SEO просування самостійно - просте покрокове керівництво

 1. SEO просування самостійно - внутрішні чинники ранжирування
 2. Золоте правило внутрішньої оптимізації сайту
 3. Тег назви сторінки <TITLE>
 4. Опис Meta Description <meta name = "description" ... />
 5. Елементи SEO всередині сайту
 6. Чому вам необхідний контент
 7. Зовнішня SEO оптимізація, реферальний трафік і посилальна маса як зовнішні фактори ранжирування
 8. Різновиди зовнішніх посилань
 9. Як створити якісні посилання
 10. Як Google+ може допомогти з ранжируванням
 11. SEO просування самостійно і моніторинг результатів
 12. SEO просування самостійно - підводимо підсумки

Коли справа доходить до SEO, і необхідне просування сайту в пошукових системах, деякі власники просто жахаються від величезної кількості інформації і нових відомостей, які потрібно переварити і втілити для того, щоб сайт вирвався в топ по органічного трафіку. І часто, якщо у них немає допомоги досвідченого власного SEO фахівця або стороннього консультанта, вони виявляються не в змозі почати SEO просування самостійно.

І часто, якщо у них немає допомоги досвідченого власного SEO фахівця або стороннього консультанта, вони виявляються не в змозі почати SEO просування самостійно

Сьогодні я постараюся показати, що SEO оптимізація сайту самостійно це зовсім не міф і не магія, а наслідок простих дій, які для поліпшення свого сайту може зробити кожен, незалежно від віку і роду занять. Отже, переступимо.

SEO просування самостійно - внутрішні чинники ранжирування

Деякі з найбільш важливих процесів для пошукової оптимізації відбуваються на вашому власному сайті. Ви можете багато дізнатися про побудову посилань коли вивчаєте SEO просування самостійно (до чого ми перейдемо через пару хвилин), але побудова посилань і внутрішня перелінковка без гарної оптимізації пошуку на сайті не будуть настільки ефективними. Нижче наведено базові елементи оптимізації, які ви повинні використовувати на кожній сторінці сайту, включаючи, зокрема, домашню сторінку.

Золоте правило внутрішньої оптимізації сайту

Перш ніж ми почнемо, хочу застерегти, що при використанні будь-якого з наступних SEO елементів головне не перестаратися. Можливо, у вас виникне спокуса впихнути якомога більше ключових слів на сторінки сайту, але варто пам'ятати, що в усьому існує золота середина. І просування сайту в пошукових системах - це лавірування в пошуках цієї самої золотої середини. Фактично, Google досить давно заснував «штрафи» за надмірну оптимізацію, і штрафує пошуковик сайти, на яких занадто багато ключових слів, набитих в одну сторінку, свого роду Переспа. Тому, коли справа доходить до оптимізації ключових слів, не переборщіть - подумайте про п'ять ключових словах або фразах для кожної сторінки вашого сайту і використовуйте їх рівномірно по тексту.

Якщо ви не знаєте, які ключові слова використовувати коли починаєте SEO просування самостійно, спробуйте ввести деякі попередні ідеї в планувальнику ключових слів Google для отримання пропозицій.

Якщо ви не знаєте, які ключові слова використовувати коли починаєте SEO просування самостійно, спробуйте ввести деякі попередні ідеї в планувальнику ключових слів Google для отримання пропозицій

Виберіть російську мову, введіть потрібну фразу і підбирайте зі списку словосполучення з великою кількістю запитів і максимально низькою конкуренцією.

Виберіть російську мову, введіть потрібну фразу і підбирайте зі списку словосполучення з великою кількістю запитів і максимально низькою конкуренцією

Якщо ж ви дійсно хочете заглибитися в процес дослідження ключових слів, ознайомтеся також з безкоштовними SEO інструментами для пошуку ключових слів .

Тег назви сторінки <TITLE>

Тег назви сторінки <TITLE>

Тег назви на сторінках вашого сайту повідомляє пошуковим системам, про що йде мова. Він повинен містити 60 - 75 символів і включати назву вашої компанії і ключові слова, що стосуються лише цієї конкретної сторінці. Цей тег поміщається між тегами <HEAD> </ HEAD> у верхній частині HTML-коду сторінки.

