Як видалити вірус з комп'ютера? | KV.by

 1. Як видалити вірус з комп'ютера? Всі ми хоча б раз в житті стикалися з шкідливими програмами. Шкідлива...
 2. другий зайвий
 3. Поради з видалення комп'ютерних вірусів
 4. Захист від комп'ютерних вірусів
 5. Як видалити вірус з комп'ютера?
 6. Як виявити і видалити комп'ютерний вірус
 7. другий зайвий
 8. Поради з видалення комп'ютерних вірусів
 9. Захист від комп'ютерних вірусів
 10. Як видалити вірус з комп'ютера?
 11. Як виявити і видалити комп'ютерний вірус
 12. другий зайвий
 13. Поради з видалення комп'ютерних вірусів
 14. Захист від комп'ютерних вірусів
 15. Як видалити вірус з комп'ютера?
 16. Як виявити і видалити комп'ютерний вірус
 17. другий зайвий
 18. Поради з видалення комп'ютерних вірусів
 19. Захист від комп'ютерних вірусів
 20. Як видалити вірус з комп'ютера?
 21. Як виявити і видалити комп'ютерний вірус
 22. другий зайвий
 23. Поради з видалення комп'ютерних вірусів
 24. Захист від комп'ютерних вірусів
 25. Як видалити вірус з комп'ютера?
 26. Як виявити і видалити комп'ютерний вірус
 27. другий зайвий
 28. Поради з видалення комп'ютерних вірусів
 29. Захист від комп'ютерних вірусів

Як видалити вірус з комп'ютера?

Всі ми хоча б раз в житті стикалися з шкідливими програмами. Шкідлива програма - це програма, яка стежить за вами, знищує ваші дані або жорсткий диск, а також передає будь-кому іншому контроль за вашим девайсом. Що б не робила подібна програма, вона навряд чи принесе користь вам або вашому комп'ютеру. І, з огляду на величезну кількість і різноманітність існуючих шкідливих програм, це всього лише питання часу, коли ви піддастеся атаці.

Не панікуйте - ось найбільш цінну пораду, яку можна дати людині, підозрює наявність вірусу на його комп'ютері. Крім того, не варто думати, що тепер вам доведеться повністю очистити ваш ПК від всіх файлів і почати роботу на ньому з чистого аркуша. Найчастіше позбутися шкідливої ​​програми можна, не зачіпаючи весь вміст. Так, деякі дані можуть бути втрачені в ході видалення вірусу, але вам навряд чи доведеться видалити всі, що у вас є.

Для початку вам варто переконатися, що ваш комп'ютер дійсно заражений вірусом. Існує кілька ознак, що дозволяють це розпізнати. Наприклад, повільна робота або вискакує повідомлення про пошкодження файлу при спробі його відкрити. Якщо ваш браузер раптово змінює початкову сторінку або автоматично переходить на незнайомий вам сайт, це також може бути сигналом зараження шкідливим ПЗ. Також про це може свідчити часте вимикання або поломки комп'ютера.

Якщо ви припускаєте, що ваш комп'ютер заражений, то вам необхідно запустити антивірусну програму. Деякі віруси розумні настільки, що відключають антивирусник. Якщо у вас його взагалі немає, то саме час його придбати і встановити. Деякі віруси спробують не дати вам завантажити антивірусну програму. В такому випадку, вам необхідно завантажити програму на інший комп'ютер і перенести її за допомогою диска або флеш-карти.

В такому випадку, вам необхідно завантажити програму на інший комп'ютер і перенести її за допомогою диска або флеш-карти

Як виявити і видалити комп'ютерний вірус

По суті, наявність антивірусного програмного забезпечення - це практичні обов'язкова вимога для всіх користувачів операційної системи Windows. Ви можете вкрай акуратно використовувати свій комп'ютер і, виходячи з цього, бути впевнені, що ні підчепити вірус, але правда полягає в тому, що творці шкідливих програм знаходяться в постійному пошуку нових способів їх поширення. На даний момент існує кілька різних антивірусних програм: одні можна встановити безкоштовно, інші ж доведеться купити. Варто пам'ятати, що в безкоштовній версії майже завжди відсутні деякі важливі функції, які є в платній версії того ж продукту.

Давайте почнемо з припущення, що ви можете запустити антивірусне ПЗ на своєму комп'ютері (трохи нижче ми розповімо, що робити, якщо раптом це неможливо). Якщо у вас стоїть найсучасніший авнтівіруснік, який вчасно оновлюється, то він повинен виявляти шкідливі програми на вашому комп'ютері. У більшості антивірусних ПО є спеціальний розділ з усіма виявленими до даного моменту вірусами. Випишіть на окремий листок все назви знайдених на вашому комп'ютері вірусів - це може потім стати в нагоді.

Багато антивірусні програми можуть спробувати видалити або ізолювати шкідливу програму. Вам всього лише треба вибрати необхідний варіант і підтвердити ваш вибір. Для більшості користувачів це найкращий варіант вирішення проблеми; спроба самостійно позбавитися від вірусу може призвести до не кращим наслідків.

Після того, як антивірус повідомить, що шкідливі програми були успішно видалені, вам необхідно вимкнути або перезавантажити комп'ютер, а після його повторного включення заново запустити антивирусник. Якщо він не знайде жодного вірусу, значить проблема вирішена. Якщо ж вірус буде знайдений, значить, вам доведеться заново спробувати його видалити. Якщо антивірусне ПЗ раз по раз буде знаходити одну і ту ж шкідливу програму, значить, потрібно спробувати видалити її якимось іншим чином.

другий зайвий

Одна антивірусна програма - добре, а дві - ще краще, так? Ні! Антивірус може використовувати значну частину обчислювальної потужності вашого комп'ютера. Використання відразу двох антивірусів істотно сповільнить ваш комп'ютер і може навіть призвести до його збою.

Крім того, далеко не всі антивірусні програми сумісні один з одним, тому використання відразу декількох може зробити ваш комп'ютер ще більш незахищеним, ніж відсутність будь-яких антивірусів.

Поради з видалення комп'ютерних вірусів

Якщо ви не можете отримати доступ до свого антивірусного програмного забезпечення, або при скануванні раз по раз виявляється один і той же шкідливе ПО, вам може знадобитися запуск комп'ютера в безпечному режимі. Багато комп'ютерні віруси можуть зберігати файли в папці реєстру Windows. У цій папці містяться інструкції для операційної системи і важлива інформація про програми на вашому комп'ютері. У цій же папці може бути закладена програма, яка запускає вірус разом з запуском операційної системи. Включивши свій комп'ютер у безпечному режимі, ви отримаєте доступ лише до ключових елементів операційної системи Windows.

Спробуйте запустити антивірусне ПЗ в даному режимі. Якщо ви побачите, що воно виявило нову шкідливу програму, цілком можливо, що саме в цій програмі і криється ключ до вирішення проблеми. Деякі шкідливі програми існують тільки для того, щоб завантажувати і запускати інші шкідливі програми на вашому комп'ютері. Буде чудово, якщо ви зможете їх все видалити.

Якщо з якоїсь причини ваш антивирусник не може видалити вірус, то доведеться ще трохи постаратися. Пам'ятайте рада про те, щоб виписати всі назви знайдених вірусів? Зараз вони нам можуть стати в нагоді. Вам потрібно буде знайти кожне з виписаних назв в інтернеті, обов'язково на сторінці використовуваної вами антивірусної фірми. Необхідно використовувати саме ту фірму, чиє антивірусне ПЗ у вас стоїть, тому що різні фірми іноді дають різні імена одним і тим же вірусів.

