Поглиблена система аналітики сайту. Як налаштувати і припинити втрачати гроші?

 1. Як припинити втрачати гроші: Аналітика інтернет-реклами
 2. Яким чином налаштувати поглиблену систему аналітики?
 3. Налаштування відстеження цілей і конверсій на сайті
 4. Джерела трафіку і сегменти в Google Analytics
 5. Вебвізор - суб'єктивна аналітика сайту
 6. Наскрізна аналітика трафіку на сайт

Поглиблена аналітика - це фіксація всіх послідовностей дій користувачів Вашого сайту та облік статистики по кожному з них, з метою подальшої інтерпретації цих дій.
Щоб пояснити суть цих складних слів, розглянемо приклад:

З контекстної реклами Google AdWords за ключовим словом «створення Лендінзі» за день перейшло 20 користувачів, з яких:

 • 9 - відразу покинули сторінку;
 • 6 - провели на сторінці понад 2-х хвилин;
 • 4 - перейшли на інші сторінки сайту;
 • 1 - залишив заявку через форму зворотного зв'язку.

Систему поглибленої аналітики можна організувати за допомогою безкоштовних сервісів: Google Analytics і Яндекс Метрика.

Начебто з цим все зрозуміло.

Залишилося одне питання - навіщо потрібна ця система поглибленої аналітики?

Як припинити втрачати гроші: Аналітика інтернет-реклами

Щоб сайт або landing page «Робив» продажу або «давав» клієнтів, на нього необхідно запустити трафік - потік відвідувачів.

Так чи інакше, залучення відвідувачів на сайт пов'язано з витратами або, як модно говорити, інвестиціями в інтернет-рекламу, або SEO просування сайту .

Звичайно є категорія людей, яка впевнена, що є абсолютно безкоштовні способи залучення відвідувачів сайту: розсилки, розміщення публікацій в каталогах, форумах, дошках оголошень, соціальних мережах та інше.

Але навіть якщо дані джерела залучення трафіку на Лендінгем або сайт дійсно будуть давати результат, то робота з ними пов'язана з витратами часу і певних зусиль.

І якщо гроші можна повернути, заробити, то час - ресурс безповоротний.

Повернемося до ситуації, в якій Ви (нормальний здоровий підприємець), розумієте, що найцінніший ресурс - це Ваш особистий час і ще, що «безкоштовно - це завжди дорожче».
Ви приймаєте рішення інвестувати певну суму в рекламу Вашого сайту для залучення клієнтів.
Не маючи аналітичних даних, Ви не зможете знати напевно, в який з джерел слід направити рекламний бюджет.

Я знаю, що половина мого рекламного бюджету витрачається даремно.
Біда в тому, що я не знаю, яка саме половина ...

Джон Уонамейкер (1838 -1922)

Якщо це відбувається вперше, то така ситуація цілком нормальна. Ніколи не можливо знати, яка реклама буде ефективна.

Та й в цілому, маркетинг - це тестування гіпотез і аналітика отриманих результатів.

В одних бізнесах добре працює контекстна реклама, в інших - соціальні мережі, по-третє - прайс-агрегатори. Але визначити це можна тільки шляхом збору аналітичних даних.
При цьому, ще важливо розуміти, що без аналітики не варто робити остаточні висновки про ту чи іншої рекламної майданчику.
Один з клієнтів веб-студії BUSINESS SITE - завод з виробництва повітроводів. Через 2 місяці ведення рекламної кампанії, керівництво прийняло рішення, що даний канал - невигідний їх бізнесу.
Так як витрати були великі, а прибуток значно нижчою за очікувану. На жаль, аналітика самої рекламної кампанії не проводилася.
За рахунок того, що наші фахівці, при створенні цього сайту, налаштували поглиблену аналітику, після аналізу рекламної кампанії стало ясно:

 1. Більшість переходів з Google AdWords на сайт було по групі ключових слів «вентиляційні решітки».
 2. Через високу конкуренцію за цією групою ключових слів, вартість кліка була високою, вище в 2 або 3 рази, ніж вартість просування їх основного продукту.
 3. Так як основною продукцією заводу є повітроводи, а не грати, то останні продавалися досить погано, тому що найчастіше їх просто не було на складі.
 4. Маржинальність по цій групі товарів була дуже низькою.

