Просування сайтів в Мінську: вибираємо SEO-компанію

 1. Як вибрати SEO-компанію
 2. Чому не можна вірити в SEO
 3. Від чого залежить ціна
 4. Як відбувається розкрутка сайту?
 5. замість висновку

SEO-оптимізація - це комплекс заходів, спрямований на поліпшення ранжирування веб-сайту в пошукових системах

SEO-оптимізація - це комплекс заходів, спрямований на поліпшення ранжирування веб-сайту в пошукових системах. Для онлайн-бізнесу - це один з найефективніших і рентабельних інструментів. За даними світових консалтингових компаній, присутність бізнесу в інтернеті займає важливу роль в загальній маркетинговій стратегії.

Саме контакт через веб-сайт є первинним і допомагає встановити зв'язок між продуктом і покупцем. Тому все більше компаній приділяють SEO-стратегії все більше уваги і відмовляються від необдуманого позиціонування на користь осмисленого Діджитал-просування, розроблену експертами.

За даними статистики, наданої сервісом LiveInternet, просування сайтів в Мінську рекомендується починати з Яндекс і Google, так як їх сумарна частка даних пошукових систем в Байнеті становить 90%.

Як вибрати SEO-компанію

Як правило, перший крок у формуванні SEO-політики компанії - це пошук агентства. Однак кон'юнктура сучасного ринку така, що поруч з винятковими професіоналами сусідять часто неефективні дилетанти. Про те, як вибрати агентство з просування сайтів, уникнути потенційних ризиків і не втратити ні хвилини дорогоцінного часу - нижче.

Західні експерти радять звертати увагу на три ключові чинники:

 1. Портфоліо і «кейси»

Мабуть, головний індикатор надійності агентства - список його клієнтів, виконаних і поточних проектів. Не потрібно боятися просити портфоліо на першій же зустрічі, а також задавати питання за допомогою одного з проектів. У команди професіоналів завжди будуть відповіді на непрості питання. Ще один важливий елемент - дійсно досвідчені співробітники розуміють: клієнт прийшов до них з конкретним завданням, з якою не впорається сам, тому вони не будуть закидати невідомими термінами, намагаючись справити враження, а постараються пояснити все максимально ясно і без поглиблення в складну термінологію.

Є ще один важливий елемент - це рейтинг SEO-компаній Білорусі, який дозволяє отримати короткий зріз кращих гравців ринку і зрозуміти, хто з них дійсно може вважатися сильним гравцем онлайн-індустрії.

 1. Штат компанія

У штаті SEO-агентства повинно бути достатньо людей для вирішення всіх потенційних завдань клієнта: від копірайтера до аналітика. Можливо, хтось із цих співробітників працює на аутсорс, але у компанії обов'язково повинні бути всі ресурси для реалізації завдань клієнта.

В середньому, над розкручуванням будь-якого проекту працюють близько 3 фахівців, а над особливо складними завданнями їх кількість може зростати до 6-8. Саме тому очевидно, що виключно у професійного агентства може бути подібний штат, тому довіряти роботу сумнівним компаніям означає те, що за деякими пунктами може трапитися просідання, що неминуче позначиться на фінальному результаті.

 1. форма роботи

На жаль, винятковий талант, бездоганне портфоліо і багатообіцяючі перспективи втратять всю свою цінність, якщо у компанії з просування інтернет-сайтів в ТОП-10 немає систематизованого підходу до бізнес-процесів. Красиві обіцянки ніщо без чітких планів роботи, обумовлених термінів і надання відповідних документів. У надійного агентства операційні процеси збудовані не менше чітко, ніж сама робота, що є ще одним підтвердженням якості та професіоналізму, а також турботі про клієнта.

Чому не можна вірити в SEO

Іноді агентство починає обіцяти клієнту занадто привабливі умови, що, звичайно ж, не може не насторожити про співпрацю.