На більшості сайтів антивірусного ПО наводяться всі файли, пов'язані з конкретним вірусів, а також де ці файли імовірно можна знайти. Можливо, вам доведеться трохи покопатися, щоб знайти кожен файл. Перед видаленням будь-яких файлів необхідно зберегти резервну копію папки реєстру. Якщо ви випадково видаліть не той файл, це може ускладнити або навіть порушити роботу вашого комп'ютера.

Видаліть всі пов'язані з шкідливим ПЗ файли, які є у вашому списку. Як тільки це буде зроблено, вам потрібно буде перезавантажити комп'ютер, знову запустити антивірусне програмне забезпечення і сподіватися, що більше ніяких вірусів буде знайдено.

Ви також можете оновити реєстраційну інформацію своїх акаунтів. Деякі шкідливі програми можуть відслідковувати введення з клавіатури і відсилати ваші паролі та інформацію про вас віддаленому користувачеві. Це той випадок, коли краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.

Захист від комп'ютерних вірусів

Існує кілька простих правил, які дозволяють захистити себе від комп'ютерних вірусів. Більшість з них виходять з категорії здорового глузду.

Не відкривайте вкладення або гіперпосилання, надіслані вам по мейлу незнайомими людьми. Часто подібні дії можуть перевести вас на сторінку з шкідливою програмою. Якщо ваша пошта налаштована на автоматичне відкриття подібних посилань, поміняйте налаштування, інакше ви можете підчепити вірус.

Те ж стосується і інших повідомлень. Гіперпосилання на дошці оголошень, в повідомленнях на Facebook або в особистому листуванні також можуть перенести вас на сторінку з вірусом. Зверніть увагу на відправника листа. Шукайте будь-які дивні речі, такі, як помилки в листі або дивні формулювання. Якщо з адреси знайомого вам людини починають посилати підозрілі посилання, то варто повідомити йому про це - цілком може стати так, що його аккаунт зламали.

Не заходьте на підозрілі веб-сайти. Це стосується самих різних ресурсів, починаючи зі скачування ПО, музики і закінчуючи піратським відео і порно. Багато хто з сучасних веб-браузерів попередять вас, якщо ви спробуєте перейти на імовірно шкідливий сайт. Звертайте особливу увагу на подібні попередження і тримайтеся подалі від таких сайтів.

Звертайте особливу увагу на будь-які вікна, які відкриваються в момент перегляду веб-сторінок. Будьте особливо обережні, якщо сайт виводить вам повідомлення про те, що вам потрібно завантажити останню версію відеодрайвера, щоб щось подивитися. Це звичайний спосіб поширення шкідливого ПЗ.

Запускайте антивірусну програму хоча б раз на тиждень. Крім того, регулярно оновлюйте антивірус і вашу операційну систему. Більшість оновлень антивірусного ПО виходять не рідше одного разу в тиждень, так як фірма додає більшу кількість виявлених вірусів в свої бази даних.

Правила, що дозволяють уникнути зараження вірусом, можуть здатися непростими і вимагає занадто великих зусиль, але простіше дотримуватися цих правил, ніж намагатися врятувати пошкоджений вірусом комп'ютер.

В гіршому випадку

Якщо ви не можете видалити вірус незалежно від того, який метод ви пробували, можливо, прийшов час змиритися і виконати повну очистку системи, що включає форматування жорсткого диска і перезавантаження операційної системи. Подібна дія видалить всю вашу інформацію, тому перед цим обов'язково збережіть резервні копії будь-яких важливих файлів без вірусів.

джерело

Як видалити вірус з комп'ютера?

Всі ми хоча б раз в житті стикалися з шкідливими програмами. Шкідлива програма - це програма, яка стежить за вами, знищує ваші дані або жорсткий диск, а також передає будь-кому іншому контроль за вашим девайсом. Що б не робила подібна програма, вона навряд чи принесе користь вам або вашому комп'ютеру. І, з огляду на величезну кількість і різноманітність існуючих шкідливих програм, це всього лише питання часу, коли ви піддастеся атаці.

Не панікуйте - ось найбільш цінну пораду, яку можна дати людині, підозрює наявність вірусу на його комп'ютері. Крім того, не варто думати, що тепер вам доведеться повністю очистити ваш ПК від всіх файлів і почати роботу на ньому з чистого аркуша. Найчастіше позбутися шкідливої ​​програми можна, не зачіпаючи весь вміст. Так, деякі дані можуть бути втрачені в ході видалення вірусу, але вам навряд чи доведеться видалити всі, що у вас є.

Для початку вам варто переконатися, що ваш комп'ютер дійсно заражений вірусом. Існує кілька ознак, що дозволяють це розпізнати. Наприклад, повільна робота або вискакує повідомлення про пошкодження файлу при спробі його відкрити. Якщо ваш браузер раптово змінює початкову сторінку або автоматично переходить на незнайомий вам сайт, це також може бути сигналом зараження шкідливим ПЗ. Також про це може свідчити часте вимикання або поломки комп'ютера.

Якщо ви припускаєте, що ваш комп'ютер заражений, то вам необхідно запустити антивірусну програму. Деякі віруси розумні настільки, що відключають антивирусник. Якщо у вас його взагалі немає, то саме час його придбати і встановити. Деякі віруси спробують не дати вам завантажити антивірусну програму. В такому випадку, вам необхідно завантажити програму на інший комп'ютер і перенести її за допомогою диска або флеш-карти.

В такому випадку, вам необхідно завантажити програму на інший комп'ютер і перенести її за допомогою диска або флеш-карти

Як виявити і видалити комп'ютерний вірус

По суті, наявність антивірусного програмного забезпечення - це практичні обов'язкова вимога для всіх користувачів операційної системи Windows. Ви можете вкрай акуратно використовувати свій комп'ютер і, виходячи з цього, бути впевнені, що ні підчепити вірус, але правда полягає в тому, що творці шкідливих програм знаходяться в постійному пошуку нових способів їх поширення. На даний момент існує кілька різних антивірусних програм: одні можна встановити безкоштовно, інші ж доведеться купити. Варто пам'ятати, що в безкоштовній версії майже завжди відсутні деякі важливі функції, які є в платній версії того ж продукту.

Давайте почнемо з припущення, що ви можете запустити антивірусне ПЗ на своєму комп'ютері (трохи нижче ми розповімо, що робити, якщо раптом це неможливо). Якщо у вас стоїть найсучасніший авнтівіруснік, який вчасно оновлюється, то він повинен виявляти шкідливі програми на вашому комп'ютері. У більшості антивірусних ПО є спеціальний розділ з усіма виявленими до даного моменту вірусами. Випишіть на окремий листок все назви знайдених на вашому комп'ютері вірусів - це може потім стати в нагоді.

Багато антивірусні програми можуть спробувати видалити або ізолювати шкідливу програму. Вам всього лише треба вибрати необхідний варіант і підтвердити ваш вибір. Для більшості користувачів це найкращий варіант вирішення проблеми; спроба самостійно позбавитися від вірусу може призвести до не кращим наслідків.

Після того, як антивірус повідомить, що шкідливі програми були успішно видалені, вам необхідно вимкнути або перезавантажити комп'ютер, а після його повторного включення заново запустити антивирусник. Якщо він не знайде жодного вірусу, значить проблема вирішена. Якщо ж вірус буде знайдений, значить, вам доведеться заново спробувати його видалити. Якщо антивірусне ПЗ раз по раз буде знаходити одну і ту ж шкідливу програму, значить, потрібно спробувати видалити її якимось іншим чином.

