Сервер CommuniGate Pro: Об'єкти

 1. файли Домену
 2. Службові Файли Користувача

версія 6.2

Кожен Сервер CommuniGate Pro має ієрархію об'єктів:
 • на верхньому рівні знаходиться безліч доменів
 • в кожному домені містяться Користувачі, Групи, Списки Розсилання, Псевдоніми, Переадресатори і Іменовані Завдання
 • У кожного Користувача може бути одна або кілька Тек
 • В одній папці зберігається деяка кількість повідомлень

Крім цих основних типів об'єктів, CommuniGate Pro підтримує додаткові об'єкти: У користувачів може бути Сховище фото і Дані Настройок, в доменних можуть бути Сертифікати, файли, що визначають Вид Веб Інтерфейсу Користувача, спеціальні Додатки Реального Часу і т.д.

Домени - це об'єкти CommuniGate Pro, в яких містяться інші об'єкти: Користувачі, Списки Розсилання, Групи, Псевдоніми, Переадресатори і Іменовані Завдання. Кожен домен має ім'я (client.com, www.company1.com і т.п.):

Хоча кожен Домен CommuniGate Pro має своє ім'я, не потрібно створювати окремі Домени CommuniGate Pro для кожного імені домена, яке ви хочете обслуговувати. Домени CommuniGate Pro можуть мати Псевдоніми доменів: вони дозволяють вам давати кілька імен одному Домену CommuniGate Pro. Наприклад, у Домен CommuniGate Pro company.com може бути Псевдонім Домену mail.company.com. В цьому випадку всі посилання на ім'я домену mail.company.com будуть оброблятися так само, як і посилання на Домен CommuniGate Pro company.com.

Існує спеціальний Домен CommuniGate Pro, званий Головним Доменом. Всі інші Домени CommuniGate Pro рівнозначні і називаються додатковими або вторинними доменами. Головний Домен створюється відразу ж після установки Сервера, і його ім'я вказується в Установках Загальна . Якщо ваш Сервер обслуговує тільки один Домен, то вам не потрібно створювати інші домени, досить Головного Домену. Ім'я Головного Домену використовується в якості Імені Сервера.

Кожен Домен CommuniGate Pro має свої власні установки і набори об'єктів Домену .

Більш детальну інформацію про домен CommuniGate Pro дивіться в розділі Домени .

Кожен Домен має свій власний, незалежний набір Об'єктів: Користувачі, Групи, Переадресатори, Псевдоніми, Списки Розсилання, Іменовані Завдання. Кожен Об'єкт повинен мати ім'я, унікальне в домені. Різні Об'єкти в різних доменних можуть мати однакові імена.

Імена об'єктів не залежать від регістра. Імена об'єктів можуть складатися з латинських букв, цифр, символу підкреслення (_), знака мінус (-) і точки (.). Точка не може бути першим або останнім символом в імені Об'єкту.

Ім'я об'єкта не повинно бути довше 128 символів.

Для того, щоб переглянути наявні в домені Об'єкти, використовуйте Веб Інтерфейс Адміністратора. Відкрийте розділ Користувачі і натисніть на посилання з ім'ям необхідного Домену.
Для того, щоб відкрити розділ Користувачі, ви повинні володіти правом доступу Може змінювати установки Всіх доменів і користувачів.

Якщо ви є адміністратором Домену , То на головній сторінці адміністрування Домену з'явиться список Об'єктів Домену.

Для того, щоб вибрати Об'єкт по імені, введіть рядок в поле Фільтр і натисніть кнопку Показати: будуть показуватися тільки ті Об'єкти, імена яких містять рядок, зазначену в поле Фільтр.

В меню зліва ви можете обмежити число показуються Об'єктів.

Відзначивши відповідні прапорці, ви можете вказати, Об'єкти якого типу ви хочете бачити: Користувачі, Групи, Переадресатори, Псевдоніми. Інформація буде включати в себе кількість обраних об'єктів цього типу і їх загальна кількість в домені.

Кожен рядок в списку містить ім'я Об'єкту і його тип.
 • Якщо Об'єкт є Користувачем, то показується тип Користувача.
  Якщо задана опція Подробиці, то в рядку відображається інформація:
  • розмір Сховища Пошти, використаного цим Користувачем
  • час останнього входу Користувача на Сервер і мережеву адресу, з якого був здійснений вхід
  • поточне число Пристроїв реального часу, зареєстроване за цим Користувачем
  Отримання інформації, виведеної в опції Подробиці, вимагає відволікання досить великої кількості ресурсів Сервера: не використовуйте її при відображенні на сторінці великої кількості користувачів.
 • Якщо Об'єкт є Псевдонімом, то показується ім'я реального Користувача.
 • Якщо Об'єкт є Переадресатором, то показується адреса переадресації.
 • Якщо об'єкт є Групою, то показується число Учасників Групи.
 • Якщо Об'єкт є Списком Розсилання, то показується число його передплатників, але тільки якщо була виконана хоча б одна операція розсилки.

