинок). SIM-карта стандартного розміру, гніздо є після зняття кришки корпусу. Там же, всередині корпусу, кнопка Reset (скидання установок на заводські параметри). Пароль до мережі Wi-Fi теж всередині, але корпус легко відкрити і на працюючому модемі. Зібрано акуратно, без щілин і люфтів. Цікаво, що бічні грані зроблені плоскими і модем легко встає на стіл вертикально. При тому, що ставити його неможливо через відсутність свого харчування. А ось роутери з акумуляторами, які іноді поставити хочеться, чомусь норовлять робити зі скошеними гранями, такий маленький парадокс.

А ось роутери з акумуляторами, які іноді поставити хочеться, чомусь норовлять робити зі скошеними гранями, такий маленький парадокс

Своєрідно вирішено питання індикації режимів. На перший погляд, на модемі присутній окремий дисплей, насправді, це просто шматочок пластику з перегородками і прозорим малюнком значків.

На перший погляд, на модемі присутній окремий дисплей, насправді, це просто шматочок пластику з перегородками і прозорим малюнком значків

Під пластиком - три світлодіода, які і виконують роль індикаторів підключення, роботи мережі Wi-Fi і приходу SMS-повідомлення. Все просто і банально, але виглядає симпатично. Окремий світлодіод для індикації непрочитаних SMS - відмінна вигадка. Мало не рік буйного розквіту SMS-спаму відучив нас від правильної звички лізти в web-інтерфейс перевіряти повідомлення, яскравий вогник буде хорошим стимулом.

Мало не рік буйного розквіту SMS-спаму відучив нас від правильної звички лізти в web-інтерфейс перевіряти повідомлення, яскравий вогник буде хорошим стимулом

Антенні гнізда TS-9 - зовні під заглушками, їх два (під антену MIMO). Гніздо під карту microSD - теж зовні на цій же грані корпусу. Дублюючий штекер гніздо microUSB не передбачено, шкода. Встиг оцінити практичність такого універсального рішення, зручно встромляти шнурок від зарядника смартфона.

Встиг оцінити практичність такого універсального рішення, зручно встромляти шнурок від зарядника смартфона

До змісту >>>

Характеристики

Основні технічні характеристики вказані на упаковці, см. Вище. Робота в стандарті LTE TDD істотна для умов Москви, де мережа LTE TDD у МТС непогано розвинена і в міру швидкого зростання парку пристроїв LTE FDD мала б забезпечувати більш високі швидкості передачі даних. Якщо, звичайно, від цієї мережі не відмовляться на етапі який-небудь черговий «великої модернізації».

Якщо, звичайно, від цієї мережі не відмовляться на етапі який-небудь черговий «великої модернізації»

Підтримувані діапазони залежать від версії прошивки, в інших варіантах бачив GSM 1800 / GSM 1900 / GSM 850 / GSM 900, UMTS 1900 / UMTS 2100 / UMTS 850 / UMTS 900, LTE FDD 1800 / LTE FDD 2100 / LTE FDD 2600 / LTE FDD 800 / LTE FDD 900, LTE TDD 2600.

Залишилося вказати габарити і вага: 100 x 33 x 14 мм, 40 грам. Легендарний модем Huawei E392 був значно більший і важчий. Наш Huawei E8278 (він же MTS 825FT) багато місця в сумці не займе, а зарядний пристрій все одно завжди з собою, в поїздці від нього нікуди не дітися.

До змісту >>>

Досвід роботи

Харчування. Про трохи більшу (у порівнянні з мобільними роутерами) «ненажерливість» вже писав. Але в межах розумного і в мережі LTE модем поводиться добре. Що дивно для його габаритів, досить помірковано гріється навіть в режимі активної передачі даних. В кінці закачування дистрибутива вагою близько 500 МБ модем був гарячий, але гарячий в міру. У звичайному режимі web-серфінгу модем трохи теплий.

У звичайному режимі web-серфінгу модем трохи теплий

Дешевого адаптера на вихідний струм 500-700 mA нашому E8278 явно мало. Причому підступно мало: начебто працює, але може зависати, перезавантажуватися і інші «маленькі радощі». Пристойний (не в переході куплений) адаптер на 1 А працює нормально, але я б орієнтувався на 1.5 А. Для душевного спокою власника.

