Внутрішня SEO оптимізація сайту самостійно

 1. Залиште заявку - отримаєте ціну і пропозицію на свій Email:
 2. Внутрішня оптимізація сайту включає в себе:
 3. Дублі сторінок сайту
 4. Теги сайту
 5. тег Alt
 6. Карта сайту - sitemap.xml
 7. файл robots.txt
 8. Seo копірайтинг
 9. унікальність контенту
 10. перелінковка
 11. Мікродані і мікроформати
 12. Юзабіліті і інтерфейс сайту
 13. швидкість сайту
 14. висновки

Оптимізація сайту - це комплекс заходів спрямованих на підняття позицій сайту в результатах видачі пошукових систем по певних запитах. Методи оптимізації сайту можна розділити на два типи: Робота з внутрішніми факторами. Робота з зовнішніми факторами.

Оптимізація сайту

У цій статті Ви дізнайтеся як оптимізувати свій сайт для пошукових систем в 2019 році. Успіхів!

Залиште заявку - отримаєте ціну і пропозицію на свій Email:

безумовно, оптимізація сайту для пошукових систем перед його просуванням - це основний і найважливіший момент. Так як просування сайту за допомогою покупки зворотних посилань без оптимізації не матиме ніякого ефекту, а в деяких випадках навіть навпаки, може нашкодити сайту і знизити його відвідуваність.

Як зробити внутрішню оптимізацію сайту, і як перевірити оптимізований ваш сайт для пошуку, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Внутрішня оптимізація сайту включає в себе:

1) Дублі сторінок

2) Теги

3) Карта сайту - sitemap.xml

4) Налаштування файлу robots.txt

5) SEO тексти

6) Унікальність контенту

7) Перелінковка

8) Мікрформати або мікродані

9) Юзабіліті і інтерфейс

Це неповний список для внутрішньої оптимізації, але це найважливіші та основні моменти, які в подальшому ми розглянемо детальніше.

Дублі сторінок сайту

Іноді, деякі CMS (движки сайтів) створюють кілька версій однієї сторінки сайту, які доступні за кількома URL. Припустимо, головна сторінка вашого сайту може бути доступна за адресами:

http://www.site.com/index.php

http://www.site.com/index.html

http://www.site.com/index.htm

http://www.site.com/main

http: // site.com/index.php

http: // site.com/index.html

http: // site.com/index.htm

http: // site.com/main

Перевірити ви це можете і самі, просто допишіть в адресному рядку браузера після слеша index.php або index.html. Якщо сторінка відкриється за цією адресою і не видасть помилку 404, значить на вашому сайті є дублі, які необхідно усунути.

Якщо сторінка відкриється за цією адресою і не видасть помилку 404, значить на вашому сайті є дублі, які необхідно усунути

Для усунення дублів необхідно зробити 301 серверний редирект. Ця команда дає зрозуміти пошуковій системі, що сторінки, з яких зроблений редирект, переміщені на іншу адресу. Таким чином, ми склеим однакові сторінки сайту в одну, що відповідає вимогам Google і Яндекс. Також необхідно перевірити і всі інші сторінки. В основному це сторінки угруповань і фильтраций товарів.

Теги сайту

після розробки семантичного ядра сайту, необхідно оптимізувати:

- Мета-теги

- Розставити теги H1-H6

- Вказати теги alt до зображень

- Вказати теги alt до зображень

Про самостійну оптимізацію мета-тегів я писав у статті про те, як правильно скласти title і description .

Як правильно розставляти теги H1-H6 ви можете дізнатися в статті, як написати SEO оптимізований текст самостійно .

тег Alt

Так як пошукові системи ще не навчилися розуміти, що написано в зображенні, іншими словами, вони не знають, що там за картинка, фотографія або схема, а може і текст, кожного зображення необхідно дати назву - альтернативний текст, який вказується в тезі Alt. Це необхідно для залучення додатково трафіку на сайт при пошуку користувачів сайту по зображеннях. Може бути, людина, яка перейшла на сайт при пошуку картинки, виявиться не зовсім цільовим клієнтом, але ви отримаєте додатковий трафік, а з ним хороші поведінкові фактори, на які звертають увагу Google і Яндекс.

Карта сайту - sitemap.xml

Якщо ваш сайт не містить автоматично генерується карти сайту, то нам необхідно її терміново зробити. Карта сайта містить список всіх адрес сторінок сайту, які повідомляють пошуковикам, що необхідно індексувати роботу.

Зазвичай вона доступна за адресою:

http: //названіе_сайта/sitemap.xml

Перевірте прямо зараз, чи є вона на вашому сайті. Якщо немає, то зробити карту сайту можна за допомогою сервісу:

http://www.xml-sitemaps.com/

Просто перейдіть за посиланням зверху і прочитайте інструкцію.

Просто перейдіть за посиланням зверху і прочитайте інструкцію

Після генерації карти сайту нам необхідно размесить її в корені каталогу сайту. Для цього необхідно зайти на FTP сайту і перекинути файл sitemap.xml, який ми завантажили після генерації. Далі, додаємо карту сайту в веб-майстра Google і Яндекс. Якщо ви ще не додали туди свій сайт, то читайте статтю як додати сайт в webmaster Yandex і як додати сайт в Google webmaster tools .

Додаткову інформацію про фото sitemap ви можете отримати за адресами:

http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=ru&answer=156184

http://help.yandex.ua/webmaster/?id=1115572

файл robots.txt

Даний файл-помічник пошукових систем повідомляє, які сторінки не потрібно індексувати пошуковим системам . Наприклад, сторінки зворотного зв'язку, друку, реєстрації, кошики або пошуку на сайті. Загалом, в даному файлі необхідно закрити для пошуку ті сторінки, які не несуть корисної і потрібної інформації для цільового клієнта.