Користувач є базовою одиницею обслуговування: кожен, хто обслуговується на Сервері CommuniGate Pro, повинен бути Користувачем Сервера, зареєстрованим в одному з його доменів .

Кожен Користувач захищається паролем, і тільки сам Користувач (і, можливо, Адміністратор Сервера / Домену) має необмежений доступ до своїх даних.

При установці Сервера CommuniGate Pro, в Головному домені автоматично створюється Користувач postmaster.
Цьому користувачу надається право доступу Може Все.

Адресою електронної пошти та Сигналів для Користувача буде

accountname @ domainname

де accountname - це ім'я Користувача CommuniGate Pro, а domainname - це ім'я Домена CommuniGate Pro, в якому створено Користувач.

Повідомлення, що направляються на адресу Користувача, доставляються Користувачеві через модуль місцевій Доставки .

Сигнали, що направляються на адресу Користувача, доставляються Користувачеві через компонент сигнали .

Для того, щоб привласнити кілька імен одному Користувачеві, Адміністратор може створювати псевдоніми Користувача .

Кожен Користувач CommuniGate Pro має свої власні установки і сховище для Тек, файлів і інших даних.

Додаткову інформацію про Користувачів CommuniGate Pro дивіться в розділі користувачі .

У доменах CommuniGate Pro можуть бути Групи. Групи - це списки, що містять імена користувачів і / або інші групи, і відправлення повідомлень на ім'я групи приведе до того, що повідомлення буде відправлено всім членам групи.

Додаткову інформацію про Групах CommuniGate Pro дивіться в розділі Групи .

У доменах CommuniGate Pro можуть бути Переадресатори. Кожен Переадресатор має ім'я та адресу електронної пошти для перенаправлення. Якщо пошта відправляється на адресу name @ domain.com, де name є об'єктом типу Переадресатор в домені CommuniGate Pro domain.dom, то пошта перенаправляється на адресу електронної пошти, вказану в Переадресаторе.

Об'єкт Переадресатор відрізняється від об'єкта Група:
 • Переадресатор містить тільки одну адресу, а Група може містити кілька адрес;
 • Переадресатор працює на рівні маршрутизатора , Підставляючи власну адресу замість зазначеної адреси, а об'єкт Група фактично робить обробку повідомлення, відправленого на адресу Групи, і генерує нові копії повідомлення, що відправляються всім членам Групи.

Додаткову інформацію про Переадресаторах CommuniGate Pro дивіться в розділі Переадресатори .

Ім'я користувача Користувача є альтернативним ім'ям для Користувача CommuniGate Pro. Кожен користувач може мати нуль, один або кілька псевдонімів осіб.

Наприклад, Користувач j.smith в домені domain2.com може мати псевдоніми smith і jsmith. Пошта, що відправляється на адресу [email protected], буде зберігатися у Користувача j.smith, і спроба входу на сервер як [email protected] призведе до входу від імені Користувача j.smith.

Ви можете також використовувати Переадресатори для завдання альтернативних імен Користувача. Якщо ви створюєте Переадресатор js в домені domain2.com, і він вказує на адресу j.smith, то він фактично буде працювати як ще один псевдонім Користувача j.smith.

Якщо ви перейменовуєте користувача j.smith в james.smith, все Псевдоніми Користувача також "переїдуть" разом з ним - smith і jsmith залишаться псевдонімом для james.smith. Якщо ви видаляєте Користувача, всі його Псевдоніми також будуть видалені.

Перейменування або видалення користувачів торкається Переадресатори: якщо ви перейменували або видалили Користувача j.smith, то Переадресатор js продовжить вказувати на адресу j.smith.

Внаслідок цього там, де можна використовувати Псевдоніми, не рекомендується використовувати Переадресатори. Переадресатори повинні використовуватися для створення "об'єктів", які перенаправляють пошту в інші Домени або на інші поштові сервери.

У доменних CommuniGate Pro можуть бути Списки Розсилання. Кожен Список Розсилання має ім'я, і ​​він завжди належить деякому користувачеві з того ж домена - власнику Списку Розсилання.

Список Розсилання має список передплатників, і він працює з декількома папку Користувачі - власника списку. Ці Папки використовуються для зберігання та архівування повідомлень, створення дайджестів, зберігання інформації про запити на підписку і зберігання звітів про помилки.

Групи і Списки Розсилання відрізняються один від одного:
 • Групи призначені для невеликого числа членів, а списки розсилки призначені для роботи з сотнями тисяч передплатників одного списку;
 • Групи в основному використовуються локальними Користувачами і в разі, якщо ім'я користувача перейменовується або користувач видаляється, він так само перейменовується в групах або видаляється з усіх груп домену;
 • Списки Розсилання, крім базової функціональності розсилки пошти, мають безліч додаткових можливостей: автоматична обробка запитів на підписку, обробка помилок, архівування та створення дайджестів, перегляд, контроль за політикою відправки повідомлень в список, модерування і т.д.

