Програми для редагування PDF


зміст

Перед тим, як почати розмову про програмне забезпечення для редагування PDF, варто коротко сказати, навіщо потрібні подібні програми. Незважаючи на те, що всі продукти, що розглядаються в путівнику, є повноцінними редакторами і дозволяють створювати документи хоч з нуля, ця можливість практично не затребувана. Формат PDF застосовується не для створення документації, а для її поширення, перенесення на інші машини. Основна перевага PDF полягає в тому, що ви можете переглядати документи на будь-якому комп'ютері, не втрачаючи форматування і інших тонкощів. PDF не залежить від операційної системи.

Створення документів найчастіше PDF відбувається за допомогою віртуального принтера. Саме тому в більшості додатків немає інструментів імпорту документів з інших форматів. Цього просто не потрібно, адже розробники часто пропонують не тільки редактор, але також і віртуальний принтер. Як наслідок, простіше створювати заготовку через друк, а потім вже виконати необхідну корекцію і оптимізацію зі спеціальних додатків, мова про які і піде в даному путеводітеле.Adobe Acrobat 8 ​​Professional

Офіційний сайт: www.adobe.com
Розмір: 375 327 КБ
Ціна: $ 449.00
Російська мова інтерфейсу: є

Головне вікно Adobe Acrobat Professional

Adobe Acrobat займає лідируюче положення на ринку засобів підготовки документів PDF до публікації. З виходом наступних версій додатка реалізуються нові можливості формату, розширюється сфера його застосування. Варто відразу згадати про те, що Adobe Acrobat 8, при необхідності, дозволяє створювати документи, сумісні з будь-якої з попередніх версій програми. У спеціальному діалоговому вікні можна здійснювати подібну оптимізацію. Іншими словами, безліч нововведень не означають автоматичну втрату сумісності з попередніми версіями Adobe Reader.

Дистрибутив Adobe Acrobat 8 ​​Professional просто величезний і в багато разів перевершує за обсягом розмір всіх інших додатків путівника разом узятих. Втім, це цілком виправдано - можливості останньої версії Adobe Acrobat також не знають собі рівних у конкурентів. При установці програми, крім самого Adobe Acrobat, в систему додається віртуальний принтер, який дозволяє створювати PDF через друк з додатків. Конкуренти найчастіше використовують інше рішення. Замість єдиного продукту, пропонується завантажити кілька компонентів. Один з них є віртуальним принтером, інший - інструментом для редагування документів. Крім того, в набір для роботи з PDF входить інструмент читання файлів відповідного типу, а також серія утиліт, призначення яких полягає в перетворенні форматів, в заповненні форм, в захисті і шифруванні документів.

Інтерфейс Adobe Acrobat багато в чому схожий з Adobe Reader. Ви точно так же можете вільно переміщати панелі інструментів, додавати і приховувати їх, налаштовувати набори кнопок. При цьому не можна сказати, що інтерфейс перевантажений численними кнопками і меню. Все зроблено досить раціонально. Верхня панель інструментів багато в чому складається з кнопок, що мають власні меню. Маленька чорна стрілка викликає його. В головному меню програми є розділи, які мають ідентичні набори інструментів і їх порядок розташування. Виходить, що кнопки переносять деякі підрозділи головного меню на панель інструментів.

Ліва бічна панель містить серію сервісних інструментів. Ви можете переглядати список мініатюр сторінок документа, список закладок, вкладені файли, коментарі. Меню Options є контекстно-залежним. Вміст меню залежить від обраної в даний момент панелі.

Функція створення PDF кардинально відрізняється від того, що можна побачити в аналогічних додатках. Це не просто відкриття порожньої сторінки. По-перше, ви можете відкрити безліч типів документів. В принципі, ця можливість не настільки цінна, як може здатися на перший погляд. Як було сказано раніше, заготовки документів PDF зручно створювати за допомогою віртуального принтера, через друк з відповідних додатків. Але Adobe Acrobat дозволяє не використовувати дану процедуру, а відкривати багато типів документів безпосередньо з самого додатка.

Другий варіант відкриття документів полягає в об'єднанні кількох файлів. Ви можете вказувати як окремі файли, так і цілі папки. Під час попереднього перегляду документів можна виділяти їх окремі сторінки. Крім того, є можливість вказівки балансу між якістю PDF і розміром кінцевих файлів.

