Створити фотокнигу онлайн своїми руками. Поради

  1. 3. Перша фотокнига. 10 порад, як зробити її чудовою
  2. 4. Перед тим, як відіслати замовлення на фотокнигу в друкарню, перевірте чи врахували ви рекомендації...
  3. 5. Як оформити весільну фотокнигу
  4. Як навчитися створювати самостійно професійно виглядають фотокниги

У грудні 2013 роки я опублікував статтю з рекомендаціями про те, що можна подарувати людині, котра захоплюється фотографією. Одна з ідей подарунка - фотокнига, складена зі знімків того, кому ми її даруємо. Але, взагалі, це - універсальне рішення, яке можна презентувати і молодятам на весілля, і їх батькам, надрукувати фотоальбом з ранку в дитячому саду або з випускного вечора в школі. У сьогоднішній статті будемо обговорювати, як можна самому скористатися програмою для дизайну фотокниг, які нюанси врахувати при створенні альбому, як розмістити замовлення на друк онлайн.

Вперше я побачив фото книгу в 2012 році, коли моя колега показувала фотографії з відпустки, оформлення, як звичайна книжка: з палітуркою, твердої красивою обкладинкою, з фотографіями в рамочках і цікавими підписами до них. Фотокнига - це різновид POD (print on demand, друк на вимогу) коли можна замовити в друкарні лише один екземпляр видання.

Мені здавалося, що створення книги на замовлення коштує шалено дорого. Однак, на мій подив, я помилявся: ціна на фотокнигу з хорошого паперу, в твердій обкладинці складе близько 2000 рублів за 40 аркушів. Недорого, по сьогоднішніх часах, для подарунка.

Також, я був упевнений, що для створення фотокниги потрібно майстерно володіти навичками редагування фотографій в Photoshop, програмами верстки, або замовляти послуги дизайнера. Теж оману! Звичайно, якщо у вас є художній смак, якщо ви можете поліпшити якість знімків перед відправкою їх на друк - це буде плюсом. Але і проста людина сьогодні може створити абсолютно приголомшливий альбом своїми руками: потрібно просто зайти на сайт друкарні і завантажити програму для фотокниги, що містить макети сторінок, фони і модулі прикрас.

Рекомендую подивитися також відео з уроком про те, як компонувати свої альбоми, записане професійним фотографом Сергієм Рожновим. Він спеціалізується на весільній фотографії. Думаю, в цьому відеоролику теж знайде для себе корисні підказки.

Моя перша фотокнига була подарунком на День Народження. Я довго ламав голову над тим, що подарувати людині, у якої все є. І тут згадав про такий варіант. На жорсткому диску комп'ютера у мене зберігалися фотографії з поїздки брата з дружиною в подорож. Витратив півдня на дизайн, відправив замовлення на друк в друкарню онлайн і через п'ять днів прийшов забирати результат. Бачили б ви, яке захоплення викликав мій подарунок!

У мережі Інтернет можна знайти велику кількість друкарень, що пропонують надрукувати своє замовлення онлайн. Особисто я користувався послугами Fotokniga-Ural. Мої знайомі замовляли свої фотокниги в Москві, в компанії Printbook, у якій на сайті представлений великий вибір шаблонів.

1) Отже, заходимо на сайт Fotokniga-Ural в розділі «Програма» вибираємо «Завантажити редактор фотокниг». У них є 2 версії: базова і розширена, що включає всі прикраси: рамки, маски, кліп-арт.

2) Встановлюємо редактор на комп'ютер, вибравши «Нове замовлення» приступаємо до створення фотокниги. Спочатку визначаємо тип. Наприклад, я вибрав формат 20 * 29 см, що друкується обкладинка (буває ще, наприклад, шкіряна).

3) На наступному етапі показуємо програмі, де лежать фотографії, вибираємо макет розміщення знімків і фон. Далі редактор заповнює шаблон знімками в автоматичному режимі. Дозвіл зображень при створенні фотокниги буде погіршено, але не хвилюйтеся - це тільки в процесі дизайну, щоб не гальмував комп'ютер, на друку все буде відмінно.

4) Тепер створюємо обкладинку. Я для цього вибрав дві фотографії і скомпонував їх разом, розмістив текст з назвою.

