Ization Оптимізація сайту для SEO

 1. Оптимізація сторінки є важливим фактором позиціонування! Позиціонування веб-сайту є дуже складним...
 2. Якими мають бути теги мета-назви та мета-опису?
 3. Індексація сторінки в пошуковій системі
 4. Мета-мітка роботів
 5. Файл robots.txt
 6. Canonical tag - вказує канонічну версію сторінки
 7. Презентація та оптимізація контенту
 8. Дубльований вміст
 9. Як ви перевіряєте, чи маєте ви справу з дублюванням вмісту?
 10. Як уникнути і видалити дублікати?
 11. Технологія створення сайту
 12. На що, зокрема, звертають увагу?

Оптимізація сторінки є важливим фактором позиціонування!

Позиціонування веб-сайту є дуже складним процесом. Однією з основних заходів, включаючи стратегію просування, є оптимізація веб-сайту, тобто адаптація та модифікація вихідного коду та змісту веб-сайту з точки зору вимог пошукових систем.

Зазначені види оптимізації в основному спрямовані на поліпшення структури сайту, його відповідності ключовим фразам і збільшення трафіку на сайті. Оптимізація контенту та вихідний код відіграють вирішальну роль у процесі позиціонування сайту.

Так що ж таке оптимізація для SEO? На які елементи слід звернути увагу перш за все? Ми спробуємо представити найважливіші аспекти оптимізації сайту в наступній статті.

Оптимізація головного ділянки

Теги заголовка та опису - це вітрина сторінки в результатах пошуку і спосіб її виділення. Заголовки представляють тему пошукової підсторінки, в той час як описи спрямовані на заохочення користувача до відвідування. Правильна модифікація тегів дозволить роботам пошукової системи співвіднести предмет підсторінок з ключовими фразами. Вони розташовані в головному розділі HTML-документа.


Якими мають бути теги мета-назви та мета-опису?

Маркер назви мета


Теги заголовків повинні представляти вміст підсторінки найбільш точним і природним чином. Вона буде змінюватися в залежності від типу сторінки - таким чином, назва домашньої сторінки повинна містити загальні ключові фрази, які чітко визначають тему всієї сторінки або описують профіль компанії. Для підсторінок вони повинні представити продукт або послугу, які з'являться після натискання результатів пошуку. Варто завершити назву з назвою компанії з метою посилення бренду. Також слід пам'ятати про довжину заголовка. У цьому полі Google не буде відображати вміст довше 55-60 символів, тому розміщення надмірних виразів не матиме позитивного ефекту. Чи потрібно оптимізувати кожну підсторінку? У першу чергу ми оптимізуємо головну сторінку, найважливіші сторінки пропозиції та найбільш відвідувані сайти користувачами.
На закінчення, оптимізований заголовок повинен:

 • бути унікальними у масштабі веб-сайту,
 • містити ключові фрази,
 • бути точним і не більше 55-60 символів,
 • закінчити на назві компанії.

Тег мета-опису


По відношенню до назви опис менш важливий для позиціонування сторінки. Він відіграє ключову роль у заохоченні користувача до входу на сайт. Наскільки це можливо, воно повинно, природно, описувати зміст підсторінки за допомогою фраз CTA (виклик до дії, який закликає користувача діяти, натиснути на посилання, придбати), що впливає на потенційного клієнта. Вміст опису має містити не менше 140 символів. У випадку веб-сайтів, що базуються на базах даних, наприклад, інтернет-магазинах, варто створити його автоматично, але пам'ятаючи його унікальність і правильну презентацію, використовуючи атрибути продукту. Якщо залишити порожній тег, Google автоматично відобразить опис результатів із текстів на сторінці, таким чином втрачаючи контроль над його вмістом.
Таким чином, оптимізований опис повинен:

 • чітко і природно описувати сторінку,
 • заохочувати відвідування,
 • містять близько 140-160 символів.

Індексація сторінки в пошуковій системі

Правильно оптимізований веб-сайт повинен бути легко доступним для користувача та полегшити індексацію роботів пошукових систем. Детальний аналіз веб-сайту дозволить вам визначити, чи мають бути проіндексовані всі адреси веб-сайтів. Дубльовані підсторінки, неякісні сторінки, які дублюють схеми або результати з внутрішньої пошукової системи, можуть зменшити вартість веб-сайту.
На початковому етапі оптимізації сайту необхідно перевірити, чи надає веб-сайт інструкції, що дозволяють роботам індексувати веб-сайт або входити на певний сайт, у тому числі за допомогою тега мета-роботів або файлу robots.txt. Необхідно також перевірити правильність реалізації канонічних тегів. Мета-роботи і канонічний елемент, як і згадані теги заголовків і описів, тісно пов'язані з вихідним кодом і можуть бути знайдені в головному розділі сайту.