Для душевного спокою власника

Із зовнішніми акумуляторами проблем немає, все працює. Але майже всі зовнішні акумулятори забезпечують 1 А на виході, пристойні зразки - до 2 А. При безпосередньому підключенні «моутера» до зовнішнього акумулятора. Судячи з відгуків, навіть найчудовіші по тех. характеристикам батарейки і зарядникі можуть вести себе непередбачувано на сполучних USB-кабелях довжиною менше 3 м, втрати стають критичні. Особисто моя думка: два метра USB-кабелю - розумний компроміс, більше трьох метрів уже загрожує. Багато модеми навіть з кабелем 5 метрів нормально працюють, але в побуті і без «дачного екстриму» простіше не створювати собі ще одне потенційне джерело неполадок.

Багато модеми навіть з кабелем 5 метрів нормально працюють, але в побуті і без «дачного екстриму» простіше не створювати собі ще одне потенційне джерело неполадок

Мережа. Відчуття двоякі. З точки зору чутливості, в 4G (LTE) модем працює на диво добре, і йому навіть вдалося відловити МТС LTE у мене вдома. LTE нехай нестійкий і з короткочасними зникнення сигналу, але працездатний. Інші модеми і той же Huawei E392 мережу МТС LTE в цьому місці взагалі не виявляють, для добування конекту потрібно сходити прогулятися.

Інші модеми і той же Huawei E392 мережу МТС LTE в цьому місці взагалі не виявляють, для добування конекту потрібно сходити прогулятися

Цілком живий LTE, незважаючи на дуже слабкий рівень сигналу. У такій ситуації, звичайно, краще виставляти режим «4G Only», а не сподіватися на модемну автоматику. Аплинк чомусь зовсім сумний, міг бути спритніші навіть з урахуванням слабкого сигналу.

Аплинк чомусь зовсім сумний, міг бути спритніші навіть з урахуванням слабкого сигналу

Кілометрова прогулянка уздовж Волоколамського шосе, цю зону вважав вдалим зразком ще з часів появи перших вогнищ LTE TDD у МТС в Москві. І тут друга несподіванка: жодного разу не побачив швидкість вище 10 Мбіт / с. Хоча ще не так давно спостерігав тут 20 Мбіт / с і більше. Може, мережа перевантажена? Машин було дійсно багато.

Нарешті, ще один вимір на тій же Волоколамке, є там одна зручна лавочка. В свідомо «беспробочное» час (16:00) і з двома роутерами: наш Huawei E8278 і давня Quanta, один з перших широко доступних у нас роутерів з підтримкою LTE. Дві серії по три виміри, три різних сервера (вибір вручну з найближчих), з одного SIM-карти і строго в одній точці, намагався по лавочці НЕ елозить.

Результати (три виміри) Huawei E8278 знизу, Quanta - три верхні рядки. Несподіванка номер три: при дуже близьких швидкостях завантаження (downlink), різниця в швидкості вивантаження (uplink) явно перевищує звичайний розкид значень. Робити висновки на підставі невеликої кількості вимірів не можна, та й різниця в часі, нехай навіть 4 хвилини. Але все одно привід задуматися, якщо швидкість вивантаження даних в мережу для вас критична.

І окреме питання, вже не належить до модему, про несподівано низькою максимальної швидкості завантаження даних. Є підозра, що на певних ділянках мережі максимальну швидкість штучно обмежують. Хоч і пишуть, що в Москві базові станції повсюдно підключені через оптоволокно, антени релеек на дахах бачу, і навряд чи їх залишили на пам'ять. Але це, звичайно, суто мої особисті домисли.

Повертаємося до наших баранів, себто, до Huawei E8278. Робота модема в 3G здалася не такою впевнено-стабільної, як в 4G. Незважаючи на цілком пристойний рівень сигналу, модем регулярно звалюється в 2G, що трохи дратувало. Тобто, орієнтуючись на роботу в 3G, від режиму «Авто» краще відмовитися відразу.