Опис Meta Description <meta name = "description" ... />

Мета опис на сторінках вашого сайту дає пошуковим системам трохи більше інформації про вашу сторінку. Все ще обговорюється питання про те, чи можуть мета опису допомогти з ранжируванням ключових слів. Незалежно від цього, слід складати мета опис з урахуванням людської аудиторії, людей. Які будуть бачити і читати опис сторінки, оскільки саме воно відображається в результатах пошуку.

На наведеному вище малюнку показано, як тег назви та мета опис відображаються в результатах пошуку Google. Ви можете побачити, що ключові слова, які шукали користувачі (в цьому випадку ми задали ключову фразу motocms blog) виділені жирним шрифтом як в заголовку (тег title), так і в мета описі. Ось чому ви повинні використовувати назву своєї компанії та ключові слова як в назві, так і в мета описі - це допомагає користувачам помітити вас в результатах видачі, коли вони шукають по цих запитах.

Елементи SEO всередині сайту

Хоча тег title і мета опис є найважливішими елементами SEO, вони не єдині. Якщо у ваші плани входить SEO оптимізація сайту самостійно, обов'язково включайте наступне в зміст сторінок свого сайту.

Внутрішні посилання - посилання потрібні не тільки з зовнішніх сайтів, що посилаються на ваш домен. Ви можете допомогти пошуковим системам дізнатися більше про свій сайт, і покажете, що у нього є чітко продумана структура, якщо зв'яжете між собою різні сторінки сайту (так звана, внутрішня перелінковка). Наприклад, в цій статті є внутрішні посилання, що ведуть на інші сторінки нашого блогу, збільшуючи їх вагомість в очах пошукових систем. Це може бути посилання на картинці, словосполученні, або пряму згадку іншій публікації. Таким чином видно, що стаття не написана даремно і не вирвана з контексту, а органічно доповнює інші матеріали блогу. І відвідувачі, в свою чергу, зможуть продовжити читання і затриматися тут надовго.

Теги заголовків. На блогах (як і на інших сайтах) використовуються три основні рівні HTML-заголовків, які допомагають розбити на розділи і встановити всередині розділів своєрідну ієрархію, а також дозволяють пошуковим машинам дізнатися більше про те, що стосується кожного розділу контенту. Теги <H1> </ H1> оточують головний заголовок статті або сторінки - в однієї сторінки може бути тільки одна пара тегів <H1> і </ H1>. Теги <H2> </ H2> і <H3> </ H3> оточують підзаголовки на сторінці - підзаголовків на сторінці може бути кілька. Використання тегів заголовків допомагає як читачам, так і пошуковим системам розбивати ваш контент на зручні смислові розділи. Пошуковики не люблять текст без підзаголовків, тому що суцільний неструктурований текст важко читати і сприймати. Тому, намагайтеся розбивати статті на такі структурні блоки / параграфи до 300 слів і розділяти їх підзаголовками.

Назви зображень і теги ALT. Якщо ви використовуєте зображення, ви повинні подумати про хороших ключових словах як для назв зображень, так і для тега alt. Наприклад, перша картинка цієї статті буде побудована за таким принципом <img src = "..." alt = "seo просування самостійно - головна картинка" />, оскільки тег alt пошуковими ботами сприймається як звичайний текст, отже, його теж можна оптимізувати за ключовими словам. Це допомагає пошуковим системам знаходити хороші зображення (наприклад, Google пошук по зображеннях), а також береться до уваги під час голосового пошуку на сайті і є одним з факторів ранжирування. Намагайтеся враховувати ключові слова, робіть альти різними, що не прописуйте в alt голі ключові. Чим більше розмаїття і чим краще назву відповідає тому, що показано на зображенні, тим краще для вас, тому що просування сайту в пошукових системах це, в першу чергу, поліпшення його для потреб читачів.

Жирний текст - Звичайно ж не варто сходити сума і виділяти половину тексту жирним, але іноді він буває дуже корисним, щоб привернути увагу читача, а також може допомогти пошуковим системам відрізняти важливу інформацію і ключові слова в змісті сторінки.

Чому вам необхідний контент

SEO оптимізація сайту самостійно неможлива без наявності на сайті продуманого контенту різних видів і форм. Якщо ви стежите за новинами онлайн-маркетингу, то ви, швидше за все, бачили статті про розробку контента і про контент маркетингу. Контент це куля, яка вбиває відразу кількох зайців, тому що він створюється як для відвідувачів вашого сайту, так і для пошукових систем. Чим більше у вас контенту, тим більша ймовірність, що відвідувачі будуть приходити і затримуватися на сайті. І чим більше у вас контенту, тим більше шансів у різних сторінок сайту потрапити в топ видачі пошуку.

