Кращі безкоштовні антивіруси 2017

 1. Огляди і тести антивірусів
 2. лабораторні тестування
 3. випробування PCMag
 4. Корисні функції
 5. Хто не потрапив до рейтингу
 6. Кращі безкоштовні антивіруси
 7. Avast Free Antivirus 2017
 8. AVG AntiVirus Free (2017)
 9. Bitdefender Antivirus Free Edition (2017)
 10. Kaspersky Free
 11. ZoneAlarm Free Antivirus + 2017
 12. Sophos Home
 13. Avira Free Antivirus (2017)
 14. Adaware Antivirus Free
 15. Comodo Antivirus
 16. Panda Free Antivirus (2017)
 17. Qihoo 360 Total Security

Портал PCMag протестував популярні безкоштовні антивіруси 2017 року і склав рейтинг, який дозволяє вибрати кращий безкоштовний антивірус для захисту комп'ютера під керуванням Windows

Портал PCMag протестував популярні безкоштовні антивіруси 2017 року і склав рейтинг, який дозволяє вибрати кращий безкоштовний антивірус для захисту комп'ютера під керуванням Windows

Навіть якщо ви працюєте в Windows 10 , Не варто повністю покладатися на вбудований захист Microsoft. Як показують тестування, безкоштовні антивіруси сторонніх розробників є більш ефективними і дозволяють зберегти систему і дані в безпеці. У PCMag протестували 16 безкоштовних антивірусів, виділивши кращих, щоб допомогти вибрати правильне рішення для захисту вашого комп'ютера.

Огляди і тести антивірусів

Малоймовірно, що ваш комп'ютер буде заражений вірусом, але в той же час існує небезпека зараження іншими типами шкідливих програм і онлайн-загроз. Трояни-вимагачі зашифровують важливі файли і чекають оплати викупу, перш ніж розблокувати доступ до них. Банківські трояни втручаються в онлайн транзакції і намагаються вкрасти кошти. Зараження ботнетом зробить ваш комп'ютер ланкою в ланцюзі пристроїв, що використовуються для організації DDoS-атак. З цих та багатьох інших причин, ви повинні захистити свій комп'ютер за допомогою антивірусу. Не варто турбуватися з приводу ціни. Кращі безкоштовні антивіруси є більш ефективними, ніж деякі комерційні рішення. Інтернет-портал PCMag провів комплексний огляд більше десятка безкоштовних антивірусів і рекомендує для вибору найкращі продукти.

Багато з представлених антивірусів є безкоштовними тільки для некомерційного використання. Якщо ви хочете захистити комп'ютери в організації, то доведеться придбати платну версію. У цьому випадку варто розглянути перехід на повноцінний комплексний антивірус . Зрештою, від цього залежить безпека вашого бізнесу. Якщо захистити потрібно великі підприємства, то на допомогу приходять SaaS-рішення, які дозволяють централізовано виконувати моніторинг і управляти захистом усіх комп'ютерів в компанії.

Ваш антивірус повинен надійно видаляти шкідливі програми, вкорінені в системі, але його основне завдання - запобігання нових заражень троянами-шифрувальник, ботнетами, троянами та іншими видами загроз. Всі представлені в даному рейтингу антивіруси пропонують захист реального часу проти шкідливих атак. Багато продуктів пропонують надійну веб-захист, яка блокує доступ до джерел шкідливих об'єктів і запобігає введення конфіденційних даних на шахрайських сайтах.

лабораторні тестування

Дослідники незалежних лабораторій витрачають багато часу і сил на проведення тестувань антивірусів. Деякі організації регулярно публікують звіти з результатами випробувань. PCMag відстежує результати 5 основних лабораторій : AV-Comparatives, AV-Test Institute, Simon Edwards Labs раніше Dennis Technology Labs), Virus Bulletin і MRG-Effitas. Також береться до відома наявність сертифікації в ICSA Labs і West Coast Labs.

