SEO-просування: СПРАВЖНЯ ціна

 1. КРАЩЕ ДІМ побудую
 2. РЕАЛЬНО ТАК ДОРОГО?
 3. підготовка
 4. Внутрішня оптимізація
 5. зовнішня оптимізація
 6. ВСЕ ПРОТИ НАС
 7. Праворуч або ліворуч
 8. СКІЛЬКИ ПЛАТИТИ, ГОСПОДА
 9. Може зробити все самому?
 10. КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

В одній серії відео про маркетинг я розповідав докладніше про seo-просуванні. І охарактеризував цю справу трьома словами: "Довго", "Дорого" і "Ефективно".

Як ви могли здогадатися, найбільш часто задається питання на ці три слова був: "Дорого, це скільки?".

І правда, все ж відносно. Дорого - це 5 тисяч на місяць або 1 млн ?! Скільки коштує SЕО просування і що входить в нього, розберемося в цій статті.

КРАЩЕ ДІМ побудую

У нас в штаті є SEO-фахівець, який в більшій мірі займається цим блогом і частиною наших клієнтів в маркетинговому консалтингу .

І за класикою жанру, через 3-4 місяці, коли вже збудовані всі основні процеси, ми пропонуємо переходити до більш затяжним, але ефективним діям. І як раз seo відноситься до цієї справи.

Але справа закінчилася, не встигнувши початися. Тому що коли власник почув вартість такого роду просування в його ніші (будівництво), то промовив фразу: "Краще я будинок побудую на ці гроші".

Тому що коли власник почув вартість такого роду просування в його ніші (будівництво), то промовив фразу: Краще я будинок побудую на ці гроші

Пфффф ... Так чому так дорого?

Мені настільки сподобалася ця фраза, що тепер я постійно цитую її на виступах.

Фраза може і вірна, але є одна проблема. Він так і не усвідомив, що якщо вкладе "свій будинок" в SEO, то через 1-2 роки у нього буде їх два-три. Непоганий обмін ?!

Можна використовувати як слоган: "Міняю один будинок на таких же три". Шкода тільки не всі зрозуміють.

А якщо Ви ще не знаєте що таке SEO, то швидше за читайте нашу статтю. У ній все детально і зрозуміло написано.

По темі: SEO-маркетинг: Ваш внесок у майбутнє .

РЕАЛЬНО ТАК ДОРОГО?

Звичайно, я зараз перебільшував. Це не означає, що за СЕО просування вам потрібно взяти і викласти відразу пачки в кілька мільйонів рублів на стіл.

Просто якщо розглядати цей спосіб щодо інших каналів і способів реклами в інтернеті , То він стає не найвигіднішим в початкових інвестиціях.

І тому, перед тим як ми перейдемо до обговорення вартості, я дуже хочу, щоб ви зробили собі одну установку.

Важливо. Оцінювати канал реклами потрібно не витратами, а доходами з нього ( ROI ). Це дуже важливе мислення і не тільки в рамках цього каналу.

Отже. Давайте розкладемо термін SEO-маркетинг на складові, щоб було зрозуміло, що криється за цим дивом крім отримання заповітних топових позицій в пошукових системах. Інакше кажучи, за що фахівці беруть гроші.

Ми з вами розглянемо повний фарш, тобто що б ви отримали, якщо йшли по формату all inclusive.

Після чого вже розглянемо що за фактом зазвичай входить в сео за 10, 100, 500 тисяч. Для зручності підрахунку я буду видавати середній час зайнятості (робочих днів) проектом на кожному кроці. Отже, нижче будуть представлені етапи сео просування сайту.

підготовка

Перший і найважливіший етап - підготовка. Для російських цей етап не знайомий (хіба що частково).

Адже ми живемо за принципом "по ходу розберемося". Це свого роду наша родзинка. Але ми ж розглядаємо ідеальний варіант роботи. Тому розглядаємо ідеальну схему:

 1. Аналіз видачі і конкурентів - 1/2 дня
 2. Створення стратегії - 1/2 дня
 3. Збір семантичного ядра - 3-5 днів
 4. Поділ запитів по сторінках - 1 день
 5. Технічне завдання для сайту - 1 день

Вартість даної частини роботи повністю залежить від вартості робочої години фахівців.

А значить в теорії, чим дорожче вартість, тим більш кваліфіковано фахівці. Але на практиці не завжди так відбувається.

Внутрішня оптимізація

Оптимізуємо наш двигун (сайт) під швидкісну їзду. Робимо Ferrari з ВАЗ-2101. Робимо все так, щоб просувний сайт і сторінки мали всі потрібні для цього можливості.

 1. Оптимізація технічного боку сайту - 15-20 днів
 2. Написання сео-текстів для сторінок - 10 днів

Виглядає не дуже об'ємно. Але якщо це розкладати на підзадачі, то їх буде не менше 50.

