SEO оптимізація: 5 основних елементів

  1. 1. Модифікація тегів у розділі HEAD
  2. 2. Зміст і їх унікальність
  3. 3. Вміст та їх доступність
  4. 4. Зміна URL-адрес
  5. 5. Внутрішнє і зовнішнє зв'язування
  6. Тематичне дослідження: наслідки деоптимізації на практиці

Ефект від добре проведеної кампанії позиціонування полягає в тому, щоб побачити сайт на Google і - що є метою кожної маркетингової діяльності - більшу кількість запитів або більшу кількість продажів. Однак, менеджер веб-сайту може легко підірвати діяльність агентства позиціонування. Все, що потрібно зробити, це оптимізувати свій сайт.

Що це означає на практиці? Наприклад, зміна тегів у головному розділі або введення вмісту, який вже десь був опублікований. Наступний перелік дозволить кожному перевірити, чи дії, прийняті керівниками партії, не призводять до де-оптимізації сайту, і як наслідок - до втрати позиції та зниження продажів. У ньому представлені п'ять основних елементів, про які необхідно подбати, але вони не закривають їх список. Незабаром я напишу про наступні. Тим часом, давайте подивимося, що є ключовим для оптимізації.

1. Модифікація тегів у розділі HEAD

Метатеги можна знайти в розділі коду кожної підсторінки. Одним з найважливіших у контексті позиціонування є тег Title. Це один з основних елементів, які підлягають оптимізації до початку рекламної діяльності.

Неправильна модифікація тегу Title може навіть призвести до втрати позицій і результатів. Будь-які зміни слід проконсультувати з особою, яка займається розміщенням веб-сайтів.

Ситуація виглядає подібною у випадку роботів і канонічних тегів. Тег Robots (або googlebot) містить важливі інструкції для пошукових систем. За допомогою цього тегу ми можемо, наприклад, інформувати пошукові системи, що вони не показуватимуть у своїх результатах певні підсторінки. Однак, використовуючи тег Canonical, у випадку декількох підсторінок з однаковим або дуже схожим вмістом, ми вказуємо пошуковим системам, що один оригінал, який повинен бути включений в результати пошуку.

Однак, використовуючи тег Canonical, у випадку декількох підсторінок з однаковим або дуже схожим вмістом, ми вказуємо пошуковим системам, що один оригінал, який повинен бути включений в результати пошуку

Головою може бути тільки один (фото: Thiophene_Guy
, ліцензія: CC BY-NC-SA 2.0)

Я також рекомендую обережність при використанні тегу "Refresh", який може бути інтерпретований пошуковими системами як перенаправлення і передавати елементи на адресу, зазначену в цьому тезі.

Всі вищезазначені теги можуть значно вплинути на видимість даного сайту в результатах пошуку, тому вони не повинні додаватися, видалятися або змінюватися без консультації з агентством SEO. Інші теги, інтерпретовані компанією Google, не мають такого великого впливу на позиціонування, але варто порекомендувати зміни у всіх перелічених тегах за цією адресою ,

2. Зміст і їх унікальність

В даний час вміст є одним з найважливіших факторів, що впливають на позицію певного сайту в результатах пошуку. Як і обіцяли самі співробітники Google, цей фактор буде ще більш важливим у майбутньому.

Як і обіцяли самі співробітники Google, цей фактор буде ще більш важливим у майбутньому

Цінний контент на сайті

Чим більше вмісту на сайті (головним чином у вигляді тексту, а й графіки або відеокліпів), на сайті є більше шансів отримати високі позиції. Оскільки Google бажає, щоб вміст високого класу відображався у високоякісному пошуковому механізмі, цей вміст, головним чином текст, має бути унікальним і не повинен бути на інших сайтах у мережі. Про те, що зміст є важливим не тільки для позиції, але й безпосередньо продажів, а також кількість запитів можна знайти, серед інших з цієї статті ,

Вміст особливо важливий у великих веб-сайтах, таких як магазини. Дуже часто буває, що власники магазинів завантажують описи пропонованих виробів з каталогу виробника або з його веб-сайту. Такі дії можуть здатися розумними - вам не доведеться платити копірайтеру, тексти готові і доступні. Проблема полягає в тому, що в таких магазинах мало шансів отримати багато трафіку від результатів пошуку, тому що в більшості випадків, за запитами, пов'язаними з продуктами, веб-сайт виробника буде займати найвищі позиції, оскільки це, як правило, найбільш довірена для пошукової системи. Проте магазин із скопійованими описом продукту можна перемістити на інші сторінки результатів пошуку.

Копіювання вмісту, особливо для великих веб-сайтів, може також спричинити ризик санкціонування веб-сайту Google. Раз на кілька місяців, Google запускає скрипт під назвою Panda, який призначений для лову сайтів, які мають неякісний контент, в основному не унікальний. Коли такі сайти знаходяться, Google знижує позиції тих підсторінок, на яких містяться неякісні матеріали. У майбутньому слід також очікувати, що Google зможе краще оцінити метафоричний зміст і рівень його розвитку.

