Огляд безкоштовного антивіруса Avast Free Antivirus 2018

 1. Вступ
 2. Системні вимоги Avast Free Antivirus
 3. Установка і настройка Avast Free Antivirus
 4. Установка Avast Free Antivirus
 5. Реєстрація в Avast Free Antivirus
 6. Функціональні можливості Avast Antivirus
 7. Безпека з Avast Free Antivirus
 8. Екран файлової системи
 9. екран поведінки
 10. Веб-екран
 11. екран пошти
 12. Software Update
 13. очищення браузера
 14. аварійний диск
 15. Перевірка Wi-Fi
 16. Конфіденційність з Avast Free Antivirus
 17. Passwords
 18. Secure Line VPN
 19. Продуктивність з Avast Free Antivirus
 20. Cleanup (очищення)
 21. Ігровий режим
 22. технологія CyberCapture
 23. Браузер Avast SafeZone
 24. Робота з продуктом Avast Free Antivirus
 25. Оновлення вразливих програм з Avast Free Antivirus
 26. Менеджер паролів в Avast Free Antivirus
 27. Веб-екран Avast Free Antivirus
 28. Ігровий режим в Avast Free Antivirus
 29. Оновлення Avast Free Antivirus
 30. Повідомлення користувача в Avast Free Antivirus
 31. Висновки

1. Введення

2. Системні вимоги Avast Free Antivirus

3. Установка і настройка Avast Free Antivirus

3.1. Установка Avast Free Antivirus

3.2. Реєстрація в Avast Free Antivirus

4. Функціональні можливості Avast Antivirus

4.1. Безпека з Avast Free Antivirus

4.2. Конфіденційність з Avast Free Antivirus

4.3. Продуктивність з Avast Free Antivirus

4.4. технологія CyberCapture

4.5. Браузер Avast SafeZone

5. Робота з продуктом Avast Free Antivirus

5.1. Оновлення вразливих програм з Avast Free Antivirus

5.2. Менеджер паролів в Avast Free Antivirus

5.3. Веб-екран Avast Free Antivirus

5.4. Ігровий режим в Avast Free Antivirus

5.5. Оновлення Avast Free Antivirus

5.6. Повідомлення користувача в Avast Free Antivirus

6. Висновки

Вступ

Сьогодні проблема захищеності персональних комп'ютерів і зберігається на них інформації від зловмисників стоїть гостро. Найбільш популярними інструментами кіберзлочинців є віруси-вимагачі. Вони прості в написанні і можуть поширюватися різними способами, такими як заражені сайти або файли, уразливості в поштових клієнтах або операційних системах. Навесні 2017 року в багатьох країнах від вірусів-вимагачів постраждали не тільки великі організації, але і звичайні користувачі. І якщо в компаніях існують спеціальні відділи по захисту інформації, то за захищеністю домашніх комп'ютерів користувачам необхідно стежити самостійно. згідно аналітичним звітом , На Росію припадає близько 10% скоєних кібератак, в слідстві чого в рейтингу ми посідаємо друге місце після США.

Убезпечити себе від можливого шифрування важливих файлів допоможуть антивірусні засоби. Цей клас засобів захисту вже давно вийшов за рамки простої боротьби з вірусами, надаючи користувачам широкий вибір інших функцій для захисту інформації. Вибір таких коштів на російському ринку величезний, але найчастіше за можливість користуватися всіма функціями по боротьбі з вірусами користувачам доводиться платити чималі гроші або завантажувати файли з інтернету на свій страх і ризик. Однак у компанії Avast є рішення Avast Free Antivirus, яке допоможе захистити інформацію навіть від загроз нульового дня. Безкоштовна версія антивіруса передбачає використання тільки приватними особами, компаніям же доведеться купувати ліцензії платних версій.

В останньому оновленні 17.5.2303 розробники врахували кількість звернень від користувачів, виправили недоліки в програмі і підвищили продуктивність антивіруса.

Системні вимоги Avast Free Antivirus

Системні вимоги для антивіруса Avast Free Antivirus мінімальні, вони представлені нижче (див. Таблиця 1).

