Експерти назвали кращі антивіруси. І безкоштовні несподівано виявилися не гірше платних

  1. Які антивіруси тестували?
  2. Як тестували?
  3. Що в результаті?
  4. Ну і пара слів про Windows Defender

Роскачество спільно з Міжнародною асамблеєю організацій споживчих випробувань (ICRT) провело дослідження антивірусних програм для комп'ютерів під управлінням Windows. В результаті вийшов дуже розлогий звіт, з коротким переказом якого ви можете ознайомитися нижче.

Які антивіруси тестували?

У дослідженні брали участь 23 найбільш відомих антивіруса від розробників з усього світу. Це, в тому числі, Bitdefender, Norton, AVG, ESET, Avian, Avast, Panda, McAfee і Sophos, Kaspersky і Dr.Web Antivirus.

Як тестували?

Експерти ICRT відібрали платні і безкоштовні програми - як вбудовані, так і пропоновані окремо. Виходячи з принципів відбору, в дослідження не включалися найдорожчі версії програмних продуктів від цих брендів. Крім того, від одного бренду в рейтингу міг бути представлений лише один платний продукт. Другий продукт міг потрапити в рейтинг тільки в тому випадку, якщо він безкоштовний.

В рамках дослідження фахівці перевіряли рівень захисту від вірусів, зручність використання і вплив програми на швидкість роботи комп'ютера - кожна програма оцінювалася по 200 показниками.

Експерти провели чотири групи тестів на захист від шкідливих програм: загальний тест на захист в онлайн-режимі, офлайн-тест, тест на рівень помилкових спрацьовувань і тест на автоматичне сканування та сканування за запитом. У меншій мірі на підсумковий рейтинг впливали перевірка зручності використання антивіруса і його вплив на швидкість роботи комп'ютера.

Що в результаті?

У підсумку в топі рейтингу кращих антивірусів виявилася платна версія румунської програми BitDefender Internet Security, яка набрала 4,593 бала з 5,5 можливих. На другому місці - Kaspersky Internet Security, відстала від лідера всього на 0,2 бала (4,371). Третє місце - знову у Bitdefender, на цей раз у безкоштовній версії Antivirus Free Edition (4,367 бала). Четверте місце у англійського антивіруса BullGuard Internet Security (4,364 бала), п'яте - у американського Norton Security Deluxe (4,313). Крім того, в десятку кращих увійшов безкоштовний антивірус Avast Free Antivirus.

Головним висновком, який зробили експерти, стало те, що більшість випробуваних антивірусів дає захист користувачеві понад 95%. Однак такий показник вважається нижньою межею протидії шкідливим програмам - хорошим показником вважається 97%.

При цьому, як показало дослідження, майже всі програми добре справляються із захистом від шпигунських програм і захищають від фішингу. Розрізняються вони наявністю або відсутністю тієї чи іншої функції в тестованої версії. З особливостями десятки кращих антивірусів і їх результатами можна ознайомитися в таблиці.

Ну і пара слів про Windows Defender

Перевірили експерти і стандартну захисну програму Windows Defender, встановлену в операційній системі Windows 10 (станом на лютий 2018 року, ця версія ОС встановлена ​​у 43% власників комп'ютерів під управлінням операційної системи Windows). Як показало дослідження, Windows Defender серйозно відстає від конкурентів - програма набрала лише 3,511 бала і зайняла 17 місце в загальному рейтингу (її обійшли в тому числі 4 безкоштовних програми). Таку оцінку вона заробила, так як показала задовільні результати в частині онлайн-захисту, але не пройшла тест на фішинг і протидію програмам-здирникам, в той час як захист від фішингу заявлена ​​виробниками антивіруса. Крім того, антивірус на Windows 10 погано впорався з захистом комп'ютера в офлайн-режимі.

Такий захист експерти вважають хіба що «пристойної». Це означає, що на Windows Defender можна покладатися, якщо у користувача включено регулярне оновлення, його комп'ютер більшу частину часу підключений до Інтернету, і він досить просунутий, щоб не відвідувати підозрілі сайти.

Фахівці також відзначили, що користувачі попередніх версій Windows (а таких 48% з усіх користувачів цієї ОС) залишаються практично незахищеними, так як ці версії операційних систем не мають вбудованої захисту, а значить, захист комп'ютера їм конче необхідна.

Які антивіруси тестували?
Як тестували?
Що в результаті?
Які антивіруси тестували?
Як тестували?
Що в результаті?
IRC (Internet Relay Chat)