Популярні запити в Яндексі

 1. Які запити були популярні у користувачів в 2017 році
 2. Для чого потрібні популярні запити
 3. Як підбирати популярні запити
 4. Запам'ятайте

Щодня пошукові системи збирають всі запити користувачів і аналізують ці дані. Використовуйте в роботі інформацію про переваги користувачів: популярні запити, розподіл пошукових запитів за часом, типу пристроїв та місцерозташуванням. Щорічно Яндекс також публікує найпопулярніші теми року.

Які запити були популярні у користувачів в 2017 році

Популярні теми. Яндекс в кінці кожного року збирає статистику запитів, які викликали найбільший інтерес у користувачів. Топ тим відрізняється від топ запитів. У темах Яндекс аналізує події і персони минулого року і становить рейтинг:

 • події Росії і в світі;
 • речі і явища;
 • популярні чоловіки і жінки;
 • спортивні події;
 • музика;
 • Фільми;
 • меми.

Інформація береться за січень-листопад.

події

Речі і явища

Теракт в метро в Санкт-Петербурзі криптовалюта «Синій кит» і групи смерті Спінер Скандал навколо фільму «Матильда» iPhone X Штраф за відсутність знака «Шипи» Samsung Galaxy S8 Діяльність ФБК iPhone 8 Вірус в Туреччині Голосовий помічник Аліса Шторм в Москві Реп-баттли мощі Миколи Чудотворця Оновлена ​​Nokia 3310 Переслідування рохінджа в М'янмі Блокчейн Парк «Зарядье» Нові купюри 200 і 2000 рублів

Додатково показується популярність по місяцях окремо. Популярність окремих тем росла протягом року, інших - трималася тільки пару місяців.


Динаміка популярності теми «криптовалюта» у 2017 році


Динаміка популярності теми «Спінер» у 2017 році

Мобільні інтереси на карті. Запити в інтернеті відрізняються від району до району. Навесні 2017 року Яндекс зібрав статистику запитів, переданих з мобільних пристроїв, і склав інтерактивну карту інтересів користувачів у різних районах Москви. Дослідіть популярні категорії з її допомогою.

Дослідіть популярні категорії з її допомогою

Популярні категорії пошукових запитів Яндекс по районам Москви

Пошук в метро. Яндекс окремо проводить дослідження про інтереси користувачів в підземці. За даними пошукової системи, в 2017 р щодня до пошуку Яндекса зверталися 150 тисяч пасажирів метро.

Активність в інтернеті в метро теж має години пік. Це 7.40 - 9.40 вранці і 17.20 - 19.50 ввечері. Найбільша кількість запитів буває в проміжки з 8 до 9 ранку і з 18.20 до 18.50 ввечері.

Переважна кількість запитів - інформаційні. Вони пов'язані з темами IT, «Транспорт» та «Дозвілля». Протягом дня запити змінюються. Вранці найпопулярніші слова і фрази «як доїхати» і «як дістатися». За місцем призначення лідирують суди, музеї і магазини. Увечері користувачі шукають рецепти страв і послуги з доставки їжі. Перед закриттям метро більшість запитів пов'язано з розкладом нічних автобусів.


Найпопулярніші запити в Московському метро щогодини

Пошук по часу доби. В Яндексі пошук починається в 6 ранку. З 9 ранку до 17 вечора основні пошукові запити пов'язані з роботою, з 17 до 22 - з навчанням, після півночі - кіно, ігри, інтим.

З 9 ранку до 17 вечора основні пошукові запити пов'язані з роботою, з 17 до 22 - з навчанням, після півночі - кіно, ігри, інтим

Розподіл інтересів користувачів за часом доби


Для чого потрібні популярні запити

Вибір тем публікацій. ЗМІ, інформаційні сайти і блоги повинні орієнтуватися в перевагах користувачів. Основне завдання таких ресурсів - залучити максимальну кількість відвідувачів і задовольнити їх інформаційні запити. Чим більше хайповие і затребувані теми будуть висвітлюватися, тим більш популярнішим буде ресурс. У кожній галузі є гіганти ринку і маленькі гравці. Для маленьких гравців простіше отримати свій шматок пирога від мегапопулярних тим, в яких користувачі вводять кілька тисяч запитів в день, ніж від вузьких тематик, якими користувачі цікавляться рідко. Наприклад, для розкрутки фінансового блогу в 2017 р краще було використовувати теми «криптовалюта» і «блокчейн», ніж «біржові індекси».

Планування рекламної кампанії. Рекомендуємо маркетологам використовувати в роботі дослідження Яндекса і відкриту інформацію, пов'язану з популярністю запитів в різних зрізах. Для Москви плануйте кампанії на основі карти інтересів користувачів, переваг в мобільному пошуку, пошуку в Московському метро.

