Кращий браузер Android: Chrome у порівнянні з Firefox та Opera проти Dolphin

  1. Перший раунд: інтерфейс (30 очок)
  2. Раунд 2: Швидкість (30 очок)
  3. 3-й раунд: спеціальні можливості (20 балів)
  4. Раунд 4: Підтримка стандартів (15 балів)
  5. Раунд 5: Синхронізація (15 очок)
  6. Вирок

Як і раніше використовуєте запасний браузер Android

Як і раніше використовуєте запасний браузер Android? Ви пропускаєте. Користувачі Android можуть вибирати з безлічі веб-переглядачів, завдяки чому ваш смартфон або планшет мають більш багатий досвід роботи з мобільним Інтернетом. Ми розглянули найпопулярніші браузери третьої сторони Android, Firefox і Opera, разом з відносним дельфіном Dolphin, а потім перевірили і порівняли їх з Chrome, щоб побачити, який заслуговує бути вибраним за замовчуванням на вашому смартфоні.

Перший раунд: інтерфейс (30 очок)

Мобільний браузер, який добре викладено, максимізує нерухомість екрану телефону, щоб ви могли побачити більше з першого погляду. Оскільки ви здебільшого збираєтеся використовувати телефон однією рукою, розташування кнопок і навігаційні компоненти також впливають на те, як легко і швидко ви можете переглядати веб-сторінки.

На щастя, всі чотири браузери зберігають свої інтерфейси відносно вільними від перешкод, але деякі роблять це більш елегантно, ніж інші. Як Chrome, так і Firefox використовують лише одну панель URL-і-пошуку, що супроводжується кнопкою Tabs у верхній частині. Chrome також кидає кнопку Refresh в кінці своєї Omnibar.

Chrome також кидає кнопку Refresh в кінці своєї Omnibar

Opera також використовує лише один рядок у верхній частині, але цей браузер додає кнопку Menu в кінці разом з кнопкою Tabs, що витісняє простір. Dolphin постійно використовує два окремих рядки - один для вкладок і один для URL - залишаючи менше місця на екрані для вмісту сторінки.

Dolphin постійно використовує два окремих рядки - один для вкладок і один для URL - залишаючи менше місця на екрані для вмісту сторінки

Chrome, Opera і Firefox автоматично приховують свої верхній панелі після прокручування сторінки, забезпечуючи більше можливостей для задоволення вашого вмісту, а панель Dolphin є стійкою.

Opera веде свій шлях у керуванні вкладками, виводячи ваші відкриті сторінки в каруселі, закріплені на слайді, що займає приблизно половину екрану. Кожна мініатюра в цій каруселі показує назву та попередній перегляд веб-сайту, і ви можете легко прокручувати ці попередні перегляди, щоб знайти потрібну сторінку.

БІЛЬШЕ: Топ-25 додатків для планшетів Android

У платіжних картках Chrome зберігаються відкриті сайти один над одним, і ви можете переглядати лише чотири. Firefox відображає ваші вкладки в двох стовпцях - попередній перегляд ліворуч і заголовок сторінки справа. Одночасно можна переглядати до чотирьох попередніх переглядів без прокрутки, а остання вкладка прикріплена внизу. Хоча це не найефективніше використання нерухомості, нам подобається, наскільки чисто і естетично виглядає налаштування Firefox.

Dolphin використовує традиційний формат робочого столу, коли справа доходить до керування вкладками, зберігаючи їх у верхній частині екрана. Це ускладнює пошук потрібної сторінки, а також збільшує простір.

Показуючи розуміння багатьох способів використання мобільних пристроїв, Opera пропонує три різні макети: телефон, класичний і планшетний. Перегляд телефону присвячує більшу частину екрана вмісту сторінки за допомогою лише однієї навігаційної панелі вгорі. Класика зроблена для перегляду однією рукою і пропонує легкі в дотику кнопки внизу. Режим планшета розміщує ваші вкладки вгорі, як на робочому столі, щоб надати вам огляд і зручний доступ до відкритих сторінок.

Режим планшета розміщує ваші вкладки вгорі, як на робочому столі, щоб надати вам огляд і зручний доступ до відкритих сторінок

Нам також подобається розміщення меню налаштувань Opera; він пристикований до кута екрану, на відміну від центру дна. Меню Opera також ефективно викладено, використовуючи іконки в сітці, щоб максимізувати простір. Dolphin також пропонує налаштування меню налаштувань на основі сітки, але ми віддаємо перевагу вибору розташування Opera для свого меню (зверху праворуч і знизу).

