IT-World: Чим замінити Opera VPN

IT Expert Як це зробити Сам собі адмін Дмитро Розумовський

| 20.04.2018

Серед російськомовних користувачів Інтернету це, мабуть, найвідоміший безкоштовний сервіс VPN, він пропонувався як вбудованого інструменту в браузері Opera і як додаток для мобільних телефонів на базі Android і iOS. Простий і зручний - одне натискання, і твої дані захищені від прослушки.

Популярність Opera VPN неухильно росла, особливо на хвилі гучних блокувань сайтів і додатків. Але абсолютно несподівано розробники оголосили про його закриття з 30 квітня 2018 року. Причому дата оголошення збіглася з черговою блокуванням - на цей раз Telegram, і тепер всі, хто сподівався пережити цю подію за допомогою Opera VPN, змушені шукати йому заміну, бажано таку ж просту і безкоштовну.

Правда, розробники підсолодили гірку пілюлю, запропонувавши 80% -ву знижку на SurfEasy VPN Total терміном на рік, а власникам Opera VPN Gold - безкоштовний SurfEasy VPN Ultra теж на рік. SurfEasy теж пропонує безкоштовну версію, але з обмеженням на трафік - до 500 Мбайт в місяць, не вистачить навіть для спілкування в месенджерах і читання новин. Так що якщо хочете постійний і безкоштовний VPN, SurfEasy не підійде.

Використання VPN практично завжди пов'язане з втратою в швидкості передачі даних. І якщо для перегляду новин це несуттєво, то при скачуванні файлів або перегляді відео вельми відчутно. Особливо в безкоштовних сервісах VPN, так як їх розробники зазвичай використовують недорогі рішення з невисокою пропускною здатністю (а при великому навантаженні на сервер VPN швидкість взагалі може впасти до нуля).

Однак зовсім необов'язково подібна картина спіткає кожного користувача. Швидкість передачі даних залежить від багатьох факторів: ступеня завантаження сервера, його розташування, часу доби і т. Д. Так що іноді можна цілком комфортно користуватися безкоштовним VPN-сервером, не помічаючи ніяких проблем з якістю зв'язку.

Розширення VPN для браузера

Розробники найпопулярніших браузерів - Google Chrome, Mozilla Firefox, «яндекс.браузер» - не вбудовують в них функцію VPN, на відміну від Opera, тому для використання VPN в браузері потрібно встановити відповідне розширення. Подібних програм на ринку чимало, але ми позначимо лише найбільш прості, які досить встановити і запустити одним кліком миші.

Browsec VPN

Розширення для браузерів Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, «яндекс.браузер». Займає верхні строчки по популярності в магазинах Mozilla Addons і Google Chrome. Є безкоштовна і платна версія. У безкоштовної можна вибрати тільки один з чотирьох VPN-серверів, а в платній розблоковані всі сервери компанії. Обмежень по трафіку в безкоштовній версії немає, так що можна сміливо використовувати на постійній основі. Заробляє компанія на платному сервісі, а безкоштовний використовується для залучення користувачів. Реєстрації Browsec не вимагає, на відміну від більшості інших безкоштовних сервісів VPN.


Є версії для Android і iOS. У Google Play (схоже, в зв'язку з блокуванням Telegram) додаток входить в десятку найбільш популярних.

Hola

Є окремий додаток для комп'ютера і смартфонів, а також розширення для браузерів на базі Chromium (Google Chrome, «яндекс.браузер» і та ж Opera). Для Mozilla Firefox офіційного доповнення немає, тому потрібно встановити додаток для комп'ютера. Сервіс повністю безкоштовний, не вимагає реєстрації і не має обмежень по трафіку або швидкості передачі даних. Є версії для Android і iOS.

Однак Hola використовує однорангові з'єднання, а значить, на одному каналі може бути декілька користувачів і швидкість підключення, зрозуміло, буде падати.

Незважаючи на недоліки, Hola залишається в числі найбільш затребуваних сервісів VPN. Зайти на заблокований сайт точно дозволить, а для скачування кіно або якихось інших великих файлів доведеться пошукати інший сервіс.

Windscribe

Це рішення не в усьому відповідає нашим вимогам: тут передбачена реєстрація і обмежений безкоштовний трафік: для не вказано email - 2 Гбайт, для вказали - 10 Гбайт в місяць.


Зате досить висока швидкість дозволяє спокійно дивитися відео на YouTube. Після реєстрації його теж можна включити одним натисканням кнопки. Для Android версії немає, але є для iOS.

Додатки для смартфонів

Додатки VPN для смартфонів відправляють весь трафік Інтернету через мережу VPN - на відміну від розширень, що створюють VPN тільки для роботи в браузері. Як уже згадувалося, одними з найбільш затребуваних додатків VPN для смартфонів є Browsec VPN і Hola. Але є і ряд спеціалізованих інструментів. Зазначимо найбільш прості і безкоштовні.

Turbo VPN

Популярний сервіс VPN для Android і iOS. Не потребує реєстрації, шифрує весь мережевий трафік смартфона, обмежень за обсягом немає. Сервіс заробляє на рекламі, так що при його використанні треба враховувати цей момент.


В цілому непогана заміна Opera VPN: сам вибирає оптимальний VPN-сервер, так що від користувача після установки і включення не потрібно взагалі ніяких дій.

CyberGhost VPN

Надійне і швидке додаток VPN для смартфонів на Android і iOS. У безкоштовної версії немає обмежень ні по трафіку, ні за швидкістю передачі даних, але тривалість одноразового використання - всього три години. Однак якщо відразу після цього перезапустити програму, воно буде працювати знову.

SuperVPN Free VPN Client

Додаток для пристроїв на Android. У безкоштовної версії є обмеження: після закінчення 20-денного тріального періоду тривалість одноразового використання не більше години. VPN можна відразу перепідключити: для серфінгу це некритично, але якщо йде скачування великих файлів, доведеться його запускати заново. Багато найрізноманітнішої реклами, але це біда всіх безкоштовних сервісів.

резюме

Знайти безкоштовний і дійсно зручний VPN-сервіс як для браузера, так і для смартфона досить складно. Організація такої мережі вимагає грошей, отже її власники повинні на чомусь заробляти. Творці додатків для смартфонів найчастіше заробляють на рекламі, але іноді ходять чутки, що хтось продає інформацію і про підключених пристроях.

Для разових використань безкоштовні VPN-сервіси підходять непогано, а ось для постійних краще пошукати серед платних. Тим більше більшість з них дозволяють підключити під одним аккаунтом відразу кілька пристроїв, тобто платити доведеться за все один раз, а користуватися - і на комп'ютері, і на телефоні.

Серед платних VPN-сервісів радимо розглянути VPN Unlimited: сплативши один з тарифів, можна встановити його відразу на п'ять пристроїв. Розширення для браузера немає - програма відправляє по VPN весь трафік, а не тільки з браузера. Є версії для Android і iOS.

Ключові слова: програмне забезпечення комп'ютера , Цензура в Інтернеті

Журнал IT-Expert № 04/2018 [ PDF ] [ Підписка на журнал ]

IRC (Internet Relay Chat)