Якщо ви трохи володієте програмою Фотошоп, можна пошукати в Гугл-Картинки по фразі «обкладинка для фотокниги» зразки і знайти для себе безліч цікавих ідей. Оформіть її заздалегідь і завантажте в редактор разом з іншими фотками.

Ну, я не дуже креативний дизайнер, на швидку руку для ілюстрації сьогоднішнього керівництва, створив ось таку обкладинку для передбачуваної фотокниги про подорож по Таїланду за кермом орендованої машини в лютому 2015 року .

У грудні 2013 роки я опублікував статтю з рекомендаціями про те, що можна подарувати людині, котра захоплюється фотографією

11. Зразок обкладинки, підготовленої для фотокниги

5) Далі переходимо до оформлення сторінок. Робота копітка, але творча. Ви можете збільшувати або зменшувати блоки, розміщувати їх на свій розсуд, вирівнювати, вставляти підписи, самі вирішувати скільки знімків розміщувати на кожній сторінці, чи будуть у них рамочки тощо.

12. Що мені подобається в фото книгах, так це проста можливість компонування знімків різного розміру. Важливі фотографії друкуємо крупно, знімки, які виражають нюанси - трохи дрібніше.

Важливі фотографії друкуємо крупно, знімки, які виражають нюанси - трохи дрібніше

13. Найцікавіші знімки можна опублікувати в фотоальбомі в великому розмірі. На даному прикладі вийде, майже, формат А4.

На даному прикладі вийде, майже, формат А4

14. Зразок компонування фотокниги

У програмі для створення фотокниги своїми руками є вкладка «Маски». За допомогою даного інструменту можна додати різні ефекти до оформлення. Наприклад, зробити у фотографій краю розтушованими.

15. П'ять прикладів застосування інструменту «Маски» при створенні фотокниги своїми руками

Також, можна використовувати заготовки кліпарт, вбудовані в редактор, або знайдені в Інтернеті.

16. Тут я вставив кліпарт на швидку руку - для прикладу. Природно, при замовленні реальної фото-книги потрібно підходити з великим смаком, оформляючи свої знімки

Як я вже говорив, ви вільні використовувати свої власні прикраси, текстури. Наприклад, введіть в Google-Картинки пошуковий запит «скрапбукінг подорожі png» і ви побачите тисячі наборів для оформлення фотоальбому. Тут «png» - формат зображень, коли у них залишається прозоре місце. Ну, тобто, скажімо, фон в JPEG буде білий, а в PNG - прозорий. Потрібно перевірити: можливо, програма для створення фотокниги дозволяє використовувати векторні зображення - вони не втрачають якість при масштабуванні, на відміну від растрових.

Для фону можна використовувати власні фотографії (як я зробив при оформленні обкладинки), або, наприклад, текстури, викачані з різних джерел.

Для фону можна використовувати власні фотографії (як я зробив при оформленні обкладинки), або, наприклад, текстури, викачані з різних джерел

17. Приклад використання власної текстури для оформлення фону в фотокнизі

Зверніть увагу: в правому нижньому кутку з'явився червоний знак оклику. Якщо натиснути на нього, прочитаємо підказку редактора про те, що дозвіл картинки недостатньо для якісного друку (потрібно 300 точок на дюйм).

На закінчення зазначу, що в друкарні можна замовити не тільки фотокнигу з вашими зображеннями, а й календарі, візитки і брошури. Програма, яку ми встановили, дозволяє зверстати макет і підготувати його для друку через інтернет. Далі представляю вашій увазі рекомендації досвідчених дизайнерів.

3. Перша фотокнига. 10 порад, як зробити її чудовою

Останні кілька років заняття зі створення і друку фотокниг стало дуже популярним. Сьогодні ми можемо в пару кліків замовити в друкарні свій екземпляр, і такий вид фотоальбомів для зберігання своїх кращих робіт дуже поширений серед фотографів. Розташування фотографій на сторінках нашої першої фотокниги має сотні варіацій і може приголомшити кого завгодно. Будемо сподіватися, що поради, представлені в цій статті, допоможуть вам прийняти рішення в процесі підготовки своєї власної книги.

Крок 1 - Тематика

Спочатку потрібно вирішити, чому ви вирішили скласти докупи ваші фотографії, оскільки це вплине на всі наступні кроки по створенню фотокниги своїми руками. Чи будуть в ній представлені товари, які ви робите? Чи плануєте ви її продати? Чи збираєтеся ви послати її потенційним видавцям або в виставкові галереї? Або ви просто збираєтеся показувати фото своїм друзям і родичам?