Як Firefox, так і Chrome використовують більш традиційне меню, яке зсувається внизу і відображає параметри в рядках. Параметр частки Firefox у меню буде розділений з плином часу, щоб показати ваш улюблений інструмент спільного доступу для полегшення доступу, що є приємним дотиком.

Переможець : Опера. Карусель опери для вкладок і декількох режимів макета надають йому перевагу (30 очок).

Раунд 2: Швидкість (30 очок)

Коли ви рухаєтеся, у вас немає часу чекати, поки сторінка завантажиться. Кращі браузери можуть доставляти повністю завантажені сторінки миттєво, так що ви можете отримати списки фільмів, записи Вікіпедії або меню ресторану, як тільки вони вам знадобляться.

Ми розміщуємо браузери через найпоширеніші тести продуктивності, використовуючи Galaxy S4 на нашій офісній мережі Wi-Fi. Ми також приурочили (використовуючи секундомір завантаження сайту Numion.com), скільки часу кожен браузер брав за доставку NYTimes.com, Laptopmag.com і ESPN.com і усереднював результати.

БІЛЬШЕ: 10 кращих програм для Android, які ви не використовуєте

В цілому, Dolphin підірвав нас своїми вражаючими тестовими результатами, зайнявши в середньому 964,9 мілісекунд для завершення тесту SunSpider JavaScript. Це майже на 400 мс швидше, ніж Firefox (1322,9 мс), і швидше, ніж Chrome (1330,9 мс) і Opera (1396,9 мс).

Це майже на 400 мс швидше, ніж Firefox (1322,9 мс), і швидше, ніж Chrome (1330,9 мс) і Opera (1396,9 мс)

Коли мова йшла про продуктивність HTML5, результат класу Миротворця Dolphin 671 поставив його на перше місце, але він міг провести два з семи тестів. Ми надаємо перевагу Opera, яка набрала 606 (друге місце), виконавши п'ять із семи тестів HTML5. Chrome був другим, з рахунком 601 (3/7 тестів), і Firefox відставав (505, з 4/7 тестовим запуском).

Chrome був другим, з рахунком 601 (3/7 тестів), і Firefox відставав (505, з 4/7 тестовим запуском)

У реальному світі тестування, хоч, Chrome блищав. Браузер завантажив наші три тестові веб-сайти (Laptopmag.com, NYTimes.com, ESPN.com) в Opera трохи позаду Chrome, зайнявши 4,8 секунди для завантаження трьох сайтів.

Dolphin прийшов на третє місце, показавши NYTimes.com, Laptopmag.com і ESPN.com в 4,3, 9,4 і 4,1 секунди, відповідно. Firefox був найповільнішим, доставляючи ці сторінки в середньому за 7 секунд.

Краватка : Chrome та Opera . Обидва браузери виграли два раунди з п'яти тестів швидкості.

3-й раунд: спеціальні можливості (20 балів)

Браузери Android пакують набагато більше особливих можливостей, ніж їхні колеги на iOS або Windows 8, але які з них добре працюють і дійсно корисні?

Через плату всі браузери пропонують функції, які ви очікували, такі як приватний перегляд, скасування історії та даних, підтримка жестів і швидка навигация.

Через плату всі браузери пропонують функції, які ви очікували, такі як приватний перегляд, скасування історії та даних, підтримка жестів і швидка навигация

Деякі інші функції менш поширені, наприклад, інструмент голосового керування Dolphin's Sonar і ярлики жестів. Нам дуже сподобалося переходити безпосередньо до таких сторінок, як YouTube або Google, просто вибираючи букву Y або G відповідно (ви можете призначати власні літери), особливо коли ми поспішали. На жаль, вам доведеться пройти деякі дії (торкніться меню, натисніть кнопку жестів), перш ніж ви зможете намалювати фігуру, щоб викликати завантаження сторінки, що робить цю функцію менш ефективною.

На жаль, вам доведеться пройти деякі дії (торкніться меню, натисніть кнопку жестів), перш ніж ви зможете намалювати фігуру, щоб викликати завантаження сторінки, що робить цю функцію менш ефективною

Opera виділяється своїми продуманими функціями, включаючи різні макети, оптимізовані для таких випадків, як Одноручні, Планшетні та Телефони. Служба Discover є подібною до Flipboard у вашому веб-переглядачі, об'єднуючи найсвіжіші та найгарячіші дані, щоб ви могли отримувати оновлення без необхідності залишати браузер. У режимі бездоріжжя зображення перед їх завантаженням стискається, щоб заощадити на використанні даних і швидше завантажувати сторінки.

