Регіональне просування сайту в Яндексі, як просунути сайт по всій Росії? Скільки регіонів можна привласнити сайту?

 1. Просування сайту по всій Росії Жоден сайт не принесе належного ефекту в тому випадку, якщо він не...
 2. Отже, що ж таке просування по всій Росії і чи існує воно взагалі?
 3. Деякі цікаві моменти
 4. Підведемо підсумки
 5. Звертайтеся тільки до професіоналів

Просування сайту по всій Росії

Жоден сайт не принесе належного ефекту в тому випадку, якщо він не «розкручений» в інтернеті, якщо користувачі, які вводять запити в пошукові системи, не знаходять його за основними для сфери ключовим словам.

Тому власники бізнесу, які мають свої представництва в інтернеті і прагнуть розвивати свій сайт, збільшувати відвідуваність і прибуток стикаються з питанням просування свого ресурсу в пошукових системах.

Основним пошукачем в Росії і країнах СНД є Яндекс. Більшість відвідувачів прийдуть до вас саме звідти. Тому далі мова піде, в основному, саме про Яндексі.

У 2009 році в пошуковій системі Яндекс був запущений алгоритм пошуку «Арзамас», в якому в різних регіонах результати за однаковими запитами стали відрізнятися. Таким чином, з'явилося поняття регіонального просування , Тобто просування сайту в конкретному регіоні або регіонах Росії.

Таким чином, з'явилося поняття  регіонального просування  , Тобто просування сайту в конкретному регіоні або регіонах Росії

Після чого, одним з ключових моментів в просуванні сайту, став вибір і присвоєння йому регіону, в якому потрібно зайняти високі позиції.

* У загальному випадку просування сайту по комерційним запитам можливо лише в одному заданому регіоні.

Для того щоб здійснити «прив'язку» сайту до регіону, в контактах необхідно вказати:

 • докладна адреса представництва;
 • контактний телефон (-и) з кодом міста.

Ця інформація обов'язково повинна бути достовірною. Справа в тому, що співробітники Яндекса, найчастіше, виробляють повноцінний контроль і перевірку відповідності зазначеного на сайті адреси реально існуючого, іноді доходить і до перевірочних дзвінків за номерами. Це зроблено для того, щоб на високі позиції не потрапляли сайти з вигаданими адресами. Прив'язка може бути здійснена автоматично на основі інформації з сайту, посилань на сайт і IP хостингу, але, для точності краще і швидше зробити це руками в сервісі Яндекс.Вебмастер:

Тут є рекомендації з присвоєння регіону сайту від першоджерела .

висновки:

 • Вказуйте реально існуючі адреси і телефони.
 • Для присвоєння регіону - скористайтеся панеллю http://webmaster.yandex.ru/.
 • Чим «точніше» буде регіон, тим краще сайт ранжируватиметься в ньому.

Як просунути сайт відразу в декількох регіонах?

Для того, щоб сайт зміг займати хороші позиції відразу в декількох регіонах, можна зробити наступні дії:

 1. Здійснити прив'язку одного сайту відразу до декількох регіонах можливо тільки в тому випадку, якщо ви зареєструєте його в Яндекс Каталозі . У такому випадку кількість регіонів, в яких сайт буде добре «ранжуватися» і мати високі позиції може бути розширено до 7. Для цього також необхідно, щоб на сайті були вказані всі 7 представництв з місцевими телефонами. При цьому присвоєні регіони повинні бути досить точними, найчастіше, це конкретні міста і області Росії. Алгоритми пошукової системи працюють таким чином, що якщо сайту привласнити більш загальний регіон, наприклад, Урал або Сибір, то ресурс сайту «розтечеться» по всіх містах цього регіону і в результаті ні в одному з них високих позицій не займе.

  Реєстрація в Яндекс Каталозі - платна і разом з ПДВ обійдеться в 14 500 рублів. На безоплатній основі приймаються тільки сайти з хорошим віком і рівнем довіри. Незабаром після присвоєння потрібної кількості регіонів, якщо вся інформація достовірна, сайт почне добре ранжуватися в кожному з них. При цьому, чим більше бюджети конкурентів в певних регіонах, тим затратнее і довше просуватися саме в них.

 2. Для великих компаній, що мають представництва в більш ніж 7 містах, рекомендується створювати окремі піддомени для кожної філії, після чого їм потрібно присвоїти конкретні регіони (це можливо і без платної реєстрації в Яндекс Каталозі). В такому випадку бажано, щоб на піддоменів контент був уникализировать. Хоча це і не настільки критично, головне - наявність блоку з географічною інформацією. Адреси піддоменів можуть бути такими:

  • http://spb.site.ru/

  • http://voronezh.site.ru/

 3. Безумовно, з метою регіонального просування можна створювати сайти і на різних доменах. Але це більш трудомісткий процес.

висновки:

 • Якщо у вашій організації є кілька представництв - оптимальним варіантом буде платно зареєструвати сайт в Яндекс Каталозі.
 • Якщо компанія велика, і є більш 7 філій - вашим варіантом буде створення мережі піддоменів для кожного окремого регіону.

Отже, що ж таке просування по всій Росії і чи існує воно взагалі?