Потім важливо визначитися з яким редактором по компоновці книги ви будете працювати. Можна знайти безліч програм онлайн по створенню фотокниг самостійно. Не поспішайте використовувати першу-ліпшу: спробуйте кілька, представлених різними друкарнями.

Крок 2 - Який тип фотокниги ви вибираєте?

Як тільки ви визначилися з основною ідеєю і вибрали програму, прийшов час подумати про те, який тип книги ви хочете створити. На це рішення, почасти, теж впливає мета, для чого ви її створюєте, зміст і доступний бюджет.

Традиційно, фотокниги випускаються в твердій палітурці з гладкою обкладинкою, але ви можете включити політ фантазії. Це ваша книга. Ви можете побажати все, що захочете, аби вистачило грошей. Наприклад, ви вирішите видати її в форматі А3 або А5. Уважно подивіться на фотографії, відібрані для друку: чи підходять вони для того, щоб розташувати один великий знімок на розвороті або ви хочете на одній сторінці розмістити кілька фоток.

Крок 3 - Тема і зміст

Найкраща фотокнига характеризується цілісністю, тобто це - не просто «колекція хороших фотографій певного фотографа». Якщо головна частина книги пов'язана певною спільною темою, вона буде краще сприйматися глядачем. Ви можете використовувати знімки, зняті в певний час, наприклад, «знімок одного мого дня». Дуже важливо, щоб фотки, відібрані для даної теми, строго їй відповідали і розташовувалися в хронологічному порядку.

Крок 4 - Вибір фотографій

Правильний відбір фотографій життєво важливий при створенні фотокниги. Потрібно вибирати найкращі фото, щоб створити продукт вищої якості, але потрібно пам'ятати: ми робимо книгу, а значить вона повинна мати ритм і закінченість, яка розповість всю історію від початку до кінця.

Якщо ви просто вставите свої кращі фотографії, скоріше за все, багато залишиться «за кадром». Не потрібно друкувати все що завгодно і де завгодно. Правильний підхід - бути розбірливим і критичним до свого вибору.

Крок 5 - Порядок розташування фотографій - Розповідь історії

Коли ви вибрали фото для своєї першої фотокниги, потрібно визначитися в якому порядку вони будуть представлені. Як сказано раніше, книга повинна розповідати історію, тому потрібно подумати про «протягом розповіді», який оповідають зображення. Не потрібно просто вставляти все пейзажі на початку і макрофотографії в середині - вам потрібно створити баланс фотографій, який проінформує і захопить читача, захопить його.

Перший підхід - розташувати знімки в хронологічному порядку, як вони були зняті. Це додасть натуральність, хоча, ви можете вирішити, що деякі фотографії можна поміняти місцями, щоб вони краще розповідали про події.

Крок 6 - Шаблон

Отже, ви відібрали фото, розташували їх у певному порядку. Тепер прийшла пора вирішувати, як їх представити на сторінці. Ви будете здивовані, яка величезна кількість варіантів макетів пропонує програма для фотокниг. Доведеться витратити час на те, щоб спробувати вибрати найбільш підходящі.

По-перше, вирішите чи будуть фотографії розміщені з рамками або без них. Якщо - без, то переконаєтеся, що краї зображення виходять за межі обрізування при друку, що не залишиться білої смужки потім. Якщо вирішили публікувати фотографії в рамках, потрібно визначитися з товщиною і формою.

Далі потрібно вирішити, якою буде макет розвороту. Зазвичай, зображення розміщують на правій сторінці, а зліва залишають місце для невеликого опису, якщо потрібно. Але ви не зобов'язані суворо дотримуватися цього правила. Може, ви захочете друкувати фотки на кожній сторінці фотокниги. Але, щоб ви не вирішили, прагнете до простоти і будьте послідовні.

Крок 7 - Включати чи не включати текст?

Підписи до фотографій розміщувати зовсім не обов'язково. Текст необхідний якщо ви думаєте, що він привнесе щось, чого фотографія не може висловити. Наприклад, це може бути опис місця зйомки, назва, дата або ще якісь деталі, пов'язані з подією, зображеним на знімку. Не повторюйте те, що і так ясно з фотографії. Якщо ви вирішили вставити підписи до фото, переконайтеся, що вони підходять до стилю фотокниги, а не так, що ви просто приліпили їх, де попало. Потрібно використовувати відповідний до макету шрифт.