Таблиця 1. Системні вимоги Avast Free Antivirus

Параметр Мінімальні вимоги Оперативна пам'ять 256 МБ Вільне місце на жорсткому диску 1,5 Гб Процесор Intel Pentium 4 або AMD Athlon 64 (або новіше; необхідна підтримка інструкцій SSE2) Операційні системи Windows 10: крім версій Mobile і IoT Core Edition; Windows 8 / 8.1 : крім версій RT і Starter; Windows 7 SP1ілі новіше: всі версії; Windows Vista SP2 або новіше: крім версії Starter Дозвіл екрану Рекомендоване, не менше 800 х 600

Антивірус Avast також доступний для користувачів macOS і Android.

Незважаючи на те, що антивірус і так не вимагає великої кількості ресурсів комп'ютера, в ньому є автоматичний режим, який дозволяє відключати будь-які повідомлення операційної системи Windows і продуктів Avast. Таке рішення буде корисно для користувачів, які часто грають на своєму комп'ютері, так як це дозволяє вивільнити максимум обчислювальних ресурсів.

Установка і настройка Avast Free Antivirus

Для того щоб захистити свій комп'ютер, потрібно виконати установку Avast Free Antivirus і зареєструватися. Варто відзначити, що навіть у разі планованого використання безкоштовного антивіруса деякі платні компоненти також встановляться на комп'ютер, але будуть недоступні до тих пір, поки не буде проведена оплата.

Таблиця 2. Порівняння можливостей Avast Free Antivirus і платних версій антивірусів Avast

Можливість Free Antivirus Pro Antivirus Internet Security Premier Блокування вірусів і іншого шкідливої ​​активності + + + + Сканування на наявність вразливостей мережі Wi-Fi + + + + Захист паролів + + + + Запобігання переходу на підроблені сайти для безпечного здійснення покупок + + + Безпечний запуск підозрілих додатків + + + Блокування зловмисників за допомогою поліпшеного брандмауера + + Блокування дратівної спаму і фішингових сообщеній1 + + Додатковий рівень захисту від програм-вимагачів + + безповоротне знищення конфіденційних фай лов + Автоматичне оновлення додатків +

1 Антиспам доступний в якості самостійного розширення абсолютно безкоштовно.

Установка Avast Free Antivirus

Установка антивіруса проста і зрозуміла. Дистрибутив для установки можна скачати з сайту розробника.

Малюнок 1. Вітальне вікно установки Avast Free Antivirus

Після запуску пакета установника з правами адміністратора можна приступати безпосередньо до установки. На вітальному екрані рекомендуємо ознайомитися з умовами ліцензійної угоди користувача і налаштувати параметри установки.

Як параметри користувач може вибрати компоненти з трьох категорій:

 • Безпека
 • Конфіденційність
 • продуктивність

Розробники надали користувачеві можливість вибрати заздалегідь сформовані рівні захисту: мінімальний або рекомендований, в яких різниться кількість встановлюваних компонент програми. У мінімальному режимі будуть встановлені тільки компоненти веб-екрану і екрану файлової системи, а в рекомендованому проводиться установка всіх доступних модулів антивіруса. Існує також настроюється режим для досвідчених користувачів.

Під час установки антивіруса можна встановити браузер Avast SafeZone, в якому вже вбудовані функції для захисту конфіденційності, такі як блокування реклами, захист банківських операцій, скачування відео та інші.

Після того як завершиться установка, майстер установки повідомить про це і запропонує ознайомитися із розділом Про приватну і встановити безкоштовну версію антивіруса на мобільний пристрій. Від останнього кроку можна відмовитися, якщо мобільний телефон вже захищений.

Після установки Avast Free Antivirus працює в пасивному режимі, що захищає користувача в разі, якщо він виконав установку на комп'ютер з уже встановленим антивірусом іншого розробника. Це особливо актуально для користувачів операційної системи Windows, на комп'ютерах яких продукт «Захисник Windows» встановлено за умовчанням. Після того як користувач вимкне або видалить сторонній антивірус зі свого комп'ютера, можна буде приступити до налаштування компонент Avast Free Antivirus.

