Flash

 1. [ правити ] Трішки історії
 2. [ правити ] Flash і мобільні пристрої
 3. [ правити ] Local Shared Object aka кукіси
 4. [ правити ] Pro
 5. [ правити ] Microsoft
 6. [ правити ] Apple
 7. [ правити ] Google
 8. [ правити ] Пропаганда в IT
 9. [ правити ] SVG
 10. [ правити ] WebGL, WebAssembly
 11. [ правити ] HTML5 і війна відекодеков VP8 (WebM) vs h.264

Група Secret Service про сабже в форматі сабжа

Flash - векторна технологія для наділення інтернетів мультимедійністю .

Основне застосування - відтворення анімації, музики і відео на веб-сторінках. Саме це застосування забезпечило тотальну популярність флеш, так як нічого прогресивніше MIDI і GIF і щоб нормально працювало, на той момент не було. Ситуація докорінно змінилася лише останні роки з появою в браузерах адекватної підтримки HTML5 відео, заборони підтримки Flash власниками платформ для смартфонів, щоб гроші не текли повз магазин додатків, і потім, майже закінчений випив з браузерів можливості установки користувачем сторонніх бінарних плагінів .

Завдяки низькому порогу входження Flash дуже сприяє самовираженню школярів . Також часто вражає мозок дорослих особин, як правило, офісного планктону.

[ правити ] Трішки історії

Спочатку Flash створювався як програма для векторної анімації і в інтернетах використовувався переважно як анімовані банери і анімовані кнопочки. Але потім сталося непоправне - у Flash додали мову програмування ActionScript, який дозволяв писати цілком собі повноцінні програми. Так що в нульові на Flash стали робити взагалі все - починаючи з браузерних робочих столів і закінчуючи натуральними 3D-іграми з реалістичною фізикою і апаратним прискоренням. Більш того, деякі особливо злі транснаціональні корпорації писали на ньому свої внутрішні клієнти до документообігу та ERP-систем, змушуючи срать цеглою всіх, хоч трохи знайомих з комп'ютерною безпекою, кроссплатформенную і корпоративним софтом. Крім того, саме завдяки запровадженій з шостої версії підтримки потокового відео і додаванні з восьмої версії підтримки відеоформату (flv), з'явилися проекти типу ТиТруби .

Коли школярам набридло малювати обертову машинку, Macromedia, яка розробляла Flash та інші корисні програми, придумала ActionScript (під нумером 1.1). Ця мова міг зробити, щоб машинка оберталася по настанню деяких подій. Або не оберталася.

Потім вийшов ActionScript 2.0. У ньому з'явилося програмне малювання: drawLine () і ООП, тобто він наблизився до стану повноцінного мови, як це було свого часу з PHP . Потім компанія Macromedia продалася Adobe, і тут же був випущений мову «ActionScript3.0».

Навіть з нульовими знаннями програмування, але з деякою допитливістю, можна було самостійно навчити свій мультик деяким мінімально необхідних дій:

 • Виводити кнопочки і давати користувачеві натискати на них
 • Розгортати ролик на весь екран
 • В потрібний час гальмувати ролик або окремі його елементи
 • робити бочку
 • грабувати коровани

Більш просунуті юзери пишуть на флеш гри, 3D движки, програми, та інші речі. Сайт, щоб дивитися, чого вони там витворяють: Flasher.ru .

В середині 2010-го року Адоб, до того часу за великим рахунком кидали болт на Flash-ігри (незважаючи на їх нескінченну кількість) раптово схаменувся і накатав примочку до флеш під назвою Molehill, яка підтримує тривимірні графічні прискорювачі, керма, геймпади та іншу ігроманію , що дозволяє робити на флеші це або ось це . З урахуванням того, що все це цілком собі працює під трьома основними ОС, Флеш РАПТОМ стає некволою такий ігровий веб-платформою. У той же час їх основний конкурент в цій справі движок Unity 3D не менше РАПТОМ підняв лапки і заявив про збіжність себе під флеш. Оскільки бету «кротонори» вже виклали в інтернети, на неї встигли портировать третю Кваку . Just for lulz.