Крок 8 - Фотографія для обкладинки

Зображення, вибране для розміщення на обкладинці книги - перший контакт з глядачем. Це повинно бути приголомшливе фото, що запрошує глядача прочитати її. Якщо ви можете вибрати знімок, який найкраще описує зміст книги, обов'язково вставте саме його.

Крок 9 - Конвертувати чи фотокнигу в електронну версію?

Перше і основне призначення фотокниги - бути надрукованою, щоб її можна було потримати в руках, віддати друзям і рідним, любителям фотографії. Але в наші дні книгу можна конвертувати в електронний вигляд, щоб виставити на огляд в Інтернет, наприклад.

Якщо немає грошей на друк фотокниги в друкарні, то електронна версія - хороший вихід: вона не вимагає витрат на папір і, потенційно, дозволить ознайомити більшу кількість читачів з вмістом. Проте, ваші фотографії заслуговують того, щоб їх надрукували на папері.

Крок 10 - Пробуйте!

Що ж, просте керівництво по створенню фотокниги закінчено. Може здатися, що потрібно виконати багато роботи, але, коли ви візьмете в руки свій перший екземпляр, ви відчуєте справжнє задоволення. Якщо у вас є ще поради щодо створення книги, будь ласка поділіться ними в коментарях, можливо, ви допоможете комусь створити його власний шедевр!

4. Перед тим, як відіслати замовлення на фотокнигу в друкарню, перевірте чи врахували ви рекомендації з оформлення

Перш, ніж натиснути кнопку «Замовити фотокнигу онлайн», переконайтеся, що ви перевірили якість знімків по нижче наступному опитувальником!

  1. Одноманітність оформлення - досвідчені дизайнери радять використовувати не більше 1 або 2 шрифтів для оформлення книги. Перегляньте свій макет і перевірте, що застосували не більше 2-х шрифтів 2-х розмірів. Зазвичай використовують один шрифт для основного тексту, і інший - для заголовків. Якщо програма дозволяє, просто копіюйте один текстовий блок і вставляйте його в потрібне місце. Так зберігаються всі настройки тексту на всіх сторінках фотокниги. Деякі редактори дозволяють задати параметри шрифту відразу на всіх сторінках - дуже зручно, можна не турбуватися, що на деяких листах єдиний стиль зіб'ється.
  2. Вирівнювання - перевірили ви, що блоки з фотографіями і декоративні елементи вирівняні так, як потрібно? У багатьох програмах для створення фотокниг є функція, що дозволяє вирівняти відразу кілька об'єктів по горизонталі і по вертикалі. Зазвичай, ви затискаєте клавішу SHIFT і виділяєте все блоки на сторінці, потім клікаєте на відповідний пункт в меню або на потрібну «швидку клавішу».
  3. Відступи - якесь фото, рамка або прикраса розташоване дуже близько до краю? Більшість редакторів фотокниг звернуть вашу увагу на помилку розташування. Все, що всередині даних кордонів, буде надруковано, все що за ними - обрізане під час друку і палітурки. Іноді ця безпечна зона широка, проте, друкарською машині потрібно запас.
  4. Проміжок між сторінками (палітурка) - "пам'ятайте про часовий інтервал" - схоже на правило №3. Переконайтеся, що нічого важливого не розташоване по центральній лінії. Особливо, це стосується тексту і осіб на портретах. Ну, можна не турбуватися тільки, якщо ви використовуєте макет фотокниги, у якого немає палітурки.
  5. Рецензування і перевірка на наявність помилок - якщо можливо, використовуйте програми, які перевірять граматику. Коли редактор зі створення фотокниги не має такої функції, скопіюйте текст і вставте його в Microsoft Word, щоб двічі перевірити вміст на помилки. Зверніть увагу!!! Якщо ви просто скопіювали текст в Word або з Outlook, є шанси, що будуть вставлені деякі коди форматування, які будуть «невидимі» для вас, і не покажуть помилки при попередньому перегляді, але проявляться при друку книги. Якщо є можливість, попросіть кого-небудь знайомого перевірити ваш текст і підписи до фотографій. Чи не замиленим оком можна побачити пропущені слова, наприклад, або - дрібні помилки.
  6. Якість фотографій - більшість програм для створення фотокниги онлайн оснащуються індикатором, який повідомляє, що ваше фото не має достатнього дозволу (зазвичай, потрібно щільність в 300 точок на дюйм). Але майте на увазі, що редактор не скаже вам, що занадто яскраво або темний, що у людини червоні очі, наприклад. Тому перевірте зайвий раз якість знімків. Іноді ви не можете сказати, що ось цей знімок злегка недодержання (темнуватий), поки не покладете його поруч з іншими фотографіями. Часто доводиться повертатися до редагування фото після попереднього перегляду готової, скомпонована фотокниги.