Третій спосіб створення PDF ще більш оригінальний. Програма містить в своєму складі якийсь мініатюрний offline¬-браузер. Ви можете вказати URL сайту, ввести глибину оброблюваних посилань. Подібно спеціалізованим програмам, допускається вказівка ​​обмежень на поточний каталог сервера, на сам сервер. Результат завантаження автоматично перетворюється з HTML в PDF.

Ще один, четвертий спосіб створення документів полягає у використанні сканера. В цьому випадку можна задіяти систему розпізнавання тексту. З її допомогою з'являється можливість пошуку тексту в документі. Розпізнавання працює для безлічі мов світу. Підтримується і російську мову.

І, нарешті, останній варіант. Все дуже просто: документ створюється з вмісту буфера обміну.

Варто відразу поговорити і про зворотну операції, про експорт. У багатьох конкуруючих продуктах конвертори форматів - це окремі утиліти. Adobe Acrobat має вбудовані засоби перетворення, додаткові програми не потрібні. Основні підтримувані формати - це DOC (MS Word), картинки JPEG і TIFF, HTML і XML. Серед додаткових способів експорту пропонується простий текст, RTF, кілька графічних форматів, PostScript і багато іншого.

Програма дозволяє створювати форми введення тексту. Є можливість використання стороннього електронного документа, вилучення даних з електронної таблиці, сканування форми з паперового виду. Крім того, можна створювати форми з шаблонів. Для цього використовується окремий компонент Adobe LiveCycle Designer, що входить до складу основного продукту.

Робоче вікно Adobe LiveCycle Designer, компонента Adobe Acrobat Professional

Шаблони діляться на кілька категорій, кожна з яких містить значний список прикладів. Після вибору шаблону необхідно заповнити серію полів, наприклад, ім'я компанії та інші реквізити.

Незважаючи на те, що створення полів здійснюється за допомогою шаблонів, ви можете вносити корективи в документи. Допомога в цьому здійснює бібліотека елементів. Документ, як конструктор, створюється з готових деталей. Втім, не виключена і можливість повністю ручного коректування. Текст можна всюди виправляти, редагувати. Є можливість перевірки орфографії. Програма також підтримує створення таблиць, деякі елементи малювання.

Adobe LiveCycle Designer дозволяє здійснювати попередній перегляд виходить PDF. Для цього використовується компонент Internet Explorer.

Adobe Acrobat Professional пропонує потужний механізм роботи з коментарями. По-перше, ви можете додавати в документ невеликі текстові замітки. Вони виглядають як жовті стікери. Якщо виконати подвійне клацання по ньому, то відкривається повний текст замітки. Кожен коментар має автора, який відображається в заголовку. Нотатки можуть мати вкладену структуру. Один з творців документа зробив невелике примітка. Інший автор відповів на нього, додавши свою позначку. У нижній частині робочого вікна програми знаходиться панель коментарів. Там все замітки відображаються у вигляді дерева, нагадуючи ланцюжка відповідей в електронній пошті. Коментарі можна імпортувати і експортувати в окремі документи.

Шифрування документів можливо декількома способами. Один з них потребують пароля для відкриття файлу. Можливо забезпечення сумісності Acrobat версій від 3.0 до 7.0. Залежно від обраного типу сумісності, змінюється алгоритм шифрування. Пароль можна ставити на відкриття документа, а також на зміну його властивостей. Ви можете забороняти друк документа, його коригування.

Другий спосіб захисту документа ґрунтується на застосуванні сертифікатів. На першому етапі необхідно вибрати сертифікат або створити його самостійно. Як і в попередньому випадку, вказується розмежування прав, після чого відбувається шифрування документа. Для його відкриття не знадобиться вводити пароль, однак буде необхідний відповідний сертифікат.

Робота з закладками здійснюється зі спеціальної бічної панелі. Ви можете вказати довільну позицію в документі і зробити посилання на неї. Вона і буде закладкою. Більшість додатків для читання PDF підтримують роботу з закладками.

Незважаючи на те, що про Adobe Acrobat Professional в даній статті написано безліч рядків і абзаців, все це, насправді, лише мала частина його можливостей. Програмний продукт заслужено є лідером на ринку засобів підготовки документів PDF. Він складний. Але якісна довідкова система завжди прийде на виручку в складній ситуації. Довідка, що відкривається з Adobe Help Viewer, англійською мовою. Російська версія Adobe Acrobat Professional містить окремий PDF-файл з російськомовної документацією до продукту.