Куди увійде: написання robots, перелінковка, видалення помилок в коді, визначення H1, перевірка на неприємну, вплетення ключових слів, усунення циклічних посилань, настройка редиректів, поліпшення швидкості завантаження, фіксація битих посилань ...

О Боже! Як багато роботи

Упевнений, що тепер зрозуміло. Роботи в цій справі непочатий край. На цьому етапі практично всі завдання на себе забирає копірайтер і програміст (всі їх похідні), оплата також здійснюється за трудовим годині.

Приємний момент - копірайтер набагато дешевше, ніж програміст (якщо знати де шукати).

А головний плюс цього етапу, що в 90% випадків робота разова і повторювати її далі вже не потрібно. Переробки тут не береться до уваги 😉

По темі: СЕО-копірайтинг: що це + приклади .

зовнішня оптимізація

Сайт є, сторінки є, а відвідувачів немає. У всьому винні зовнішні чинники, які дають пошуковим системам сигнали, що ми з вами найкрутіші в цьому світі і нам потрібно приділити місце №1 в своєму списку.

І для цього мало танцю з бубном, потрібно сильно попотіти, особливо для сайту, який раніше був "ніякий" і заходили на нього тільки свої ж співробітники. І на цьому етапі сео оптимізація сайту включає:

 • Купівля посилань - постійно
 • Розміщення в каталогах - 1-2 дня
 • Публікації в соціальних мережах - постійно

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що етап цей постійний і саме на нього витрачаються цілком конкретні гроші.

Тому що зробити так, щоб на вас посилалися абсолютно безкоштовно, дуже складно, якщо ви просуваєте звичайний класичний сайт, а не контент-маркетинг .

ВСЕ ПРОТИ НАС

Здавалося б це все. Можна порахувати всі витрачені робочі дні, помножити кількість на вартість за годину, і отримати реальну цифру скільки коштує сео.

Я б сам із задоволенням так підвів підсумок, припинив писати цю статтю і пішов продовжувати вчитися грі на гітарі. Але для всієї "правди" потрібно розкрити подальші нюанси.

 1. Конкуренція. Власникам з конкурентними сферами, потрібно приготуватися до грошової боротьбі.
 2. Регіон. Просуватися у Владивостоці легше, ніж в Москві. Адже менше конкуренція.
 3. Запроси.Чем більш комерційний запит (купити / ціна / замовити), тим вище складність.
 4. Позиція. Бажаєте зайняти Топ-3, а не Топ-5? Значить додаткових витрат не минути.
 5. Сезонність. Якщо ваш напрям має сезонність (акумулятори, кондиціонери, сноуборди), то в пікові місяці вам доведеться викласти більше бюджету, ніж в несезон.
 6. Сайт. Сподіваюся у вас з сайтом все добре, інакше легше буде заплатити за новий, ніж за переробку старого.

Як правило, компанії не збільшують свої кошториси через цих нюансів, а за замовчуванням вважають їх в абонентський платіж, так як ці фактори в більшій мірі ускладнюють зовнішнє просування, ніж внутрішнє.

Я особисто ще не помічав, щоб СЕО-агентства говорили: "Влітку ви платите 50 т.р., а взимку 150 т.р., так як у вас сезон".

Праворуч або ліворуч

Напевно ви помічали, що є умільці, які готові працювати за 5 тисяч на місяць, а є ті, хто менше 500 НЕ берет. І все це впирається в два моменту.

У фрілансера все дешевше за замовчуванням, так як немає надбавки за офіс, бухгалтера, рекламу, директора і т.д.

Але це є і мінусом, тому що великий обсяг завдань така людина виконати не може. Просто не вистачить рук, адже робота тут не тільки інтелектуальна.

У агентств все дорожче, так як є додаткове фінансове навантаження. Але і можливість реалізовувати більш складні проекти в конкурентних нішах, де простий оптимізацією і декількома посиланнями не обійтися.

Кого вибрати вам? Все просто. Якщо складний проект, то точно до агентству. Причому, до того, яке дійсно є агентством, а не яке називається "Бюро (прізвище)".

Як правило, це просто фрілансери з командою фрілансерів. Якщо проект у вас нескладний, то досить буде фрілансера (і програміста).

СКІЛЬКИ ПЛАТИТИ, ГОСПОДА

Ось ми і підійшли до найцікавішого - відповіді на питання скільки коштує seo просування.

Коли ви знаєте, з чого складається цей звір під назвою SEO, ви можете реально оцінити обсяг роботи і зрозуміти, наскільки розумно платити десятки або сотні тисяч рублів.

Завдяки поясненням вище, тепер ви розумієте, що в нескладних сферах ви платите виправдану вартість 1-2 місяці.

А потім переплачуєте, так як такого обсягу роботи у фахівців вже немає. У разі складної сфери - все навпаки. Компанії заробляють на першому кроці, а потім більше мучаться, ніж реально працюють.

Тому логічно буде розділити роботу на перший місяць (підготовка і внутрішня оптимізація) і на наступні (зовнішня оптимізація). Тоді буде простіше розібратися скільки платити.

