Аферисти в соціальних мережах | Інтернет - грамотність з Надією

  1. Яка мета шлюбних аферистів?
  2. За якою схемою працюють шахраї?
  3. Як розпізнати шахрая?
  4. Що відбувається з жертвою?
  5. Прошу проголосувати!

Ах, обдурити мене не важко Ах, обдурити мене не важко! ..
Я сам обманюватися радий!

Природним бажанням людини є прагнення створити сім'ю, знайти любов чи потреба в простому людському спілкуванні.

Але аферисти вміло користуються людською слабкістю і обманюють довірливих людей. З появою соціальних мереж поле діяльності аферистів стало набагато ширше.

Зміст статті:

Яка мета шлюбних аферистів?
За якою схемою працюють шахраї?
Як розпізнати шахрая?
Що відбувається з жертвою?

Зусиль для досягнення своїх корисливих цілей шахраям потрібно докласти не так вже й багато. Розглянемо, як діють аферисти в соціальних мережах і як не попастися на їх гачок.

Яка мета шлюбних аферистів?

Напевно, не варто довго гадати про те, навіщо шахраї обманюють своїх жертв. Їх мета - отримання матеріальних засобів. При цьому жертва може довго не здогадуватися про те, що її просто обводять навколо пальця. Навіть якщо ви не є власником великого капіталу, знайте, що шахраї не гребують і маленькими сумами.

За якою схемою працюють шахраї?

Все відбувається просто і банально. Спочатку шахрай якийсь час стежить за вами, перевіряє ваш сімейний статус, вивчає фотографії та іншу інформацію, яку ви надаєте в своєму профілі. Потім ненав'язливо знайомиться, мило спілкується. Через невеликий проміжок часу миле спілкування переходить у щось більше, з його боку з'являється любов, бажання зустрітися, створити сім'ю і так далі.

Для переконливості у таких людей є кілька профілів в соціальних мережах: його особистий, його родичів. Через деякий час з вами будуть знайомитися його родичі. А насправді їх просто не існує. Але звідки ж фото? Фотографії шахраї крадуть з чужих профілів , Часто беруть фотографії маловідомих зарубіжних акторів. При цьому роблять це хитро, жертва і справді вірить, що це справжні фото. Фото можуть бути і справжніми, але належать вони зовсім іншим людям.

Відмінною рисою таких людей є вміння грати на слабкостях людини. Шлюбні аферисти - відмінні психологи. Спілкуючись зі своєю нібито любов'ю, шахрай дізнається все про вас: ваші слабкості, ваші хворі місця. Він вміє підтримати в потрібну хвилину і з'являється думка, що ніхто тебе не розуміє краще, ніж він. У людей, які втомилися від самотності, виникає бажання віддати свою любов і турботу цієї людини. Тільки ваша турбота йому абсолютно не потрібна.

Зазвичай у віртуального коханця якась складна ситуація в житті: хвора дитина , Хвора мама, колишня дружина-алкоголічка, яка кинула його з дітьми. Такі люди кажуть вам, що працюють вони за кордоном, на заробітках, йдуть в далеке плавання, працюють пілотами або в якийсь секретної державній структурі. Таємничість, загадковість, незвичайна професія завжди приваблюють протилежну стать.

Спілкуватися в мережі можна довго, але рано чи пізно виникає бажання зустрітися і познайомитися наяву. Спочатку він або вона погоджуються зустрітися, але в самий останній момент щось заважає. Такі перешкоди можуть виникати кілька разів.

І ось у вашого обранця виникають проблеми з хворою дитиною або хворою матір'ю. Спочатку він не просить у вас грошей, просто розповідає про своїх кредитах, боргах.

Потім ви самі будете готові запропонувати йому матеріальну допомогу, шахрай в будь-якому випадку приведе вас до цього. Адже це є його кінцевою метою. Перейнявшись трагічної життєвої ситуацією, людина може не помітити, як вміло його обводять навколо пальця. При цьому жертва свято вірить до кінця, що улюблений говорить правду і в підсумку все одно станеться щасливий фінал їх возз'єднання. Але щасливого фіналу не відбувається і улюблений просто зникає, коли обібрав свою жертву по повній.

Як розпізнати шахрая?

На цю вудку трапляються як жінки, так і чоловіки. Коли афера вдалася, жертва не може зрозуміти, як вона могла попастися на цю вудку, адже обман стає таким явним.

Щоб не попастися на гачок аферистів, не можна втрачати свою пильність. Припиняйте відразу спілкування зі своїм віртуальним обранцем, якщо він:

  1. Клянеться вам у щирій любові буквально через тиждень після знайомства.
  2. Постійно відкладає зустріч із вами.
  3. Не має можливості спілкуватися по телефону.
  4. Починає скаржитися на проблеми і просити гроші, нехай навіть сума буде маленька.
  5. Просить ваші паспортні дані для покупки квитка для вас на відпочинок, в гості і проч.

Що відбувається з жертвою?

Потерпілий чоловік навряд чи захоче визнаватися кому-небудь в тому, що його обдурили нахабним чином. Але в душі будуть бушувати почуття образи, гіркоти і досади. Особливо образливий не факт втрати грошових коштів. А то, що мрії про щасливе сімейне життя зруйновані.

Дуже довго після викриття обманщика наївна жертва не хоче вірити в те, що трапилося і довго чекає повернення свого принца (принцеси). На думку спадає приказка: «На дурня не потрібний ніж, йому з три короби наврёшь і роби з ним, що хошь.» На тлі цих переживань можуть виникнути депресивні розлади.

Навіть якщо подібне сталося, не варто закриватися в собі. Якщо немає бажання говорити своїм близьким або знайомим про те, що трапилося, можна звернутися до психолога, який допоможе привести почуття в порядок.

Справедливості заради треба сказати, що не все так сумно зі знайомствами в соціальних мережах. Знаю людей, які познайомилися за допомогою Інтернету, деякі одружилися, і ніякого шахрайства при цьому не було.

Прошу проголосувати!

Чекаю від Вас всього один клік по тому єдиному варіанту, який Вам підходить в такому важливому питанні:
"Чи стикалися Ви з шахрайством і аферистами в соціальних мережах?" Можна вибрати 1 варіант відповіді.

PS Рекомендую інші матеріали по інтернет-грамотності:

Етикет в соціальних мережах

Чому люди масово фотографуються для соцмереж?

Інтернет-шахраї: види шахрайства, покарання за обман і куди звертатися

Полонені інтернетом

7 важливих речей, які Ви повинні знати, публікуючи свої особисті фотографії в Інтернеті


Яка мета шлюбних аферистів?
За якою схемою працюють шахраї?
Як розпізнати шахрая?
Що відбувається з жертвою?
За якою схемою працюють шахраї?
Як розпізнати шахрая?
Що відбувається з жертвою?
Яка мета шлюбних аферистів?
За якою схемою працюють шахраї?
Але звідки ж фото?
IRC (Internet Relay Chat)