Пізніше Molehill перейменували в сумне назву Stage3D і офіційно випустили всередині Flash 11. Всі танцюють, а Angry Birds нарешті випустили під Flash всередині Facebook -а.

[ правити ] Flash і мобільні пристрої

Для можливості відкриття флеш-роликів на мобільних телефонах існувала реалізація Flash-плеєра під назвою Flash Lite. В даний час безнадійно застаріла: остання існуюча версія - Flash Lite 4, що відповідає 9 версії для робочого столу.

Під Android справи йшли дещо краще: Flash офіційно підтримувався до Android 4.0.4 включно, пізніше Google офіційно відмовилася від його підтримки, але відкрити сайт, створений з використанням цієї технології, можна і зараз; потрібен тільки Flash-плагін (зупинився в розвитку на версії 11.1.115.81) і один з небагатьох браузерів, що ще не втратили можливість показувати флеш на сторінках (наприклад, Dolphin). Але все одно відтворена флешка буде видавати середні 10 FPS навіть на топовом 8-ядерному процесорі, що, погодьтеся, відверто мало для комфортного перегляду.

Аналогічна ситуація і у яблук.

Тим не менш, як показує практика, халява - найшкідливіше зло, особливо в Раіссі . Тим-більше, коли справа доходить до всіх хом'ячків в цілому. Adobe, розуміє це, заявивши , Про часткову підтримку свого плагіна, починаючи з версії 11.2. Чим і викликало насильники вайп заднього отвору у 9998 лінупсеров, ФАПу на відео в youtube і etc ... Однак в RPM / DEB-пакеті з Google Chrome є остання версія цього плагіна (не сумісне з Firefox).

В кінці 2016 року підтримка Linux була повернута: на офіційному сайті з'явилися варіанти завантаження для Google Chrome і Firefox. Раніше був варіант тільки для Firefox (версія 11.2 Long-Time Support, а тепер - остання версія). Однак в цій версії не працює VDPAU: апаратне прискорення FullHD-відео. У коді це є, але не працює . Примітно що проблеми при використанні Flash + VDPAU були і з версією 11.2, а потім, по закінченню терміну підтримки цієї LTS-версії, проблеми чудесним чином зникли. Невже в код вбудована перевірка дати?

VDPAU з'явився в 2008-му, це PureVideo HD для Linux і UNIX-подібних систем. Це фірмова технологія NVIDIA, і що цікаво, опенсорс. Для Ubuntu 8.10 був доступний неофіційний PPA-репозиторій з libvdpau і mplayer, зібраним з ним. В 9.04 увійшло "з коробки". У 2009, підтримка VDPAU з'явилася у Флеша. Стало нарешті можливо дивитися не тільки анимешки і спіраченние фільми, а й фільми-онлайн, стрімко набирали тоді популярність. Багато тоді обурилися: а як же VA-API (це такий VDPAU для ATi / AMD і Intel)? Adobe вже відповідала на подібне питання по звуку в Linux. Алсо, для майже нікому не потрібного API "CrystalHD" підтримка у Флеша також є, що ясно дає зрозуміти, що NVIDIA і CrystalHD прямо зверталися до Adobe (і заплатили гроші), а інші - ні.

Для Intel і ATi / AMD в 2013 році з'явився врапперов, що транслює виклики VDPAU to VA-API. Врапперов написав російський ЛОРовец I-Rinat (за що йому величезне спасибі) і він (врапперов, а не ЛОРовец) є в офіційних репозиторіях Debian / Ubuntu під назвою libvdpau-va-gl1

Використання зв'язки Flash + VDPAU - єдиний спосіб дивитися FullHD на нетбуці без збереження його попередньо на винч. Тому що Google прямо сказав , Що не це реалізовувати (проте на початок 2018 року в Chromium почали з'являтися зайчаткі реалізації), а Mozilla каламутить воду: спочатку Firefox підтримує Gstreamer 0.10, але тільки не VDPAU. Потім додана підтримка Gstreamer 1.0 (VDPAU працює) - а потім підтримку Gstreamer РАПТОМ видаляють. В актуальному зараз Firefox 52 неначебто відтворюється через ffmpeg.

