Адаптація сайту під мобільні пристрої | Адаптивний дизайн або мобільна версія сайту - що краще

 1. У яких випадках необхідно розробляти мобільну або адаптивну версію для сайтів?
 2. Мобільна версія сайту
 3. Основні переваги мобільної версії сайту
 4. Переваги адаптивного дизайну для мобільних пристроїв

Для того щоб визначити, що краще - адаптивний дизайн або мобільна версія сайту, спочатку слід зрозуміти, для чого все це необхідно.

За даними comscore.com, відсоток користувачів, які переглядають сайти з мобільних пристроїв, з кожним роком стає все більше:

Активна абонентська база мобільного передачі даних, світ, млн осіб, 2007-2015 рр.

У зв'язку з цим були розроблені нові алгоритми для пошукових систем, а також введені додаткові чинники ранжирування: тепер в пошуковій видачі враховується те, наскільки сайт є mobile-friendly (Зручним для перегляду на мобільних пристроях). В Google алгоритм Mobile friendly був запущений 21 квітня 2015 року, в Яндексі - «Владивосток» 2 лютого 2016 року.

В Google алгоритм Mobile friendly був запущений 21 квітня 2015 року, в Яндексі -  «Владивосток»  2 лютого 2016 року

Десктопна версія сайту і адаптована версія під мобільні пристрої

Як пошуковики визначають, комфортна чи сторінка сайту для перегляду з мобільних пристроїв:

 • на сторінках повинен бути контент, який не вимагає горизонтального скролінгу або масштабування для перегляду;
 • на сайті не повинно бути елементів, які не працюють на багатьох мобільних пристроях - Flash, Java-аплетів і Silverlight-плагінів;
 • тексти на сторінках повинні бути доступні для читання без масштабування;
 • посилання повинні бути на достатній відстані один від одного, щоб на них можна було легко натиснути.

Що найголовніше, пошуковики оцінюють веб-сайти однозначно - або mobile-friendly, або ні.

За допомогою інструменту Google PageSpeed ​​Insights ( https://developers.google.com/speed/pagespeed/ ) Можна визначити, наскільки швидко завантажуються сторінки сайту, а також їх зручність використання. Оцінка PageSpeed ​​може становити від 0 до 100 балів за показниками «Швидкість завантаження сторінок» і «Зручність для користувачів», наприклад:

Оцінка PageSpeed ​​може становити від 0 до 100 балів за показниками «Швидкість завантаження сторінок» і «Зручність для користувачів», наприклад:

Результати від 85 балів і вище вважаються хорошими.

Якщо сторінка сайту не задовольняє вимогам сервісу, видається звіт у вигляді рекомендацій щодо усунення проблем, наприклад:

Кожна рекомендація має індикатор пріоритету, відповідний її важливості:

Даний сервіс можна використовувати для початкової діагностики і виявлення проблем на веб-сайті.

У яких випадках необхідно розробляти мобільну або адаптивну версію для сайтів?

Щоб зрозуміти, чи варто адаптувати сайт для «мобільного» аудиторії, необхідно проаналізувати його в системах веб-аналітики (Яндекс.Метрика або Google Analytics) за відвідуваністю в розрізі пристроїв, з яких користувачі заходять на сайт. У разі якщо більше 15% аудиторії використовують смартфони або планшети, рекомендується розробити адаптивну верстку або мобільну версію. Тут важливо враховувати і трафік сайту. Наприклад, для сайтів з великою кількістю відвідувачів (від 1 000 000 і вище) дана планка знижується, так як не можна нехтувати таким великим сегментом трафіку сайту.

Мобільна версія сайту

Мобільна версія - окрема версія або окремий шаблон, адаптований під відображення на мобільних пристроях. На ній можуть відображатися не всі блоки, які є на основну версію сайту.

«Особлива прикмета» мобільної версії: при переході на неї в адресному рядку браузера змінюється URL - до нього додається префікс «m.», Наприклад: m.example.ru.