У заголовку опису продукту вказана ціна з офіційного сайту. Але ви можете також купити Adobe Acrobat Professional в нашому магазині.

До змісту CAD-KAS PDF Editor 2.6

Офіційний сайт: www.cadkas.de
Розмір: 2247 КБ
Ціна: $ 79.00
Російська мова інтерфейсу: немає

Головне вікно CAD-KAS PDF Editor

Додатки, розроблені німецькими розробниками, найчастіше мають гідної функціональністю, високою надійністю при збереженні компактних розмірів і вельми скромного дизайну. Чимось це нагадує і японські традиції. До речі, смакуючи заперечення в дусі «а як же Nero?», Зауважимо, що в 90-і роки минулого століття даний пакет повністю підходив під це визначення. Він виділявся саме компактністю в поєднанні з надійністю. Але кон'юнктура ринку взяла своє - нові версії потрібно було якось продавати, а для цього необхідно постійно розширювати функціональність продукту. Як наслідок, Nero став багатопрофільним пакетом і не вміє сьогодні, хіба що, вишивати хрестиком. Але повернемося все ж до CAD-KAS PDF Editor. Програма має скромний розмір дистрибутива, володіє непомітним зовнішнім виглядом. Хоча формально є підтримка навіть зміни стилів. Втім, вони не виділяються витонченим дизайном, змінюючи фактично лише колір головного меню. А воно виконано досить оригінально. Навпроти кожного пункту знаходиться значок. Головне меню і панель інструментів переплетені в єдине ціле. Виглядає це все, скоріше, як набір кнопок, а по суті, є меню, так як всі кнопки викликають, в свою чергу, списки з доступними інструментами.

Робоче вікно програми складається з п'яти жорстко певних вкладок. Вони представляють метафору нікого глобального майстра, тобто, відображають п'ять кроків роботи над документом. Спочатку ви відкриваєте файл, потім його редагуєте, слідом впорядковує сторінки, потім оформляєте закладки, і нарешті, зберігаєте кінцевий документ.

Режим відкриття документів являє собою повноцінний навігатор по файлової системи. Використовується контекстне меню Провідника. Є підтримка власного обраного, тобто, найбільш використовуваних папок.

У режимі редагування ви можете коригувати текст, графіку і інші об'єкти документа. Можна створювати / редагувати довільні блоки тексту, додавати нові шрифти, займатися його форматуванням, виділяти блоки (колір, підкреслення, закреслення). Текстові блоки можна також відображати по горизонталі або по вертикалі, переміщати, спотворювати (перспектива, нахили), масштабувати. При роботі з графікою доступні практично ті ж функції. CAD-KAS PDF Editor, звичайно, не графічний редактор, і якісь складні фільтри застосовувати не можна, але загальні коригування, наприклад, масштабування або, як у випадку з текстом, спотворення - завжди будь ласка. Ви можете додавати в документи водяні знаки у вигляді штампів. Незареєстрована версія програми завжди додавати одну позначку, повідомляючи, що документ редагувався в демо-версії програми.

Сторінки можна переміщати вгору-вниз по списку, видаляти, вставляти порожні елементи. Ви можете також повертати сторінки на 90 градусів в обох напрямках.

При роботі з закладками раптово забарахлила кирилиця з раніше створеними об'єктами. Замість російського тексту в їх іменах друкувалася абракадабра. Тобто, символи «наші», а слова - буквений хаос. При цьому нові закладки, створювані в програмі, працюють коректно.

Збереження документа є також і моментом, коли допускається його шифрування. По-перше, ви можете вказати інформацію про документ - його автора, заголовок, тему, ключові слова, додаток творець (допускається коригування!). Налаштування безпеки включає в себе вказівку методу шифрування, а також політику безпеки. Можна забороняти друк документа, його зміна, копіювання тексту і графіки. Крім того, можна блокувати зміна анотацій, форм введення тексту і багато іншого.

Програма переведена на безліч мов світу, але російський серед них відсутній. Довідкова система, представлена ​​в класичному вигляді, англійською мовою.

До змісту Foxit PDF Editor 2.0

Офіційний сайт: www.foxitsoftware.com
Розмір: тисячу шістсот шістьдесят три КБ
Ціна: $ 89.10
Російська мова інтерфейсу: немає

Головне вікно Foxit PDF Editor

Foxit PDF Editor призначається для класичного редагування документів PDF. Це означає, що ви можете коригувати текст, графіку, видозмінювати об'єкти в документі, додавати або видаляти окремі елементи. З іншого боку, в програмі відсутні функції роботи з формами, шифрування документів, додавання цифрових підписів, робота з коментарями та багато іншого. Програма є всього лише простим редактором, але ніяк не інструментом для підготовки документів до публікації.