другий зайвий

Одна антивірусна програма - добре, а дві - ще краще, так? Ні! Антивірус може використовувати значну частину обчислювальної потужності вашого комп'ютера. Використання відразу двох антивірусів істотно сповільнить ваш комп'ютер і може навіть призвести до його збою.

Крім того, далеко не всі антивірусні програми сумісні один з одним, тому використання відразу декількох може зробити ваш комп'ютер ще більш незахищеним, ніж відсутність будь-яких антивірусів.

Поради з видалення комп'ютерних вірусів

Якщо ви не можете отримати доступ до свого антивірусного програмного забезпечення, або при скануванні раз по раз виявляється один і той же шкідливе ПО, вам може знадобитися запуск комп'ютера в безпечному режимі. Багато комп'ютерні віруси можуть зберігати файли в папці реєстру Windows. У цій папці містяться інструкції для операційної системи і важлива інформація про програми на вашому комп'ютері. У цій же папці може бути закладена програма, яка запускає вірус разом з запуском операційної системи. Включивши свій комп'ютер у безпечному режимі, ви отримаєте доступ лише до ключових елементів операційної системи Windows.

Спробуйте запустити антивірусне ПЗ в даному режимі. Якщо ви побачите, що воно виявило нову шкідливу програму, цілком можливо, що саме в цій програмі і криється ключ до вирішення проблеми. Деякі шкідливі програми існують тільки для того, щоб завантажувати і запускати інші шкідливі програми на вашому комп'ютері. Буде чудово, якщо ви зможете їх все видалити.

Якщо з якоїсь причини ваш антивирусник не може видалити вірус, то доведеться ще трохи постаратися. Пам'ятайте рада про те, щоб виписати всі назви знайдених вірусів? Зараз вони нам можуть стати в нагоді. Вам потрібно буде знайти кожне з виписаних назв в інтернеті, обов'язково на сторінці використовуваної вами антивірусної фірми. Необхідно використовувати саме ту фірму, чиє антивірусне ПЗ у вас стоїть, тому що різні фірми іноді дають різні імена одним і тим же вірусів.

На більшості сайтів антивірусного ПО наводяться всі файли, пов'язані з конкретним вірусів, а також де ці файли імовірно можна знайти. Можливо, вам доведеться трохи покопатися, щоб знайти кожен файл. Перед видаленням будь-яких файлів необхідно зберегти резервну копію папки реєстру. Якщо ви випадково видаліть не той файл, це може ускладнити або навіть порушити роботу вашого комп'ютера.

Видаліть всі пов'язані з шкідливим ПЗ файли, які є у вашому списку. Як тільки це буде зроблено, вам потрібно буде перезавантажити комп'ютер, знову запустити антивірусне програмне забезпечення і сподіватися, що більше ніяких вірусів буде знайдено.

Ви також можете оновити реєстраційну інформацію своїх акаунтів. Деякі шкідливі програми можуть відслідковувати введення з клавіатури і відсилати ваші паролі та інформацію про вас віддаленому користувачеві. Це той випадок, коли краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.

Захист від комп'ютерних вірусів

Існує кілька простих правил, які дозволяють захистити себе від комп'ютерних вірусів. Більшість з них виходять з категорії здорового глузду.

Не відкривайте вкладення або гіперпосилання, надіслані вам по мейлу незнайомими людьми. Часто подібні дії можуть перевести вас на сторінку з шкідливою програмою. Якщо ваша пошта налаштована на автоматичне відкриття подібних посилань, поміняйте налаштування, інакше ви можете підчепити вірус.

Те ж стосується і інших повідомлень. Гіперпосилання на дошці оголошень, в повідомленнях на Facebook або в особистому листуванні також можуть перенести вас на сторінку з вірусом. Зверніть увагу на відправника листа. Шукайте будь-які дивні речі, такі, як помилки в листі або дивні формулювання. Якщо з адреси знайомого вам людини починають посилати підозрілі посилання, то варто повідомити йому про це - цілком може стати так, що його аккаунт зламали.

Не заходьте на підозрілі веб-сайти. Це стосується самих різних ресурсів, починаючи зі скачування ПО, музики і закінчуючи піратським відео і порно. Багато хто з сучасних веб-браузерів попередять вас, якщо ви спробуєте перейти на імовірно шкідливий сайт. Звертайте особливу увагу на подібні попередження і тримайтеся подалі від таких сайтів.

Звертайте особливу увагу на будь-які вікна, які відкриваються в момент перегляду веб-сторінок. Будьте особливо обережні, якщо сайт виводить вам повідомлення про те, що вам потрібно завантажити останню версію відеодрайвера, щоб щось подивитися. Це звичайний спосіб поширення шкідливого ПЗ.

Запускайте антивірусну програму хоча б раз на тиждень. Крім того, регулярно оновлюйте антивірус і вашу операційну систему. Більшість оновлень антивірусного ПО виходять не рідше одного разу в тиждень, так як фірма додає більшу кількість виявлених вірусів в свої бази даних.

Правила, що дозволяють уникнути зараження вірусом, можуть здатися непростими і вимагає занадто великих зусиль, але простіше дотримуватися цих правил, ніж намагатися врятувати пошкоджений вірусом комп'ютер.

В гіршому випадку

Якщо ви не можете видалити вірус незалежно від того, який метод ви пробували, можливо, прийшов час змиритися і виконати повну очистку системи, що включає форматування жорсткого диска і перезавантаження операційної системи. Подібна дія видалить всю вашу інформацію, тому перед цим обов'язково збережіть резервні копії будь-яких важливих файлів без вірусів.

джерело

Як видалити вірус з комп'ютера?

Всі ми хоча б раз в житті стикалися з шкідливими програмами. Шкідлива програма - це програма, яка стежить за вами, знищує ваші дані або жорсткий диск, а також передає будь-кому іншому контроль за вашим девайсом. Що б не робила подібна програма, вона навряд чи принесе користь вам або вашому комп'ютеру. І, з огляду на величезну кількість і різноманітність існуючих шкідливих програм, це всього лише питання часу, коли ви піддастеся атаці.

Не панікуйте - ось найбільш цінну пораду, яку можна дати людині, підозрює наявність вірусу на його комп'ютері. Крім того, не варто думати, що тепер вам доведеться повністю очистити ваш ПК від всіх файлів і почати роботу на ньому з чистого аркуша. Найчастіше позбутися шкідливої ​​програми можна, не зачіпаючи весь вміст. Так, деякі дані можуть бути втрачені в ході видалення вірусу, але вам навряд чи доведеться видалити всі, що у вас є.

Для початку вам варто переконатися, що ваш комп'ютер дійсно заражений вірусом. Існує кілька ознак, що дозволяють це розпізнати. Наприклад, повільна робота або вискакує повідомлення про пошкодження файлу при спробі його відкрити. Якщо ваш браузер раптово змінює початкову сторінку або автоматично переходить на незнайомий вам сайт, це також може бути сигналом зараження шкідливим ПЗ. Також про це може свідчити часте вимикання або поломки комп'ютера.