Щоб зробити файл robots, необхідно створити файл з назвою robots і розширенням txt. Для правильного налаштування цього сайту потрібно уважно ознайомитися з командами, які необхідно використовувати:

http://help.yandex.ua/webmaster/?id=1115958

Після того, як ми створили файл Роботс і правильно його налаштували, необхідно його скопіювати на хостинг сайту в корінь каталогу туди ж, куди ми копіювали sitemap.xml. І тільки вже потім можна додавати його в вебмастера Google і Яндекс.

Seo копірайтинг

Для оптимізації сайту також необхідно оптимізувати і тексти. Про те, як це зробити самостійно, написано в статті як написати SEO оптимізований текст .

SEO тексти необхідні для того, щоб ваш сайт знаходили по ключових запитах , А їх, як ми знаємо, дуже багато, і писати окрему статтю для кожного запиту правильно, але дуже довго або дорого.

Тому в SEO текст можна помістити кілька десятків пошукових запитів, але не факт, що всі вони будуть працювати у видачі пошукових систем. Упевнений, що при правильному підході до написання текстів, працює більше половини, а то і 70% пошукових фраз. Але в ідеалі для кожного среднечастотного і високочастотного запиту повинна бути окрема стаття, тоді потрапити в ТОП 3 буде набагато більше шансів.

унікальність контенту

при внутрішньої оптимізації сайту перед його просуванням необхідно перевірити і «уникализировать» весь матеріал на сайті. Google і Яндекс в результатах пошуку показують вище ті сайти, на яких розміщений унікальний текст. Про перевірку унікальності контенту я писав в статті як перевірити текст на унікальність .

У разі, якщо унікальність ваших текстів нижче 80%, необхідно переписати тексти, а якщо унікальні, то потрібно працювати над написанням нових корисних і зрозумілих SEO оптимізованих текстів .

перелінковка

Перелінковка - це зв'язка сторінок сайту за допомогою посилань. Дана сукупність посилань формує позитивне ставлення пошукових систем до сайту. Про всіх видах правильної перелинковки дуже добре написано в статті Леоніда Гроховського:

http://www.grohovskiy.ru/praktika-internet-marketinga-vnutrennyaya-perelinkovka-celi-sxemy-pravila/

Перелінковка сторінок ділиться на зовнішню і внутрішню. Зовнішня перелинковка - це посилання на інші сайти. А внутрішня перелінковка - це посилання, які розміщені з однієї сторінки сайту на іншу. Обидва ці види надзвичайно важливі для оптимізації сайту під пошукові системи. Для того, щоб зробити правильну перелинковку на сайті, необхідно уважно ознайомитися з видами і типами схем перелинковки, і тільки потім приступати до роботи над внутрішньою оптимізацією.

Мікродані і мікроформати

Мікроформати - це спеціальні «теги» в коді сторінки сайту в форматі HTML. Мікроформати розмічають сторінку і допомагають визначити Google, яку інформацію несе сторінка. Наприклад, це може бути сторінка з інформацією про людину, заході, відкликання або товари. Якщо розмітка сторінки сайту відповідає вимогам Google і, припустимо, ми вказали розмітку сторінки для рейтингу, то сторінка буде виглядати в пошуку так:

Повну інформацію про розмітку сторінок сайту нам дав Google, і ми можемо ознайомитися з нею ось тут:

http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=ru&answer=146897

Юзабіліті і інтерфейс сайту

Юзабіліті сайту - важлива складова, яка допоможе збільшити поведінкові фактори і конверсії сайту. у статті про юзабіліті і його вплив на продажу сайту я писав про те, як поліпшити інтерфейс сайту, виправити помилки і спростити сайт для користувача.

У двох словах, без правильної і простої структури вашого сайту немає сенсу в просуванні. Сайт повинен бути простим і зрозумілим. Один постріл - один труп. Від простоти і зручності використання залежать продажу , Реєстрації та інші конверсії .

швидкість сайту

Який би сайт ні красивим і зручним, а також оптимізованим, але якщо він гальмує і сторінки вантажаться повільно, то не бачити поблажливого ставлення пошукових систем і користувачів. Google закликає робити інформацію «швидкої». Від швидкості пошуку інформації залежить і швидкість прогресу, а також розвиток "всього і вся".

Перевірити швидкість завантаження сторінок сайту можна за допомогою сервісу від Google:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights?hl=ru

Перше, що потрібно зробити для збільшення швидкості завантаження сайту - це вибрати якісний хостинг. Також необхідно оптимізувати всі картинки на сайті, зменшити їх розмір або якість. Ще можна відстежити всі запити сайту до баз даних, для того, щоб прибрати зайві звернення сайту, тим самим зменшивши навантаження і збільшивши швидкість завантаження сторінок.

висновки

Для внутрішньої оптимізації перед просуванням сайту необхідно виконати величезний обсяг роботи. Кожна дрібниця при оптимізації сайту може вплинути на його позиції. При оптимізації проекту доведеться користуватися десятками різних сервісів і інструментів. Просувається не оптимізований сайт посиланнями категорично забороняється.

заявка на прорахунок вартості оптимізації заявка на прорахунок вартості оптимізації

Анатолій Ситников

Py?
Ua/webmaster/?
Ua/webmaster/?
Py?
Com/speed/pagespeed/insights?
IRC (Internet Relay Chat)