«Декатлон» приміряє кросівки

  1. Рітейлер тестує нову технологію сканування стопи і розповідає про перші результати
  2. Вау-ефект і перша аналітика

8361 перегляд

Рітейлер тестує нову технологію сканування стопи і розповідає про перші результати

Рітейлер тестує нову технологію сканування стопи і розповідає про перші результати

Дані про споживача стають дуже цінним активом, особливо коли мова заходить про онлайн-маркетингу, а власники магазинів поступово починають усвідомлювати всю важливість збору релевантної інформації про своїх клієнтів.

Оцінювати покупців масово стає неефективно, і на перший план виходять технології, що дозволяють працювати з кожним покупцем індивідуально. У компанії «Декатлон» вирішили зробити персональне пропозицію своїм клієнтам за допомогою індивідуального підбору взуття. Розповімо докладніше про тестування і перші результати нової технології.

Розробка TRY.FIT, встановлена ​​в магазині в Алтуф'єво, включає в себе сканер і 2 мобільних додатки - для продавця і покупця. «Ми запрошуємо людини відсканувати стопи і підібрати найбільш підходящі за розміром варіанти взуття з каталогу, який представляє« Декатлон ». Дані зберігаються в хмарі, і покупець може придбати товар в будь-який зручний час », - пояснює засновник компанії TRY.FIT Ваган Мартиросян.

Сканування займає близько 10 секунд і ще 10 секунд йде на обробку даних Сканування займає близько 10 секунд і ще 10 секунд йде на обробку даних. На сервері працює зв'язка колодка-артикул-зображення на сайті магазина. За результатами сканування програма за кілька секунд «приміряє» завантажений каталог (а це кілька тисяч пар взуття) і ранжирує моделі по рейтингу від 10 до 0 В порядку спадання комфорту. Для обліку біометричних преференцій (хтось любить взуття впритул, а хтось вільну) і персоналізації рекомендацій при роботі системи покупцеві пропонується оцінити комфорт в декількох зонах - відзначити ті місця на моделі стопи, де нога відчуває дискомфорт.

Оброблена інформація доступна компаніям-партнерам стартапа і в подальшому буде більш точно давати рекомендації всім, хто відзначив своє персональне відчуття комфорту. Додаток підбирає взуття з обмеженого числа каталогів, брендів-партнерів взуття і поки не пропонує використовувати дані для виготовлення взуття на замовлення, хоча такі варіанти співпраці з виробниками потенційно можливі вже зараз, так як система аналізує кілька десятків параметрів стопи. Розробка знаходиться на пілотній стадії, і в даний час доступна тільки власникам Андроїда. iPhone версія продукту буде доступна вже через тиждень.

«Дана технологія здається мені цікавою насамперед стосовно онлайн-покупок, коли клієнт не має можливості приміряти товар. При цьому особливо важливу роль відіграє система інтеграції програми в роботу інтернет-магазину », - зазначає директор магазину« Декатлон Алтуфьево »Адрієн Гуллард.

На даний момент TRY.FIT працює над інтеграцією рішення з продуктовою лінійкою «1С». Технологія буде інтегрована з «1С: Роздріб» в 1 кварталі 2018 року. Таким чином, в найближчому майбутньому всі компанії, які користуються програмами «1С» (а таких в Росії більшість) зможуть скористатися новою розробкою.

TRY.FIT не продає обладнання, а ліцензує програмно-апаратне забезпечення як платформу. Установка сканера, програмного забезпечення на планшеті та технічна підтримка обійдеться ритейлеру в 299 $ в місяць при покупці ліцензії на рік і 399 $ за щомісячній оплаті.

У вартість входить доступ до back-end даними. Однак, компанія розглядає модель комісії, при якій ритейлер взуття буде платити лише комісію зі згенерованого технологією обсягу продажів в офлайні, онлайні і Мобайлі. Так, при цій моделі компанія TRY.FIT заробляє гроші тільки тоді, коли заробляє і сам ритейлер взуття.

Вау-ефект і перша аналітика

Зараз аналітики «Декатлон» працюють з результатами перших пілотів - збирають інформацію про людей, які зробили сканування стоп. Наступний крок - фіксація конкретних артикулів, які були приклади в офлайні і куплені на касі в самому магазині. За словами менеджера омніканальних проектів «Декатлон» Павла Іллічова, компанія готова запустити A / B-тестування на сайті decathlon.ru для того щоб дозволити людям, які користувалися сканером в магазині, приміряти взуття онлайн, і простежити зміну конверсії та кількості повернень. Також покупці зможуть в домашніх умовах відсканувати свою стопу в 2D-форматі, тим самим виключити ризик невірного вибору розміру і рівня комфорту взуття.

«На даний момент результати вимірюються шляхом опитувань і спостережень. Коли покупець приходить і тестує сканер, в першу чергу працює вау-ефект, плюс клієнт економить масу часу. Складно простежити вплив одного фактора на кількість продажів в найбільшому магазині "Декатлон" в Росії. Зараз відбувається зміна сезону, подивимося, як зміниться попит на взуття », - продовжує Павло.

Компанія TRY.FIT встановила в Москві 3 пілотних сканера - в «Декатлон Алтуфьево», магазинах «Еконіка» і Ralf Ringer, ще один апарат коштує в США. Незабаром планується відкриття ще кількох точок. Поточна завдання компанії - валідація бізнес-моделі, детальне опрацювання системи взаємодії з магазинами перед запуском масштабного виробництва. Розглядаються варіанти переходу з моделі продажу підписки на модель комісії - 5% від суми покупок в онлайн і офлайн, скоєних після використання програми.

небезпечний прототип

Підібрати ідеальну взуття за допомогою техніки намагалися ще в 1950-і роки в Радянському Союзі Підібрати ідеальну взуття за допомогою техніки намагалися ще в 1950-і роки в Радянському Союзі. На фото - кадр з документального фільму "ГУМ" 1954 року народження, на ньому зображений рентгенівський апарат, встановлений в магазині.

Голос за кадром пояснює його призначення: «Коли фасон взуття подобається, але нога відчуває якусь незручність. У таких випадках купувальницю запрошують до спеціально встановленого тут рентгенівського апарату, який дає можливість точно визначити причину незручності. Найчастіше це залежить від особливостей будови ноги. І тоді продавець радить звернутися до послуг ательє ГУМу, де шиють взуття на замовлення ». Тоді в ГУМі продавали 8-10 тис. Пар взуття в день.

Decathlon

Французька компанія, що спеціалізується на розробці, виробництві і роздрібній торгівлі спортивними товарами. На початок 2017 року Росії працює сорок дев'ять магазинів під маркою «Декатлон». Компанія розвиває онлайн-магазин decathlon.ru і пропонує доставку товарів по всій країні.

TRY.FIT

Зареєстрована в Ірландії компанія, що займається розробкою технологій для віртуальної примірки взуття. На початку 2016 року TRY.FIT привернув € 200 тисяч від бізнес-ангела Дмитра Синіцина. Інвесторами стартапу стали також венчурний фонд Pulsar VC і компанія «1С-Рарус».

Василь Миронов, спеціально для Retail.ru

Поділитися публікацією: Підписуйтесь на наш канал в Telegram і Яндекс.Дзен , Щоб першим бути в курсі головних новин Retail.ru.

IRC (Internet Relay Chat)