Якщо ви припускаєте, що ваш комп'ютер заражений, то вам необхідно запустити антивірусну програму. Деякі віруси розумні настільки, що відключають антивирусник. Якщо у вас його взагалі немає, то саме час його придбати і встановити. Деякі віруси спробують не дати вам завантажити антивірусну програму. В такому випадку, вам необхідно завантажити програму на інший комп'ютер і перенести її за допомогою диска або флеш-карти.

В такому випадку, вам необхідно завантажити програму на інший комп'ютер і перенести її за допомогою диска або флеш-карти

Як виявити і видалити комп'ютерний вірус

По суті, наявність антивірусного програмного забезпечення - це практичні обов'язкова вимога для всіх користувачів операційної системи Windows. Ви можете вкрай акуратно використовувати свій комп'ютер і, виходячи з цього, бути впевнені, що ні підчепити вірус, але правда полягає в тому, що творці шкідливих програм знаходяться в постійному пошуку нових способів їх поширення. На даний момент існує кілька різних антивірусних програм: одні можна встановити безкоштовно, інші ж доведеться купити. Варто пам'ятати, що в безкоштовній версії майже завжди відсутні деякі важливі функції, які є в платній версії того ж продукту.

Давайте почнемо з припущення, що ви можете запустити антивірусне ПЗ на своєму комп'ютері (трохи нижче ми розповімо, що робити, якщо раптом це неможливо). Якщо у вас стоїть найсучасніший авнтівіруснік, який вчасно оновлюється, то він повинен виявляти шкідливі програми на вашому комп'ютері. У більшості антивірусних ПО є спеціальний розділ з усіма виявленими до даного моменту вірусами. Випишіть на окремий листок все назви знайдених на вашому комп'ютері вірусів - це може потім стати в нагоді.

Багато антивірусні програми можуть спробувати видалити або ізолювати шкідливу програму. Вам всього лише треба вибрати необхідний варіант і підтвердити ваш вибір. Для більшості користувачів це найкращий варіант вирішення проблеми; спроба самостійно позбавитися від вірусу може призвести до не кращим наслідків.

Після того, як антивірус повідомить, що шкідливі програми були успішно видалені, вам необхідно вимкнути або перезавантажити комп'ютер, а після його повторного включення заново запустити антивирусник. Якщо він не знайде жодного вірусу, значить проблема вирішена. Якщо ж вірус буде знайдений, значить, вам доведеться заново спробувати його видалити. Якщо антивірусне ПЗ раз по раз буде знаходити одну і ту ж шкідливу програму, значить, потрібно спробувати видалити її якимось іншим чином.

другий зайвий

Одна антивірусна програма - добре, а дві - ще краще, так? Ні! Антивірус може використовувати значну частину обчислювальної потужності вашого комп'ютера. Використання відразу двох антивірусів істотно сповільнить ваш комп'ютер і може навіть призвести до його збою.

Крім того, далеко не всі антивірусні програми сумісні один з одним, тому використання відразу декількох може зробити ваш комп'ютер ще більш незахищеним, ніж відсутність будь-яких антивірусів.

Поради з видалення комп'ютерних вірусів

Якщо ви не можете отримати доступ до свого антивірусного програмного забезпечення, або при скануванні раз по раз виявляється один і той же шкідливе ПО, вам може знадобитися запуск комп'ютера в безпечному режимі. Багато комп'ютерні віруси можуть зберігати файли в папці реєстру Windows. У цій папці містяться інструкції для операційної системи і важлива інформація про програми на вашому комп'ютері. У цій же папці може бути закладена програма, яка запускає вірус разом з запуском операційної системи. Включивши свій комп'ютер у безпечному режимі, ви отримаєте доступ лише до ключових елементів операційної системи Windows.

Спробуйте запустити антивірусне ПЗ в даному режимі. Якщо ви побачите, що воно виявило нову шкідливу програму, цілком можливо, що саме в цій програмі і криється ключ до вирішення проблеми. Деякі шкідливі програми існують тільки для того, щоб завантажувати і запускати інші шкідливі програми на вашому комп'ютері. Буде чудово, якщо ви зможете їх все видалити.

Якщо з якоїсь причини ваш антивирусник не може видалити вірус, то доведеться ще трохи постаратися. Пам'ятайте рада про те, щоб виписати всі назви знайдених вірусів? Зараз вони нам можуть стати в нагоді. Вам потрібно буде знайти кожне з виписаних назв в інтернеті, обов'язково на сторінці використовуваної вами антивірусної фірми. Необхідно використовувати саме ту фірму, чиє антивірусне ПЗ у вас стоїть, тому що різні фірми іноді дають різні імена одним і тим же вірусів.

На більшості сайтів антивірусного ПО наводяться всі файли, пов'язані з конкретним вірусів, а також де ці файли імовірно можна знайти. Можливо, вам доведеться трохи покопатися, щоб знайти кожен файл. Перед видаленням будь-яких файлів необхідно зберегти резервну копію папки реєстру. Якщо ви випадково видаліть не той файл, це може ускладнити або навіть порушити роботу вашого комп'ютера.

Видаліть всі пов'язані з шкідливим ПЗ файли, які є у вашому списку. Як тільки це буде зроблено, вам потрібно буде перезавантажити комп'ютер, знову запустити антивірусне програмне забезпечення і сподіватися, що більше ніяких вірусів буде знайдено.

Ви також можете оновити реєстраційну інформацію своїх акаунтів. Деякі шкідливі програми можуть відслідковувати введення з клавіатури і відсилати ваші паролі та інформацію про вас віддаленому користувачеві. Це той випадок, коли краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.

Захист від комп'ютерних вірусів

Існує кілька простих правил, які дозволяють захистити себе від комп'ютерних вірусів. Більшість з них виходять з категорії здорового глузду.

Не відкривайте вкладення або гіперпосилання, надіслані вам по мейлу незнайомими людьми. Часто подібні дії можуть перевести вас на сторінку з шкідливою програмою. Якщо ваша пошта налаштована на автоматичне відкриття подібних посилань, поміняйте налаштування, інакше ви можете підчепити вірус.

Те ж стосується і інших повідомлень. Гіперпосилання на дошці оголошень, в повідомленнях на Facebook або в особистому листуванні також можуть перенести вас на сторінку з вірусом. Зверніть увагу на відправника листа. Шукайте будь-які дивні речі, такі, як помилки в листі або дивні формулювання. Якщо з адреси знайомого вам людини починають посилати підозрілі посилання, то варто повідомити йому про це - цілком може стати так, що його аккаунт зламали.

Не заходьте на підозрілі веб-сайти. Це стосується самих різних ресурсів, починаючи зі скачування ПО, музики і закінчуючи піратським відео і порно. Багато хто з сучасних веб-браузерів попередять вас, якщо ви спробуєте перейти на імовірно шкідливий сайт. Звертайте особливу увагу на подібні попередження і тримайтеся подалі від таких сайтів.

Звертайте особливу увагу на будь-які вікна, які відкриваються в момент перегляду веб-сторінок. Будьте особливо обережні, якщо сайт виводить вам повідомлення про те, що вам потрібно завантажити останню версію відеодрайвера, щоб щось подивитися. Це звичайний спосіб поширення шкідливого ПЗ.

Запускайте антивірусну програму хоча б раз на тиждень. Крім того, регулярно оновлюйте антивірус і вашу операційну систему. Більшість оновлень антивірусного ПО виходять не рідше одного разу в тиждень, так як фірма додає більшу кількість виявлених вірусів в свої бази даних.

Правила, що дозволяють уникнути зараження вірусом, можуть здатися непростими і вимагає занадто великих зусиль, але простіше дотримуватися цих правил, ніж намагатися врятувати пошкоджений вірусом комп'ютер.