При запуску веб-сайту слід приділяти багато уваги змісту. Зокрема, переконайтеся, що він не копіюється будь-яким користувачем і розміщується на інших веб-сайтах у мережі. У випадку великих магазинів, де більшість описів продукту не є унікальними, варто поступово їх редагувати, починаючи з найважливіших продуктів. Ви також можете подумати про наймання копірайтера, який буде дбати про якість контенту на сайті. Такі інвестиції можуть перетворитися в майбутньому, у вигляді, безумовно, кращих позицій в результатах пошуку і більше замовлень.

При розміщенні веб-сайту необхідно проконсультуватися зі змінами текстів, наданими позиціонером, як частина впровадженої пошукової оптимізації. Внесення змін до них самостійно може призвести до зниження кількості рекламованих фраз.

Особливо небезпечним випадком порушення унікальності вмісту є дубльовані сайти, де однаковий вміст і той самий код доступні за іншою URL-адресою. Такі ситуації часто трапляються, коли ми використовуємо різні типи хостингу, то може статися, що наш сайт буде доступний на двох або більше адресах (наприклад, marketingdlaludz.pl і marketingdlaludzi.home.pl). Слід також пам'ятати, що пошукова система розпізнає адреси з WWW (наприклад, www.marketingdlaludzi.pl) і без WWW (наприклад, marketingdlaludzi.pl) для різних. Тому у всіх таких випадках має бути обрано основну версію домену і на неї повинні бути зроблені 301 перенаправлення всіх дублікатів.

Нижче наведено посилання на поради щодо пошуку Google для дублювання вмісту:
https://support.google.com/webmasters/answer/66359?hl=pl

3. Вміст та їх доступність

Часто трапляється, що на сайті є велика кількість цінного контенту, але внаслідок побудови сайту і використовуваної технології пошукова система Google не в змозі дістатися до них або доступ до нього важко.

Нещодавно сайти, засновані на технології AJAX, були дуже популярні. Вміст на такому сайті, в окремих вкладках, отримується за допомогою JavaScript з бази даних.

Перевагою використання технології AJAX є більш швидка робота сайту, оскільки перехід між вкладками сайту не перевантажує підсторінку і завантажує всі її елементи з самого початку. На жаль, пошукові роботи Google не справляються з такою конструкцією, а це означає, що більша частина вмісту сайту може бути не помічена.

Якщо ви хочете використовувати технологію AJAX на вашому веб-сайті, тоді при створенні веб-сайту варто використовувати Посібник Google що крок за кроком описує, що необхідно зробити, щоб зробити вміст видимим для робота пошукової системи.

Вміст мультимедійних файлів (наприклад, флеш-анімації) і фреймів iFrames також є великою проблемою для пошукових систем. Співробітники Google радять включити цінні та змістовні елементи в основному в HTML. Проте всі засоби масової інформації на сайті повинні використовуватися тільки в декоративних цілях. Також рекомендую ознайомитися повні пропозиції від співробітників Google щодо цього ,

4. Зміна URL-адрес

У органічних результатах можна просувати не тільки основну доменну адресу (наприклад, marketingdlaludzi.pl), але й підсторінки (наприклад, https://marketingdlaludzi.pl/nasi-autorzy/). Адреси підсторінок також можуть відображатися в результатах пошуку без їхнього позиціонування. Дуже часто, особливо на великих веб-сайтах, таких як інтернет-магазини, загальна кількість записів з результатів пошукових систем, набагато перевищує кількість відвідувань домашньої сторінки.
Таким чином, змінюючи URL-адреси підсторінок, ми можемо втратити більшу частину трафіку, а значить і клієнтів, щодня.

Перш ніж пошукові системи помітять зміни та замінять старі адреси на нові, може знадобитися до декількох тижнів. У цей час у пошуковій системі не буде доступних існуючих адрес.

Крім того, після індексації нових адрес нові підсторінки можуть не відображатися так високо в результатах пошуку, як їхні попередні аналоги. У таких ситуаціях може знадобитися до декількох місяців для відновлення втраченого трафіку через органічні результати.

У таких ситуаціях може знадобитися до декількох місяців для відновлення втраченого трафіку через органічні результати

Бережіть адреси (фото: Dan Zen ліцензія: CC BY-NC-SA 2.0)

Однак, якщо потрібно змінити URL-адреси підсторінок, потрібно перенаправити 301, стару адресу нової. Після його виконання серфер, який введе стару адресу в браузер, буде автоматично перенаправлений на новий. Це також буде інформація для пошукових систем про зміну адреси, завдяки чому вона повинна плавно замінити застарілі адреси. Після застосування перенаправлення 301 нові підсторінки зазвичай з'являються на тих самих або дещо нижчих позиціях, ніж раніше.

