оптимізація сайту

 1. Навіщо потрібна seo оптимізація
 2. 2. Описи <-description->
 3. 3. Оптимізація структури URL і посилань
 4. 4. Якісний контент
 5. 5. Релевантний анкорний текст
 6. 6. Оптимізація зображень
 7. 7. Файл robots.txt.
 8. 8. Оптимізація посилань з використанням атрибута rel = "nofollow"
 9. 9. Оптимізація технічних засобів
 10. 10. Закупівля посилань
 11. Правила підбору майданчиків для розміщення посилань
 12. Ознаки неякісного сайту
 13. Чорні методи просування

Головна мета пошукових систем - дати відповідь на поставлене користувачем питання Головна мета пошукових систем - дати відповідь на поставлене користувачем питання. Тільки в інтернеті шукають відповіді до 100 млн. Чоловік в день - від квитків на транспорт до відповідей на загадки, навіть дату початку олімпійських ігор, поштовий індекс батьків. Половину запитів складають комерційні запити з пошуку товарів, послуг. Сьогодні пошукова система навчилася вибирати з безлічі сайтів з найкращий. Система навчилася визначати найбільш авторитетні, трастові, спираючись на поведінку користувачів.

Відомо, що всі одержувані від сайту характеристики вимірні, а пошуковий алгоритм може математично вирахувати всі ці параметри, а потім порівняти їх. Аналізуючи сотні сайтів, пошукова система обчислює, наскільки якісно сторінка відповідає поставленому запитом.

Навіщо потрібна seo оптимізація

 1. Оптимізувати сайт за правилами пошукових систем для індексації його пошуковими системами.
 2. Провести заходи щодо поліпшення параметрів, юзабіліті і др.характерістік для отримання високої оцінки при ранжируванні за відповідним запитом. Якщо говорити цивільним мовою, надати пошукової системи найактуальніший, корисний контент для користувачів.

Поради щодо оптимізації

1. Заголовки сторінок <-title->

Заголовки сторінок <-title->

Назва сторінок повинно точно відповідати змісту сторінки. Підберіть таку назву сторінки, яке найбільш точно відображає її суть. Чи не вигадуйте, не пишіть купу ключових слів, в надії отримати просування відразу по 5 запитам. Назва кожної сторінки "title" повинна бути унікальною. Заголовки сторінок є важливою складовою оптимізації сайту.

Заголовки сторінок є важливою складовою оптимізації сайту

2. Описи <-description->

Дуже важливий тег, як і заголовок сторінки пишеться унікальним для всіх сторінок. Заповнення його дуже відповідально, тому що ця інформація з'являється в сніпеті пошукових систем. Орієнтуйтеся на користувача, а не на пошукову систему. Чим простіше і зрозуміліше ви опишіть суть сторінки, тим буде краще для сайту.

3. Оптимізація структури URL і посилань

Оптимізуйте всі URL. Зробіть їх короткими, зрозумілими користувачеві. Допускається включення ключових слів, які відповідають темі вашого проекту. Вони легко запам'ятовуються, на них простіше давати посилання. Таку seo оптимізацію бачить пошуковик.

Зробіть зрозумілу навігацію, структуру URL, щоб було легко орієнтуватися в якої категорії знаходишся. Ідеальна структура - це система двох кліків. Коли будь-яку інформацію можна знайти зробивши всього два кліка. Зробіть карту сайту для користувачів, XML-файл Sitemap для пошукових систем . Це оптимізує пошук по сайту.

4. Якісний контент

Пишіть зрозумілий, корисний текст. Не лийте воду, не відволікайтеся від теми. Намагайтеся не ставити не потрібних, непотрібних посилань ведучих на не авторитетну проекти. Пишіть контент для користувачів, а не для пошукових машин. Оптимізуйте текст заголовками. Вивчіть, як правильно оптимізувати контент.

5. Релевантний анкорний текст

Інформативний, короткий анкорний текст дозволить зрозуміло передати суть змісту сторінки, що знаходиться за посиланням. Пам'ятайте, правильно поставлений анкор розповість пошуковій системі про сторінки, на які ви послалися. Посилання бувають внутрішніми (провідні на власні сторінки) або зовнішніми (що ведуть на інші ресурси). Чим зрозуміліше поставлений анкор, тим простіше відвідувачеві зрозуміти на яку сторінку він потрапить при натисканні. Це буде зрозуміло пошукачам, зрозуміти про що сторінка, на яку ви поставили "Link".

6. Оптимізація зображень

Рекомендуємо обов'язково використовувати короткий, зрозуміле ім'я jpg файлів, вказати alt-текст. Елементи сторінок, назви зображень, alt-текст найкраще корисні коли вони короткі. Не дарма кажуть, стислість сестра таланту. Можна створити спец.файл Sitemap для зображень. Такий файл буде корисний тим, що надасть пошуковому роботу всю необхідну інформацію про графічних файлах. Файл Sitemap для зображень робиться в форматі XML.

7. Файл robots.txt.

Оптимізуйте сайт повідомивши пошуковим системам про те, які директорії вашого ресурсу відкриті для користувачів, а які приховані від індексації пошуковим роботам. Це робиться за допомогою файлу, який розміщується в кореневу директорію. Він називається robots.txt. Перш за все, потрібно закрити від індексу всі сторінки містять не унікальний контент. Потім закрийте всі дублі. Причому, слідують закривати будь-який задваіваніе, повторення контенту. Навіщо користувачу 150 раз дивитися один і той же, а тим більше пошуковику.