Додаткову інформацію про Списках Розсилки CommuniGate Pro дивіться в розділі списки .

У доменах CommuniGate Pro можуть бути Іменовані Завдання. Кожна Іменована Завдання має ім'я, і ​​вона завжди належить деякому користувачеві з того ж домена - власнику іменували Завдання.

Іменована Завдання є Додатком Реального Часу , Яке запускається автоматично по приходу Сигналу, адресованого на ім'я завдання. Всі, хто входить Сигнали доставляються єдиною запущеної копії Додаток Реального Часу, також і в середовищі кластера .

Іменовані Завдання можуть бути використані для реалізації механізмів спільної роботи, таких як "групові чати" для Миттєвих Повідомлень, комунікаційні шлюзи і т.п.

Додаткову інформацію про іменували завдань CommuniGate Pro дивіться в розділі іменовані Завдання .

файли Домену

Для кожного Домену в CommuniGate Pro створюється спеціальна піддиректорія в директорії Domains (всередині директорії даних Сервера). Ім'я директорії збігається з ім'ям Домену.
Дані Головного Домену зберігаються в директорії Accounts всередині директорії даних CommuniGate Pro.

Усередині кожної директорії домену створюється директорія Settings. Ця директорія містить файли з даними Домену:

Access.settings Цей файл має формат словника і містить імена користувачів, які мають права доступу адміністратора сервера або домену, і список наданих прав. Зберігання всіх права доступу адміністратора в одному місці дозволяє Серверу CommuniGate Pro надійніше забезпечувати необхідний рівень безпеки. Тільки файл Access.settings, що зберігається в директорії Settings головного домену може містити права доступу рівня сервера. Всі інші файли Access.settings містять тільки права адміністратора рівня домену. Domain.settings У цьому файлі зберігаються установки Домену . Template.settings Цей файл містить Шаблон Користувача цього Домену і з нього беруться Установки Користувача, що застосовуються за замовчуванням для новостворюваних користувачів в домені. Aliases.data У цьому файлі зберігається список всіх псевдонімів осіб, заданих для користувачів Домену. LISTS У цій директорії містяться файли з інформацією про списках Розсилання , Створених в цьому домені. WebSkins У цій директорії містяться файли, що задають Вид Веб Інтерфейсу Користувача для цього Домену. PBXApp У цій директорії містяться файли Середовища Додатків Реального Часу цього Домену.

Службові Файли Користувача

Кожен Користувач CommuniGate Pro має як мінімум одну Папку (INBOX) і як мінімум два службових файлу. Службові файли мають спеціальні розширення імені: .settings в цьому файлі в форматі словника містяться Установки Користувача, включаючи Правила Користувача. .info в цьому файлі в форматі словника міститься змінна інформація про Користувача, наприклад, розміри Тек, дані реєстрацій SIP, підписки на події і т.п.
Так як .info файл зміняться досить часто, то Сервер CommuniGate Pro спроектований таким чином, щоб пошкодження в .info файлах не позначалися на його роботі. Наприклад, якщо пошкоджений останній використаний в папці UID повідомлення, то сервер сканує папку і відновлює коректну інформацію про неї. .dst в цьому (необов'язковий) файлі в форматі словника міститься "Набір Даних" Користувача, що включає в себе записну Книгу (Відому також як список рядків ) І налаштування для додатків, що встановлюються через ACAP . .web в цій (необов'язковою) директорії знаходиться сховище фото Користувача. .balances в цій (необов'язковою) директорії містяться файли з історією тарифікації .

Файли Користувача знаходяться в директоріях доменів або в їх піддиректоріях (детальніше про це йдеться в розділі Домени ). Для того, щоб дізнатися фактичне розташування файлів користувача на сервері, може використовуватися команда GetAccountLocation Інтерфейсу командного Рядки CLI .

Для користувачів з типом Набір Тек створюється директорія з ім'ям Користувача і розширенням .macnt, в якій зберігаються файли цього користувача. Сервісні Файли Користувача зберігаються як account. extension. Папка INBOX зберігається як файл INBOX. mailboxType.
Приклад: для Користувача John, що має тип Набір Тек, створюється директорія john.macnt і файли INBOX.mbox, account.settings, account.info.

Для користувачів, що мають тільки одну папкою, папка INBOX зберігається в файлі в директорії Домену або в його піддиректорії; цей файл має ім'я accountName. mailboxType. Службові Файли Користувача зберігаються в тій же директорії як accountName. extension.
Приклад: для Користувача John, що має тільки одну папку, файли john.mbox, john.settings і john.info зберігаються в файлової директорії домену.

Керівництво CommuniGate® Pro. Copyright © 1998-2019, Stalker Software, Inc.

IRC (Internet Relay Chat)