Що таке позиціонування? З чого почати? Дивіться наш короткий посібник з позиціонування.

 1. Що таке позиціонування? Пошукова оптимізація - це спроба підвищити видимість веб-сайту в результатах...
 2. Що таке SEM
 3. Хто визначає порядок сторінок у результатах пошуку і від чого залежить?
 4. Позиціонування веб-сайту в Google - чи варто бути високим у результатах пошуку?
 5. У чому полягає SEO (позиціонування веб-сайту)?
 6. Де шукати допомогу у розміщенні веб-сайтів?
 7. Найчастіше зустрічаються міфи про SEO
 8. 9 кроків до дружнього до Google сайту:
 9. 2. Дружні адреси URL
 10. 3. Внутрішні зв'язки
 11. 4. Адекватне націлювання за ключовими словами
 12. 5. Оптимізація вмісту відповідно до позиціонуваного ключового слова
 13. 6. Дублювання змісту та позиціонування
 14. 7. Каналізація ключових слів у позиціонуванні
 15. 8. Швидкість завантаження сторінки та її вплив на позиціонування
 16. 9. Мобільна версія веб-сайту впливає на позиціонування в Google

Що таке позиціонування?

Пошукова оптимізація - це спроба підвищити видимість веб-сайту в результатах пошуку. Найчастіше позиціонування ґрунтується на методах, які не повністю відповідають принципам пошукової системи. Позиціонування часто виконується разом з діяльністю SEO.


Результати пошуку

Ввівши будь-який пароль до пошуку Google, ми отримуємо список веб-сайтів, які пошукова система вважає тією, яка найкраще відповідає даному паролю. Тим не менш, неправильно вважати, що рейтинг сайту встановлюється від кращих до найгірших сайтів. Часто веб-майстри допомагають веб-сайтам досягти більш високих позицій за допомогою позиціонування ! Дізнайтеся, яке позиціонування є з цієї статті. Почнемо з самого початку.


Сторінка результатів пошуку зазвичай представлена ​​таким чином:

Сторінка результатів пошуку зазвичай представлена ​​таким чином:

Перші 3 результати пошуку та результати з боку позначені знаком "Реклама". Вони так звані платні результати пошуку. Якщо ви хочете, щоб веб-сайт відображався під певним паролем, ви повинні заплатити за нього. Служба Google AdWords відповідає за відображення сторінок у результатах пошуку в блоці оголошень.

Однак нас цікавить так звана природні результати пошуку або веб-сайти, включені до списку результатів пошуку за певним паролем, не сплачуючи Google за це. На графіку такі сторінки були позначені зеленим кольором і їх 10.

Варто зазначити, що сторінка результатів пошуку може виглядати інакше, залежно від того, що ви вводите в пошуковій системі. Кількість елементів, які були на першій сторінці пошуку, також можуть змінюватися. Наприклад, сторінка результатів пошуку для так званих місцеві фрази, тобто містять назву міста, напр.

 • стоматолог Вроцлав
 • механік katowice
 • ветеринар в Гданську

Результати пошуку для стоматолога Вроцлава такі:

Як ви можете бачити, в порівнянні з попередньою сторінкою результатів пошуку, органічні адреси компанії та зірочки, що символізують оцінки користувачів, були розміщені вище органічних результатів. Це набагато простіше для користувачів Інтернету, тому що ми можемо отримати найважливішу інформацію (номер телефону або адресу) без відвідування веб-сайту. Цікаво, що якщо ми зупинимося у Вроцлаві або прилеглих районах, незалежно від того, чи будемо ми входити в пошуковий механізм «стоматолог» або «стоматолог Вроцлав», ми отримуємо ті ж результати пошуку, що і на графіку вище. У двох словах - пошукова система може визнати наше розташування самостійно і на цій основі налаштувати результати пошуку (представити веб-сайти компаній з міста, в якому ми зараз перебуваємо).

Для людей, які займаються позиціонуванням, наявність платної реклами та візитних карток Google My Business над органічними результатами є дещо неприємною. Органічні результати часто доступні користувачеві за межами лінії, яка закінчує екран, а це означає, що користувач не може навіть досягти органічних результатів!

Що таке SEM

Маркетинг в пошукових системах ( SEM ) або маркетинг, що проводиться в результатах пошуку. SEM являє собою набір заходів, що виконуються як частина SEO , платної реклами ( PPC ) і позиціонування. Діяльність SEM спрямована в першу чергу на придбання та монетизацію трафіку на сайті. Запис SEM = SEO + PPC був прийнятий.


Хто визначає порядок сторінок у результатах пошуку і від чого залежить?

