Без ФСБ і вірусів - 7 альтернатив програмі «Антивірус Касперського»

Не так давно навколо компанії російського підприємця Євгена Касперського - великого виробника антивірусного ПО - спалахнув скандал: журналісти Bloomberg провели розслідування і з'ясували , Що СЕО компанії тісно спілкується з діючими співробітниками російських спецслужб, а сама "Лабораторія" співпрацює з ними в сфері кібершпіонажу.

У зв'язку з чим виникло питання: наскільки безпечно користуватися всім відомим антивірусом, якщо призначені для користувача дані можуть виявитися в руках ФСБ? І чим замінити цей антивірусний пакет? Ось 7 можливих альтернатив:

1. 360 Internet Security - китайська антивірусна розробка. Безкоштовна, проводить базове сканування і захист файлів, пропонує послуги моніторингу трафіку і відсікає небажані програми. Правда, немає чіткої впевненості, що китайська розвідка не буде отримувати ваші дані так само, як це робить російська.

2. Avast! - чеський програмний продукт, коштує від $ 15 за повну версію. На відміну від китайського антивіруса, може блокувати мережеві атаки, але ця опція (як і фаєрвол) поставляється тільки в платній версії.

3. Avira - німецька антивірусна програма, в якій всі функції, крім захисту файлів, забезпечуються тільки в платному пакеті. Ліцензія коштує від 23 євро, зате крім моніторингу файлів, екранування ПО і даних, цей пакет також забезпечить шифрування трафіку.

4. AVG - ще один чеський антивірусний пакет. У безкоштовної версії пропонує шифрування даних і захист файлів, інші функції можна отримати в повному обсязі, лише заплативши за ліцензію. $ 55 за ліцензію - і можете користуватися.

5. ESET NOD32 - словацька розробка. Трафік захищає, файли відстежує, мережеві атаки блокує - все це безкоштовно. За решту доведеться заплатити $ 33 - менше, ніж за попередні два антивірусних пакета.

6. Norton Internet Security - антивірус з США з великою безкоштовної функціональністю, платним буде тільки шифрування трафіку і фаєрвол. Решта функцій доступні у безкоштовній версії. Але якщо вам важливі всі інструменти в одному пакеті - треба буде заплатити $ 24 за ліцензію.

7. Zillya! - єдина українська розробка в цьому списку. Фаєрвол і захист файлів безкоштовні, інші опції доступні лише після придбання ліцензії. Зате цей продукт - самий антикризовий за ціною: всього 180 грн - і можете користуватися повноцінним антивірусним пакетом і Фаєрвол. А для освітніх закладів є можливість отримання пакету на пільгових умовах.

За матеріалами: biz.liga.net

У зв'язку з чим виникло питання: наскільки безпечно користуватися всім відомим антивірусом, якщо призначені для користувача дані можуть виявитися в руках ФСБ?
І чим замінити цей антивірусний пакет?
IRC (Internet Relay Chat)