Виходячи з ситуації, що склалася виходила така картина:

Таким чином, на підставі аналітичних даних, вдалося з'ясувати, що понад 55% рекламного бюджету йшло на залучення клієнтів, які давали менше 10% виручки.

Зрозуміло, коли керівництво підприємства прийняло рішення доручити ведення контекстної реклами нашій веб-студії, ми повністю перебудували логіку рекламної кампанії і кардинально змінили ситуацію.

Але такі швидкі зміни були можливі тільки за рахунок того, що заздалегідь налаштована система аналітики сайту зібрала необхідний масив даних.

Яким чином налаштувати поглиблену систему аналітики?

Як розглядав вище, найбільш доступні для цього сервіси - Google Analytics і Яндекс Метрика, хоча, якщо кількість рекламних каналів у вас 1-2, то відслідковувати результативність можна набагато простіше.

Налаштування відстеження цілей і конверсій на сайті

Цілі і конверсії - власне, сенс цих 2-х понять один і той же - це відстеження цільового дії на Вашому сайті.

Цільовим дією, в залежності від сфери бізнесу, може бути - заповнення і успішна відправка форми зворотного зв'язку, перегляд розділу контакти, замовлення зворотного дзвінка, скачування прайса або все разом узяте.

На самому початку розвитку веб-студії BUSINESS SITE я використовував тільки одне джерело трафіку на сайт (рекламний канал) - контекстну рекламу в Google AdWords. При цьому цільових дій на сайті було всього 2:

 1. Заповнення форми зворотного зв'язку (ім'я, телефон, e-mail).
 2. Вхідний телефонний дзвінок.

Тому відстеження ефективності реклами було організовано виключно в інтерфейсі самого рекламного аккаунта Google AdWords.
Коли на сайті успішно спрацьовувала форма зворотного зв'язку і дані клієнта (ім'я, телефон, e-mail) відправлялися до нас, клієнта переадресовує на сторінку «Спасибі», на якій спрацьовував код відстеження конверсії.

Таким чином, в інтерфейсі Google AdWords збиралася зведена таблиця по кожному ключовому слову:

 • кількість переходів
 • Ціна кліка
 • загальні витрати
 • коефіцієнт конверсії
 • кількість конверсій
 • Ціна конверсії

З цієї таблиці відразу стало видно, що реклама сайту за ключовим словом «створення сайтів» за весь період обійшлася в $ 443,5, при цьому кількість заявок - 17, а ціна конверсії (цільового дії) приблизно - $ 27.
А наприклад просування ключового слова «сайт під ключ» за той же період обійшлося в $ 108. При цьому кількість заявок - 14, а ціна конверсії (цільового дії) - $ 8.

Висновок - очевидний! Відключаємо дорогі і мало ефективні ключові слова і економимо рекламний бюджет.

Не зайвим буде сказати, що при відключенні слова « створення сайтів », Значно впав трафік на сайт і довелося розширювати семантичне ядро ​​(перелік ключових слів) на підставі фрази« сайт під ключ », але це вже інша історія.

Таким чином, якщо Ви використовуєте один, максимум 2 рекламних каналу, то організувати поглиблену аналітику, можна через інтерфейс їх рекламних сервісів.

Рекламуєтеся в Google AdWords - використовуйте код відстеження і аналітики конверсій AdWords. Рекламуєтеся тільки в Facebook - використовуйте код конверсії та їх систему аналітики.

Найважливіше - визначити цільове дію для Вашого сайту та налаштувати під нього відстеження.

Цього буде цілком достатньо для відстеження ефективності реклами, а також збору аналітичних відомостей для її коригування.