Якщо у вас - малопотужний ПК, який не тягне FullHD на CPU (Flash 11.2 вимагає sse2 в проце, так що на P3 і Athlon XP використовуйте 11.1; втім, звідки на таких комп'ютерах - відяшка з VDPAU?), То юзати VDPAU можна і зараз . Необхідно встановити Flash 11.2 з офіційного архіву, потім включити VDPAU по цій мануалка . Доведеться миритися з постійними запитами "ви дійсно хочете відтворити відео через застарілий і небезпечний плагін?". Для YouTube потрібно встановити будь-який з безлічі браузерних плагінів для перемикання між Flash і HTML5 Video.

Flash і Linux пов'язують і інші скандали. Наприклад, коли в 2011 РАПТОМ вирішили викинути HAL з десятеро, у Флеша відвалилося відтворення DRM-контенту. На щастя, лінковки з libhal.so не було, а був виклик за допомогою dlopen (), тому Flash не «відвалився". Передчували вони там чи що, що HAL викинуть? Так як в той момент підтримка Flash була припинена (випускалися тільки оновлення безпеки), співтовариство Fedora підготувало врапперов поверх libudev. Після відновлення підтримки, Adobe не стала писати код для libudev, а видалила підтримку DRM-контенту з Linux-версії.

У 2010 році в деяких випадках стали спостерігатися проблеми зі звуком у флеш. Причиною тому стало те, що висококваліфіковані сертифіковані програмісти Adobe не читають документацію по стандартній бібліотеці мови C і використовують для пересічних сегментів пам'яті функцію memcpy () замість функції memmove (), хоча в документації ясно по-русскіанглійскі написано, що так робити не можна. Сертифікований ™ програміст Adobe же відповів « УМВР ».

У флеш постійно виявлялися уразливості. І починаючи з продажу Adobe постійно закриваються. Правда, кожне оновлення, яке виходило мало не щотижня, тільки додавало гальм і креш браузери. Число дірок просто неміряно , Аналогічно як і кількість дірок в винде пруф . Флеш обожнюють вирусописатели, так як через велику кількість вразливостей можна безборонно вивантажувати ламер трояни, і причому схоже, що на безпеку і аудит коду самої Adobe наплювати з високої гори, як і в аналогічній дірявої поделке Adobe Reader для PDF. Дірок так багато, що в Мозілли вирішили, що поки не виправлять уразливості, замість флеш-фреймів спочатку буде заглушка, де потрібно клікнути одну кнопку, потім ще одну (з двох, тримати включеним поки сайт ви не вийдете або завжди, тим самим забравши заглушку нахуй , Поки не скинеш настройки), вже в який з'явився хмарці.

користувачі ставили NoScript або Flashblock , І дозволяли виконання Flash тільки на довірених сайтах.

[ правити ] Local Shared Object aka кукіси

У флеш існує своя технологія зберігання даних на стороні клієнта, аналогічно звичайним cookies , Але вся підлість полягає в тому, що ці дані не видаляються стандартними засобами браузерів і зберігаються навіть в розпіарених нині «приватних режимах серфінгу». Тому цікаві сайти можуть за допомогою LSO стежити за анонімусів. Щоб флешевих куки не зберігались, потрібно в нетрях налаштувань флеша ( тут або запустивши FlashPlayerApp.exe в папці C: \ WINDOWS \ system32 (C: \ Windows \ SysWOW64)) заборонити збереження даних на комп'ютері або зберігати за запитом на особливо уебіщних сайтах.