Одна з американських компаній Blue Corona, яка займається рішеннями в області розробки маркетингових стратегій, навіть склала рейтинг «5 речей, які ніколи не варто робити при виборі рекламного агентства»:

 1. Красивим презентацій. На жаль, красива картинка не завжди є синонімом професіоналізму. Саме тому завжди варто звернути увагу не тільки на презентацію, але і на пункти з першої частини статті.
 1. Вірити в наявність «секретів SEO». Головні закони SEO за фактом є універсальними, питання в професіоналізмі при їх застосуванні. Саме тому красиві фрази про унікальність, швидше за все, лише спроба вразити клієнта.
 1. Вибирати занадто дешеве агентство. Ціноутворення грає дуже важливу роль, але варто розуміти, що у всього є ринкова ціна, тому у компаній з дуже низьким цінником може не бути ресурсів для виконання всіх завдань.
 1. Вибирати компанію тільки за територіальною ознакою. Не варто думати, що найближчим агентство обов'язково краще знає ринок, перевага SEO в тому, що його закони єдині, тому немає нічого страшного в тому, щоб при пошуку спробувати знайти нові імена.
 1. Не намагатися вивчати ринок. Навіть відсутність досвіду в SEO не є причиною не вивчати всі тенденції і тренди ринку. Нові знання ніколи не будуть зайвими, дозволять краще розуміти завдання і контролювати їх виконання.

Від чого залежить ціна

Від чого залежить ціна

Кожен ресурс створюється під свою задачу, зі своїми технічними особливостями, унікальним контентом. У всіх сайтів, особливо комерційних, існують конкуренти і завдання їх обійти.

Ціна на SEO-просування сайту формується з:

 1. Рівень конкуренції в галузі. Найважливіший аспект ціноутворення, оскільки при інших рівних, чим вище конкуренція в сегменті, тим більші бюджети передбачені на маркетингове просування. Винятком не є і SEO, де якість посилальної бази безпосередньо залежить від її вартості. Тому, для того, щоб обійти в пошуковій видачі ваших конкурентів, необхідно бюджетне перевагу, ну або, принаймні, відповідність. Крім того, перед початком рекламної кампанії в конкурентній області, обов'язково потрібно проаналізувати методи, використовувані іншими учасниками ринку, що має на увазі додаткове збільшення вартості.
 2. Стан сайту. Говорячи про SEO-оптимізації ресурсу, необхідно спиратися на вихідні дані по його якості, з точки зору адаптації під пошукові машини. Остаточна вартість підготовки сайту до просування буде грунтуватися на обсязі робіт, який повинен бути здійснений.
 3. Кількість і якість зовнішніх посилань. Імітація посилальної маси - сама об'ємна стаття витрат при SEO-просуванні. Діапазон сум бюджету на посилання досить широкий (від 1-го до 20-ти рублів за посилання), що при загальному обсязі в 100-500 одиниць формує різницю в кілька тисяч білоруських рублів. Різниця у вартості обумовлена ​​якістю зовнішніх посилань. Постійне посилання з трастового сайту призведе до більш відчутного і довгострокового ефекту, ніж тимчасова. Що стосується кількості посилань, то, природно, сума рекламної кампанії буде зростати пропорційно з його збільшенням.
 4. Виконавець. Довірити реалізацію рекламної кампанії по SEO-просуванню сайту можна і фрілансерам, але ніхто не може гарантувати якість робіт і відповідність до встановлених термінів. У той же час, досвідчений оптимізатор, або веб-студія дорожать своєю репутацією, а значить, за кінцевий результат переживати не доводиться, але коштують послуги професіоналів набагато дорожче. Кошти, витрачені на неякісне просування, відновленню не підлягають, тому ніколи не варто забувати про те, що скупий платить двічі.
 5. Обсяг робіт. Ну і останній, але не менш важливе, фактор - рівень бажаних результатів. Залежно від планованого обсягу цільових дій користувачів, ціна може сильно відрізнятися. Робота з семантичним ядром з 1000 запитів будуть коштувати в кілька разів дорожче, ніж розкрутка веб-сайту по 100 ключовим словам.

