Найнебезпечніші жаби

  1. Попередженням для ворогів
  2. двоколірна філломедузи
  3. плямистий древолаз
  4. блакитний древолаз
  5. Плямиста отруйна жаба
  6. Корисні властивості отруйних жаб
  7. листолаз жахливий

Дуже часто в тваринному світі зовнішня краса поєднується з небезпекою. тварини своєї яскравим забарвленням далеко не завжди прагнуть привернути увагу протилежної статі, в більшості випадків це є попередженням для ворогів.

Попередженням для ворогів

Такий ефект поширений в основному у земноводних, наприклад, у жаб. Чим яскравіше і красивіше вона на перший погляд, тим більші наслідки може викликати дотик до її шкірі. Від роздратування аж до смертельного результату, все залежить від виду жаби і сили її отрути.

двоколірна філломедузи

Однією з дуже небезпечних різновидів жаб є двоколірна філломедузи. Ця особина живе в лісах Амазонки і виглядає дуже привабливо. Але це тільки на перший погляд. Її отрута викликає в організмі стан неосудності, а при посиленні впливу - галюцинації. Племена, які живуть в цих лісах, часто вживають її отрута в процесі проведення різноманітних ритуалів для входження в стан трансу.

плямистий древолаз

Дуже часто в тваринному світі зовнішня краса поєднується з небезпекою

плямистий древолаз

Плямистий древолаз може виглядати зовсім по-різному, і в деякій мірі вміє змінювати своє забарвлення в різних умовах. Однак важливо знати, що будь-який дотик до неї викликає сильне отруєння, її шкіра містить речовину, при контакті з яким у людини трапляється миттєва реакція. Людина ж і цим властивостям знайшов практичне застосування. Аборигени використовують отруту, щоб змінити колір пір'я у папуг. Невідомо звідки вони дізналися про такий вплив саме на пір'я птахів, але факт залишається фактом.

блакитний древолаз

блакитний древолаз

Різновидом отруйних древолазов є дуже небезпечний блакитний древолаз. Це красива жаба з яскраво - синьою шкірою, яка служить сигналом хижакам про небезпеку. Всі, хто не прислухаються до цього попередження, потім виявляються сильно отруєними. У такій маленькій жаби запасу отрути вистачає на вбивство великого хижака, а при можливості і людини. Любителі екзотики часто заводять собі таке домашня тварина через зовнішньої краси амфібії. Виявилося, що в умовах неволі всі небезпечні властивості втрачаються, так як змінюється харчування, і необхідні речовини для вироблення отруйних речовин не надходять. Поступово пропадає і сама необхідність в захисті. Тому у земноводного залишається гарний окрас, але ніякої небезпеки він більше не представляє.

Плямиста отруйна жаба

Плямиста отруйна жаба

У лісах Перу і прилеглих територіях мешкає дуже небезпечна амфібія - плямиста отруйна жаба. Скільки необережних мандрівників загинуло від її впливу важко порахувати. Це не дивно, отрути всього однієї особини вистачить на отруєння 5 людина . Єдиною втіхою служить тільки те, що жаба першої ніколи не нападе. Це дуже обережна тварина, зустрітися з яким можна тільки при великій неуважності.

Корисні властивості отруйних жаб

трехполосие листолазів

Не всі отруйні амфібії можуть приносити тільки небезпека для людини. Люди, які живуть в безпосередній близькості до небезпечних жабам, навчилися отримувати з них корисні властивості. Прикладом може служити трехполосие листолазів. Маленьке, але дуже отруйна створення родом з Еквадору. За силою впливу він може впоратися і з великим тваринам і з людиною. Тільки недавно виникла необхідність відновлювати їх чисельність в штучних умовах. Вчені з'ясували, що отрута при правильному дозуванні діє в кілька разів сильніший за морфій. Заради такого природного знеболюючого жаб почали рятувати від вимирання і розводити навмисно.

листолаз жахливий

листолаз жахливий

Листолаз жахливий повністю відповідає своїй назві. Причому «жахливий» він тільки при прямому дотику, а на зовнішній вигляд він дуже навіть привабливий. У разі прямого контакту він може вбити людину, досить просто доторкнутися до його шкіри і отрута вже почне діяти. Тільки, як і багато амфібії, листолазів абсолютно не агресивний. Навіть в природі він використовує свою силу тільки заради власної безпеки.

Завдяки цьому при зустрічі з ним в лісах Колумбії можна сміливо проходити мимо і ніякої шкоди не буде, звичайно, якщо не спробувати взяти його в руки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Рейтинг: 5.0 / 5. З 10 голосів.

Please wait ...

IRC (Internet Relay Chat)