Порядок показу веб-сайтів, звичайно, не випадковий. Найбільше (за винятком платних результатів пошуку = оголошення) є веб-сайти, які виявилися найбільш придатними для введеного запиту. Алгоритм пошукової системи Google відповідає за те, що вони розміщені в правильному порядку.

Точний спосіб роботи алгоритму, звичайно, не широко відомий, однак відомі фактори, які впливають на одну сторінку результатів пошуку на більш високій позиції, ніж інші. Усі фактори, які впливають на це, становлять близько 200. Елементи, які впливають на позицію сторінки в результатах пошуку, можна розділити на 2 загальні групи:

 • фактори, пов'язані з контентом на сайті та його роботою
 • фактори, пов'язані з популярністю веб-сайту в Інтернеті

фактори, пов'язані з контентом на сайті та його роботою  фактори, пов'язані з популярністю веб-сайту в Інтернеті

Фактори, пов'язані з вмістом на сайті та його роботою, включають:

 • кількість контенту на сайті
 • виникнення ключових слів (тих, які ми вводимо в пошуковій системі) у тексті на сторінці
 • виникнення ключових слів у заголовках тексту
 • частота додавання нового вмісту (наприклад, статей) на веб-сайті
 • наявність ключових слів у URL-адресі
 • унікальність вмісту на сайті (вони не копіюються з інших джерел)
 • швидкість завантаження сторінки
 • відповідну оптимізацію HTML-коду сторінки

У свою чергу, фактори, пов'язані з популярністю веб-сайту, в основному базуються на посиланнях (посиланнях), які ведуть на наш сайт з інших веб-сайтів. Прикладами таких чинників є, наприклад:

 • кількість різних веб-сайтів, які посилаються на наш сайт
 • загальна кількість посилань з інших веб-сайтів
 • якість веб-сайтів, які посилаються на наш (кількість користувачів, які відвідують їх, їх популярність)
 • присутність у соціальних мережах (Facebook, Twitter, Google+)

Дуже цікавий інфографіки, що порівнюють найважливіші фактори алгоритму пошукової системи, що впливають на порядок сторінок у результатах пошуку, розроблено порталом Searchenginland: http://searchengineland.com/seotable


Позиціонування веб-сайту в Google - чи варто бути високим у результатах пошуку?

Які переваги ми можемо досягти, якщо наш сайт знаходиться на першій сторінці результатів пошуку? Відповідь на це запитання непроста, оскільки кількість користувачів, які входять до нашого веб-сайту зі сторінки результатів пошуку, залежить від двох факторів:

 • пароль, який було введено в пошуковій системі
 • позицію, на якій з'явиться сторінка в результатах пошуку

Для кожного ключового слова можна побачити, як виглядає середньорічна кількість пошуків, тобто, скільки разів дане ключове слово було введено в пошукову систему користувачами.

Прикладами середньої кількості щомісячних пошуків є, наприклад:

 • автозапчастини - 33 000
 • подарунок для хлопця - 2,900
 • зимові шкіряні чоботи - 40

Друге питання - це позиція, на якій сторінка знаходиться в списку результатів пошуку. Чим вище ви знайдете, тим більший відсоток людей, які ввели певну фразу, натискають на результат і переходять на наш веб-сайт. В Інтернеті можна знайти досить різноманітну статистику, але можна припустити, що ці значення такі:

Позиція% людей, які відвідують сайт у цій позиції 1. 51% 2. 34% 3. 29% 4. 23% 5. 20% 6. 17% 7. 15% 8. 15% 9. 12% 10. 11 %


Виходячи з вищенаведених даних, можна припустити, що, наприклад, 5-е місце в списку результатів пошуку за фразою "автозапчастини" дасть нам 6600 записів на місяць, а перше місце в списку результатів пошуку за фразою "зимове шкіряне взуття" - 20.

Варто додати, однак, що веб-сайт, оптимізований для пошукових систем, з'явиться на високих позиціях на дуже великій кількості ключових слів, тому колективно він збирає велику кількість записів з результатів пошуку.


У чому полягає SEO (позиціонування веб-сайту)?

Так що ж робити, щоб отримати вищі результати пошуку за певними ключовими фразами? Всі заходи, спрямовані на поліпшення позиції в результатах пошуку, називаються позиціонуванням веб-сайту. Це польська назва цього процесу, за кордоном ці заходи просто називаються SEO. Скорочення SEO - це оптимізація пошукової системи, яку ми можемо перекласти як "пошукова оптимізація".

Що ж таке позиціонування?

Вона полягає в прагненні поліпшити всі елементи, які впливають на позицію сторінки в результатах пошуку. Ці фактори вже згадувалися раніше. Нагадаємо, що це фактори, пов'язані з функціонуванням веб-сайту, вмістом цього сайту та його популярністю серед користувачів.