Якісний контент щоб почати SEO просування самостійно може включати в себе безліч речей, включаючи, крім іншого, наступне.

 • Статті на блозі
 • Новини
 • Підручники, інструкції та керівництва
 • інфографіка
 • Відео
 • подкасти

Створення якісного контенту для вашого сайту може бути величезним капіталовкладенням, але воно того варте. Пошуковики полюблять ваш сайт, а відвідувачі навіть поділяться їм в соціальних мережах, що призведе до ще більшої кількості відвідувачів. Ви можете почати з простого створення невеликих цікавих постів на блозі, і в міру зростання аудиторії розширити свій контент і додати інші види контентного наповнення.

Зовнішня SEO оптимізація, реферальний трафік і посилальна маса як зовнішні фактори ранжирування

Реферальний трафік і зовнішня посилальна маса, ймовірно, є одними з найбільш обговорюваних завдань SEO. Основна мета зовнішньої SEO оптимізації - змусити інші сайти посилатися на ваш. Наприклад, якщо порівняти рейтинг у верхній частині результатів пошуку з виборами, то посилання зі сторонніх ресурсів це голоси виборців, які говорять, що ваш сайт заслуговує на високу оцінку. Отримання посилань з текстом прив'язки ключових слів (з текстовими анкорами) допоможе вам точно визначити ключові слова, до яких прив'язані. Наприклад, Вікіпедія посідає перше місце за запитом « ключові слова », Так як найбільше сайтів посилаються на цю сторінку, використовуючи словосполучення« ключові слова ».

Природно, у вас виникає питання - як отримати такі посилання якщо робите SEO просування самостійно? Є багато й багато способів зробити це - деякі хороші, а деякі не дуже. Якщо ви зробите невелике дослідження по темі, то з'ясуйте про існування трьох типів таких посилань і методів їх побудови. Коротко про них нижче.

Різновиди зовнішніх посилань

Різновиди зовнішніх посилань

Органічні посилання - це хороші посилання, які вам не потрібно просити. Їх можуть ставити на вас сайти на свій розсуд, коли порахують що у вас є дійсно хороша статті, або контент, який буде незамінним для їхніх читачів. У таких посилань є свою вагу. Якщо на вас посилаються сайти з високим авторитетом, наприклад, великі новинні портали та інші добре відомі сайти - це найкраще. Таким чином, ви отримуєте визнання з боку трастових ресурсів і ростете в очах пошукових систем, отримуючи ще більшу популярність.

Whitehat (біле SEO) посилання - це в основному означає хороші якісно побудовані посилання, здобуті в основному шляхом гостьових публікацій, або домовленостей з ресурсами (до якого ви повинні прагнути).

Blackhat (чорне SEO) посилання - це спам посилання низької якості (таких посилань варто уникати). Це може бути спам коментарі на форумах і під чужими статтями на сторонніх ресурсах, які не несуть ніякої користі читачам. Раніше такий спам був звичайною справою, але зараз пошуковики ввели багато обмежень і за такого роду кількість посилань карають.

Як створити якісні посилання

На більшості сайтів буде складно створити достатню кількість органічних посилань, щоб підвищити їх рейтинг в пошукових системах. Ось чому SEO оптимізація сайту самостійно шляхом побудови посилальної маси є одним з найважливіших елементів просування сайту в пошукових системах. Ви можете почати роботу зі створення якісних посилань, виконавши деякі з запропонованих кроків.

 • Відправлення повідомлень в популярні блоги вашої галузі з пропозицією гостьових публікацій. Як правило, ви отримаєте посилання на свій сайт в поле автора у верхній або нижній частині вмісту вашої статті.
 • Співпраця з іншими компаніям (неконкурентними), щоб дізнатися, чи згодні вони згадати вас як партнера і співпрацювати.
 • Створіть профілі вашої компанії для локального пошуку і профілі соціальних мереж. Хоча посилання з них не завжди враховуються в рейтингах пошуку, вони можуть залучати кліки, які будуть генерувати більше вхідного трафіку на ваш сайт.
 • Запропонуйте свій сайт для включення в відповідні галузеві каталоги або купіть рекламу. Обходьте низькоякісні каталоги, які не мають нічого спільного з вашої галуззю або ті, які пов'язані з тіньовими сайтами в індустрії розваг для дорослих, фармацевтичних компаній або онлайн-казино.
 • Створіть якісний контент. Інфографіка - відмінний приклад - ви створюєте гарне зображення, що представляє важливу інформацію, і дозволяєте іншим використовувати інфографіку на своєму власному сайті в обмін на згадку автора і посилання на ваш сайт.