Джерела трафіку і сегменти в Google Analytics

Зовсім інша ситуація, коли джерел трафіку на посадкову сторінку кілька і для роботи з аналітичними даними необхідна єдина зведена таблиця.
Розглянемо на прикладі:
Ваші рекламні витрати розподіляються наступним чином:

 • Google AdWords (пошук).
 • Google AdWords (ремаркетинг).
 • Яндекс Директ.
 • Таргетингової реклама в Facebook.
 • Платні пости в паблік Facebook.

Важливо розуміти, що якщо Ви розміщуєте таргетингової рекламу в Facebook і одночасно платите за розміщення постів в паблік Facebook - це абсолютно різні джерела трафіку, у яких може повністю відрізнятися статистика показників. Тому не можна вважати це як просто реклама в Facebook!

Те ж саме і для всіх інших джерел трафіку:
Пошукова реклама Google AdWords - це одна рекламна майданчик зі своїми показниками і аналітикою, ремаркетинг в Google AdWords - зовсім інша.

Проте стандартний інтерфейс Google Analytics ділить трафік на укрупнені сегменти.

Всю рекламу з Google AdWords і Яндекс Директ система Google Analytics вважає «платним трафіком», а рекламу на різних майданчиках в Facebook, Вконтакте або Instagram, буде вважати, як трафік з соціальних мереж.

Всю рекламу з Google AdWords і Яндекс Директ система Google Analytics вважає «платним трафіком», а рекламу на різних майданчиках в Facebook, Вконтакте або Instagram, буде вважати, як трафік з соціальних мереж

З такими настройками провести адекватну аналітику неможливо.

Благо Google Analytics - це дуже гнучкий інструмент, який можна налаштувати під будь-які завдання.

Для того, щоб відстежувати абсолютно будь-які рекламні канали та їх джерела, і збирати статистику в єдиному інтерфейсі, існують так звані UTM-Мітки реферальні хвости.

Це спеціальні символи, які додаються до заслання на Ваш сайт або його окрему сторінку і передають повну інформацію про джерело, з якого був здійснений перехід на Ваш сайт:
Це спеціальні символи, які додаються до заслання на Ваш сайт або його окрему сторінку і передають повну інформацію про джерело, з якого був здійснений перехід на Ваш сайт:

Всі символи, які йдуть після знаку питання - це і є UTM-Мітки реферальний хвіст.
Яку ж інформацію вони передають?

 • utm_source - інформація про джерело переходу (Гугл, Яндекс, Фейсбук, або інший майданчик, з якої перейшли на Ваш сайт).
 • utm_medium - інформація про тип рекламної кампанії. Даний параметр важливий якщо Ви тестируете результативність реклами з різними видами оплати: за кліки по оголошеннях (cpc), оплата за покази рекламного оголошення (сpm), або з оплатою за результат (цільове дію на сайті) (cpa). Ніколи не вгадаєш який із способів оплати вигідніше в тому чи іншому випадку.
 • utm_campaign - даний параметр передає унікальний номер рекламної кампанії. Знову ж він необхідний для тестів. Створюєте різні рекламні кампанії і аналізуєте їх результати.
 • utm _content - служить для передачі інформації про рекламному оголошенні, на яке зреагував користувач, перед тим як перейти на Ваш сайт. Пам'ятайте про таргетингової рекламу і рекламу в паблік в Фейсбук? 🙂 У параметр utm _content можна записувати або номер оголошення, або прямо назву тієї сторінки або поста Фейсбук, за розміщення якого ви заплатили.
 • utm_term - передає інформацію по ключовим словом, з якого був перехід. Даний параметр актуальний для аналітики контекстної реклами в пошукових системах.

Всі ці дані збираються в системі аналітики Google Analytics.

За допомогою UTM-міток можна відстежувати ефективність будь-якого каналу інтернет-реклами, розуміючи

які канали призводять Вам клієнтів, а які просто з'їдають рекламний бюджет.

Вважаю за потрібне сказати, що використання utm-міток, може негативно позначитися на індексації Вашого сайту пошуковими системами. Як цього уникнути читайте в цій статті .