Зазвичай розробники антивірусів платять за можливість брати участь в тестуванні. У свою чергу, лабораторії надають вендорам докладні звіти, які допомагають поліпшити продукти. Таким чином, кількість лабораторій, які тестують конкретний продукт, є показником значущості цього рішення. У будь-якому кожному випадку для тестування антивіруса має виконуватися дві умови: лабораторія повинна вважати продукт досить важливим, і компанію-розробник повинна влаштовувати вартість участі. Лабораторії не зобов'язані проводити випробування безкоштовних продуктів, але багато вендори включають повний захист у безкоштовні рішення, додаючи в платні продукти лише розширені функції.

випробування PCMag

Крім ретельного аналізу результатів лабораторних випробувань, PCMag проводить власне аматорське тестування антивірусів на блокування шкідливих програм. Кожен антивірус стикається з набором шкідливих програм різного виду, після чого реєструється реакція продукту на загрозу. Зазвичай антивірус видаляє більшість зразків відразу і виявляє ще кілька примірників зловредів при спробі запуску. За результатами випробування продукт може отримати від 0 до 10 балів за блокування в залежності від того, наскільки ретельно захистить систему від тестових зразків.

Тестова колекція використовується місяцями, тому тест на блокування шкідливого ПЗ не дозволяє судити про здатність антивірусів виявляти новітні загрози. В окремому випробуванні виконується спроба завантажити шкідливі програми з мережевих джерел віком не більше доби, наданих лабораторією MRG-Effitas. В процесі тестування відзначається, заблокував чи продукт доступ до мережевого розташуванню, очистив корисне навантаження зловреда під час завантаження або проігнорував загрозу. Norton отримав найвищий бал в даному випробуванні, за ним в підсумковій таблиці розташувався Avira Free Antivirus.

Корисні функції

Кожен антивірусний продукт колекції сканує файли при доступі, щоб запобігти потенційний запуск шкідливої ​​програми, а також перевіряє систему на вимогу або за заданим розкладом. Блокування доступу до шкідливим посиланнях - відмінний спосіб уникнути неприємностей. Багато продуктів розширюють захист для запобігання відвідування шахрайських ресурсів, сайтів з фішингом, які намагаються вкрасти ваші облікові дані. Деякі рішення привласнюють рейтинг результатами пошукової видачі, позначаючи підозрілі і небезпечні посилання.

Поведінковий виявлення представлено в деяких продуктах колекції. З одного боку, даний компонент може виявляти шкідливі програми, які є невідомими погрозами. З іншого боку, поведінковий аналіз може призводити до помилкових спрацьовування на надійні програми.

Одним простим способом для максимального захисту комп'ютера є установка оновлень безпеки для ОС Windows, браузерів і інших популярних програм. В Windows 10 оновлення є обов'язковими і повністю автоматизованими, але залишається велика кількість прогалин в старих системах WIndows, популярних додатках і плагінах. Сканування вразливостей в вигляді пропущених поновлення є функцією, що часто зустрічається в комерційних антивірусних продуктах. Тим не менш, деякі безкоштовні антивіруси мають подібний функціонал.

Хто не потрапив до рейтингу

Даний рейтинг містить інформацію тільки про безкоштовні антивірусних рішеннях, які отримали як мінімум "хороший" (Good) рейтинг за результатами оглядів PCMag. Серед тих продуктів, які не були в даний рейтинг - захисник Windows , Якому було присвоєно 2,5 зірки. Microsoft бере участь в тестах всіх відслідковуються антивірусних лабораторій, але тільки в якості базової захисту. Якщо продукт не може перевершити базовий рівень захисту, він не вартий уваги.

шанувальники FortiClient можуть помітити, що даний продукт не потрапив в колекцію. Дійсно, він отримав три зірки, але сильно відрізняється від інших представлених антивірусів. FortiClient розроблений для роботи в якості клієнта для пристроїв мережевої безпеки Fortinet, але доступний у вигляді безкоштовного автономного додатки.

Існують численні безкоштовні антивірусні утиліти, які існують виключно для очистки шкідливих інфекцій. Ви звертаєтеся до допомоги даних утиліт тільки при підозрі на активне зараження. Після вирішення проблеми, вони не використовуються, бо не пропонують постійний захист. Звання "Вибір редакції" в даній категорії належить Malwarebytes Free - цим продуктом варто скористатися в разі шкідливого зараження. Так як такі рішення зазвичай безкоштовні, ви можете застосовувати відразу кілька програм для сканування. Коли загрози була видалені, вам буде потрібно повноцінний антивірус для постійного захисту.

