Аналітика. Кращі аддони для World of Warcraft

  1. Лінь як двигун прогресу
  2. картковий Ace
  3. Ace Continued
  4. * * *

Аддони для World of Warcraft - тема настільки ж невичерпна, як і сама гра. Два роки тому, коли була надрукована наша перша стаття про аддонах, їх функціональність здавалася просто фантастичною. Зараз, кинувши погляд в минуле, можна лише посміхнутися - в порівнянні з сьогоднішніми версіями ті, дворічної давності, здаються не більше ніж пробними напрацюваннями.

Раніше нас захоплювала можливість скористатися в інстанси картою - зараз ми вимагаємо, щоб до неї додавалася детальна таблиця дропа з кожного боса. Перш ми були раді просто відзначати на карті місця збору ресурсів - нині хочемо відразу бачити всю базу, а вже ті неподобства, що можна створити з квест-балкою, два роки тому вважалися б вигадкою божевільного.

Сьогодні ми якраз і поговоримо про те, до чого дійшла аддонопісательская думка і чим нині тюнінгує інтерфейс добра половина всієї грає в WoW братії.

Лінь як двигун прогресу

Перші аддони - невеликі програми, що додають до гри всілякі приємні і корисні функції, - почали з'являтися через лічені дні після американського релізу WoW. Обрадувані безліччю відкритих можливостей, захоплені гравці-програмісти творили для гри всякі корисні речі, а непрограмістів із задоволенням всім цим користувалися. У той час світ Азерота був на три роки молодший, і єдина панель додаткових гарячих клавіш робила гравця рівно в два рази щасливішими.

Щастя тривало рівно до першого патча, після чого всі аддони або різко перестали працювати, або видавали помилки щоразу, коли персонаж намагався хоч щось зробити. Мільйон гравців (тоді WoW ще тільки набирав силу) завив і почав вимагати у звичні можливості назад. Модопісателі почухали верхівки і неспішно випустили свіжі версії, попутно разнообразив функціонал своїх творінь.

Власне, в процесі кругообігу патчів і аддонів і до теперішнього часу рівно нічого не змінилося. Як тільки розробники прикручують до гри черговий патч, вилизаний до останнього пікселя інтерфейс любителя аддонів перетворюється в невиразну кашу. Фатальне подія трапляється з періодичністю приблизно раз на місяць-два, після чого доводиться викачувати і налаштовувати все заново. Уявляєте, скільки часу і сил вимагає це заняття, коли у вас в ходу близько сотні аддонів, та ще й узятих з різних сайтів?

Не дивно, що кожному гравцеві, який активно ними користується, хоч раз та приходила в голову крамольна думка стерти все зайве з папки гри і взагалі ніколи не брати в руки нічого, крім необхідних рейд-ассистов і тритій-метрів. Але легко сказати - так складно зробити. Звичка користуватися додатковими функціями і перевагами аддонів купується так само просто, як наркотична залежність, і позбутися від неї настільки ж складно.

В результаті частина гравців стала користуватися чужими добірками. У всякому разі вони хоч якось оновлювалися, економлячи тим самим час і нерви. Найпершою «упаковкою аддонів», сумнівні принади якої пізнав майже кожен грає в WoW росіянин, став Cosmos. Жоден хардкорний гравець так і не зміг з ним ужитися. Складалося відчуття, що аддони в цьому комплекті підібрані з чисто радянської логікою: на один реально хороший три - на додачу ( «Космос», що дивно, живий і понині - якщо вас замучила ностальгія, вирушайте на сайт http://wowui.com ).

Через деякий час навіть казуалов зрозуміли, що пам'ять треба берегти - особливо пам'ять комп'ютера, який починає видавати якісь абсолютно незрозумілі показники fps, намагаючись перетравити купу мотлоху, зазвичай пхають в «авторські» добірки. Що кількість бібліотек, які використовуються модопісателямі, перевищила всі розумні й нерозумні межі. Що інтерфейс гри (а Blizzard явно уважно вивчали статистику скачок і функції найвідоміших аддонів) вже і так перейняв найцінніші «ліві» ідеї і взагалі хороший без жодних довесков.