Інтерфейс програми невигадливий. У верхній частині робочого вікна знаходиться панель інструментів з безліччю кнопок. Міняти їх набір не можна, однак є можливість переміщення окремих наборів кнопок. На екрані завжди показується тільки одна сторінка. Не можна переміщатися по всьому документу за допомогою смуг прокрутки. Перехід між сторінками здійснюється за допомогою спеціальних кнопок, розташований в рядку статусу внизу робочого вікна програми. Там же перемикається масштаб перегляду документа.

Крім головного вікна програми, Foxit PDF Editor містить додаткову панель, на якій відображаються властивості поточної сторінки і об'єкта (текст, зображення і т.д.). Показ здійснюється в двох вкладках.

Створення документів пропонується здійснювати через віртуальний принтер того ж розробника. Проблема його використання полягає в тому, що не підтримує кирилицю. Аналогічне нещастя трапилося і з редактором PDF. При створенні нових текстових блоків кирилиця в них виглядає нечитабельне. Блоки тексту можна об'єднувати і розділяти.

Робота з зображеннями реалізована більш якісно. До складу продукту входить графічний редактор, який має інтерфейс в стилі Adobe Photoshop. Тут варто згадати розмір дистрибутива програми. Він ледь переступив позначку в півтора мегабайта. В такому маленькому обсязі вмістився не тільки редактор PDF, а й, з деякими застереженнями, повноцінний графічний редактор. За допомогою нього можна ретушувати фотографії клонуючої пензлем, освітлювати або затемнювати окремі ділянки знімка, виконувати різні типи заливки виділень. Регіони можуть бути прямокутними, полігональними, а також володіти довільною формою. Ви також можете використовувати чарівну паличку для здійснення виділень однорідних областей. Графічний редактор містить серію фільтрів, наприклад, може підвищувати різкість зображень або імітувати видавлювання.

Крім тексту і зображень, ви можете використовувати векторну графіку в документах. Інструменти малювання дозволяють додавати лінії, полігони, а також серію геометричних фігур, наприклад, еліпс. Редагування відбувається в окремому режимі, як і в випадку з графічним редактором. Після його закінчення можна застосувати внесені зміни або виконати скасування.

За великим рахунком, на цьому можливості програми і закінчуються. Тут немає нічого, що було б пов'язано з безпекою документа, з шаблонами, зі скануванням документів. Програма не вміє працювати з закладками і коментарями, не вміє додавати в PDF вкладені файли. Та й оптимізація розміру документа також виконується трохи дивно. Є окремий пункт меню, називається Optimize. Ніяких налаштувань. Що при цьому робить програма - незрозуміло.

З усього цього напрошується висновок, що єдине призначення Foxit PDF Editor полягає в редагуванні документів, у внесенні в них деяких коректив.

До змісту Jaws PDF Editor 4.0

Офіційний сайт: www.jawspdf.com
Розмір: 19096 КБ
Ціна: $ 51.00
Російська мова інтерфейсу: немає

Головне вікно Jaws PDF Editor

Основне призначення Jaws PDF Editor - це управління сторінками, коментарями и закладками. Програма не надає можливості редагування тексту, вставки нових зображень, не має інструментів малювання. І це, скоріше, правильно. Досади від відсутності всього перерахованого немає, адже набирати текст і вставляти в нього різні малюнки зручніше в спеціальних додатках. Друк через віртуальний принтер народжує документ PDF. У ньому вже є весь текст і картинки. Залишається тільки додати специфічні для даного формату елементи, і справа завершено. Можна починати публікацію. За подібним принципом і діє Jaws PDF Editor.

Верхня панель інструментів містить функції, пов'язані з перегляду документів, а також серію сервісних операцій. Вся коригування зосереджена в лівій бічній панелі. Вона містить три вкладки - сторінки, коментарі та закладки.