Мета-мітка роботів

Використовуючи тег роботів зі значенням noindex, ми можемо індексувати певні URL-адреси на сайті. Це не блокада для входу на сайт для робота. Для правильного використання цієї інструкції необхідно розблокувати сайт у файлі robots.txt. Робот пошукової системи, знаходячи на сторінці тег noindex, повинен повністю видалити її з результатів пошуку.
Приклад вихідного коду, який представляє інструкцію, що дозволяє індексувати сторінку:


Найпопулярніші варіанти інструкцій:

 • індекс, наступна сторінка індексу, слідуйте за посиланнями,
 • noindex, слідуйте - не індексуйте сторінку, перейдіть за посиланнями,
 • noindex, nofollow - не індексувати сторінки, не слідкувати за внутрішніми посиланнями.

Залежно від призначення даної підсторінки виберіть відповідну інструкцію. Відсутність мета-тега роботів у головному розділі не є помилкою оптимізації - у цьому випадку пошукові системи за замовчуванням будуть сканувати весь вміст сайту.


Файл robots.txt

Іншим способом блокування URL-адрес є використання набору команд у файлі robots.txt. Я знаходжу цей файл у кореневому каталозі веб-сайту. За допомогою простих дозволів / заборони інструкцій, ми можемо вільно блокувати ресурси сторінки для індексації, переважно ті, які не містять розділів голови, таких як графіка, файли стилів CSS або цілі каталоги, якщо це необхідно. Варто пам'ятати, що блокування ключової графіки або скриптів на сайті не дозволить Google ефективно відновлювати повний зміст сайту, негативно впливаючи на позиціонування сайту. Файл robots.txt також дозволяє визначати типи веб-роботів, які мають доступ до сторінки.
Як виглядає файл robots.txt?
Основні інструкції, що використовуються у файлі:

 • user-agent - визначає ім'я або групу ботів, для яких повинні виконуватися інструкції, використовуючи * для позначення всіх доступних ботів,
 • allow - інструкція, що дозволяє вводити бота на сторінку, каталог на сервері, конкретну адресу або тип файлу,
 • disallow - інструкція, що забороняє в'їзд бота,
 • sitemap - вказує карту сайту.

Приклад конфігурації файлу robots.txt:


У цьому випадку, коли використовувати файл robots.txt?

 • коли ви не хочете ділитися всіма ресурсами веб-сайту в індексі, наприклад, графікою або фотографіями,
 • якщо ви хочете поділитися веб-сайтами лише для певних інтернет-роботів, наприклад, Google або Bing,
 • під час створення веб-сайту, і ви не хочете надавати пробну версію сайту.

Якщо ви не хочете блокувати ресурси сайту, просто не розміщуйте файл robots.txt або заповнюйте його базовою конфігурацією.

Canonical tag - вказує канонічну версію сторінки

Тег канонічного тегу також знаходиться в головному розділі HTML-документа. Це тег, що вказує URL-адресу канонічної версії, тобто "оригінальної" підсторінки, з якої дублюється вміст. Ми використовуємо його, коли два підсторінки на сайті мають однаковий вміст і доступні під різними URL-адресами. Визначення канонічної версії чітко оголошує роботам пошукової системи більш важливу, оригінальну підсторінку, яку слід індексувати. На жаль, навіть незначні помилки в реалізації канонічного тегу призведуть до того, що він не буде дотримуватися пошуковою системою і дозволить індексувати дублікати або порушити процес індексації. Основні помилки в реалізації пов'язані з наданням неправильного посилання на канонічну версію або вказівку на неправильний домен.
Нижче наведено приклад тега, який вказує на головну сторінку як канонічну версію:


Існують також інші способи визначення статусу сайту, які впливають на їх інтерпретацію пошуковиками. Як частина оптимізації послуг, ви також повинні перевірити та контролювати заголовки HTTP або інструкції у файлі сервера .htaccess .