Аддони для World of Warcraft - тема настільки ж невичерпна, як і сама гра

Створити власний інтерфейс - одночасно красивий, зручний, функціональний і не переобтяжений деталями - задачка не на один вечір.

«Так, може, ну їх, ці аддони? »- подумали самі ледачі користувачі, і тут почалася остання, новітня ера модостроенія. Багато великих портали обзавелися програмами стеження і автоматичного оновлення вибраних аддонів (наприклад, www.curse.com ). Найрозумніші модопісателі вибрали кілька улюблених бібліотек і перестали плодити суті понад необхідності. Аддони почали оновлюватися протягом кількох годин після виходу патча, а не в той момент, коли у модопісателя з'являлися пиво і пара годин вільного часу.

Таким чином, якщо пару років назад створення і підтримання в нормальному стані власної збірки аддонів було схоже Сізіфовою походам на гору з каменем, то зараз процес набагато спростився. Виявився і лідер, якого визнає всі хардкорні WoW-спільнота: це команда Ace і кілька сотень їх аддонів, зібраних на сайті http://wowace.com . Основні плюси Ace-аддонів - їх різноманіття (при цьому вони працюють на єдиних бібліотеках і, як наслідок, їдять значно менше пам'яті), оперативне оновлення і непогана вбудована програма закачування і стеження WoWAceUpdater ( http://wowace.com/wiki/WowAceUpdater ), Якій ми вкрай рекомендуємо користуватися постійно.

На тому ж сайті знаходиться невеликий FAQ по апдейтер, але його можна і не читати - все опції інтуїтивно зрозумілі. При установці апдейтер запитає, чи ставити бібліотеки з кожним аддоном чи ні: за великим рахунком, це не важливо, оскільки майже не впливає на продуктивність (якщо ви не програміст, просто тисніть рекомендований відповідь). Для роботи апдейтера вам також знадобиться .Net Framework, його можна завантажити з сайту Microsoft. Запускаємо апдейтер, і ось перед нами величезний список Ace-аддонів, які можна встановлювати, оновлювати і видаляти - як окремо, так і всієї купою. Не забудьте відразу завантажити бібліотеки Ace і Ace2. Для установки аддонів вибираєте їх галочкою і тиснете F12, для поновлення вже встановлених - просто натискаєте F10.

картковий Ace

Один з найстаріших аддонів для рейдів - CT_RaidAssist (www.ctmod.net). Останнім часом потроху здає позиції Ace-аддонам.

Перше, що неодмінно потрібно завантажити за допомогою Ace-апдейтера, - FuBar, кращу на поточний момент інформаційну панель. За функціональністю і зовнішнім виглядом вона аналогічна вже описаного нами «Титану» (див. «Ігроманія» №9 за 2006 рік), але куди більш гнучка в налаштуванні і споживає менше ресурсів. Панелям FuBar можна задавати ширину і прозорість, текстури і розмір шрифту, їх можна вивести на екран в будь-якій кількості і понавішане на них купу всяких дрібних корисностей: відображення грошей (FuBar_MoneyFu), вільного місця в сумках (FuBar_BagFu), пошкодження броні (FuBar_DurabilityFu), швидкості персонажа (FuBar_SpeedFu).

Крім того, саме FuBar буде виконувати у нас роль «збирача» всіх аддонів, встановлених за допомогою Ace-апдейтера: як тільки ви поставили новий аддон, FuBar тут же занесе його в свій список (викликається клацанням правої кнопки в будь-якому місці панелі). Тут ви можете задати, де і як обраний аддон буде показаний на екрані (іконка на міні-карті, значок на панелі), а також провести більш тонке налаштування за функціями.