В гіршому випадку

Якщо ви не можете видалити вірус незалежно від того, який метод ви пробували, можливо, прийшов час змиритися і виконати повну очистку системи, що включає форматування жорсткого диска і перезавантаження операційної системи. Подібна дія видалить всю вашу інформацію, тому перед цим обов'язково збережіть резервні копії будь-яких важливих файлів без вірусів.

джерело

Як видалити вірус з комп'ютера?

Всі ми хоча б раз в житті стикалися з шкідливими програмами. Шкідлива програма - це програма, яка стежить за вами, знищує ваші дані або жорсткий диск, а також передає будь-кому іншому контроль за вашим девайсом. Що б не робила подібна програма, вона навряд чи принесе користь вам або вашому комп'ютеру. І, з огляду на величезну кількість і різноманітність існуючих шкідливих програм, це всього лише питання часу, коли ви піддастеся атаці.

Не панікуйте - ось найбільш цінну пораду, яку можна дати людині, підозрює наявність вірусу на його комп'ютері. Крім того, не варто думати, що тепер вам доведеться повністю очистити ваш ПК від всіх файлів і почати роботу на ньому з чистого аркуша. Найчастіше позбутися шкідливої ​​програми можна, не зачіпаючи весь вміст. Так, деякі дані можуть бути втрачені в ході видалення вірусу, але вам навряд чи доведеться видалити всі, що у вас є.

Для початку вам варто переконатися, що ваш комп'ютер дійсно заражений вірусом. Існує кілька ознак, що дозволяють це розпізнати. Наприклад, повільна робота або вискакує повідомлення про пошкодження файлу при спробі його відкрити. Якщо ваш браузер раптово змінює початкову сторінку або автоматично переходить на незнайомий вам сайт, це також може бути сигналом зараження шкідливим ПЗ. Також про це може свідчити часте вимикання або поломки комп'ютера.

Якщо ви припускаєте, що ваш комп'ютер заражений, то вам необхідно запустити антивірусну програму. Деякі віруси розумні настільки, що відключають антивирусник. Якщо у вас його взагалі немає, то саме час його придбати і встановити. Деякі віруси спробують не дати вам завантажити антивірусну програму. В такому випадку, вам необхідно завантажити програму на інший комп'ютер і перенести її за допомогою диска або флеш-карти.

В такому випадку, вам необхідно завантажити програму на інший комп'ютер і перенести її за допомогою диска або флеш-карти

Як виявити і видалити комп'ютерний вірус

По суті, наявність антивірусного програмного забезпечення - це практичні обов'язкова вимога для всіх користувачів операційної системи Windows. Ви можете вкрай акуратно використовувати свій комп'ютер і, виходячи з цього, бути впевнені, що ні підчепити вірус, але правда полягає в тому, що творці шкідливих програм знаходяться в постійному пошуку нових способів їх поширення. На даний момент існує кілька різних антивірусних програм: одні можна встановити безкоштовно, інші ж доведеться купити. Варто пам'ятати, що в безкоштовній версії майже завжди відсутні деякі важливі функції, які є в платній версії того ж продукту.

Давайте почнемо з припущення, що ви можете запустити антивірусне ПЗ на своєму комп'ютері (трохи нижче ми розповімо, що робити, якщо раптом це неможливо). Якщо у вас стоїть найсучасніший авнтівіруснік, який вчасно оновлюється, то він повинен виявляти шкідливі програми на вашому комп'ютері. У більшості антивірусних ПО є спеціальний розділ з усіма виявленими до даного моменту вірусами. Випишіть на окремий листок все назви знайдених на вашому комп'ютері вірусів - це може потім стати в нагоді.

Багато антивірусні програми можуть спробувати видалити або ізолювати шкідливу програму. Вам всього лише треба вибрати необхідний варіант і підтвердити ваш вибір. Для більшості користувачів це найкращий варіант вирішення проблеми; спроба самостійно позбавитися від вірусу може призвести до не кращим наслідків.

Після того, як антивірус повідомить, що шкідливі програми були успішно видалені, вам необхідно вимкнути або перезавантажити комп'ютер, а після його повторного включення заново запустити антивирусник. Якщо він не знайде жодного вірусу, значить проблема вирішена. Якщо ж вірус буде знайдений, значить, вам доведеться заново спробувати його видалити. Якщо антивірусне ПЗ раз по раз буде знаходити одну і ту ж шкідливу програму, значить, потрібно спробувати видалити її якимось іншим чином.

другий зайвий

Одна антивірусна програма - добре, а дві - ще краще, так? Ні! Антивірус може використовувати значну частину обчислювальної потужності вашого комп'ютера. Використання відразу двох антивірусів істотно сповільнить ваш комп'ютер і може навіть призвести до його збою.

Крім того, далеко не всі антивірусні програми сумісні один з одним, тому використання відразу декількох може зробити ваш комп'ютер ще більш незахищеним, ніж відсутність будь-яких антивірусів.

Поради з видалення комп'ютерних вірусів

Якщо ви не можете отримати доступ до свого антивірусного програмного забезпечення, або при скануванні раз по раз виявляється один і той же шкідливе ПО, вам може знадобитися запуск комп'ютера в безпечному режимі. Багато комп'ютерні віруси можуть зберігати файли в папці реєстру Windows. У цій папці містяться інструкції для операційної системи і важлива інформація про програми на вашому комп'ютері. У цій же папці може бути закладена програма, яка запускає вірус разом з запуском операційної системи. Включивши свій комп'ютер у безпечному режимі, ви отримаєте доступ лише до ключових елементів операційної системи Windows.

Спробуйте запустити антивірусне ПЗ в даному режимі. Якщо ви побачите, що воно виявило нову шкідливу програму, цілком можливо, що саме в цій програмі і криється ключ до вирішення проблеми. Деякі шкідливі програми існують тільки для того, щоб завантажувати і запускати інші шкідливі програми на вашому комп'ютері. Буде чудово, якщо ви зможете їх все видалити.

Якщо з якоїсь причини ваш антивирусник не може видалити вірус, то доведеться ще трохи постаратися. Пам'ятайте рада про те, щоб виписати всі назви знайдених вірусів? Зараз вони нам можуть стати в нагоді. Вам потрібно буде знайти кожне з виписаних назв в інтернеті, обов'язково на сторінці використовуваної вами антивірусної фірми. Необхідно використовувати саме ту фірму, чиє антивірусне ПЗ у вас стоїть, тому що різні фірми іноді дають різні імена одним і тим же вірусів.

На більшості сайтів антивірусного ПО наводяться всі файли, пов'язані з конкретним вірусів, а також де ці файли імовірно можна знайти. Можливо, вам доведеться трохи покопатися, щоб знайти кожен файл. Перед видаленням будь-яких файлів необхідно зберегти резервну копію папки реєстру. Якщо ви випадково видаліть не той файл, це може ускладнити або навіть порушити роботу вашого комп'ютера.

Видаліть всі пов'язані з шкідливим ПЗ файли, які є у вашому списку. Як тільки це буде зроблено, вам потрібно буде перезавантажити комп'ютер, знову запустити антивірусне програмне забезпечення і сподіватися, що більше ніяких вірусів буде знайдено.

Ви також можете оновити реєстраційну інформацію своїх акаунтів. Деякі шкідливі програми можуть відслідковувати введення з клавіатури і відсилати ваші паролі та інформацію про вас віддаленому користувачеві. Це той випадок, коли краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.