Вид на моніторі комп'ютера і на мобільному пристрої: мобільна версія відрізняється від основної

Приклад сайту з адаптованої мобільною версією: http://www.lamoda.ru/ (m.lamoda.ru).

Основні переваги мобільної версії сайту

 • Мала вага і, як наслідок, висока швидкість завантаження. Це істотно для користувачів, у яких низька швидкість доступу в інтернет (GPRS або слабкий 3G).
 • Наявність у користувача вибору, яку саме версію переглядати (мобільну або основну).
 • Відповідність вимогам пошукових систем до зручності перегляду сайту на мобільних пристроях.

Недоліки мобільної версії

 • Якщо необхідно внести зміни на сайт, їх доведеться вносити і на звичайну версію сайту, і на мобільний, т. Е. Обсяг робіт збільшується в 2 рази.
 • При її розробці часто доводиться відмовлятися від частини контенту.
 • Так як мобільна і основна версія сайту знаходяться на різних доменах, вона не покращує поведінкові фактори основного домену, т. Е. Це буде мінусом для SEO-оптимізації.

Адаптивна верстка для мобільних пристроїв

Адаптивна версія сайту - це спеціальний дизайн веб-сторінок, при якому елементи сайту змінюють свій розмір і розташування при різних дозволах дисплея. Сайт автоматично адаптується під розміри пристрою, на якому він відкритий, будь то монітор ПК, смартфон або планшет. Завдяки такому типу верстки сайт буде зручно і зрозуміло відображатися на різних пристроях. Із застосуванням технологій адаптивного дизайну функціональність сайту анітрохи не страждає.

Вид на моніторі комп'ютера і на мобільному пристрої - адаптивна версія відрізняється від основної

Приклад сайту з адаптивною версією: http://www.mvideo.ru/.

Переваги адаптивного дизайну для мобільних пристроїв

 • Один URL для всього контенту.
 • Гнучкий інтерфейс - можна налаштувати комфортне відображення сайту для будь-якої ширини екрану.
 • Адаптивний дизайн відповідає вимогам пошукових систем до зручності перегляду сайту на мобільних пристроях.
 • Якщо у сайту є адаптивна версія, то поведінкові фактори стають краще на мобільних пристроях, а від цього поліпшуються загальні показники сайту. Для ранжирування в пошуковій видачі це буде великим плюсом.

Недоліки адаптивного дизайну для мобільних пристроїв

 • Необхідність створення окремих макетів сторінок сайту під кожний дозвіл дисплея.
 • Адаптивну версію, на відміну від мобільного, можна переключити в звичайний режим. Т. е. У користувача не залишається вибору відображення сайту. Недолік актуальний, якщо в адаптивної версії є помилки - наприклад, некоректно відображаються елементи.
 • Складність додавання нового шаблону сторінок, т. К. Їх потрібно буде налаштовувати для коректного відображення на адаптивної версії. Якщо додавати інформацію на вже наявні шаблони сторінок, то ніяких проблем з відображенням не буде.

Що ж краще: адаптивна верстка для мобільних пристроїв або мобільна версія сайту?

Кращим рішенням для сайту є використання адаптивної верстки під мобільні пристрої. Незважаючи на ряд недоліків, сайт з адаптивною версткою більш функціональний. Також наявність шаблонів сторінок має на увазі простоту додавання контенту на сайт, на відміну від мобільної версії, в якій роботи по внесенню контенту дублюються, так як фактично існує два різних сайту. Великим плюсом є той факт, що адаптивна версія покращує поведінкові фактори основного сайту. Це корисно з точки зору просування і юзабіліті. Виходячи з цього, свій вибір ми рекомендуємо зробити на користь адаптивної верстки.

У яких випадках необхідно розробляти мобільну або адаптивну версію для сайтів?
У яких випадках необхідно розробляти мобільну або адаптивну версію для сайтів?
Що ж краще: адаптивна верстка для мобільних пристроїв або мобільна версія сайту?
IRC (Internet Relay Chat)