Що цікавого варто встановити і оновлювати з добірки Ace? Почати однозначно потрібно з Cartographer - сімейства аддонів, що дозволяють здійснювати цілу купу маніпуляцій з картою світу (пересувати, змінювати яскравість, зменшувати, ставити позначки, бачити координати і рівень локацій, запам'ятовувати місцезнаходження ресурсів, вендорів, вчителів, квестів). Для кожної з додаткових функцій написаний свій маленький аддон, так що можна завантажити тільки те, що потрібно вам. Якщо поставите бази (Cartographer_data), на карті з'являться позначки всіх трав, мінералів і скарбів, які коли-небудь збирали гравці WoW (відмінний аналог аддона Gatherer, програє тільки в зборі зведеної статистики, але вона мало кому потрібна).

Підключаючи бази «Картографа», будьте готові, що за оцінками саму карту буде майже не видно.

Слабка сторона «Картографа» - карти інстанси, тут він поки не може змагатися з нерозлучною парочкою Atlas і AtlasLoot. Останній коштує поставити за допомогою апдейтера, а ось самі карти (Atlas) доведеться качати або з сайту розробника ( www.atlasmod.com ), Або з великих порталів. В «Атласі» можна нічого не налаштовувати, хіба що поставити опцію автоматичного вибору карти інстанси. Потрібен цей аддон здебільшого в підземеллях: карти намальовані дуже якісно, ​​та й система прив'язки лута організована куди більш ергономічно і красиво, ніж в «Картографі», - але при бажанні до нього можна доставити ще купу додаткових штуковин (викачуються з офсайта).

У «Картографа» є ще один козирний туз в рукаві. Стане в нагоді він того, хто любить робити квести. Ні для кого не секрет, що основна маса гравців (особливо російських) виконує квести в WoW приблизно наступним чином: копіює назву квесту, йде на Thottbot, Wowhead або будь-який інший портал подібного роду, знаходить квест в базі, читає коментарі користувачів. Власне, потрібні навіть не коментарі, а координати, які дбайливо залишають вже виконали квест гравці. Далі Alt + Tab, обчислюємо потрібну точку в грі і біжимо до неї. Загалом, якщо ця система знайома вам до різі в очах, неодмінно ставте «Картограф» з усіма його квестовая доважками, а поверх - аддон LightHeaded. Тепер вам не потрібно нікуди бігти, оскільки в висувному віконці квест-балки вже зібрані найцінніші коментарі з Wowhead і навіть дані координати! Більш того, якщо ви на них натиснете, над головою персонажа з'явиться червона стрілка, що направляє вас в потрібну сторону.

На закуску з «карткових» Ace-аддонів порекомендую simpleMinimap - з його допомогою можна як завгодно знущатися над міні-картою, в тому числі зробити її квадратної (або іншої форми), збільшити, зменшити, приліпити власні координати і взагалі віддерти від правого верхнього кута .

Інструкція по застосуванню

Все аддони з набору Ace викачуються і оновлюються за допомогою Ace-апдейтера або вручну з сайту http://wowace.com . Якщо аддон не відноситься до Ace і має власний сайт, адреса наведено в дужках поруч з назвою аддона.

Якщо аддон невеликий і власного сайту у нього немає, його можна завантажити з будь-якого великого порталу, що спеціалізується на подібному контенті. Десь рік тому сталася не дуже приємна історія, коли у користувачів деяких таких порталів почали масово зламувати акаунти і роздягати персонажів. Хоча проблема була вирішена, ми категорично не рекомендуємо їх відвідувати і вже тим більше щось качати звідти, чи не обклавшись по самі брови антивірусами і файерволами. Найвідоміші портали з найбільшими базами - www.wowinterface.com , http://wowui.incgamers.com , www.curse.com .

Ну і звичайно ж, практично всі згадані в статті аддони ви можете знайти на нашому DVD в розділі «Гра в онлайні». Тільки не забудьте оновити їх після установки. До моменту надходження журналу в продаж напевно з'являться нові версії.