Також майте на увазі, що URL-адреси змінюються, коли ви вводите захист у вигляді SSL-сертифіката. Потім адреса змінюється з http (наприклад, https://marketingdlaludzi.pl) на https (наприклад, https://marketingdlaludzi.pl). У цьому випадку слід також перенаправити 301, старі адреси на нові.

Ситуація схожа у випадку графічних адрес, що використовуються на сайті. Графіка також індексується пошуковою системою Google. Ви можете знайти їх у службі "Зображення Google" (https://images.google.com/). Входи з графічної пошукової системи також можуть генерувати велику кількість цінного трафіку, тому, якщо ви зміните адреси фотографій (наприклад, продукти), варто також зробити 301 перенаправлення.

Нижче наведено посилання на поради щодо пошуку Google за допомогою перенаправлення 301:
https://support.google.com/webmasters/answer/93633?hl=pl

5. Внутрішнє і зовнішнє зв'язування

Дуже важливим елементом сайту є внутрішні посилання, включаючи навігацію. Посилання на найважливіші підсторінки сайту повинні бути легко доступними для користувача Інтернету. Це не тільки важливо через корисність сайту, воно також вказує на те, що роботам пошукової системи слід спочатку завантажувати вміст. Наприклад, у випадку інтернет-магазинів посилання на основні категорії повинні бути включені до меню, розташованого як на головній сторінці, так і в інших підсторінках.

Наприклад, у випадку інтернет-магазинів посилання на основні категорії повинні бути включені до меню, розташованого як на головній сторінці, так і в інших підсторінках

Пов'язані питання (фото: C / NN / G: CC BY-NC-SA 2.0)

Якщо ви хочете рекламувати певні продукти, добре створити вікно в меню або в іншому місці, де представлені ці продукти, і містять посилання на їхні окремі підсторінки.

Тому, плануючи більші зміни в навігації по сторінках, варто проконсультуватися з агентством, яке займається розміщенням веб-сайтів. Існує ризик, що такі зміни зменшать видимість деяких підсторінок у результатах пошуку та навіть їх індексацію. Які наслідки - це, мабуть, зрозуміло.

Неправильне використання зовнішніх посилань або посилання на інші веб-сайти також можуть негативно вплинути на позиціонування веб-сайту. Нижче наведено список основних правил, які потрібно враховувати при розміщенні зовнішніх посилань на сайті:

- варто розмістити посилання на високоякісні веб-сайти, які пов'язані з темою нашого сайту,

- переконайтеся, що їх не так багато,

- якщо є необхідність розміщувати посилання, які призводять до сайтів, не пов'язаних тематично (наприклад, з оголошеннями) у посиланнях, варто включити rel = "nofollow",

- на вашому сайті повинні бути встановлені всі типи систем обміну посиланнями (SWLi).

В області посилань з SWLi, а також інших зовнішніх посилань, які можуть зашкодити сайту, варто прочитати інформацію Google, доступну за цією адресою:
https://support.google.com/webmasters/answer/66356?hl=pl

Тематичне дослідження: наслідки деоптимізації на практиці

Не бути безпідставним: деякий час назад я проводив кампанію для магазину аксесуарів для ванної кімнати. Сайт розміщувався широко, тому моєю метою було залучити якомога більше потенційних клієнтів. Перша частина наведеної нижче діаграми показує, що кампанія принесла гарні результати.

На жаль, в якийсь момент клієнт змінив двигун магазину, не звертаючись до мене. Таким чином, змінилися всі адреси підсторінок, а найважливіші елементи оптимізації були видалені. Можна сказати: де-оптимізація в цілому. Що ще гірше, це сталося в грудні, місяці, коли магазин міг досягти виключно високих продажів.

Ефект де-оптимізації можна побачити в середині графіка:

Ефект де-оптимізації можна побачити в середині графіка:

Ось ефекти де-оптимізації

Це не кінець. Як видно на графіку, у першій половині 2013 року рух знову почав зростати. Однак незабаром клієнт заявив, що він повинен ще раз побудувати магазин. Мої пропозиції оптимізації не були враховані - трафік знову впав (що можна побачити у другій частині діаграми).

Кожен раз де-оптимізація закінчувалася втратою трафіку, а значить - потенційними клієнтами, які могли б купити продукти, що пропонуються в магазині.

Щоб уникнути цієї ситуації, варто повернутися до цієї статті, перш ніж реалізувати нову версію сторінки та перевірити, чи є всі елементи оптимізації. Також можна перевірити діяльність менеджерів магазинів незалежно від змін. Таким чином ви зможете уникнути найгіршого - втрати позицій і клієнтів. Якщо ви хочете уникнути чуми деоптимизации, зверніться до нашого відділу SEO перед впровадженням запланованих змін у вашому електронному магазині. Це найкраще запобігання зниження трафіку.

Я напишу про те, на що звернути увагу найближчим часом.

Що це означає на практиці?
Com/webmasters/answer/66359?
Com/webmasters/answer/93633?
Com/webmasters/answer/66356?
IRC (Internet Relay Chat)