На флеш за всю його історію було створено кілька вінраров і просто меметічних творінь. Багато з них вже канули в лету, але Анонимус не забуває.

 • Animator vs Animation - епічність мульт з чотирьох частин про оскаженілих челов, на яких застосували Convert to Symbol. Причому в першій частині Аніматор - живий курсор, підключений до клавіатури, - нарік стікмена victim, і він навіть не вибрався з програми, а в другій здуру вписав The Chosen One , Після чого з ним впорався тільки avast! Antivirus. Існує гра за мотивами. А в третій частині Стікман досяг такого, що боровся не тільки з флешем, але і з Ворд і зробив БСОД . У четвертій же частині аніматор таки здружився з анімацією, екшену стало поменше але кінцівка вдалася. Дивитися на YouTube
 • Castle - ще один епічність годинної (з урахуванням всіх серій) мульт про ефектне порубаного зомбі і ... Так, сюжет там теж є. Дивитися на http://www.stickpage.com/castleseries.shtml в оригіналі або на титрубе: 1-а частина , друга , заключна .
 • Joe Cartoon - ретард-ролики про піщанок, мух, кров і насильство. Доставляє з 1998 року!
 • Xiao Xiao - перші ефектно мутузящіе один одного стікмени.
 • Yeti Sports - фаллометрія серед службовців середини нульових .
 • Масяня , магазинчик БО та інші вироби Мульт.ру.
 • Ленор ж!
 • Apocalypse Cartoons з попами-педофілами , гризунами-наркоманами та іншими ніштяк, [1] .
 • Антимульт
 • Happy Tree Friends
 • There She Is !!
 • Madness Combat
 • Tankmen
 • Badger
 • Щелезуб - упоротий зациклений мульт від Псіхозмультфільма, нині випиляний, але є на ютубі.
 • Caramelldansen
 • Полювання на педиков
 • Salad Fingers
 • School 13
 • Charlie the Unicorn теж в первісному варіанті був Flash-мультфільмом.
 • Samorost, Machinarium , Botanicula і менш відомі point & click квести студії Amanita Design.
 • лупи - тисячі вінрарних лупов, також зроблені на flash.
 • My Little Pony: Friendship is Magic - виконані на допіленном флеші. Що і пояснює як мінімум 20% їх привабливості.
 • Wakfu - французької не аніме, що бере все найкраще з японських Сьонен.
 • How It Should Have Ended
 • перший сезон Superjail також створювався на флеш.
 • Dark Cut - серія кошерних симуляторів хірурга
 • Super Crazy Guitar Maniac Deluxe - Guitar Hero -подібних іграшка для восьми кнопок клавіатури. Найбільш епічна четверта частина.
 • Tha cliff - ролик-легенда ! Породив купу відео про стікменов і їх невдалі спроби перестрибнути на інший кінець скелі .
 • NYAN BATTLE
 • Happy wheels - флеш-гра в якій потрібно на велосипеді, Моцик, візку та інше транспорті пройти смугу перешкод, попутно відриваючи кінцівки .
 • fancy pants - платформер з трьох частин про трейсера в помаранчевих штанах.
 • time fcuk , Meat Boy, The Binding of Isaac і ще купа ігор за авторством Едмунда МакМіллен.
 • Pico's school ж!
 • Amazing horse та інші твори Weebl -а.
 • LARRY і кривої переклад російською
 • Lazy writing
 • terkoiz, jcamelo і інші епічні стікмен-аніматори
 • Група Secret Service про сабже в форматі сабжа  Flash -  векторна  технологія для наділення інтернетів  мультимедійністю Icebox - студія однією з перших почала використовувати дану технологію (приблизно 2002 рік), у нас практично невідома. Випустила кілька цілком успішних інтернет-серіалів ( «Містер Вонг», наприклад).
 • Тисячі коротких роликів, якими рясніє z0r.de
 • Сотні різного ступеня відстійних іграшок, аж до 3D.