Ace Continued

Налаштувавши карту, перейдемо до безцінне нажитого добра, яке зазвичай одягнута персонажа або порошиться в його банку. Поставте BankItems, після чого зайдіть кожним персонажем в банк, в гильдейский банк і на пошту. Тепер ви можете в будь-який момент подивитися кожну річ ваших персонажів - включаючи і ті предмети, що надіті на вашому поточному героя, лежать в банку або в поштовій скриньці. Щоб навести порядок в банку, скористайтеся аддоном ArkInventory: годину медитації над настройками - і всякий потрапляє у ваші сумки предмет тут же буде впорядкований і поміщений в свій кут.

Щоб навести порядок в банку, скористайтеся аддоном ArkInventory: годину медитації над настройками - і всякий потрапляє у ваші сумки предмет тут же буде впорядкований і поміщений в свій кут

Аддон Comix в дії. На жаль, на сторінках журналу неможливо передати звуки - повірте на слово, вони відповідають картинці.

Правда, інтерфейс цього аддона може не сподобатися тим, хто не дуже дружелюбно сприймає трохи недоладний стиль кнопок «а-ля Perl» і не хоче втрачати класичний поділ сумок (ненастроєного аддон просто зливає всі осередки в одне поле). Щоб зручно було порівнювати нові речі з уже натягнутими, скористайтеся підказками RatingBuster - цей аддон дозволяє задавати цілу купу налаштувань і відразу бачити, скільки відсотків будь-якого цікавого параметра ви отримаєте / втратите при переодяганні.

Якщо дивитися поки особливо нема на що - значить, вашому персонажу терміново треба вирушати в рейд за епічними речами. У будь-якій гільдії існує свій набір стандартних рейдових доповнень, але в будь-якому випадку у вашій папці аддонів повинен стояти «спартанський мінімум» з трьох програм. Це Тріт-метр (аддон, що вимірює рівень агро монстрів) - рекомендуємо Omen; будь-якої аналог рейд-ассист - рекомендуємо oRA2 на пару з sRaidFrames; і бос-мод (аддон, який підказує, яку саме капость зараз буде чаклувати бос) - тут відмінно справляється BigWigs. Стане в нагоді також програма-лічильник здоров'я мобів MobHealth. Ну і, звичайно, куди ж без дамаг-метра - якщо ви жити не можете без щохвилинної підрахунку наносяться вашим персонажем ушкоджень (або виданого на-гора лікування), поставте Recap (простіше) чи Recount (складніше). Останній навіть намалює графік вашої відносної крутості.

У грі є вбудована система Floating Combat Text ( «вилітають» цифри шкоди, лікування та інші бойові оповіщення), але сторонні аналоги - той же Scrolling Combat Text - дещо краще. Але і у SCT підростає сильний конкурент - аддон MikScrollingBattleText (для внутрішньо-настройки - команда / msbt). До переваг останнього віднесемо велику інформативність і величезна кількість налаштувань.

Користуватися трекером квестів LightHead потрібно саме в тій території, де повинен виконуватися квест, - інакше червона стрілка заплутає вас не гірше, ніж Сусанін поляків.

Якщо ж ви любите повеселитися, неодмінно поставте Comix. Тепер будь-який ваш критичний удар (або не будь-який - як налаштуєте) буде супроводжуватися барвистим «BOOOM !!! »На екрані, та ще й картинкою на додачу. Помирати з цим аддоном теж весело - дуже рекомендуємо його всім, хто дні і ночі проводить на беттлграундах.