Діяльність, яка є складовою частиною процесу визначення місця розташування веб-сайту, включає:

 • відповідну оптимізацію HTML-коду сторінки
 • підготовка контенту на веб-сайті та їх правильна оптимізація (розміщення важливих ключових слів, встановлення правильних заголовків)
 • поліпшення функціонування веб-сайту в технічному плані (без помилок на сторінці, швидкості завантаження сторінки)
 • визначення правильної структури сторінки (поділ інформації, що міститься на веб-сайті, на відповідні підсторінки)
 • підготовка версії сайту для відображення на мобільних пристроях
 • отримання посилань з інших веб-сайтів (придбання посилань, публікація статей, каталогів компаній-спонсорів, співпраця з іншими веб-сайтами, маркетинг з уст в уста)

Це лише кілька пунктів з набагато довшого списку завдань, що супроводжує процес позиціонування сторінок. Ця тема буде більш детально описана в наступних статтях цієї серії.


Де шукати допомогу у розміщенні веб-сайтів?

Усвідомлюючи переваги, які може принести позиціонування веб-сайту, ви можете аутсорсинг такої послуги або спробувати діяти самостійно. Де шукати допомогу, діючи самостійно? Ось кілька корисних адрес:


Найчастіше зустрічаються міфи про SEO

Читаючи статті про SEO в Інтернеті, часто можна зустріти цілком неправильну інформацію - міфи SEO. Є також багато нечесних компаній, які намагаються обдурити клієнтів обманними практиками. Ось найпоширеніші міфи та помилки щодо позиціонування:

 • Елементи, досягнуті один раз, назавжди - більш вводить в оману, зміни в результатах пошуку відбуваються постійно, позиція сторінки в результатах пошуку може змінюватися щодня. Це пов'язано з тим, що Google вводить зміни в свій алгоритм і, по-друге, що конкуренція не спить.
 • Існує один універсальний "рецепт" для досягнення найвищих позицій - ніхто, крім співробітників Google, не має повних знань про те, як працює алгоритм пошуку. Таким чином, всі SEO діяльності базуються на тестах, знаннях і спостереженнях.
 • Позиціонування - це одноразова діяльність - на жаль, вона не працює так. У більшості випадків утримання сайту вимагає, щоб діяльність здійснювалася на регулярній основі.
 • Гарантія досягнення позиції - це формулювання часто зустрічається в пропозиції компаній, що займаються позиціонуванням. На жаль, це просто звичайний маркетинговий трюк. Ніхто не в змозі забезпечити 100% гарантію досягнення високих позицій в результатах пошуку.


9 кроків до дружнього до Google сайту:


1. Правильна інформаційна архітектура на сайті

Дуже важливим елементом позиціонування веб-сайту є відповідна архітектура веб-сайту, яка дозволить користувачам і роботам індексування швидко досягти найважливішого змісту. Пам'ятайте про внутрішнє з'єднання та індексацію лише найбільш важливих підсторінок.


2. Дружні адреси URL

Правильна оптимізація адрес URL все ще є дуже важливим фактором позиціонування. Це не є необхідним, але якщо ви маєте цю опцію, використовуйте ключове слово в імені домену. Слід переконатися, що найважливіші ключові слова, призначені для вибраної підсторінки, з'являються в адресах. Важливим елементом є довжина URL-адрес та їх синтаксис.

Приклад URL-адреси туристичної галузі для назви сторінки:

 • Відпочинок в Іспанії. Готель IBRIS - Гран-Канарія
 • domena.pl/hiszpania/gran-canaria/hotel-ibris

Приклад адреси для інтернет-магазину:

 • Чоловіче взуття Reebok Continental White
 • domena.pl/buty/meskie/reebok/continental-white

3. Внутрішні зв'язки

Належна структура сторінки та внутрішні зв'язки мають дуже значний вплив на позиціонування. Завдяки вмілому поєднанню, ми можемо визначити, як відокремити потік рейтингу сторінки між вибраними підсторінками даного веб-сайту. За допомогою внутрішніх зв'язків і правильного поєднання кожного з значних веб-сайтів, ми можемо досягти успіху у вигляді трафіку і високих результатів у серпах. На рівні створення структури сайту варто розробити внутрішню схему зв'язування. Це буде дуже корисно на наступних етапах позиціонування.


4. Адекватне націлювання за ключовими словами

Дуже важливим фактором при розміщенні веб-сайту в Google є відповідне націлювання ключових слів у внутрішніх посиланнях. За можливості використовуйте посилання з якорним текстом, який відповідає найважливішому ключовому слову. Крім того, необхідно пам'ятати, що ключове слово використовується в тезі посилання на назву. Якщо можливо, відмовтеся від повернення "більше". "Продовжити читання" ".