Значною мірою на флеш були засновані флагмани веб-два-нуль - тюбик і ластик .

Самим же великим місцем викладання роликів є епічність і відомий за бугром Newgrounds , Що представляє собою щось на кшталт DeviantArt для Flash-аніматорів і розробників. Він же є і головним джерелом більшості творінь: саме там вперше з'явилися і розвинулися Charlie the Unicorn , Badger і There She Is !! , а Tankmen і Madness Combat так і взагалі заслужено вважаються Маскота сайту. Але по ряду причин, на відміну від іноземних інтернетів, в цій країні сайт популярним не здобув, незважаючи на всю вінрарность і чималу значимість .

[ правити ] Pro

 • Величезна кількість вже створеного контенту.
 • На Флекс, припустимо, часто роблять внутрішньокорпоративні сайти, наприклад.
 • У багатьох випадках швидше і гнучкіше, ніж JavaScript або що-небудь ще.

[ правити ] Contra

 • Кожен другий сайт раніше мерехтів банерами як Пікачу , Провокуючи напади епілепсії та НЕНАВИСТІ .
 • Як і все від Adobe, сильно дірявий.
 • Ресурсоёмок, як і всі поголовно продукти артілі Adobe.
 • Вставляти текст копіпаст з буфера обміну можливо тільки комбінацією ctrl + v. Adobe-у глибоко класти на shift + ins, а також на те, що кнопка insert повинна вставляти завжди і всюди.

[ правити ] Microsoft

коли не помічати Flash було вже неможливо, компанія Microsoft ™ ® © звернула на нього увагу і тут же знайшла фатальний недолік : Flash зробили не вони. В результаті на світ в терміновому порядку з'явилася технологія коли  не помічати  Flash було вже неможливо, компанія  Microsoft  ™ ® © звернула на нього увагу і тут же знайшла  фатальний недолік  : Flash зробили не вони Сервелат SilverLight - той же Flash, тільки в профіль і з додатковими можливостями . Користувачі і веб-розробники нову технологію зустріли без ентузіазму, і SilverLight використовувався трохи більше ніж на півтора сайтах, що належать Microsoft [1] і Московському метрополітену. На відміну від сабжа, срібний світло побудований на чомусь XML-образному, і тому не є закритим форматом, що для Microsoft вельми дивно. Однак існують патентні погрози: в будь-який момент Microsoft може зажадати відкат з кожної копії альтернативної реалізації Silverlight, аки Oracle у Google за Java. подробиці тут .

[ правити ] Apple

На зовсім інший рівень незабаром піднявся фатальний недолік, вже коли Apple випустило айфон з фактично першим вбудованим строго обов'язковим магазином додатків з обов'язковими же відрахуваннями власникам платформи, і з досвіду, було зрозуміло, що Flash дозволяє створювати додатки поза магазином додатків, без відрахувань власнику платформи. Більш того, на Adobe Flash CS3 тоді сиділо до 80% потенційних девелоперів. Після скандалів, суду і довгих дебатів, дорога для Flash, була закрита, і за згодою, був випущений Adobe AIR - той же самий флеш, тільки загорнутий всередину магазину додатків, з обов'язковим відрахуванням власнику платформи, на якому і було невдовзі випущено до 40% додатків в магазині.

[ правити ] Google

Спочатку, було все як би добре, але тільки поступово прийшло усвідомлення того, що Adobe частково контролює створення до 70% веб-реклами, а веб-рекламу має право контролювати виключно сам гугл і його рекламна мережа з партнерами (той же Microsoft, Amazon). потім хромогени , Разом з ХромойОС, став позиціонуватися, як платформа для створення високопродуктивних веб-додатків, натомість саме Flash, а потім наговнокоден node-webkit, який пізніше спільно з Microsoft, був перетворений в Electron , Що дозволяє перевести веб-макак і на розробку під операційні системи. А ще звичайно аналогічні претензії, що і у Apple , Згідно посилений політики монетизації, додатків в магазині андроїда.

