Як відредагувати PDF-файл?

Безумовно, багатьом користувачам, так чи інакше, доводиться стикатися з файлами в форматі PDF. Але як їх редагувати? Давайте спробуємо знайти відповідь на це питання разом.

PDF (Portable Document Format) був розроблений фірмою Adobe Systems як формат подання в електронному вигляді поліграфічної продукції, документації, презентацій - при цьому, сумісний із різними платформами (тобто файл, створений в цьому форматі, буде відображатися незмінно незалежно від операційної системи і програми, в якій його відкриють).

В основному, формат PDF використовують для поширення, а не для створення документації. І, незважаючи на те, що програм для роботи з цим типів файлів досить багато, більшість з них призначені тільки для читання PDF. І якщо з переглядом проблем не виникає, то питання про те, як відредагувати PDF-файл, для багатьох користувачів залишається без відповіді. У цій статті ми розповімо про редагування PDF-файлів і про те, які програми можна для цього використовувати.

Програми для перегляду, які використовує більшість користувачів, не вміють змінювати структуру або текст документа, додавати або видаляти зображення. Але деколи виникає необхідність не тільки прочитати, але й змінити файл.

Отже, за допомогою яких програм можна відредагувати PDF-файл? Благо, і такого софта досить; на свій смак і для своїх цілей можна вибрати відповідну програму. В основному такі програми повторюють певні можливості Adobe Acrobat Professional .

Adobe Acrobat Professional дозволяє і створювати, і редагувати PDF-документи, конвертувати документи Microsoft Word в PDF і навпаки. Також програма дозволяє використовувати для створення PDF-файлів аудіо, а також відеоконтент, сумісний з Adobe Flash Player .

Основними можливостями програми є:

  • Конвертація і сканування в формат PDF
  • Сканування і збереження документів в форматі PDF
  • Перетворення HTML в PDF
  • Перетворення повідомлень електронної пошти в PDF
  • Експорт PDF-файлів
  • Редагування PDF-файлів
  • Комбінування різних файлів і різного контенту

Adobe Acrobat був і залишається популярним серед людей, які працюють з PDF-форматом. Програма зручна в тих випадках, коли треба використовувати по максимуму можливості формату, проте в разі, коли в цьому немає необхідності, має сенс розглянути альтернативні варіанти, більш швидкі й доступні.

В общем-то, більшість редакторів PDF схожі, і ми розглянемо редагування PDF-файлу на прикладі однієї з найбільш популярних і поширених програм на сьогоднішній день - це PDF XChange Viewer .

PDF XChange Viewer призначається безпосередньо для редагування PDF-файлів. Ця безкоштовна програма підтримує можливість зміни тексту, графіки, додавання або видалення окремих елементів документа. У програмі відсутні функції шифрування документів, додавання цифрових підписів і т.д.


Які основні можливості програми і як ними користуватися?

видалення сторінок з редагованого PDF-файлу і додавання сторінок з іншого PDF-файлу.

Знайти необхідну команду можна в меню "Документ".

Знайти необхідну команду можна в меню Документ

Відповідно, для видалення вибираємо графу " видалення сторінок ", А для вставки -" Вставка сторінок ". Такі дії проводяться аналогічно.

Припустимо, необхідно вставити кілька сторінок з іншого документа.

Вибираємо відповідну команду, далі, у вікні, необхідно вказати файл, вибрати сторінки, які ви хочете додати, а так само розташування цих сторінок в редагованому файлі.


Робота з текстом.

У документ можна додавати текст у вигляді коментарів: виноски, примітки і т.д.

Це можна зробити в меню "Інструменти", вибравши графу "коментарі та позначки", або ж за допомогою відповідних кнопок на панелі інструментів. Можна задавати колір, тип, розмір шрифту, укладати текст в рамки, вибирати колір фону напису. Таким чином, можна відредагувати текст так, щоб він виглядав або як початковий, або як самостійна позначка.

Крім позначок, можна закреслює, підкреслювати, виділяти кольором вже існуючий текст (все через те ж меню "Інструменти").

Крім цього, в документ можна додавати різні фігури, лінії, кола, прямокутники, багатокутники і т.д. Присутні такі інструменти як "Олівець" та "Ластик".

Також є можливість вставляти в документ різні графічні файли і працювати з ними.


Якими ще програмами можна скористатися для редагування PDF?

Foxit PDF Editor

Комерційна програма, яка надає можливість перегляду тексту зі зміною шрифту і розміру наявних картинок, вміє експортувати PDF в текстові файли, HTML, Microsoft Office або в графічні формати . Також за допомогою цієї програми можна додавати в документ свій текст, картинки і штампи. Є підтримка розпізнавання відсканованого тексту (OCR) і шифрування документів.


Infix PDF Editor

Досить швидка, проста і зручна програма (в зверненні схожа на звичайний текстовий редактор), за допомогою якої можна також змінювати зміст тексту, його шрифт, розмір і т.д. Програма має досить великі можливості роботи з текстом, коментарями, закладками, колонтитулами, шарами і зображеннями.

Зручно те, що програма не вимагає інсталяції і може запускатися і з переносних носіїв.


Cool PDF Reader

Cool PDF Reader - невелика безкоштовна програма, яка вміє конвертувати PDF -файли в BMP, JPG, GIF, PNG, WMF, EMF і EPS-формати, витягувати текст з документів в формат TXT, а також показувати PDF в режимі слайд-шоу.

Крім вищенаведених програм, існують різні веб-додатки для роботи з PDF-файлами, що зручно для людей, які не працюють з цим форматом постійно.


PDFescape

PDFescape - це повноцінний онлайн-редактор PDF-документів. Його можливості дозволяють додавати в файл нові сторінки, ділити документи на декілька файлів, вставляти коментарі, анотації, зображення і т.д. Загалом, якщо під рукою немає підходящої програми, а треба терміново підправити документ, то вам - сюди.


ILovePDF

Цей ресурс підійде вам, якщо потрібно швидко розділити один документ на кілька, або ж навпаки - зібрати кілька воєдино.


PDF-to-Word Converter

Назва говорить сама за себе. PDF-to-Word Converter не є повноцінним редактором. Цей сайт фірма Nitro PDF Software запустила для реклами свого платного конвертера. Принцип роботи сервісу така: вам потрібно завантажити свій PDF-файл і вказати e-mail, куди вам через кілька хвилин вишлють готовий документ в форматі DOC.


PDF to Flash Page Flip

І наостанок - досить кумедний сервіс, який допоможе вам легко створити з PDF-файлу (а потім і завантажити) віртуальну книгу, сторінки якої будуть перевертатися.

Для цього на сайт потрібно всього лише завантажити свій файл, з якого сервіс згенерує книгу, і задати відповідні параметри.

Отже, всупереч міфу про те, що в PDF-файл складно внести зміни, ми показали, що відредагувати його можна досить просто, навіть не маючи особливих навичок.

Наведений вище перелік програм і сервісів для роботи з PDF-документами далеко не повний, і продовжувати його можна дуже довго. PDF-редактори дуже різноманітні, від просунутих, можливості яких задовольнять професіоналів, до елементарних, що дозволяють легко виконувати найпростіші маніпуляції, і що не вимагають особливої ​​підготовки.

Absinthium

Але як їх редагувати?
Отже, за допомогою яких програм можна відредагувати PDF-файл?
Які основні можливості програми і як ними користуватися?
Якими ще програмами можна скористатися для редагування PDF?
IRC (Internet Relay Chat)