Деякі друкарні вбудовують засоби редагування знімків безпосередньо в програму для створення книги. Але ці фоторедактори обмежені в можливостях. Тому краще обробляти знімки в спеціалізованих програмах, як Фотошоп або ACDSee.

Загалом, ще раз: перед тим, як відправити замовлення на друк фотокниги в друкарню, перегляньте її в режимі «Попередній перегляд», тримаючи в розумі, перераховані вище рекомендації, і дрібні помилки не затьмарять вашої радості від отриманого результату.

18. Під час попереднього перегляду звернули увагу, що палітурка «ріже» ноги. Краще переробити цю сторінку так, щоб Катя помістилася повністю на правій сторінці

5. Як оформити весільну фотокнигу

Ви запросили професійного, талановитого фотографа для весільної фотосесії і Love Story, отримали шикарні фотографії, залишилося зробити останній крок: створити приголомшливий фотоальбом. Кажуть, що альбом з фотографіями з весілля - як весільна сукня: повинен бути настільки красивий, щоб не можна було очей відвести. І потрібно розуміти, що не тільки існує мистецтво фотографування приголомшливих знімків, є ще талант скласти з набору фото альбом мрії ...

1. Виберіть незрівнянні фотографії

Розглядайте фотокнигу, як засіб для збереження емоцій, а не просто альбом для фотографій. Вибирайте тільки ті знімки, без яких ви жити не можете. Краща книга містить тільки шикарні фото. І не завжди це повинні бути стандартні знімки. Іноді це може бути зображення фати, піднятою подувом вітерця або вираз обличчя когось із гостей.

2. Дозвольте фотографій говорити самим за себе

У цифрову еру ви можете реалізувати безліч хитрощів, при створенні альбому. Іноді виходить візуальний шум. Фотографи радять при створенні весільної фотокниги не володіємо більш ніж 1 або 2 знімка на розвороті. Порада: розташуйте вертикальне фото на одній сторінці, а на наступному розвороті - один горизонтальний знімок, який займає дві сторінки.

3. Мисліть хронологічно

Зрозуміло, що фотографії з РАГСу, повинні передувати знімкам з ресторану. Хоча можуть бути винятки. Ніхто не може заборонити вам вставити на початку найцікавіший знімок, знятий пізніше.

4. На одному розвороті розміщуйте знімки, зняті в один проміжок часу

Це стосується гармонійності фотокниги. Навіть більше важливого значення, ніж спосіб розміщення фотографій, має їх «потік». Як в журналі: фотоальбом складається з розворотів. Думайте про кожного з них (про 2-х сторінках), як про один цілому. Сторінки повинні бути пов'язані між собою за змістом або за стилем.

5. Використовуйте більше кольору, якщо ваше весілля була кольорова (і навпаки)

Ні правила, коли друкувати кольорову фотокнигу, а коли - чорно-білу. Все залежить від весілля: якщо було багато кольору, то і більшість знімків буду колоритні. Якщо на весіллі всі гості були одягнені в класичну строгий одяг, то книга може друкуватися в чорно-білому варіанті.

6. Майте фотографії, що відображають найважливіші моменти церемонії одруження

Ключові моменти: наречена з нареченим йдуть під вінець, обмін кільцями, перший поцілунок - природно, повинні бути включені до складу книги.

7. Розміри фотоальбому повинні відповідати тривалості весілля

Кількість сторінок в фотокнизі має зіставлятися з тривалістю торжества. Потрібно розуміти, що якщо у вас був скромний весільна вечеря в ресторані в колі друзів, то фотографій буде менше, ніж, коли «весілля співала й танцювала» три дні. Не варто переповнювати книгу слабкими фотографіями. Нехай їх буде менше, але вони будуть вражаючими.