[ правити ] Пропаганда в IT

Підсумовуючи все вищесказане, фактично Flash, як middleware -софт, виявився не потрібен і навіть шкідливий всім власникам платформ, на яких і міг працювати. Це дуже цікава річ, оскільки сьогодні Microsoft і Google мають один і той же конгломерат співвласників, їх остаточна консолідація припадала на 2015р., А Apple як це не дивно, ще з 90-х частково належить самій Майкрософт (згадуємо закінчення фільму «Пірати силіконової долини »), а залишилася частиною того ж конгломерату співвласників, куди відноситься і рибка подрібніше, на зразок Mozilla , Як придаток Google. Тобто зараз ринок утримують представники одного картелю, а все що подається як конкуренція, це не більше ніж спектакль для лохів, маркетинг і трендсеттерство c IT-пропагандою. Тому Flash, в якості middleware, виявився тупо приречений, і як красиву квітку загинув першим. Самі шари сумісності зі сторонніми бінарними плагінами, NPAPI і ActiveX / plugin.ocx виявилися вигнані з движків браузерів цих платформовладельцев, а PPAPI, просто закритий для сторонніх плагінів, потрібен дозвіл від Google.

Як підсумок, Flash ставши мабуть дерло платформи піддався настолько масової атаці від проплачених IT-пропагандістів , І даже побічно послуживши розвитку IT-пропаганди для технологій, Пожалуйста, як явіще, Ранее спостерігалося слабо. Например, даже для тих же тупіх хабраблядей , Статті про поганий і небезпечний Flash, а то і з альтернативою і про променисте мобільне-HTML5 майбутні, часом видавали на гора (переводили, копіпаст, рерайт) кожні кілька днів. На практиці створення мобільних HTML5 додатків виявлялося сізіфовою працею і боротьбою з маразмом, коли конкурентоспроможне мобільний додаток на HTML5 в принципі не створити, і виявився можливий тільки сміття з розряду: «нехай хоч один раз подивляться рекламу». Саме це явище пропаганди показало, що абсолютно всі веб-макаки і 95% (В) айтішників завжди сліпо вірять IT-пропаганді.

[ правити ] SVG

Як альтернатива флешу в плані простих анімацій в веб-додатках є SVG, і незважаючи на те, що він підтримується практично у всіх останніх моделях браузерів і їх плагінах, всім похуй . Значною мірою анімація в SVG базується на бета версії 1.2, в той час як в стандартах тільки SVG v1.1, на жаль. За станом на зараз SVG-формат майже повністю перестав розвиватися творцями. Приклади древньої SVG-анімації разом з кодом можна побачити тут .

Варто зазначити, що застосування Flash в якості інтернет-анімації переслідувало 2 мети: власне сама мультиплікаційна анімація та анімаційні відеоігри. У першому випадку, з поширенням ютуба і місць для розміщення відеофайлів для адміністраторів сайтів відпала необхідність в зберіганні мультиплікаційної анімації на серверах, навіть якщо вони були створені на флеш. У другому випадку, для інтернет-ігор стали застосовуватися такі рішення як Unity на WebGL виконується прямо в браузері, ще був отделний WEB-плеєр, але його спіткала доля Flash-плеєра, за домовленістю з власниками браузерних платформ, його більш не підтримують, другий флеш не потрібен.

Таким чином анімації як такої на інтернет-сайтах стало менше, сайти стали легше завантажуватися і менше дратувати очі, але а в окремих загажніках, з відходом SWF flash-контенту, вторинний почався бум GIF анімацій (часом зовсім крихітних), які програються тепер по скрипту , анімуючи зображення.