Так як в сфері послуг дуже складно зрозуміти переплачуєте ви чи ні, будемо брати середні ціни по ринку.

Адже приводити порівняльну таблицю не має сенсу, так само як порівнювати стрижку у майстри за 500 рублів і за 5 000.

Середня ціна за підготовку:

 • Фрілансер - 15 000 р.
 • Агентство - 40 000 р.

Середня ціна за внутрішню оптимізацію:

 • Фрілансер - 20 000 р.
 • Агентство - 70 000 р.

Середня ціна за зовнішню оптимізацію (щомісяця):

 • Фрілансер - 10 000 р.
 • Агентство - 40 000 р.

Переконливе прохання зрозуміти, що це середні ціни. Це означає, що є ті, хто візьме в рази більше, а є ті, хто візьме в рази менше.

Однозначно лише хочеться сказати, не ведіться на занадто дешеве пропозицію (5-6 тисяч в місяць), крім того що ви втратите гроші, ви втратите час.

Результат в SEO не швидкий (від 2-х місяців), а значить ви не скоро зрозумієте, що вас обдурили.

Може зробити все самому?

Делегувати просування фахівцям - це безперечно круто і правильно, але після знайомства з кошторисами якась частина людей занурюється в роздуми.

І звучить це приблизно так: "За такі гроші я і сам зможу просунути сайт. Почитаю інтернет і потихеньку вийду на перші сторінки видачі безкоштовно ".

Це складно, хоч і цілком можливо, але платити все одно доведеться. Якщо не Сеошніку, так за інструменти сеошника точно, з якими вони працюють кожен день.

Як не крути, хороший набір інструментів для бізнесу не може бути безкоштовним.

На правах партнера скажу, що, наприклад, за багатофункціональну SEO-платформу Serpstat для самостійного просування потрібно віддати $ 19 в місяць, а за найкрутіші її функції вже $ 69 в місяць.

Щоб вас зайвий раз налякати або навпаки залучити, розповім через які "муки" вам потрібно буде пройти на основі цього сервісу, щоб не розкидатися величезною кількістю інтерфейсів:

 • Глибинний аналіз стратегії конкурентів до самої останньої сторінки сайту;
 • Збір семантики трьох (і більше) лідируючих конкурентів в ніші;

збір семантики

 • Пошук втрачених ключових слів у себе на сайті, за якими ви також можете отримувати трафік;
 • Моніторинг позицій власного сайту і відразу 100 конкурентів по потрібних запитах;
 • Перегляд зворотних посилань: хто, звідки і коли залишив посилання на сайт наш / конкурента;
 • SEO-аудиту сайту з підказками про виправлення помилок і багато іншого.

аудит сайту

Якщо ці слова все ще не відбили бажання здійснювати просування сайту самостійно, то вчіться користуватися Серпстатом.

В рунеті це самий зрозумілий і зручний інструмент для самостійного і професійного просування, діагностики вашого сайту.

І ось вам купон на 5 безкоштовних днів для нових користувачів - inscale. Вводити потрібно в профілі після реєстрації.

Можливо за цей час встигнете зробити все що вам потрібно і більше не потрібно буде повертатися до сервісу 😉

Важливо. Ціна таких сервісів окупається, за умови що ви користуєтеся повноцінно всіма функціями, а не однієї.

КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

SEO настільки ж гарантований спосіб збільшення відвідуваності сайту , Наскільки і довгостроковий.

Однак, те що SEO жив, живе і буде жити - це точно. Те що з кожним роком все складніше і складніше зайняти позиції - це теж точно.

Чи не точно в цій справі тільки поняття, скільки платити за нього. І як в будь-якої послуги, ніхто ніколи не скаже вам точну вартість. Хоча орієнтири я постарався вам намітити.

Ще один дуже важливий момент. Є величезна різниця між просуванням багатосторінкового сайту і Лендінзі.

І якщо в цій статті мова йде про сайті, то про варіант з другим ми детально розписали в статті про seo просування Лендінзі .

Повторюся, щоб не пролетіти з вибором фахівців з-за ціни, запам'ятайте, чим складніше проект, тим дорожче треба заплатити за SEO.

Чим легше проект, тим менше сума інвестицій. Це очевидна думка врятує десятки тисяч рублів.

Лайфхак. Якщо Ви налаштовані зайнятися seo-оптимізацією, то вкрай рекомендую сервіс Rush Analytics . Швидкість його роботи вражає, працює він онлайн. А по цьому посиланню Вам подарують 200 рублів на тестування 😉

Як ви могли здогадатися, найбільш часто задається питання на ці три слова був: "Дорого, це скільки?
Дорого - це 5 тисяч на місяць або 1 млн ?
Так чому так дорого?
Непоганий обмін ?
РЕАЛЬНО ТАК ДОРОГО?
Бажаєте зайняти Топ-3, а не Топ-5?
Кого вибрати вам?
Може зробити все самому?
IRC (Internet Relay Chat)