Захист від комп'ютерних вірусів

Існує кілька простих правил, які дозволяють захистити себе від комп'ютерних вірусів. Більшість з них виходять з категорії здорового глузду.

Не відкривайте вкладення або гіперпосилання, надіслані вам по мейлу незнайомими людьми. Часто подібні дії можуть перевести вас на сторінку з шкідливою програмою. Якщо ваша пошта налаштована на автоматичне відкриття подібних посилань, поміняйте налаштування, інакше ви можете підчепити вірус.

Те ж стосується і інших повідомлень. Гіперпосилання на дошці оголошень, в повідомленнях на Facebook або в особистому листуванні також можуть перенести вас на сторінку з вірусом. Зверніть увагу на відправника листа. Шукайте будь-які дивні речі, такі, як помилки в листі або дивні формулювання. Якщо з адреси знайомого вам людини починають посилати підозрілі посилання, то варто повідомити йому про це - цілком може стати так, що його аккаунт зламали.

Не заходьте на підозрілі веб-сайти. Це стосується самих різних ресурсів, починаючи зі скачування ПО, музики і закінчуючи піратським відео і порно. Багато хто з сучасних веб-браузерів попередять вас, якщо ви спробуєте перейти на імовірно шкідливий сайт. Звертайте особливу увагу на подібні попередження і тримайтеся подалі від таких сайтів.

Звертайте особливу увагу на будь-які вікна, які відкриваються в момент перегляду веб-сторінок. Будьте особливо обережні, якщо сайт виводить вам повідомлення про те, що вам потрібно завантажити останню версію відеодрайвера, щоб щось подивитися. Це звичайний спосіб поширення шкідливого ПЗ.

Запускайте антивірусну програму хоча б раз на тиждень. Крім того, регулярно оновлюйте антивірус і вашу операційну систему. Більшість оновлень антивірусного ПО виходять не рідше одного разу в тиждень, так як фірма додає більшу кількість виявлених вірусів в свої бази даних.

Правила, що дозволяють уникнути зараження вірусом, можуть здатися непростими і вимагає занадто великих зусиль, але простіше дотримуватися цих правил, ніж намагатися врятувати пошкоджений вірусом комп'ютер.

В гіршому випадку

Якщо ви не можете видалити вірус незалежно від того, який метод ви пробували, можливо, прийшов час змиритися і виконати повну очистку системи, що включає форматування жорсткого диска і перезавантаження операційної системи. Подібна дія видалить всю вашу інформацію, тому перед цим обов'язково збережіть резервні копії будь-яких важливих файлів без вірусів.

джерело

Як видалити вірус з комп'ютера?

Всі ми хоча б раз в житті стикалися з шкідливими програмами. Шкідлива програма - це програма, яка стежить за вами, знищує ваші дані або жорсткий диск, а також передає будь-кому іншому контроль за вашим девайсом. Що б не робила подібна програма, вона навряд чи принесе користь вам або вашому комп'ютеру. І, з огляду на величезну кількість і різноманітність існуючих шкідливих програм, це всього лише питання часу, коли ви піддастеся атаці.

Не панікуйте - ось найбільш цінну пораду, яку можна дати людині, підозрює наявність вірусу на його комп'ютері. Крім того, не варто думати, що тепер вам доведеться повністю очистити ваш ПК від всіх файлів і почати роботу на ньому з чистого аркуша. Найчастіше позбутися шкідливої ​​програми можна, не зачіпаючи весь вміст. Так, деякі дані можуть бути втрачені в ході видалення вірусу, але вам навряд чи доведеться видалити всі, що у вас є.

Для початку вам варто переконатися, що ваш комп'ютер дійсно заражений вірусом. Існує кілька ознак, що дозволяють це розпізнати. Наприклад, повільна робота або вискакує повідомлення про пошкодження файлу при спробі його відкрити. Якщо ваш браузер раптово змінює початкову сторінку або автоматично переходить на незнайомий вам сайт, це також може бути сигналом зараження шкідливим ПЗ. Також про це може свідчити часте вимикання або поломки комп'ютера.

Якщо ви припускаєте, що ваш комп'ютер заражений, то вам необхідно запустити антивірусну програму. Деякі віруси розумні настільки, що відключають антивирусник. Якщо у вас його взагалі немає, то саме час його придбати і встановити. Деякі віруси спробують не дати вам завантажити антивірусну програму. В такому випадку, вам необхідно завантажити програму на інший комп'ютер і перенести її за допомогою диска або флеш-карти.

В такому випадку, вам необхідно завантажити програму на інший комп'ютер і перенести її за допомогою диска або флеш-карти

Як виявити і видалити комп'ютерний вірус

По суті, наявність антивірусного програмного забезпечення - це практичні обов'язкова вимога для всіх користувачів операційної системи Windows. Ви можете вкрай акуратно використовувати свій комп'ютер і, виходячи з цього, бути впевнені, що ні підчепити вірус, але правда полягає в тому, що творці шкідливих програм знаходяться в постійному пошуку нових способів їх поширення. На даний момент існує кілька різних антивірусних програм: одні можна встановити безкоштовно, інші ж доведеться купити. Варто пам'ятати, що в безкоштовній версії майже завжди відсутні деякі важливі функції, які є в платній версії того ж продукту.

Давайте почнемо з припущення, що ви можете запустити антивірусне ПЗ на своєму комп'ютері (трохи нижче ми розповімо, що робити, якщо раптом це неможливо). Якщо у вас стоїть найсучасніший авнтівіруснік, який вчасно оновлюється, то він повинен виявляти шкідливі програми на вашому комп'ютері. У більшості антивірусних ПО є спеціальний розділ з усіма виявленими до даного моменту вірусами. Випишіть на окремий листок все назви знайдених на вашому комп'ютері вірусів - це може потім стати в нагоді.

Багато антивірусні програми можуть спробувати видалити або ізолювати шкідливу програму. Вам всього лише треба вибрати необхідний варіант і підтвердити ваш вибір. Для більшості користувачів це найкращий варіант вирішення проблеми; спроба самостійно позбавитися від вірусу може призвести до не кращим наслідків.

Після того, як антивірус повідомить, що шкідливі програми були успішно видалені, вам необхідно вимкнути або перезавантажити комп'ютер, а після його повторного включення заново запустити антивирусник. Якщо він не знайде жодного вірусу, значить проблема вирішена. Якщо ж вірус буде знайдений, значить, вам доведеться заново спробувати його видалити. Якщо антивірусне ПЗ раз по раз буде знаходити одну і ту ж шкідливу програму, значить, потрібно спробувати видалити її якимось іншим чином.

другий зайвий

Одна антивірусна програма - добре, а дві - ще краще, так? Ні! Антивірус може використовувати значну частину обчислювальної потужності вашого комп'ютера. Використання відразу двох антивірусів істотно сповільнить ваш комп'ютер і може навіть призвести до його збою.

Крім того, далеко не всі антивірусні програми сумісні один з одним, тому використання відразу декількох може зробити ваш комп'ютер ще більш незахищеним, ніж відсутність будь-яких антивірусів.

Поради з видалення комп'ютерних вірусів

Якщо ви не можете отримати доступ до свого антивірусного програмного забезпечення, або при скануванні раз по раз виявляється один і той же шкідливе ПО, вам може знадобитися запуск комп'ютера в безпечному режимі. Багато комп'ютерні віруси можуть зберігати файли в папці реєстру Windows. У цій папці містяться інструкції для операційної системи і важлива інформація про програми на вашому комп'ютері. У цій же папці може бути закладена програма, яка запускає вірус разом з запуском операційної системи. Включивши свій комп'ютер у безпечному режимі, ви отримаєте доступ лише до ключових елементів операційної системи Windows.