На вартість SEO впливатимуть терміни виконання, фактори складності аналізу, вік сайту, версія використовуваної CMS і безліч інших аспектів. Тому перед тим, як замовити послугу, варто зібрати кілька комерційних пропозицій і проаналізувати їх з точки зору співвідношення ціна / якість.

Професійні агентства перш ніж озвучити клієнту точну вартість комплексу seo-просування просять його заповнити бриф. У ньому клієнт описує, крім різної контактної і технічної інформації, ще й свої очікування від розкрутки - фактично формуючи завдання, яке, на його думку, повинен вирішувати сайт.

Далі проводиться аудит сайту, і клієнт отримує графік просування і щомісячний бюджет на нього.

Як відбувається розкрутка сайту?

Підготовчий етап: аудит - комплекс аналітичних заходів щодо виявлення технічних помилок і визначення стратегії поліпшення Usability сайту, маркетинговий аналіз, визначення конкурентів, потенціалу ринку і цільової аудиторії.

Основні заходи:

 1. Складається семантичне ядро ​​- підбираються пошукові запити, визначається їх релевантність. Результатом буде максимально тематична семантика сайту, спрямована на роботу з цільовими запитами.
 2. Усуваються технічні помилки - аналізується індексація сторінок пошуковими системами і вхідні посилання. Перевіряється швидкість завантаження. Видаляються дублікати, проводиться перелинковка. Результат - інтуїтивна структура ресурсу, індексація пошуковими ботами тільки значимого для ЦА контенту, технічна сторона сайту без помилок.
 3. Далі для контролю ефективності оптимізації та відстеження конверсії підключаються і настроюються служби веб-аналітики.
 4. Оптимізуються веб-сторінок - текстовий контент перевіряється на унікальність, коригуються коди HTML і мета-теги. Це дозволяє точніше налаштувати сайт під пошукові запити.
 5. Проводиться робота з Usability сайту для підвищення його зручності і поліпшення поведінкових показників. На цьому етапі відбувається настройка розмітки сторінок, поліпшення їх зовнішнього вигляду, додавання \ настройка кнопок взаємодії з сайтом.
 6. Генерується і оптимізується текстовий контент (копірайтинг) на сайті і для розміщення на інших веб-ресурсах.
 7. Розміщуються зовнішні посилання - вибирають майданчики для розміщення, розміщують \ модерують посилання. Це збільшує його «авторитет», нарощує позиції у видачі.

Щомісяця збирається звітність і відправляється замовнику. Звіт включає в себе: графіки зростання трафіку, позицій сайту, списки статей і посилань, коментарі та рекомендації агентства.

Успіх просування проекту залежить від безлічі факторів, а ефективність проведених заходів може бути оцінена лише через кілька місяців. Тому вартість seo-просування формується з не меншої кількості вихідних даних і завжди визначається фахівцями в індивідуальному порядку.

замість висновку

Отже, незалежно від поставлених завдань, бюджету та досвіду в Діджитал-маркетингу, очевидно одне: варто довіряти навіть самий маленький проект виключно професіоналам з перевіреним портфоліо і бездоганною репутацією. У європейському онлайн-маркетингу є дуже поширена фраза - You get what you pay for - дослівно вона означає «Ви отримуєте те, за що платите», її також можна перефразувати як «Скупий платить двічі».

Якщо перед вами стоїть завдання замовити SEO-оптимізацію сайту в Білорусі, то поставтеся до цього проекту максимально відповідально і не вірте занадто дешевим пропозицій. Хороший результат окупається багаторазово, приносить бізнесу виключно користь. Правильний інтернет-маркетинг - це ключ до нових ділових горизонтів і перемог, але підкорювати онлайн-простори варто виключно в надійної компанії професіоналів своєї справи.

ПП «Кропас»

УНП 192965226

Як відбувається розкрутка сайту?
IRC (Internet Relay Chat)