У режимі бездоріжжя зображення перед їх завантаженням стискається, щоб заощадити на використанні даних і швидше завантажувати сторінки

За допомогою Chrome можна відкривати необмежену кількість вкладок, переводити будь-який веб-сайт на будь-яку мову одним натисканням та переглядати результати пошуку під час введення тексту в панель URL. Ця остання особливість особливо приємна, коли ви набираєте такий розрахунок, як "Перетворити 160 сантиметрів на ноги" в панель пошуку; відповідь відображається одразу, прямо під рядком URL, і вам не потрібно натискати кнопку Перейти. Chrome також пропонує таку ж функцію збереження даних, як Opera, і стискає великі файли, перш ніж відображати їх у веб-переглядачі.

Chrome також пропонує таку ж функцію збереження даних, як Opera, і стискає великі файли, перш ніж відображати їх у веб-переглядачі

Незважаючи на інтенсивну конкуренцію в цьому раунді, Firefox доводить, що має багато іншого. За допомогою цього браузера з відкритим вихідним кодом можна зберегти сторінку як документ PDF і розпочати сеанс гостя. Функція гостьового сеансу була дуже корисною, оскільки вона створює окремий сеанс перегляду, який не містить історії та закладок. Таким чином, ви можете передавати телефон своєму другові, не турбуючись про те, що вона прийде на ваші попередні пошуки "милий кіт відео" або "Майлі Сайрус" Ми не можемо зупинитися. "

Зручна функція списку читання дає змогу зберігати статті, до яких ви не можете потрапити зараз, щоб отримати їх пізніше. Ще краще, Firefox пропонує можливість встановлювати додатки, які розширюють функціональні можливості браузера, з розширеннями, такими як Tap Translate, AdBlock Plus, HTTPS Everywhere та Lightweight Themes Switcher. Mozilla також надає звіт про стан здоров'я, у якому можна дізнатися, як певні додатки або програми впливають на ефективність вашого веб-переглядача.

ChromeFirefoxDolphinOperaПриватне перегляд

Так Так Так Так Кількість Вкладок Необмежена Необмежена Необмежена 99 Режими розміщення Ні Ні Ні Так Швидкий набір Так Так Так Так Додатки Ні Так Так (плагіни) Ні Не відстежувати Так Так Ні Ні Запит на робочий стіл Версія Так Так Так Так Знайти на сторінці Так Так Так Так Так Збереження даних Так Ні Ні Так (Режим бездоріжжя) Жести Панорамування ліворуч і праворуч, збільшення щілинності Панорамування ліворуч і праворуч, збільшення до мінімуму Панорамирование вліво і вправо, швидке збільшення, користувацькі ярлики Панорамування ліворуч і праворуч, штрих-зум Голосові елементи керування Вбудовані засоби управління Android Вбудовані засоби управління Android Лише для вбудованого Android Менеджер завантажень Ні Так Так

Переможець : Firefox. З доповненнями, які фактично розширюють функціональність вашого браузера, Firefox перевершує конкуренцію в цьому раунді.

Раунд 4: Підтримка стандартів (15 балів)

Підтримка кращих стандартів означає, що веб-переглядачі можуть набагато ефективніше розміщувати веб-елементи або інструменти на вашому телефоні, такі як перетягування HTML5 або фонові формати CSS3. Ми перевірили браузери через HTML5test.com, Peacekeeper (HTML5) і CSS3test.com, щоб дізнатися, наскільки добре вони підтримують кожен стандарт.

Тест продуктивності Chrome HTML5 був кращим, як було виміряно HTML5test.com, а Chrome зареєстрував 488 (із 555 загальної кількості), злегка вибивши Opera (484). Firefox і Dolphin прийшли на 464 і 384 відповідно. Про Миротворця, однак, Опера взяла на себе ініціативу, завершивши п'ять із семи тестів, а Chrome виконав лише три. Firefox завершив чотири тести, але завершив їх довше, а Dolphin пройшов через тест, але міг працювати лише з двома тестами.

Chrome і Opera продовжують боротися за домінування підтримки стандартів на CSS3, з огляду 59-відсоткової опери на тест CSS3test.com, який просто відхиляється від Chrome (57%). Firefox відповідав 54%, а Dolphin - 43%.

Деякі браузери також підтримують менш загальні стандарти, які можуть покращити ваш досвід. Opera та Firefox пропонують відео чати в браузері за допомогою стандарту WebRTC (Real Time Communication).

Переможець : Опера. Opera виграє завдяки своїй вищій оцінці за тестом HTML 5 і кращою підтримкою CSS3.