Аналізуйте інформацію про переваги користувачів в конкретному місці. Наприклад, рекламу в Рекламної мережі Яндекс створюйте по геолокації і налаштовуйте показ реклами всередині геолокації на сайти певної тематики. Так, на території аеропорту Шереметьєво відбирайте сайти, що відносяться до категорій «транспорт», «телеком» і «погода», а на території МДУ - IT, «навчання» і «мови».


Популярні пошукові запити на території аеропорту Шереметьєво.Популярні пошукові запити на території МДУ.

Підбір ключових слів для просування. Популярність запитів впливає на зміст семантичного ядра для просування сайту. Популярні пошукові запити часто і самі конкурентні, тому просування по ним вимагає значних фінансових ресурсів і времязатрат. Рекомендуємо недавно створені сайти просувати по низькочастотних запитах. Детальніше про це читайте в статті «Просування по низькочастотних запитах в 2018 році».

Для просування по популярних запитах шукайте в пошуку ключі, які затребувані у користувачів, але мають невисоку конкуренцію. Для цього шукайте маловикористовувані дорогі слова. За допомогою сервісу SEMrush або подібного знайдіть пошукові запити з високою вартістю кліка в контекстній рекламі, але невеликою кількістю сайтів, що просуваються по цьому запиту. Проаналізуйте запит і топ сайтів по ньому. Якщо ключ має хорошу частотність, приносить трафік і його мало використовують інші ресурси, включайте його в список пошукових запитів для просування.

Складання структури сайту.

Плануйте структуру зверху вниз або знизу вгору. При методі «зверху-вниз» спочатку визначте найбільш популярні запити. Під них створюйте окремі великі розділи. Для запитів з меншою частотністю проектують підрозділи сайту або пишіть окремі статті. При підході «знизу-вгору» спочатку відберіть низкочастотники, потім їх тематично згрупуйте і заплануйте розділи і підрозділи сайту.

Як підбирати популярні запити

Запити в Яндекс підбирайте за допомогою сервісу Wordstat.Yandex. Якщо тематика аналізованих запитів широка, використовуйте парсер, щоб скоротити час на збір інформації.

Частотність. Вбийте в пошуковий рядок Яндекс аналізовані слова, слово може бути одиночним або в складі фрази. Частотність, яку показує сервіс, включає слова і фрази в будь-яких відмінках і словоформах. Сортування йде від максимального до мінімального.

Робота з операторами. Щоб дізнатися кількість запитів в точної словоформи, використовуйте оператори. Основні оператори:

 • «» - статистика тільки за заданими словами без урахування додаткових;
 • ! - для точного входження, фіксуйте закінчення;
 • + - для додавання прийменників в запит: поїздка + в Лондон.

Про оператори ми детально розповідали в статті « Мова пошукових запитів Яндекса ».

Регіони. У Wordstat вибирайте регіон перед пошуком запиту або аналізуйте запит по всіх регіонах. Фільтр окремо по регіонах: країни, федеральні округи, області та міста, - або по великих містах і підлеглим їм областям. Зверніть увагу на індекс регіональності. Він розраховується на основі популярності запиту в середньому по Росії. Наприклад, в Москві, Санкт-Петербурзі і Єкатеринбурзі є підвищений інтерес до запиту «блокчейн», а в Нижньому Новгороді і Новосибірську інтерес нижче, ніж в цілому по Росії.

Наприклад, в Москві, Санкт-Петербурзі і Єкатеринбурзі є підвищений інтерес до запиту «блокчейн», а в Нижньому Новгороді і Новосибірську інтерес нижче, ніж в цілому по Росії


Історія запитів. Дивіться зростання популярності запиту в динаміці. Сервіс показує зміни за останні два роки. Оператори в запиті не діють, загальна кількість зазначено у всіх словоформах і словосполученнях.


Приклад динаміки запиту

Сезонність. Якщо в історії запитів наочно видно піки інтересу користувачів протягом року, то такі товари або послуги відносяться до сезонних. При плануванні реклами або просування враховуйте це.Приклад сезонного запиту

Мобільний пошук. Сервіс показується статистику окремо по десктопних і мобільних запитам. Є окреме поділ на телефони та планшети.


Запам'ятайте

 1. Використовуйте популярні запити в пошукових системах для планування рекламної кампанії, виборі тем публікацій, складанні семантичного ядра і розробці структури сайту.

 2. Працюйте з сервісом Wordstat.Yandex. Пишіть запити з операторами, щоб уточнити критерії пошуку. При великих обсягах завантажуйте запити парсером або вивантажуйте через спеціалізовані сервіси Key Collector і ін.

 3. Яндекс регулярно публікує звіти про поведінку та вподобання користувачів. Застосовуйте дані з актуального дослідження, щоб підвищити ефективність реклами та просування.

Матеріал підготувала Світлана Сірвіда-Льоренте.

IRC (Internet Relay Chat)