Спробуйте запустити антивірусне ПЗ в даному режимі. Якщо ви побачите, що воно виявило нову шкідливу програму, цілком можливо, що саме в цій програмі і криється ключ до вирішення проблеми. Деякі шкідливі програми існують тільки для того, щоб завантажувати і запускати інші шкідливі програми на вашому комп'ютері. Буде чудово, якщо ви зможете їх все видалити.

Якщо з якоїсь причини ваш антивирусник не може видалити вірус, то доведеться ще трохи постаратися. Пам'ятайте рада про те, щоб виписати всі назви знайдених вірусів? Зараз вони нам можуть стати в нагоді. Вам потрібно буде знайти кожне з виписаних назв в інтернеті, обов'язково на сторінці використовуваної вами антивірусної фірми. Необхідно використовувати саме ту фірму, чиє антивірусне ПЗ у вас стоїть, тому що різні фірми іноді дають різні імена одним і тим же вірусів.

На більшості сайтів антивірусного ПО наводяться всі файли, пов'язані з конкретним вірусів, а також де ці файли імовірно можна знайти. Можливо, вам доведеться трохи покопатися, щоб знайти кожен файл. Перед видаленням будь-яких файлів необхідно зберегти резервну копію папки реєстру. Якщо ви випадково видаліть не той файл, це може ускладнити або навіть порушити роботу вашого комп'ютера.

Видаліть всі пов'язані з шкідливим ПЗ файли, які є у вашому списку. Як тільки це буде зроблено, вам потрібно буде перезавантажити комп'ютер, знову запустити антивірусне програмне забезпечення і сподіватися, що більше ніяких вірусів буде знайдено.

Ви також можете оновити реєстраційну інформацію своїх акаунтів. Деякі шкідливі програми можуть відслідковувати введення з клавіатури і відсилати ваші паролі та інформацію про вас віддаленому користувачеві. Це той випадок, коли краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.

Захист від комп'ютерних вірусів

Існує кілька простих правил, які дозволяють захистити себе від комп'ютерних вірусів. Більшість з них виходять з категорії здорового глузду.

Не відкривайте вкладення або гіперпосилання, надіслані вам по мейлу незнайомими людьми. Часто подібні дії можуть перевести вас на сторінку з шкідливою програмою. Якщо ваша пошта налаштована на автоматичне відкриття подібних посилань, поміняйте налаштування, інакше ви можете підчепити вірус.

Те ж стосується і інших повідомлень. Гіперпосилання на дошці оголошень, в повідомленнях на Facebook або в особистому листуванні також можуть перенести вас на сторінку з вірусом. Зверніть увагу на відправника листа. Шукайте будь-які дивні речі, такі, як помилки в листі або дивні формулювання. Якщо з адреси знайомого вам людини починають посилати підозрілі посилання, то варто повідомити йому про це - цілком може стати так, що його аккаунт зламали.

Не заходьте на підозрілі веб-сайти. Це стосується самих різних ресурсів, починаючи зі скачування ПО, музики і закінчуючи піратським відео і порно. Багато хто з сучасних веб-браузерів попередять вас, якщо ви спробуєте перейти на імовірно шкідливий сайт. Звертайте особливу увагу на подібні попередження і тримайтеся подалі від таких сайтів.

Звертайте особливу увагу на будь-які вікна, які відкриваються в момент перегляду веб-сторінок. Будьте особливо обережні, якщо сайт виводить вам повідомлення про те, що вам потрібно завантажити останню версію відеодрайвера, щоб щось подивитися. Це звичайний спосіб поширення шкідливого ПЗ.

Запускайте антивірусну програму хоча б раз на тиждень. Крім того, регулярно оновлюйте антивірус і вашу операційну систему. Більшість оновлень антивірусного ПО виходять не рідше одного разу в тиждень, так як фірма додає більшу кількість виявлених вірусів в свої бази даних.

Правила, що дозволяють уникнути зараження вірусом, можуть здатися непростими і вимагає занадто великих зусиль, але простіше дотримуватися цих правил, ніж намагатися врятувати пошкоджений вірусом комп'ютер.

В гіршому випадку

Якщо ви не можете видалити вірус незалежно від того, який метод ви пробували, можливо, прийшов час змиритися і виконати повну очистку системи, що включає форматування жорсткого диска і перезавантаження операційної системи. Подібна дія видалить всю вашу інформацію, тому перед цим обов'язково збережіть резервні копії будь-яких важливих файлів без вірусів.

джерело

Як видалити вірус з комп'ютера?

Всі ми хоча б раз в житті стикалися з шкідливими програмами. Шкідлива програма - це програма, яка стежить за вами, знищує ваші дані або жорсткий диск, а також передає будь-кому іншому контроль за вашим девайсом. Що б не робила подібна програма, вона навряд чи принесе користь вам або вашому комп'ютеру. І, з огляду на величезну кількість і різноманітність існуючих шкідливих програм, це всього лише питання часу, коли ви піддастеся атаці.

Не панікуйте - ось найбільш цінну пораду, яку можна дати людині, підозрює наявність вірусу на його комп'ютері. Крім того, не варто думати, що тепер вам доведеться повністю очистити ваш ПК від всіх файлів і почати роботу на ньому з чистого аркуша. Найчастіше позбутися шкідливої ​​програми можна, не зачіпаючи весь вміст. Так, деякі дані можуть бути втрачені в ході видалення вірусу, але вам навряд чи доведеться видалити всі, що у вас є.

Для початку вам варто переконатися, що ваш комп'ютер дійсно заражений вірусом. Існує кілька ознак, що дозволяють це розпізнати. Наприклад, повільна робота або вискакує повідомлення про пошкодження файлу при спробі його відкрити. Якщо ваш браузер раптово змінює початкову сторінку або автоматично переходить на незнайомий вам сайт, це також може бути сигналом зараження шкідливим ПЗ. Також про це може свідчити часте вимикання або поломки комп'ютера.

Якщо ви припускаєте, що ваш комп'ютер заражений, то вам необхідно запустити антивірусну програму. Деякі віруси розумні настільки, що відключають антивирусник. Якщо у вас його взагалі немає, то саме час його придбати і встановити. Деякі віруси спробують не дати вам завантажити антивірусну програму. В такому випадку, вам необхідно завантажити програму на інший комп'ютер і перенести її за допомогою диска або флеш-карти.

В такому випадку, вам необхідно завантажити програму на інший комп'ютер і перенести її за допомогою диска або флеш-карти

Як виявити і видалити комп'ютерний вірус

По суті, наявність антивірусного програмного забезпечення - це практичні обов'язкова вимога для всіх користувачів операційної системи Windows. Ви можете вкрай акуратно використовувати свій комп'ютер і, виходячи з цього, бути впевнені, що ні підчепити вірус, але правда полягає в тому, що творці шкідливих програм знаходяться в постійному пошуку нових способів їх поширення. На даний момент існує кілька різних антивірусних програм: одні можна встановити безкоштовно, інші ж доведеться купити. Варто пам'ятати, що в безкоштовній версії майже завжди відсутні деякі важливі функції, які є в платній версії того ж продукту.