Раунд 5: Синхронізація (15 очок)

Іноді ви починаєте читати довгу статтю на своєму мобільному пристрої, коли ви перебуваєте в дорозі і хочете продовжувати читати її з комфортного, більшого екрану, як тільки ви повернетеся додому. Хороший браузер для мобільних пристроїв може полегшити процес передачі за допомогою функції синхронізації.

Усі чотири тестовані веб-переглядачі пропонують певну форму синхронізації, але деякі дозволяють обмінюватися більше вмістом на більшості платформ. За допомогою Chrome можна синхронізувати вкладки, історію, налаштування, закладки та паролі в будь-якому пристрої, що входить до системи.

Google також дозволяє легко відкривати сторінки; просто перейдіть до пункту Recent Tabs у меню Options і виберіть вкладку під підключеним пристроєм. Синхронізація може зайняти деякий час, і не існує способу примусового оновлення, тому він може викликати розчарування в очікуванні оновлення системи. Однак нам подобається, як легко отримати інформацію про всі платформи, включаючи пристрої iOS.

Посилання для Opera дозволяє лише синхронізувати закладки, паролі, сайти швидкого набору та бажані пошукові системи, тобто ви не можете використовувати інший пристрій для вилучення раніше відвіданих сайтів або відкритої вкладки. Ви можете легко зберегти сторінку до швидкого набору, натиснувши на символ "Плюс" ліворуч від панелі URL і закріпивши її. Це буде синхронізовано з посиланням, після чого можна відкрити сторінку на вашій робочій версії Opera.

БІЛЬШЕ: 10 обов'язкових програм для 2014 року

Opera каже, що ця функція має працювати "навіть якщо ви використовуєте інший веб-переглядач", але під час тестування з Chrome на пристрої iOS і ноутбуці Windows 7 інструмент не працював, показуючи сторінки інструкцій замість швидкого набору, закладок і нотаток .

За допомогою програми Dolphin Connect можна використовувати профілі Google або Facebook або створити новий обліковий запис Dolphin. Ми ввійшли в облікові дані Gmail, а Dolphin представив нам варіанти синхронізації закладок Dolphin, закладок для настільних комп'ютерів (працює з розширенням Chrome / Firefox для синхронізації закладок через веб-переглядачі), вкладок та історії.

Можна також вибрати автоматичну синхронізацію лише тоді, коли пристрій підключено до мережі Wi-Fi, і увімкнути фонові служби. Остання функція дозволяє запускати браузер на телефоні або планшеті з повідомленням з іншого пристрою, пов'язаного з Dolphin, навіть якщо браузер закрито.

Після налаштування розширення Dolphin Connect у Chrome ми розділили сторінку за допомогою Dolphin Connect на нашому робочому столі, і відразу відкрилася нова вкладка з вибраною сторінкою. Нам подобається, наскільки зручно цей інструмент для обміну сайтами між пристроями, так що вам не доведеться вручну полювати через безліч відкритих вкладок і журналів історії для певної сторінки, як це потрібно робити в інших браузерах.

БІЛЬШЕ: 12 найгірших Android досади і як їх виправити

Sync Firefox є відносно новою функцією, яка синхронізує не тільки вкладки, історію та паролі, але й вміст форми автозаповнення. Ви також можете поділитися сторінками безпосередньо з браузером на робочому столі a Dolphin's Connect. Однак, сторінки з'являються лише тоді, коли ви натискаєте Sync Now з меню, а не автоматично, як на Dolphin. На пристроях, які підтримують NFC, можна обмінюватися сторінками, натискаючи їх один на одного. На жаль, Sync Firefox не працює в інших браузерах, таких як Dolphin's.

Переможець : Dolphin. Dolphin пропонує реальну сумісність між платформами і дозволяє входити з більшою кількістю існуючих облікових записів. Нам також подобається його функція «натискання сторінок».

Вирок

Вирок

З чистим інтерфейсом, блискучими швидкостями та відмінною підтримкою стандартів, це непросто. Опера побила свою конкуренцію, дотримуючись своїх основних функцій і роблячи це добре. Нам сподобалися другі позиції Firefox і Chrome за їхні особливості та продуктивність, але на Opera не вистачить багато чого. Менш відомий Dolphin доводить себе гідним суперником, забезпечуючи велику швидкість, хоча і не має кращої підтримки. Особливості Dolphin також весело, але здаються трохи gimmicky.

Особливості Dolphin також весело, але здаються трохи gimmicky

Ті, хто одержимий конфіденційністю, можуть звернутися до Firefox, який пропонує гостьовий режим і більше параметрів Не відстежувати. Але якщо ви шукаєте браузер, який працює добре і продумано, ви не можете помилитися з Opera для Android.

IRC (Internet Relay Chat)