Wi-Fi. Середній паршивости, хоч і трохи краще точки доступу, створюваної смартфоном. Більш-менш надійний зв'язок метрів 15 без перешкод. При наявності перешкод у вигляді стіни і навіть легких перегородок ефективна дальність скорочується метрів до 8-10. Так що, розраховувати на покриття офісу навіть середніх розмірів не доводиться. Розміщувати модем на горищі дачного будиночка теж навряд чи доцільно. Ступеневого регулювання потужності, на жаль, не передбачено. Ще звернув увагу на те, що Wi-Fi в цьому модемі «добиває» далі при вертикальному положенні «моутера».

Швидкість і стабільність роботи. Тут особливих нарікань немає. Вже писав, що модем добре і швидко відпрацьовує перемикання між мережами, особливо порадувало швидке переключення в 4G. У багатьох роутерів спостерігається одна і та ж хвороба: після потрапляння в зону покриття 4G апарат надовго (до декількох хвилин) замислюється, а ось Huawei E8278 перестрибує в 4G відразу. З недоліків - час холодного старту, від моменту підключення живлення до появи доступу до інтернету проходить близько 90 секунд.

До змісту >>>

управління пристроєм

Вже добре нам знайомий web-інтерфейс, більшість пунктів меню збігається для всіх моделей Huawei. Уточнення LTE в пункті «Тільки 4G» натякає на те, що деякі оператори рекламують «четвертим поколінням» свої мережі 3G HSPA, так краще продається. До Росії ця порочна практика, слава богу, не докотилася. Хоча обережні спроби були помічені.

Хоча обережні спроби були помічені

Відправляти USSD-команди модем не вміє, доведеться обходитися SMS-запитами. Режим «З'єднання на вимогу» (Connect on demand) не передбачений. Але є настроюється час неактивності, після якого пристрій розриває з'єднання з мережею і знову підключається за зверненням. Дефолтний значення - 10 хвилин.

Дефолтний значення - 10 хвилин

Управління мені здається зручніше через універсальну програму Huawei Mobile, більшість потрібних функцій там є. А якщо не буде, то програма тут ні при чому, і через Web-інтерфейс ви цих функцій теж не знайдете. Наприклад, в Huawei E8278 неможливо задати певний обсяг трафіку (пакета) для наочності витрати і видачі попередження про швидке спрацьовування блокування.

Наприклад, в Huawei E8278 неможливо задати певний обсяг трафіку (пакета) для наочності витрати і видачі попередження про швидке спрацьовування блокування

В цілому, налаштувань та додаткових можливостей у мобільних роутерів Huawei помітно більше, см. Скріншот вище. Цікаво, це саме в Huawei E8278 так, або в рамках сучасної політики? Типу, ні до чого користувачеві знати про залишок трафіку в пакеті і переживати з цього приводу. Особливо якщо є функція платного автоподовження, так.

Що стосується самої програми Huawei Mobile, то тут все непросто і, не побоюся цього слова, навіть трагічно. Місяців зо два-три тому викотили масштабне оновлення зручною Софтинка, і народ дружно завив: додаток крутиться в тлі, шалено вантажить процесор смартфона і садить акумулятор за два-три години. Пробував, підтверджую, масштаб лиха не перебільшено. З тих пір вийшов вже третій апдейт нової версії, і, судячи з відгуків в Google Play, користувачам аж ніяк не полегшало. Не хочеться вірити в витончене умисне шкідництво, чекаємо чергових епізодів софт-серіалу «Huawei Mobile 3». І користуємося попередніми версіями з індексом 2.

резюме

За ціну в 2 350 руб. модем з функцією роутера непоганий і свою аудиторію знайде. Тим більше, що в цю ціну вже включено місяць користування інтернетом. Швидше за все, включений, на сайті інтернет-магазину МТС цієї моделі поки немає. Якихось глобальних недоліків я не побачив, цілком добротний LTE-ширвжиток. Цікавий і очевидно корисний у багатьох ситуаціях. І взагалі, просто вставити модем в розетку і отримати інтернет в будинку - це здорово, погодьтеся.

До змісту >>>

Посилання по темі

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Може, мережа перевантажена?
Цікаво, це саме в Huawei E8278 так, або в рамках сучасної політики?
IRC (Internet Relay Chat)