Як Google+ може допомогти з ранжируванням

Говорячи про створення соціальних профілів і включення посилань на ваш сайт, слід врахувати, що якщо ваша мета полягає в тому, щоб пробитися в топ Google, то ви повинні бути впевнені, що приєдналися до соціальної мережі Google+. Google всіляко намагається розвивати свою соціальну мережу, і віддає велику перевагу статтями, якими діляться користувачі Google+. Також, ця соціальна мережа дозволяє підбирати персоналізовані результати пошуку для користувачів. Таким чином, ваші передплатники в першу чергу будуть бачити ваші публікації, а ваш сайт для них стане більш пріоритетним, не тільки всередині порталу, але і в стандартній пошуковій видачі.

Якщо ви хочете почати SEO просування самостійно і потрапити в топ за допомогою Google+, то ваша мета зробити наступне.

 • Створіть особистий профіль і бізнес-сторінку Google+.
 • Рекомендуйте сайт, який ви просуваєте, надавши йому +1, і поділившись сайтом в своєму профілі і / або сторінці.
 • Повністю заповніть інформацію в профілі, щоб інші захотіли додати вас на раду.
 • Перевірте настройки і переконайтеся, що інформація у вашому профілі загальнодоступна разом з оновленнями статусу.
 • Поділіться іншими цікавими новинами в профілі, щоб він не виглядав як самореклама.
 • Почніть спілкування з людьми, яких ви хочете залучити на свій сайт. Використовуйте вікно пошуку в Google+, щоб знайти людей, з якими можна зв'язатися, і додати їх у свої кола. Сподіваємося, що більшість додасть вас у відповідь.

По суті, чим більш популярні ви в Google+, тим більш імовірно, що ви будете впливати на персоналізовані результати пошуку тих, хто стежить за вами. Отже, скористаєтеся цією соціальною мережею і всіма її перевагами.

SEO просування самостійно і моніторинг результатів

Нарешті, але не в останню чергу, вам потрібно буде з'ясувати, чи була ефективна SEO оптимізація сайту самостійно, і відстежити результати. Далі скажемо пару слів про двох найбільш важливих інструментах, які можна використовувати для моніторингу результатів.

SitecheckerPro - безкоштовний російськомовний онлайн інструмент для перевірки SEO, аналітики, зворотних посилань. Щоб запустити інструмент потрібно просто вбити в пошук посилання на цікаву для вас сторінку і почати перевірку.

Щоб запустити інструмент потрібно просто вбити в пошук посилання на цікаву для вас сторінку і почати перевірку

Google Analytics - незамінний інструмент, який допомагає проаналізувати SEO просування самостійно, відстежити поведінку користувачів на сайті і дізнатися більше про ваших відвідувачів. Зокрема, ви зможете стежити за джерелами органічного і реферального трафіку, щоб дізнатися, які ключові слова люди використовують, щоб знайти ваш сайт. Також в аналітиці можна переглянути статистику сторінок сайту і з'ясувати, які з них найчастіше відвідують. На таких сторінках доречно буде помітити підписку на розсилку новин, або ж показувати найпопулярніші продукти.

На таких сторінках доречно буде помітити підписку на розсилку новин, або ж показувати найпопулярніші продукти

Є багато інших цінних інструментів SEO, але ці два є базовими.

SEO просування самостійно - підводимо підсумки

В одну статтю дуже складно помістити всі нюанси і деталі, щоб удосконалювати просування сайту в пошукових системах. Але для початку цих основних моментів цілком достатньо. Пишіть цікавий контент, оформите сайт правильно, подбайте про його доступності для пошукових роботів і користувачів. І, сподіваюся, що дуже скоро ви почнете пожинати плоди своєї праці, і будете радіти зростаючої кількості відвідувачів з пошукових систем!

Природно, у вас виникає питання - як отримати такі посилання якщо робите SEO просування самостійно?
IRC (Internet Relay Chat)