Давайте почнемо з припущення, що ви можете запустити антивірусне ПЗ на своєму комп'ютері (трохи нижче ми розповімо, що робити, якщо раптом це неможливо). Якщо у вас стоїть найсучасніший авнтівіруснік, який вчасно оновлюється, то він повинен виявляти шкідливі програми на вашому комп'ютері. У більшості антивірусних ПО є спеціальний розділ з усіма виявленими до даного моменту вірусами. Випишіть на окремий листок все назви знайдених на вашому комп'ютері вірусів - це може потім стати в нагоді.

Багато антивірусні програми можуть спробувати видалити або ізолювати шкідливу програму. Вам всього лише треба вибрати необхідний варіант і підтвердити ваш вибір. Для більшості користувачів це найкращий варіант вирішення проблеми; спроба самостійно позбавитися від вірусу може призвести до не кращим наслідків.

Після того, як антивірус повідомить, що шкідливі програми були успішно видалені, вам необхідно вимкнути або перезавантажити комп'ютер, а після його повторного включення заново запустити антивирусник. Якщо він не знайде жодного вірусу, значить проблема вирішена. Якщо ж вірус буде знайдений, значить, вам доведеться заново спробувати його видалити. Якщо антивірусне ПЗ раз по раз буде знаходити одну і ту ж шкідливу програму, значить, потрібно спробувати видалити її якимось іншим чином.

другий зайвий

Одна антивірусна програма - добре, а дві - ще краще, так? Ні! Антивірус може використовувати значну частину обчислювальної потужності вашого комп'ютера. Використання відразу двох антивірусів істотно сповільнить ваш комп'ютер і може навіть призвести до його збою.

Крім того, далеко не всі антивірусні програми сумісні один з одним, тому використання відразу декількох може зробити ваш комп'ютер ще більш незахищеним, ніж відсутність будь-яких антивірусів.

Поради з видалення комп'ютерних вірусів

Якщо ви не можете отримати доступ до свого антивірусного програмного забезпечення, або при скануванні раз по раз виявляється один і той же шкідливе ПО, вам може знадобитися запуск комп'ютера в безпечному режимі. Багато комп'ютерні віруси можуть зберігати файли в папці реєстру Windows. У цій папці містяться інструкції для операційної системи і важлива інформація про програми на вашому комп'ютері. У цій же папці може бути закладена програма, яка запускає вірус разом з запуском операційної системи. Включивши свій комп'ютер у безпечному режимі, ви отримаєте доступ лише до ключових елементів операційної системи Windows.

Спробуйте запустити антивірусне ПЗ в даному режимі. Якщо ви побачите, що воно виявило нову шкідливу програму, цілком можливо, що саме в цій програмі і криється ключ до вирішення проблеми. Деякі шкідливі програми існують тільки для того, щоб завантажувати і запускати інші шкідливі програми на вашому комп'ютері. Буде чудово, якщо ви зможете їх все видалити.

Якщо з якоїсь причини ваш антивирусник не може видалити вірус, то доведеться ще трохи постаратися. Пам'ятайте рада про те, щоб виписати всі назви знайдених вірусів? Зараз вони нам можуть стати в нагоді. Вам потрібно буде знайти кожне з виписаних назв в інтернеті, обов'язково на сторінці використовуваної вами антивірусної фірми. Необхідно використовувати саме ту фірму, чиє антивірусне ПЗ у вас стоїть, тому що різні фірми іноді дають різні імена одним і тим же вірусів.

На більшості сайтів антивірусного ПО наводяться всі файли, пов'язані з конкретним вірусів, а також де ці файли імовірно можна знайти. Можливо, вам доведеться трохи покопатися, щоб знайти кожен файл. Перед видаленням будь-яких файлів необхідно зберегти резервну копію папки реєстру. Якщо ви випадково видаліть не той файл, це може ускладнити або навіть порушити роботу вашого комп'ютера.

Видаліть всі пов'язані з шкідливим ПЗ файли, які є у вашому списку. Як тільки це буде зроблено, вам потрібно буде перезавантажити комп'ютер, знову запустити антивірусне програмне забезпечення і сподіватися, що більше ніяких вірусів буде знайдено.

Ви також можете оновити реєстраційну інформацію своїх акаунтів. Деякі шкідливі програми можуть відслідковувати введення з клавіатури і відсилати ваші паролі та інформацію про вас віддаленому користувачеві. Це той випадок, коли краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.

Захист від комп'ютерних вірусів

Існує кілька простих правил, які дозволяють захистити себе від комп'ютерних вірусів. Більшість з них виходять з категорії здорового глузду.

Не відкривайте вкладення або гіперпосилання, надіслані вам по мейлу незнайомими людьми. Часто подібні дії можуть перевести вас на сторінку з шкідливою програмою. Якщо ваша пошта налаштована на автоматичне відкриття подібних посилань, поміняйте налаштування, інакше ви можете підчепити вірус.

Те ж стосується і інших повідомлень. Гіперпосилання на дошці оголошень, в повідомленнях на Facebook або в особистому листуванні також можуть перенести вас на сторінку з вірусом. Зверніть увагу на відправника листа. Шукайте будь-які дивні речі, такі, як помилки в листі або дивні формулювання. Якщо з адреси знайомого вам людини починають посилати підозрілі посилання, то варто повідомити йому про це - цілком може стати так, що його аккаунт зламали.

Не заходьте на підозрілі веб-сайти. Це стосується самих різних ресурсів, починаючи зі скачування ПО, музики і закінчуючи піратським відео і порно. Багато хто з сучасних веб-браузерів попередять вас, якщо ви спробуєте перейти на імовірно шкідливий сайт. Звертайте особливу увагу на подібні попередження і тримайтеся подалі від таких сайтів.

Звертайте особливу увагу на будь-які вікна, які відкриваються в момент перегляду веб-сторінок. Будьте особливо обережні, якщо сайт виводить вам повідомлення про те, що вам потрібно завантажити останню версію відеодрайвера, щоб щось подивитися. Це звичайний спосіб поширення шкідливого ПЗ.

Запускайте антивірусну програму хоча б раз на тиждень. Крім того, регулярно оновлюйте антивірус і вашу операційну систему. Більшість оновлень антивірусного ПО виходять не рідше одного разу в тиждень, так як фірма додає більшу кількість виявлених вірусів в свої бази даних.

Правила, що дозволяють уникнути зараження вірусом, можуть здатися непростими і вимагає занадто великих зусиль, але простіше дотримуватися цих правил, ніж намагатися врятувати пошкоджений вірусом комп'ютер.

В гіршому випадку

Якщо ви не можете видалити вірус незалежно від того, який метод ви пробували, можливо, прийшов час змиритися і виконати повну очистку системи, що включає форматування жорсткого диска і перезавантаження операційної системи. Подібна дія видалить всю вашу інформацію, тому перед цим обов'язково збережіть резервні копії будь-яких важливих файлів без вірусів.

джерело

Як видалити вірус з комп'ютера?
Пам'ятайте рада про те, щоб виписати всі назви знайдених вірусів?
Пам'ятайте рада про те, щоб виписати всі назви знайдених вірусів?
Пам'ятайте рада про те, щоб виписати всі назви знайдених вірусів?
Пам'ятайте рада про те, щоб виписати всі назви знайдених вірусів?
Пам'ятайте рада про те, щоб виписати всі назви знайдених вірусів?
Пам'ятайте рада про те, щоб виписати всі назви знайдених вірусів?
IRC (Internet Relay Chat)