Що стосується зображень векторної графіки, саме в інтерактивній частині, то тут справа йде на подив набагато гірше, оскільки технологія canvas + js + html + svg начебто і є але, для анімованого зображення, а тим більше з інтерактивним контентом не годиться, оскільки тупить і лага нещадно, та й відверто примітивна разом з інструментарієм. Переклад легкого SWF файлу в суміш canvas + js + html5 + svg, при програванні, може нажер до гігабайта (!) Пам'яті в браузері. Тому відбувається растеризация векторних зображень, що для мобілок зійде, а для моніторів в епоху занепаду FullHD і пришестя 4K дисплеїв виглядає як пиздец.

[ правити ] WebGL, WebAssembly

Технології дозволяють наділити веб анімованої або тривимірною графікою, скриптами і мультимедійністю, з блекджек і повіями. Але є нюанс з продуктивністю, і наявністю відповідних технологій, фреймворків. Якщо спрощено то, можливості додатків впираються в продуктивність все тієї ж віртуальної javascript -машини, яка в тестах може і показувати височенну продуктивність, а на реальному комп'ютері в браузері користувача, може показати швидкість можна порівняти зі швидкістю обчислень вручну. Той же WebAssembly дає продуктивність часто меншу, ніж Javascript, в найкращих випадках в останніх версіях браузерів, дає продуктивність на 25-30% кращу, ніж javascript. Потім встає питання технологій і фреймворків, наприклад Unity WebGL на основі версій WebGL 1.0 - 2.0, видає графіком порівнянну з комп'ютерними іграми в 1998р. коли тільки з'явився 32-бітові акселератори зразок Riva TNT. А тепер порівняйте це з графікою на Unity Webplayer, якого сучасні браузери викинули на мороз, та хоч c тієї ж Контра Сіті? відчуваєте ? Хоча, безсумнівним плюсом WebGL, є те, що можна побудувати нормальний вектор і векторну графіку Adobe Animate підтверджує на рівні бета-версії. Мабуть все стане добре, коли вийде WebGL 4.0 заснований на Vulkan і який-небудь WebAssembly-turbo3.

А для Apple, знову виявився фатальний недолік, тепер і у WebGL?
Можливо. виявилося пара нюансів , На айФоні, для конкретно мобільного браузера Сафарі, движок якого є загальним движком рендеринга для всіх браузерів встановлених на айфон, підтримує тільки найбільш ранню специфікацію WebGL 1.0. І ще виключно на айфоне виникають проблеми з OpenGL контентом при роботі через WebAssembly, та й з самим WASM, а все це обговорюється в англомовному сегменті інтернету. І так, як би випадковий збіг, що Apple в 2018 р. відмовилася від продовження підтримки OpenGL на користь Metall RT, та так, що старі ігри, через деякий час, можуть перестати працювати, WebGl якраз заснований на OpenGL. Це, виглядає як дія, щоб прикрити сторонні канали поставки додатків для айфона, оскільки WebGl і WASM, рівно як і Flash, дозволяють створювати додатки поза магазином додатків, без відрахувань власнику платформи. Той же самий фатальний недолік, так що швидше за все, нормальне кроссплатформне веб-додаток на WebGL і під айфон, створити не вдасться.

[ правити ] HTML5 і війна відекодеков VP8 (WebM) vs h.264

На зорі створення HTML5 надала можливість заміни флеша в сфері вбудованого веб-відео за рахунок сторонніх кодеків. Принаймні цьому сприяла затята ненависть Стіва Джобса, внаслідок чого флеш на маках поза законом. На HTML5 перейшли Youtube , Vimeo, Facebook , вконтакт .

Холівар тільки в тому, який вибрати відеокодек щоб він влаштував усіх. Творці Firefox, Chrome і Opera підтримували кодек Theora - непопулярний, але зате не належить нікому і розповсюджуваний з відкритим кодом. Nokia, Apple і Microsoft стояли на боці кодека H.264 - повсюдно поширеного і підтримуваного на апаратному рівні, але захищеного патентами і в деяких випадках вимагає ліцензійних виплат. Google вмонтував в браузер Chrome обидва кодека, але для HTML5-версії Youtube вибрав VP8.