Повірте, це здається складним тільки на перший погляд і є маса готових рішень, які можна використовувати, наприклад, цей генератор utm-міток від Google:
https://ga-dev-tools.appspot.com/campaign-url-builder/
Таким чином, за рахунок цих доступних і безкоштовних інструментів, можна організувати систему поглибленої аналітики для Вашого сайту та бізнесу в цілому. А аналізуючи отримані результати можна:

 • скорегувати витрата рекламного бюджету;
 • вносити зміни в Ваші рекламні оголошення (банера);
 • визначити оптимальну форму оплати за інтернет рекламу (cpm, cpc, cpa);
 • знати показник ROI (повернення інвестицій) по кожному з рекламних каналів.

Вебвізор - суб'єктивна аналітика сайту

Вебвізор - це унікальна розробка, яка доступна в сервісі Яндекс Метрика. Якщо на Вашому сайті встановлена ​​дана система веб-аналітики, то для Вас доступний перегляд відвідувань Вашого сайту ось в такому відеоформаті:

Ви зможете бачити сеанс відвідування абсолютно кожного користувача на Вашого сайту і спостерігати його дії.
Це мегакруто інструмент, який доступний абсолютно безкоштовно, за умови коректної установки Яндекс Метрики на сайті.
Даний вид аналітики я називаю суб'єктивним, так як він не має оцифрованих показників, відповідно, немає можливості створювати зведені таблиці і порівнювати дані по тим чи іншим об'єктивним параметрам.
Зате переглянувши раз в тиждень 100+ сеансів Вебвізор дуже багато стає зрозумілим.
Наприклад, то,
що 90 з 100 користувачів не побачило номер телефону, який через модного дизайну сайту прихований в самому кінці сторінки,
або що 85 з 100 людина не переглянули важливу інформацію про переваги Вашого продукту, тому що вона написана жовтим шрифтом на коричневому тлі.
Це дуже протвережує і дозволяє раціонально дивитися на дизайн Вашого сайту.

Наскрізна аналітика трафіку на сайт

Це абсолютно новий вид аналітики. Її використання - основний тренд сучасного інтернет-маркетингу, так як аналізуючи дані з різних джерел реклами дозволяє точно визначити не тільки який рекламний канал забезпечив Вам вхідні дзвінки, а також:

1. Статистику, який вид реклами привів Вам безпосереднього клієнта, який підписав договір і оплатив рахунок!
2. Яке ключове слово привело Вам постійного клієнта, який оплачує Ваші рахунки щомісяця.
3. Точний показник ROI (повернення інвестицій).

Все це можливо за рахунок інтеграції CRM-системи Бітрікс24 з сайтом і Google Analytics.

Принцип роботи - наступний:

   1. Ви замовляєте рекламу і кожен канал відзначаєте UTM-мітками.
   2. Дані з UTM-міток разом з витратами на рекламні канали записуються в Google Analytics.
   3. Ці ж дані з UTM-міток, при здійсненні цільових дій на сайті, наприклад відправки форми зворотного зв'язку, записуються в CRM Бітрікс24. В якій працюють менеджери Вашого відділу продажів. Менеджери відзначають стадії угод в CRM.

Менеджери відзначають стадії угод в CRM

    1. Коли угода доходить до оплати в Google Analytics передаються дані UTM-міток успішної операції.
     Таким чином в інтерфейсі Google Analytics буде видно не тільки витрати, але і доходи, отримані за цими витратами.

висновок:
Замовляйте розробку сайту і його подальше просування в веб-студії BUSINESS SITE!
При розробці кожного сайту наші клієнти отримують настройку:

    • Цілей і конверсій
    • UTM-міток і сегментів
    • Вебвізор.

Що стосується «наскрізний аналітики» і впровадження CRM-системи - умови настройки даної системи - індивідуальні, дізнайтеся про них у наших менеджерів.

Залишилося одне питання - навіщо потрібна ця система поглибленої аналітики?
Яким чином налаштувати поглиблену систему аналітики?
Яку ж інформацію вони передають?
Пам'ятайте про таргетингової рекламу і рекламу в паблік в Фейсбук?
IRC (Internet Relay Chat)