Нехай їх буде менше, але вони будуть вражаючими

19. Приклад оформлення обкладинки весільної фотокниги

Приклад оформлення обкладинки весільної фотокниги

20. Для оформлення фону можна використовувати різні набори текстур і клипарта

Для оформлення фону можна використовувати різні набори текстур і клипарта

21. Приклад весільної фотокниги

Приклад весільної фотокниги

22. Експериментуйте з форматами фотографій, при складанні весільного альбому

Експериментуйте з форматами фотографій, при складанні весільного альбому

23. Чи не знаєте, що подарувати друзям на весілля? Хороший подарунок - сертифікат для друку фотокниги в друкарні

Хороший подарунок - сертифікат для друку фотокниги в друкарні

24. При створенні весільної фотокниги своїми руками розміщуйте різнопланові фотографії. Так вона буде виглядати цікавіше.

Так вона буде виглядати цікавіше

25. Хто б міг подумати, що портрет без особи може теж вийти захоплюючим

Хто б міг подумати, що портрет без особи може теж вийти захоплюючим

26. Фотоальбом з Love Story

Фотоальбом з Love Story

27. Різні варіанти оформлення книги

Різні варіанти оформлення книги

28. Зразок фотокниги в чорно-білому виконанні

У статті з оглядом фотоапарата Nikon D5300 ми обговорювали, як знімати відео. Там зазначалося, що для створення художньої картинки важливо включати в репортаж (а весілля - це репортажна зйомка) різні плани на зображеннях: великий, середній, загальний і так далі. Якщо уважно подивитися на приклади вище, бачимо, що найбільше враження справляють сторінки, де є різнопланові зображення. Тому, не тільки весільний фотограф повинен уміти якісно зробити фоторепортаж, але потім при компонуванні макета фотокниги потрібно правильно отримані знімки розташувати.

Хочу подякувати моїм друзям Анастасію і Льва, Павла і Настю за те, що погодилися показати свої книги в цій статті. Сподіваюся, що сьогодні деякі гості сайту знайшли для себе відповідь на питання: «Що подарувати на весілля? На день народження? На річницю іншого пам'ятної події? Як красиво оформити альбом після поїздки у відпустку в далекі краї? »Нехай у всіх у вас будуть тільки яскраві фотокниги і емоції від них!

Як навчитися створювати самостійно професійно виглядають фотокниги

На закінчення хочу сказати, що поради, розміщені в цій статті, дають лише загальне уявлення про принципи створення фотоальбому зі своїх фотографій. Слідуючи рекомендаціям, ви зможете створити непогану фотокнигу. Але щоб отримати дійсно професійне видання, спробувати заробити на компонуванні і продажу альбомів клієнтам, доведеться набагато глибше зануритися в нюанси дизайну.

Пропоную ознайомитися зі змістом відеокурсу «Секрети створення шикарних фотокниг 2.0», з якого можна отримати просто безцінні поради. У ньому представлені рекомендації, в яких програмах можна робити верстку, наведено детальний огляд функцій редактора книги, детально розбираються нюанси створення альбому з подорожі, дитячих та весільних фотоальбомів.

Ну, а ті, хто хоче створити свою книгу з фотографіями самостійно за допомогою редактора PRINTBOOK.ru, можуть перейти на офіційний сайт і дізнатися актуальні умови і ціни. У 2018 році компанія перейменована в netPrint.ru.

Якщо ви шукали інформацію, як створити фотокнигу самостійно в сенсі зібрати її з окремих аркушів паперу, то подивіться наступне відео з майстерні. Мені здається, акуратно вийде не з першого, другого і навіть не третього разу. Ще й потрібно витрачатися на спеціальний верстат.

PS Буду вам вдячний, якщо поділитеся ссилочку на статтю в соціальних мережах або форумах.

Чи будуть в ній представлені товари, які ви робите?
Чи плануєте ви її продати?
Чи збираєтеся ви послати її потенційним видавцям або в виставкові галереї?
Або ви просто збираєтеся показувати фото своїм друзям і родичам?
Крок 2 - Який тип фотокниги ви вибираєте?
Крок 7 - Включати чи не включати текст?
Крок 9 - Конвертувати чи фотокнигу в електронну версію?
23. Чи не знаєте, що подарувати друзям на весілля?
Сподіваюся, що сьогодні деякі гості сайту знайшли для себе відповідь на питання: «Що подарувати на весілля?
На день народження?
IRC (Internet Relay Chat)