8. Оптимізація посилань з використанням атрибута rel = "nofollow"

Для чого потрібен rel = "nofollow"? Цей параметр повідомляє пошуковикам про те, що не потрібно аналізувати контент розташований по зовнішніх посиланнях з параметром nofollow, а тим більше передавати цих сторінок контрольний вагу. Атрибут rel = "nofollow" додається в синтаксис посилання. Навіщо це потрібно? Наприклад, на сайті є коментарі, в цих коментарях іноді люди вставляють непотрібні посилання, які не дуже корисні користувачеві. Вони посилаються на проекти забороненої тематики. Тег Nofollow вберігає ваш сайт від передачі вашого авторитету сайту акцептору з сумнівною репутацією.

9. Оптимізація технічних засобів

Цій темі ми присвятили окрему статтю, де докладно розповіли як технічно оптимізувати сайт. Якщо у вас виникнуть питання сміливо задавайте нам їх через форму зворотного зв'язку, посилання в кінці статті.

10. Закупівля посилань

Як би не говорили, що посилання це зло, без них неможливо швидко просунути сайт. Лінки до сих пір працюють. Вони успішно допомагають в seo. Для оптимізації посилальної маси не купуйте їх багато. Пам'ятайте, що на першому етапі зростання посилань повинен бути перш за все якісним, а не кількісним. Купіть 1-5 посилань, з хороших ресурсів. Постарайтеся поставити лінки так, щоб б по ним були переходи. Тільки на такі переходи варто витрачати кошти і можна з упевненістю говорити, що вони принесуть користь. Намагайтеся природно вставляти анкорний текст, шлях він буде кожен раз новий. Проблема полягає в тому, що різні пошукові системи по-різному ставляться до посилань. Але з цієї ситуації є вихід, якщо ви правильно скласти анкорний лист. Не купуйте лінки тільки на головну сторінку. Якщо ви купите Посилальне правильно, то оптимізація сайту дасть ефект вже через місяць після початку робіт.

Правила підбору майданчиків для розміщення посилань

 • однакова тема донора з вашим просуваються ресурсом;
 • наявність контенту на сторінці, де буде стояти посилання, його корисність;
 • в ідеалі відсутність зовнішніх посилань, якщо є, то не більше 3;
 • тематика зовнішніх лінків, ідеальний варіант ваша тема;
 • природне місце розміщення посилання на сторінці;
 • природні анкор (оптимально, кожен раз новий);
 • висока "відвідуваність" сторінки, де буде стоять ваш лінк;
 • наявність в індексі, бажано - в декількох пошукових системах;
 • високі показники Тиц і PR донора;
 • кількість вхідних посилань на сайт-донор має бути в 2 рази більше, ніж вихідних.
 • наявність ресурсу в каталогах ЯК, DMOZ;
 • візуально приємний дизайн з хорошим юзабіліті;

11. Просування сайту

Зараз дуже популярні соціальні мережі, використовуйте їх при просуванні. Будь-яка людина прийшов по посиланню з соціальної мережі, який отримав вичерпну інформацію, додає вашому проекту маленький плюс у вигляді поведінкових факторів. Співпрацюйте з веб-майстрами схожої тематики. В інтернеті існує велика кількість блогів, чия тема перетинається з вашою. Як правило, обмін природними посиланнями має позитивну динаміку і враховується при ранжируванні.

SEO просування має кілька напрямків SEO просування має кілька напрямків. Оптимізацію можна провести по-своєму, а отже оптимізувати як для користувачів, так і для пошукових систем. Наприклад, ми робимо клієнтські сайти більш інформативними, зручними - тобто оптимальними для користувачів. Така seo оптимізація вимагає часу на роботу з контекстом, створенням зручною структури і юзабіліті, розуміння інтересів відвідувачів. Тільки досвідчений сео фахівець може врахувати большенство чинників ранжирування. Це найважчий метод оптимізації сайту для користувачів, але він завжди виправданий. Результат такої роботи завжди високі позиції в результатах пошуку Яндекс і Google.

Результат такої роботи завжди високі позиції в результатах пошуку Яндекс і Google

Ознаки неякісного сайту

Ознаки неякісного сайту

Чорні методи просування

Оптимізація сайту наступним методом полягає в тому, що отримані в результаті оптимізації позиції розглядаються як засіб отримання доходу, куди можна потрапити незалежно від якості і корисності ресурсу. Такий метод ми називаємо «чорним». Він заснований на обмані пошукової системи, за допомогою штучного збільшення параметрів, які впливають на ранжування. Такі спроби обдурити пошукову систему не призводять до довгострокових результатів, а наслідки таких дій понижуючий фільтр .

За допомогою «чорної» оптимізації можна ненадовго ввести пошукову систему в оману. Все ж це робот, який розуміє тільки цифри. Однак програмісти по ту сторону барикад знають про це і борються з проявом недобросовісної оптимізації сайту усіма доступними способами. Тим самим захищаючи інтереси користувачів. Вони постійно допрацьовують алгоритм ранжирування, мобільно реагують на зміни в мережі, постійно додають нові параметри в формулу оцінки. Неприродна накрутка поведінкових факторів втрачає силу, сайт знову знижується у видачі, але вже з міткою «поганий». Після чого дуже важко відбілити проект, підвищити його позиції в пошуку. В кінцевому рахунку чорна оптимізація завжди програє справжньою якісною пов'язаної з поліпшенням якості сайту.

Якщо ви вирішили не займатися оптимізацією самостійно, а вирішили надати це цікаве заняття професіоналам, то просимо вас заповнити форму зворотного зв'язку. Ми в найкоротші терміни зробимо аудит, проведемо якісно роботу по розкрутці. Чекаємо ваших заявок.

повернутися

Навіщо це потрібно?
IRC (Internet Relay Chat)