Презентація та оптимізація контенту

Одним з ключових елементів сайту, зручного для SEO, є презентація та оптимізація контенту. Він складається з текстів у вигляді статей або описів продуктів, а також засобів масової інформації, таких як графіка, фото та відеоматеріали. Питання, що стосуються оптимізація графіки ми вже представили в іншій статті на сайті. Використання конкретних правил у створенні тексту матиме позитивний вплив на позиціонування сайту.
Нижче наведені поради, які ми рекомендуємо використовувати при створенні корисного контенту для користувача та елементів, на які ми звертаємо увагу при аналізі їх з точки зору SEO.
Під час оптимізації та створення тексту на сторінці запам'ятайте:

 • унікальність контенту - не копіюйте тексти з інших веб-сайтів, тільки унікальний контент в масштабі Інтернету дозволить виділити сторінку і заохотити користувача витрачати час на нього. Поява того ж самого контенту на сайті призведе до небажання користувача залишатися на сайті, тому сайти з унікальним високоякісним контентом є більш цінними, що краще оцінюються роботами.
 • використання ключових виразів - створення текстового плану для включення в нього ключових фраз. Вони підтримують позиціонування сайту. Як текстова пошукова система Google здійснює пошук вмісту веб-сайту та на його основі оцінює тему підсторінки. Використовуючи колокації і синоніми, ви, природно, збільшите предмет сайту, уникаючи штучного заповнення ключових фраз.
 • довжина тексту - створення всеосяжного і детального змісту, що повністю відповідає запиту користувача. Включення занадто короткого і лаконічного тексту не відповідає на запитання клієнта і може призвести до виходу клієнта з сайту.
 • видимість тексту - не приховувати текст на сторінці, тому що за це можна покарати. Таке лікування може бути підхоплене Google як спроби маніпулювати рейтингом сторінок.
 • прозорість і презентація - розділити вміст на абзаци, відформатувати текст і використовувати відповідні заголовки HTML. Прозорий і зрозумілий вміст є більш привабливим і краще визначає тему підсторінки. Залежно від типу одержувача, розміщення додаткової графіки, презентацій або відеоматеріалів може бути більш бажаним і краще відповідати запиту користувача.
 • оновлення вмісту - піклуйтеся про вже створений вміст, перевірте, чи потребують оновлення. Застаріла інформація на сайті перешкоджає користувачам і втрачає шанси на краще ранжування.
 • контент-маркетинг - дотримуватися основних принципів контент-маркетингу і свідомо будувати імідж бренду в Інтернеті через послідовний контент.

Дубльований вміст

Одним з основних елементів оптимізації контенту є збереження його унікальності. Автор статті не завжди впливає на унікальність після публікації тексту. Його можна скопіювати іншими користувачами мережі. А що відбувається, коли дублікати створюються "поодинці"? Почнемо з визначення дубльованого вмісту.
Дубльований вміст - це дубльований вміст, що відбувається як на сайті (внутрішньому), так і на конкурентних веб-сайтах (зовнішніх). Дублювання вмісту може бути підібране роботами як спроба маніпулювати позицією сайту в рейтингах пошукових систем. Щоб уникнути дублювання, дотримуйтеся декількох простих правил.


Як ви перевіряєте, чи маєте ви справу з дублюванням вмісту?

Просто вставте частину вмісту зі сторінки в пошукову систему Google і покажіть результати пошуку. У відповідь з'являться сайти, на яких відображається цей вміст. Звичайно, в першу чергу з'явиться текст, який Google визнає оригінальним.Як уникнути і видалити дублікати?

 • 301 перенаправлення - просте перенаправлення відвідувача з сторінки копіювання на початкову сторінку. Він може мати своє застосування як для перенаправлення всього веб-сайту, так і для окремих підсторінок. Змушуючи перенаправлення між версіями сайту (наприклад, domena.pl і www.domena.pl), ми уникатимемо індексування дублікатів.
 • вказуючи на канонічну версію - використання канонічного маркера буде вказувати роботам пошукової системи зміст. Використовується часто для публікації та розповсюдження статей на зовнішніх веб-сайтах. Це альтернативне рішення для перенаправлення або мета-роботів, якщо на сайті є більше двох нерозрізних підсторінок, але вони відображаються за різними URL-адресами.
 • мета-теги роботів з атрибутом noindex - реалізовані у випадку суб-сайтів, подібних один одному, наприклад, фільтрів і сортування, сторінок для друку або нещодавно опублікованих під-поверхах, які ще не містять цінного вмісту. Сторінки залишатимуться доступними для користувача, але не будуть додані до покажчика Google.
 • видаляти дубльований вміст - якщо на сайті є подібні веб-сайти, наприклад, описуючи ту ж саму послугу в іншому місті, розгляньте можливість видалити одну з них і об'єднати інформацію в одну підсторінку. У разі публікації, наприклад, описів продуктів у соціальних мережах або на сайтах порівняння, вони повинні бути відредаговані таким чином, щоб зробити їх унікальними.
 • ознайомлення з CMS, системою управління контентом - спосіб, у який вміст веб- сайту представлений популярними двигунами веб-сайтів, може призвести до появи внутрішніх дублікатів вмісту. Прикладом може бути блог, де нещодавно опублікований вміст може з'являтися як на головній сторінці, так і в категорії запису і в самому записі, створюючи таким чином дубльований вміст.