Закладки можна додавати на фрагмент тексту або на довільну область документа. Ви вибираєте необхідний інструмент, після чого здійснюєте в PDF відповідне виділення. Слідом відкривається вікно з властивостями закладки. Ви вводите її ім'я, вказуєте стиль (колір, шрифт жирний та / або похилий), а також вибираєте позицію в загальному списку. Далі є можливість введення масштабу документа при переході по закладці. Він може вказувати явно або вибиратися з деяких сюжетних значень, наприклад, прив'язуватися до ширини робочого вікна програми. Закладки можуть мати вкладену структуру, тобто, нагадують папки на жорсткому диску.

Програма підтримує додавання коментарів до документа. Ви вказуєте позицію замітки, а потім вводите її текст. Крім того, є можливість виділення фрагмента тексту довільним кольором, підкреслення, закреслення. Коментарі можна імпортувати і експортувати в зовнішній файл.

Управління сторінками в документі виділено в окрему вкладку. Ви можете підчепити будь-яку мініатюру мишею і перетягнути на довільну позицію в документі. Так змінюється порядок сторінок. Крім того, є можливість вставки сторінок, їх видалення.

За підготовку PDF до публікації відповідає Finish Document Wizard. У ньому зібрані різні опції, що відносяться безпосередньо до оптимізації документа. Тут ви можете вказати службову інформацію (заголовок, тема, автор, ключові слова), визначити параметри відкриття документа за замовчуванням (масштаб показу, розкладка сторінок, приховування будь-яких панелей і так далі). Крім того, є можливість визначення обмежень на використання документа. Можна забороняти друк, зміна коментарів, коригування самого документа. І, нарешті, є можливість закриття доступу до PDF паролем.

Програма має вдалу довідкову систему. Вона сама є PDF-файлом, який відкривається в основному додатку. Він грамотно структурований, його можна, при необхідності, навіть роздрукувати. Довідка, як і сам додаток, англійською мовою.

до змісту VeryPDF PDF Editor 2.2

Офіційний сайт: www.verypdf.com
Розмір: 8361 КБ
Ціна: $ 89.95
Російська мова інтерфейсу: немає

Головне вікно VeryPDF PDF Editor

VeryPDF PDF Editor, як і багато інших аналогічні програми, є виключно редактором PDF. Віртуальний принтер необхідно завантажувати і встановлювати окремо. Крім того, можливості створення порожніх документів немає, і це ще раз підтверджує необхідність в додатковому додатку.

Ви можете відкривати створені при друку на віртуальний принтер документи, створювати PDF з декількох файлів. Крім того, підтримується відкриття зображень в якості сторінок документів. Програма має досить простим інтерфейсом. Зверху знаходиться панель інструментів. Як-небудь міняти кнопки на ній не можна. Допускається лише приховування окремих панелей. У лівій частині робочого вікна знаходяться три вкладки. Вони дозволяють управляти закладками, сторінками і коментарями.

Програма дозволяє здійснювати повноцінне редагування документа. Наприклад, можна виділити блок тексту і змінити його. Інший режим дозволяє коригувати посилання. Програма містить кілька інструментів малювання. Для цього можна використовувати, наприклад, олівець. Крім того, є інструменти створення прямих ліній, прямокутників, еліпсів, а також полігональних фігур. У документ можна додавати зображення за допомогою інструменту Stamp.

Створення закладок на увазі первинний введення імені і наступна вказівка ​​її властивостей. Ви вказуєте стиль шрифту, колір. Далі вводиться номер сторінки, на яку йде посилання, правило її показу (масштабування, відступи). Слідом можна вказати дії, які здійснює посилання. За замовчуванням використовується перехід на сторінку. Однак ви можете також перейти на сторонній документ, відкрити файл або перейти по посиланню (URL).

Незважаючи на те, що в лівій бічній панелі присутній вкладка управління сторінками, реально вона забезпечує функції, пов'язані виключно з переглядом документа. Ви бачите список мініатюр сторінок. Як-небудь коригувати його не можна.

Для додавання нових коментарів необхідно вибрати спеціальну кнопку на панелі інструментів. Ви вказуєте позицію замітки. Її вміст вводиться з її контекстного меню. Можна вказувати колір замітки, прозорість, значок, який відображається всередині документа. Поточні властивості можна застосувати як замовчування до всіх майбутнім коментарів.

Довідкова система програми є PDF-документ. Він відкривається в додатку, встановленому в системі за замовчуванням.

до змісту Зведена таблиця

* - окремий додаток від того ж розробника

до змісту

До речі, смакуючи заперечення в дусі «а як же Nero?
IRC (Internet Relay Chat)