Антивірус для Windows XP - що використовувати після припинення підтримки ОС

  1. вимушене рішення
  2. завершення ери
  3. Почекаємо і подивимося
  4. XP ентузіазм

Windows XP припиняє свій життєвий цикл через три місяці - 8 квітня 2014 року. Microsoft строго рекомендує всім користувачам оновити ОС. Що станеться з антивірусами, коли буде припинена підтримка Windows XP?

Що станеться з антивірусами, коли буде припинена підтримка Windows XP

Microsoft строго рекомендує всім користувачам оновити ОС до Windows 7 або Windows 8. Звичайно, це хороший рада, але багато користувачів продовжать використовувати Windows XP навіть після цієї дати. Які варіанти антивірусного захисту вони матимуть? Адреас Маркс (Andreas Marx), головний виконавчий директор AV-Test за результатами опитування 30 вендорів з'ясував, що всі з них планують продовжити підтримку Windows XP навіть після офіційного закриття проекту.

вимушене рішення

Не робіть помилок, якщо у вас є можливість перейти на сучасну ОС, неодмінно зробіть це! Після того, як Microsoft припинить роботу з усунення вразливостей і дірок в безпеці, Windows XP буде немов мішень у тирі. Звичайно, антивірус потенційно може заблокувати експлойти, що використовують для атаки вразливості системи. Однак, висока ймовірність, що він не впорається зі своїм завданням. У звичайній практиці існує взаємодія між повністю оновленої ОС і антивірусом. З квітня Windows XP не зможе виконувати свою частину цього «партнерства».

завершення ери

Можливо, найголовнішим сюрпризом цього дослідження є новина, що Microsoft продовжить підтримку Microsoft Security Essentials (А також рішення для корпоративної захисту) для Windows XP до 14 липня 2015 року. Запис в блозі компанії підтверджує це: «Ми допоможемо організаціям успішно завершити міграцію на нові ОС».

Avira , Bitdefender і Trend Micro повідомили AV-Test, що вони запланували кінцеву дату підтримки своїх продуктів для Windows XP. Avira припинить підтримку 8 квітня 2015 року, Bitdefender - в січні 2016 роки (у 2017 році для корпоративних рішень), а Trend Micro - 30 січень 2017 року. Якщо Ви користуєтеся Windows XP і використовуєте один з цих продуктів, у вас ще час щоб спланувати стратегію переходу на сучасну систему.

Почекаємо і подивимося

Половина опитаних вендорів заявили, що у них немає певних планів щодо припинення підтримки своїх продуктів на Windows XP, і вони продовжать підтримку принаймні протягом найближчих двох років. Деякі компанії повідомили терміни, але допустили можливість, що вони можуть тривати. Видавець VIPRE компанія ThreatTrack обіцяла підтримку Windows XP до квітня 2015 року або пізніше. Sophos буде підтримувати стару систему до 30 вересня 2015 року, в той час як Norman і Qihoo продовжать роботу з ОС до січня 2016 року. Ще раз проговоримо, що всі ці вендори можуть пролонгувати підтримку, якщо буде потреба.

XP ентузіазм

Деякі вендори обіцяли довготривалу підтримку Windows XP. «Лабораторія Касперського» буде продовжувати підтримку до 2018 року (2016 року для корпоративних рішень). Webroot буде працювати з системою до квітня 2019 року або навіть пізніше. Symantec взагалі не прийняв ніякого рішення з приводу припинення підтримки XP. C іншого боку, позиція продуктів Norton передбачає також передчасне завершення підтримки, ми просто не знаємо точну інформацію.

дослідження містить детальну інформацію про позиції вендора, а також включає корисні рекомендації щодо підвищення безпеки після офіційного завершення підтримки системи. Маркс пропонує відмовитися від непідтримуваного Internet Explorer на користь Chrome або Firefox . Аналогічно слід вчинити і з поштовим клієнтом, Outlook Express краще не використовувати.

Так як це буде? Ви дійсно збираєтеся відмовитися від Windows XP? Якщо обставини змушують вас використовувати Windows XP, пам'ятайте що ваш рівень ризику буде зростати. І обов'язково виберіть антивірус, який продовжить підтримувати цю ОС.

За матеріалами PC Magazine і AV-Test

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Що станеться з антивірусами, коли буде припинена підтримка Windows XP?
Які варіанти антивірусного захисту вони матимуть?
Так як це буде?
Ви дійсно збираєтеся відмовитися від Windows XP?
IRC (Internet Relay Chat)