Для любителів побарижіть на аукціоні і взагалі всіх, хто хотів би постійно мати перед очима статистику по вартості речей, немає більш корисного аддона, ніж старий добрий «Аукционер» (сайт http://auctioneeraddon.com ). Не забувайте час від часу заходити на аукціон і сканувати його, щоб оновити базу. Крім того, у «аукціонерам» є маса приємних довесков начебто Enchatrix, який покаже, в які інгредієнти буде розібрана річ. Для сірих речей (їм на аукціоні робити нічого) теж припасений аддончік - AutoProfitX, що дозволяє продати весь непотріб одним клацанням миші. Кнопка аддона автоматично з'являється в правому верхньому куті торгового віконця будь-якого вендора.

Чат-систему гри теж можна модифікувати в своє задоволення. Найпростіший аддон - ChatBar - виведе на екран панельку кнопок, за допомогою яких нескладно відправити повідомлення в потрібний канал. Куди більш цікавий і складний WIM (сайт www.wimaddon.com ) - це справжній інтернет-месенджер для WoW, що володіє фактично тією ж функціональністю, що і звичайний Qip. Якщо в грі ви цінуєте спілкування та постійно «сидите в личку», WIM має всі шанси стати вашим улюбленим аддоном. Історію повідомлень він теж вміє зберігати і, крім того, навчений НЕ муляти очі, коли їм не користуються. Але щоб аддон нормально вміщувався в нижній частині екрана, не займаючи занадто багато місця і не заважаючи грати, доведеться поширювати з панелями гарячих кнопок. Для цього непогано підійде Bartender 3 - він дозволяє як завгодно рухати бари по екрану, перетворювати їх з лінійок в квадрати і прямокутники, змінювати кількість кнопок, приховувати і масштабувати панелі.

* * *

На цьому ми, мабуть, зупинимося. Не те щоб скінчилися хороші аддони - немає, їх кількість воістину нескінченно. Якщо ви якось обходилися без них, то зараз з нашою допомогою вже можете організувати собі непогану добірку. Справедливості заради відзначимо, що майже у всіх перерахованих у статті аддонів є аналоги - іноді і більш складні, з безліччю додаткових налаштувань. На будь-якому ігровому форумі завжди знайдуться люди, які будуть відстоювати переваги однієї програми перед іншою, ми ж пропонуємо вам спробувати і зробити висновки самостійно.

Зверніть увагу, з усіх перерахованих в статті аддонів велика частина відноситься до Ace - ми постаралися зробити так, щоб добірку було як мінімум зручно оновлювати. Для найбільших лідерів і деяких забавних аддонів зроблені винятки, але якщо ви не WoW-маніяк і часу на гру у вас не так багато, можете і взагалі обійтися одним лише Ace. На поточний момент це фактично єдиний масштабний сервіс.

Якщо дух дослідника й експериментатора буде живий в вас після установки всього, про що тут написано, скачайте PitBull - непростий і досить проблемний в налаштуванні фрейм-аддон з мільйоном вбудованих опцій, який дуже подобається геймерша, - він підставляє анімовані фізіономії персонажів замість обридлих статичних. Якщо ви активно торгуєте енчантамі або камінням, спробуйте налаштувати CraftBot, який буде автоматично відповідати на вхідні запити про Kraft, видаючи список вивчених вами рецептів, свій для кожного конкретного покупця.

Після тотального ізнічтоженія звичного інтерфейсу вам залишиться тільки один маленький штрих - ImprovedErrorFrame. Реальність така, що як би ви не сиділи над власною підбіркою, аддони все одно будуть періодично конфліктувати один з одним (та й з грою теж, чого вже там), а постійно вилітають на екран помилки здатні ввергнути в депресію кого завгодно. Цей аддон, звичайно, не в силах всіх помирити, зате він позбавить вас від повідомлень про помилки, акуратно згрібаючи їх в якій-небудь непримітний куточок.

Уявляєте, скільки часу і сил вимагає це заняття, коли у вас в ходу близько сотні аддонів, та ще й узятих з різних сайтів?
«Так, може, ну їх, ці аддони?
Що цікавого варто встановити і оновлювати з добірки Ace?
IRC (Internet Relay Chat)