Кращі безкоштовні антивіруси

Звання "Вибір редакції" у категорії безкоштовних антивірусних захистів носять Avast Free Antivirus і AVG AntiVirus Free . Обидва продукти отримують дуже хороші бали в антивірусних лабораторіях і власних випробуваннях PCMag і включають кілька додаткових компонентів безпеки. Avast, зокрема, включає вбудований менеджер паролів і сканер вразливостей домашньої мережі. Якщо у Вас виділено певний бюджет для безпеки комп'ютера, кращі комерційні рішення надають посилену і поліпшений захист. Всі представлені продукти є абсолютно безкоштовними, тому можна протестувати їх все. перш ніж вибрати оптимально підходить під ваші потреби продукт.

Avast Free Antivirus 2017

Завантажити безкоштовно Огляд і тестування

Avast Free Antivirus 2017 поєднує високоефективну антивірусний захист з великою колекцією додаткових інструментів.

AVG AntiVirus Free (2017)

Завантажити безкоштовно Огляд і тестування

AVG AntiVirus Free (2017) отримав оновлений інтерфейс і нові технології безпеки. Тести незалежних лабораторій і власні випробування PCMag показують, що захист стала ще надійніше, ніж раніше.

Bitdefender Antivirus Free Edition (2017)

Завантажити безкоштовно Огляд і тестування

Bitdefender Antivirus Free Edition включає таку ж антивірусний захист, як і платний антивірус Bitdefender, але позбавлений додаткового функціоналу комерційної версії.

Kaspersky Free

Завантажити безкоштовно Огляд і тестування

Безкоштовний антивірус Касперського пропонує повнофункціональну базову антивірусний захист, яка отримує відмінні бали в лабораторних тестах.

ZoneAlarm Free Antivirus + 2017

Завантажити безкоштовно Огляд і тестування

ZoneAlarm Free Antivirus + поєднує потужну антивірусний захист від Kaspersky з високоякісним фаєрволом. Продукт є відмінним вибором для користувачів, які не бажають встановлювати комплексне рішення.

Sophos Home

Завантажити безкоштовно Огляд і тестування

Sophos Home дозволяє надати можливості потужного корпоративного антивіруса звичайним домашнім користувачам абсолютно безкоштовно. Продукт добре показав себе в тестах незалежних лабораторій і в більшості власних тестів PCMag.

Avira Free Antivirus (2017)

Завантажити безкоштовно Огляд і тестування

Avira Antivirus отримує відмінні бали від незалежних лабораторій, але в аматорських тестах PCMag дуже повільно виконував сканування тестової системи. Крім того, веб-захист працює тільки в Chrome і Firefox.

Adaware Antivirus Free

Завантажити безкоштовно Огляд і тестування

Adaware Antivirus Free 12 отримав нову назву і новий зовнішній вигляд. Однак, результати його тестування не є кращими, а конкуруючі безкоштовні антивіруси пропонують більше можливостей.

Comodo Antivirus

Завантажити безкоштовно Огляд і тестування

Comodo Antivirus 10 отримав новий зовнішній вигляд і показав ідеальний рівень виявлення в тесті на блокування шкідливих програм. Проте, продукт відпрацював гірше в інших випробуваннях PCMag і в тестах незалежних лабораторій.

Panda Free Antivirus (2017)

Завантажити безкоштовно Огляд і тестування

Panda Free Antivirus має привабливий користувальницький інтерфейс і незвичайну функцію USB-вакцинації. Проте, продукт показав не найкращі результати в тестах незалежних лабораторій і в власних випробуваннях PCMag.

Qihoo 360 Total Security

Завантажити безкоштовно Огляд і тестування

Qihoo 360 Total Security поставляється з потужним набором додаткових інструментів, але його основна антивірусний захист не може конкурувати з кращими безкоштовними антивірусами.

IRC (Internet Relay Chat)