Структурні дані

Структуровані дані є все більш важливим аспектом оптимізації сайту. Розміщення їх на сайті є однією з частин налаштування сайту для SEO. Вони дозволяють краще читати та аналізувати веб-сайти роботами пошукових систем. Вони також дозволяють вам скористатися всіма можливостями результатів пошуку. Ви можете розрізнити свій веб-сайт, представивши його безпосередньо в результатах, наприклад, оцінювання, правил чи відеоматеріалів.


Використовуючи структурні дані для маркування елементів на сторінці, а також підтримуючи стандарт NAP, ми збільшуємо вартість веб-сайту, що, звичайно, позитивно впливає на позиціонування веб-сайту. Наявність у знаннях графів або додаткових елементів у SERP може генерувати більше трафіку на сайт, приносячи додаткові переваги.


При виконанні оптимізації можна перевірити, чи структуровані дані встановлені на сторінці. Найчастіше вони розміщуються з використанням вихідного коду, сумісного зі стандартами schema.org. Наявність такого коду можна перевірити за допомогою інструменту тестування структурованих даних, наданих Google: https://search.google.com/structured-data/testing-tool?hl=pl , Якщо на сайті немає структурних даних, то варто розглянути їх реалізацію, звичайно, використовувати їх відповідно до стандартів schema.org і побудови сайту.

Технологія створення сайту

Областю додаткової уваги є технологія створення веб-сайту. будівництво SEO дружній сайт Слід звернути увагу на основні елементи сайту, які полегшать подальшу навігацію як роботів пошукових систем, так і користувачів.

На що, зокрема, звертають увагу?

 • дружні URL-адреси - окремі URL-адреси повинні бути якомога коротшими та пропонувати користувачеві вміст, який знаходиться під посиланням. Адреси не повинні містити параметри, польські символи або великі літери. Як роздільник у адресі, ми рекомендуємо використовувати тире, яке роботи розглядають як перерву між словами.
  Приклад недружньої URL-адреси для:
  www.example.com/index.php?p1=oferta&p2=pozycjonowanie
  Приклад дружньої URL-адреси:
  www.example.com/oferta/pozycjonowanie-stron
 • sitemap у файлі xml - використовується при запуску нового сайту або з проблемами з індексацією. Створення файлу Sitemap, який включає всі важливі підсторінки (включаючи графіку або документи) та подання його в Пошуковій консолі Google, допоможе вам переміщатися роботами пошукової системи.
 • навігація по сайту - сайт повинен мати прозору структуру. Найбільш важливі підсторінки повинні бути доступні за допомогою 3-4 кліків. Наявність на так званих сухарі або спадне меню полегшує навігацію по сайту.
 • застарілі технології - уникайте використання застарілих технологій на сайті, наприклад, флеш-анімації. Він не індексується роботами пошукових систем і частіше не підтримується навіть веб-браузерами, які не відображаються користувачам.
 • швидкість і мобільність - сайт повинен бути адаптований до мобільних пристроїв. На даний момент трафік з мобільних пристроїв становить майже 40% всіх користувачів. Все більш важливим фактором є швидкість завантаження сайту - адаптація вихідного коду або графічного стиснення є одним з основних елементів оптимізації швидкості завантаження вашого сайту.


Чи завжди буде оптимізований сайт?

Відповідь НІ! Процес оптимізації сайту є безперервним процесом. Оскільки веб-сайт розвивається, це вимагатиме подальших змін та вдосконалень. Нові підсторінки потребуватимуть подальшої оптимізації. Підвищена видимість веб-сайту також дозволить просунутись до абсолютно нових ключових фраз. Зміна тенденцій і постійне оновлення алгоритму пошукової системи зумовлюють подальшу оптимізацію діяльності, тому дуже важливо постійно контролювати стан веб-сайту та його присутність в Інтернеті.
Наші фахівці допоможуть вам проаналізувати всі вищезазначені питання. Ви зацікавлені SEO аудит Ваш сайт? Зв'яжіться з нами.

Якими мають бути теги мета-назви та мета-опису?
Як уникнути і видалити дублікати?
Так що ж таке оптимізація для SEO?
На які елементи слід звернути увагу перш за все?
Якими мають бути теги мета-назви та мета-опису?
Чи потрібно оптимізувати кожну підсторінку?
Txt?
Txt?
А що відбувається, коли дублікати створюються "поодинці"?
Як ви перевіряєте, чи маєте ви справу з дублюванням вмісту?
IRC (Internet Relay Chat)