Ще в 2009 році стало ясно, що компромісу між прихильниками Theora і прихильниками H.264 не буде. На відміну від Theora, з технічної точки зору VP8 нічим не гірше H.264. На відміну від H.264, кодек Google не викликає неприйняття у ідеологів вільного софта. Вдалося умовити навіть Microsoft. Залишилася тільки одна проблема - мобільні пристрої. Відтворення відео без апаратного декодера занадто швидко витрачає їх акумулятори. Саме тому (хоча швидше за все через копірастов) Apple і Nokia свого часу вважали за краще H.264, який декодується апаратно. чи існують апаратні декодери VP8? Забабахати, якщо кодек буде поширений, тому що не формат підбирають під апаратні декодери, а декодери розробляють під найбільш часто використовувані формати. З основними виробниками апаратних декодерів ніби як навіть вже вдалося домовитися [2] . Хоча є ймовірність змови виробників декодерів з MPEG-LA, так як вона, в разі успіху VP8, втратить великий ринок збуту повітря.

У 2010 році Гугл представив WebM - відкритий формат мультимедіа, заснований на відкритих відеокодеку VP8, аудіокодеку Vorbis і підмножині медіаконтейнера Matroska. У січні 2011 року Гугл вирішив відмовітіся від підтримки H.264 в хром. WebM підтримує FireFox, Opera і Chrome, а також при установці кодеків Internet Explorer 11.

На початок 2015 року ситуація, в цілому, патова. Гугл планомірно випилює Флеш з Ютуб переводячи всіх на HTML5 (з оновленим WebM на базі VP9 і H264), але особливої ​​підтримки в мережі поза Ютуб WebM не завоював. H264 з Хрома теж випиляти не наважилися. Вконтакте підтримує HTML5 але не WebM. Дрібні і не дуже самопальні відеохостінги щільно сидять на Флеш, хоча Айпад поступово змушують і їх щось вигадувати.

Станом на 2017 рік, в доступному для огляду майбутньому готується до впровадження відеокодек H. 265 , Який пропонує більш вдосконалене стиснення відео і відеопотоку аж до розширення в 8K, що не залишає вибору для інтернет-сервісів відеотрансляцій. Втім такі сервіси трансляцій як Twitch вже використовують відеокодек H.264 , Як і ВК, а ось формат flv не підтримується. Немає в природі жодного браузера не підтримує HTML5 і H.264, а значить Flash остаточно поступився першістю по застосуванню на відеосайтах.

У наприкінці 2015-го з'явилася новина, що флеш остаточно все. Adobe перейменували середу розробки для флеш і замість старої назви Adobe Flash (CC Professional) в подальшому буде називатися Adobe Animate CC. Експорт в флеш-формат swf залишився для забезпечення сумісності і скоріше за все буде випиляний в наступних версіях.

В кінці 2016 року Google в своєму браузері Chrome 55 остаточно пригрозила викинути флеш. До цього вона зробила блокування флеш-банерів, щоб вони починали програватися тільки при натисканні.

Разом: Adobe Flash жива й здорова під назвою Adobe Animate. Flash Player, як і Формат SWF, майже помер і його підтримка незабаром буде випиляна з усіх браузерів разом з підтримкою всіх плагінів.

 1. PopFly, призначений для демонстрації можливостей SilverLight, моторошно глючить навіть на нативних для M $ IE і Vista. EPIC FAIL.

Невже в код вбудована перевірка дати?
Багато тоді обурилися: а як же VA-API (це такий VDPAU для ATi / AMD і Intel)?
Втім, звідки на таких комп'ютерах - відяшка з VDPAU?
Доведеться миритися з постійними запитами "ви дійсно хочете відтворити відео через застарілий і небезпечний плагін?
Передчували вони там чи що, що HAL викинуть?
А тепер порівняйте це з графікою на Unity Webplayer, якого сучасні браузери викинули на мороз, та хоч c тієї ж Контра Сіті?
IRC (Internet Relay Chat)