5. Оптимізація вмісту відповідно до позиціонуваного ключового слова

Важливо, щоб ключове слово, призначене для даної підсторінки, з'являлося принаймні кілька разів у вмісті сайту, у тегах <h1> <h2> <h3> і в заголовку сторінки. Вміст на сайті повинен бути адекватно насичений ключовими словами, щоб Google міг призначити його у відповідний каталог, і щоб робот міг визначити тему, про яку говорить підсторінка. Хороша практика позиціонування веб-сайтів полягає в зміні ключового слова за випадками та синонімами. Крім слова, призначеного для вибраного сайту, можна використовувати слова з довгого хвоста.

Приклад для суб-сайту автомобільного блогу зі статтею про Skoda Octavia:

Назва сторінки: Skoda Octavia - огляд - технічні дані - двигун - спалювання.

Застосування <h1>: Skoda Octavia

Застосування <h2>: Skoda Octavia - технічні дані, Skoda Octavia - двигун, Skoda Octavia - згоряння

6. Дублювання змісту та позиціонування

Орієнтуючись на проблему дублювання контенту в контексті позиціонування веб-сайту, необхідно розглянути два питання. Дублювання вмісту на сайті та дублювання вмісту, індексованого в Google. Першим кроком, щоб позбутися дублікатів вмісту, є перевірка адреси домену в консолі пошуку Google і застосування відповідного перенаправлення 301 з адреси www на адресу без www або навпаки - з адреси без www на адресу з www. При створенні вмісту для веб-сайту слід створювати лише унікальний вміст, маючи на увазі, що його не слід копіювати з інших (особливо сильних) веб-сайтів. Крім того, важливо пам'ятати, що той самий вміст не слід індексувати на різних веб-адресах (це особливо важливо, коли пошукова система з'являється на сторінці, яка індексує результати пошуку).

7. Каналізація ключових слів у позиціонуванні

Каналізація ключових слів у позиціонуванні веб-сайтів у пошукових системах - це ситуація, в якій одне й те саме ключове слово використовується при оптимізації декількох підсторінок. Потім робот Google вибере сторінку, яка відображається під вибраним запитом. Часто відображається перша підсторінка, яка не є «вказаною» власником сайту як найбільш важлива для даного ключового слова. Це призводить до ситуації, коли різні підсторінки під даним ключовим словом відображаються в серпах, що викликає часту нестабільність результатів. Рішення проблеми полягає в тому, щоб обмежити використання ключових слів на підсторінках, які не повинні відображатись під даним запитом у serpages.

8. Швидкість завантаження сторінки та її вплив на позиціонування

Наразі швидкість завантаження сторінок відображається як один з факторів ранжирування майже у всіх звітах, які говорять про фактори, що впливають на позиціонування. Найкращий інструмент для перевірки того, як Google оцінює ваш сайт PageSpeed ​​Insights яка додатково вказує елементи, які можна покращити, щоб швидше завантажувати сторінку.

Чому варто витрачати час на вдосконалення цього елемента?

 • Роботи Google швидше рухатимуться між підсторінками сайту, що призведе до швидшого індексації веб-сайту
 • користувачі не люблять перебувати на сайтах, які завантажуються протягом тривалого часу - зниження часу завантаження призведе до зменшення показника відмов
 • сайт втратить "якір", що не дозволяє належним чином відображатися в результатах пошуку - він буде переводити безпосередньо в позиції (особливо в різких випадках)


9. Мобільна версія веб-сайту впливає на позиціонування в Google

З 21 квітня 2015 року коригування сайту для мобільних пристроїв має дуже великий вплив на позиціонування веб-сайту. Цей аспект слід помітити, особливо коли графічний дизайн сайту був створений кілька років тому і з того часу не оновлювався. Це дуже важливий фактор, оскільки все більший відсоток всіх запитів надходить з мобільних пристроїв, а відсутність адаптації сайту знижує його положення в серпах. Найкращий інструмент для перевірки пристосованості веб-сайту для користувачів, які використовують мобільні пристрої Тест на сумісність з мобільними пристроями.

Що таке позиціонування?
Позиціонування веб-сайту в Google - чи варто бути високим у результатах пошуку?
У чому полягає SEO (позиціонування веб-сайту)?
Де шукати допомогу у розміщенні веб-сайтів?
Хто визначає порядок сторінок у результатах пошуку і від чого залежить?
Які переваги ми можемо досягти, якщо наш сайт знаходиться на першій сторінці результатів пошуку?
У чому полягає SEO (позиціонування веб-сайту)?
Так що ж робити, щоб отримати вищі результати пошуку за певними ключовими фразами?
Що ж таке позиціонування?
Де шукати допомогу у розміщенні веб-сайтів?
IRC (Internet Relay Chat)