Часто амбіції компаній великі, керівники готові вкладати гарні бюджети в розвиток свого бізнесу в інтернеті. При цьому є можливість, припустимо, доставляти свій товар по всій країні. Звідси з'являється бажання просуватися не тільки за певним, основним регіоном (або декільком), але і по всій Росії.

Для того щоб зрозуміти можливість цього процесу, необхідно усвідомити логіку, якою керувалися творці пошукових систем при розробці та вдосконаленні регіональних алгоритмів.

Ті, хто стикався з просуванням сайту і спілкувалися з дійсно компетентними співробітниками інтернет-агентств (таких, як «Піксель Плюс»), знають, що всі запити можна розділити на два класи:

 • геозалежні,
 • геонезавісімие.

Геозалежний запит - це запит, видача по якому буде принципово різною в різних регіонах. Такі запити користувачі вводять з метою знайти товар / послугу серед місцевих компаній. Візьмемо, наприклад, запит [доставка піци]. Очевидно, що якщо користувач його ввів, то він хоче замовити доставку піци в тому місті / місцезнаходження, в якому він знаходиться. Наприклад, це може бути Москва або Самара. На ілюстрації видно, що результати видачі абсолютно різні:

* Мета створення різних результатів для різних регіонів - поліпшення якості пошуку, відсутність свідомо не потрібних користувачеві сайтів та інформації.

Геонезавісімий запит - запит, видача за яким ніяк не залежить від місця розташування користувача всередині країни. Найчастіше, це інформаційні запити, або запити зі згадуванням конкретного міста. Приклад, запит [рецепт піци моцарелла] - є інформаційним, тобто не має значення, звідки його задають - сайти в Яндексі будуть відображатися однакові з усіх регіонів. Або запит [квитки в театр Москва] - користувач чітко вказує, де саме його цікавить замовлення квитків в театр. Тому, навіть якщо таку фразу вводять в Пітері - людини цікавить саме московський театр і сайти йому потрібно показати московські. На зображенні нижче видно, що результати ідентичні:

На зображенні нижче видно, що результати ідентичні:

Висновок: по всій Росії можна просувати лише геонезавісімие запити, а вони, в більшості своїй - інформаційні. Такі відвідувачі не принесуть бажаного ефекту. Та й просувати інформаційні запити на комерційному сайті часто не представляється можливим.

Деякі цікаві моменти

* Варто зауважити, що сайт може займати цілком непогані позиції і в регіонах, до яких у нього немає прив'язки. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо в даному регіоні немає або мало якісних сайтів компаній з цієї сфери.

* Бувають випадки, коли регіон змінюється автоматично або прив'язка пропадає. Через це може статися сильне падіння позицій за запитами. Тому періодично необхідно перевіряти прив'язку до потрібного географічної пункту. А в разі «провалу» позицій, ще до того як починати панікувати, варто перевірити панель Вебмастера.

* Для присвоєння регіону корисно вказати адресу організації і на Яндекс.Картах.

* Як показує практика, змагатися на рівних в «чужому» регіоні дуже складно, навіть великим і авторитетним сайтам.

* В середньому, користувачі віддають перевагу компаніям зі свого регіону і міста, так як це зручніше, навіть якщо у компанії є доставка в якийсь інший регіон. Люди цього не довіряють.

Підведемо підсумки

Комерційного просування «по всій Росії» не існує. Ефективно просунути сайт можна тільки в тих містах і областях, де є представництва компанії. Найчастіше, за статистикою, у компаній буває 1-3 представництва, а значить, розраховувати можна на хороші позиції лише в декількох містах. Якщо ж ваша фірма веде бізнес в багатьох точках Росії і має велику кількість філій, тобто можливість привласнити більшу кількість регіонів за рахунок Яндекс Каталогу або просування піддоменів.

Звертайтеся тільки до професіоналів

Компанія «Піксель Плюс» рекомендує вам звертатися з питань регіонального просування до знавців своєї справи. Від вибору грамотної стратегії і присвоєння правильних регіонів повністю залежить підсумковий результат. Кожен випадок - приватний і, проаналізувавши ваш сайт і сферу діяльності, ми зможемо запропонувати оптимальну стратегію його «розкручування» по одному або декількох регіонах. Варто розуміти, що робота по SEO в декількох регіонах буде більш трудомісткою, а значить, будуть потрібні додаткові витрати.

В середньому, просування по декількох регіонах відразу в компанії «Піксель Плюс» починається від 34 500 рублів на місяць (якщо в списку міст є Москва) і від 19 500, якщо просування по 2 регіонах без Москви.

Іноді буває ефективно додатковим каналом реклами підключити контекстну рекламу в певних регіонах. Для цього географічна прив'язка сайту не потрібно.

Більш точну вартість ви завжди можете дізнатися у наших менеджерів просто залишивши заявку на розрахунок на сайті .

І, до речі - просунути сайт в будь-яких регіонах, крім Москви і Санкт-Петербурга, можна значно легше і швидше! Не пропустіть шанс цим скористатися і зайняти лідируючі позиції в своєму місті вже зараз! Згодом конкурентам буде дуже складно наздогнати вас.


Назад в розділ

Отже, що ж таке просування по всій Росії і чи існує воно взагалі?
Як просунути сайт відразу в декількох регіонах?
Отже, що ж таке просування по всій Росії і чи існує воно взагалі?
IRC (Internet Relay Chat)