Малюнок 2. Після запуску антивіруса Avast Free Antivirus можна перейти до його налаштуванні

Після запуску антивіруса Avast Free Antivirus можна перейти до його налаштуванні

Реєстрація в Avast Free Antivirus

Після завершення установки в правому нижньому кутку екрану з'явиться значок антивірусу Avast. Клацнувши по ньому правою кнопкою миші, потрібно вибрати пункт «Інформація про реєстрацію».

У вікні можна придбати додаткові компоненти: наприклад, Avast Cleanup і SecureLine VPN, а також зареєструватися, або ввести ключ активації платній ліцензії, якщо він придбаний.

Малюнок 3. В налаштуваннях антивіруса Avast Free Antivirus можна придбати додаткові компоненти, якщо потрібно

В налаштуваннях антивіруса Avast Free Antivirus можна придбати додаткові компоненти, якщо потрібно

Функціональні можливості Avast Antivirus

Розробник гарантує поліпшення швидкості роботи, спрощення взаємодії і посилений захист комп'ютера. Все це надається за рахунок ряду технологій та компонент.

Малюнок 4. Під час установки користувач вказує, які компоненти потрібно встановити на його комп'ютер

Безпека з Avast Free Antivirus

У підсистему забезпечення безпеки антивіруса Avast входять наступні компоненти:

Екран файлової системи

Екран файлової системи забезпечує активний захист комп'ютера від шкідливих програм, в тому числі в разі використання веб-пошти.

екран поведінки

Цей модуль перевіряє програми, запущені на комп'ютері, на предмет підозрілої активності в режимі реального часу. Екран поведінки служить захистом від програм-вимагачів і шифрувальників, так як, вивчаючи код програми, може виявити нові зразки шкідливий. Після аналізу і в разі підтвердження, що запускається є трояном, Avast її блокує, і запуск не проводиться.

Веб-екран

Веб-екран Avast сканує всі HTTPS-сторінки на предмет загроз, захищаючи користувачів від вірусних атак. У блозі розробника є інформація про проведення незалежного дослідження, яке підтвердило, що антивірус компанії забезпечує найкращу перевірку трафіку, що працює по протоколу HTTPS.

екран пошти

Цей компонент буде корисний користувачам, які звикли працювати з поштою через поштові клієнти, так як Microsoft Outlook або Mozilla Thunderbird. Екран пошти перевірятиме всі вхідні і вихідні листи на наявність в них загроз.

Software Update

Компонент поновлення вразливих програм на комп'ютері виконує перевірку будь-яких програм на наявність актуальної версії. При виявленні програми, версія якої застаріла, користувач може запустити її оновлення через інтерфейс Avast Free Antivirus.

очищення браузера

Багато користувачів використовують різні надбудови для браузерів. Найчастіше це негативно позначається як на продуктивності комп'ютера, так і на його безпеки. Вкрай складно відстежити рейтинг всіх додаткових додатків, якщо їх число велике. Розробники Avast пропонують зробити таку перевірку за користувача засобами антивіруса. При запуску інтелектуального сканування перевіряються різні компоненти і розділи комп'ютера, в тому числі надбудови браузера з низьким рейтингом, а після користувач може вирішити, чи варто їх видаляти чи ні.

аварійний диск

Щоб забезпечити безпеку комп'ютера, найчастіше буває недостатньо використання антивірусного засобу. Якщо з'явилися підозри, що комп'ютер був заражений вірусом, а інші компоненти його не знаходять, можна використовувати модуль аварійного диска Avast. Даний компонент дозволяє виконати перевірку комп'ютера ще до моменту запуску системи.

Перевірка Wi-Fi

Модуль безпеки домашньої мережі сканує не тільки комп'ютер користувача, але і всі підключені до роутера пристрої, такі як принтери, смарт-ТВ і веб-камери. Як відомо, Wi-Fi-пристрої теж схильні до вразливостей, і практично кожен вузол домашньої мережі можна зробити ботом і використовувати для вчинення злочинів у складі ботнета.

Конфіденційність з Avast Free Antivirus

Розробники антивіруса подбали про конфіденційність і пропонують користувачам два компонента, причому один з них доступний в безкоштовній версії.

Passwords

Щоб повною мірою мати доступ до інформації, на сайтах часто потрібна реєстрація. Залежно від політики сайту пред'являються різні вимоги до паролів. Це призводить до того, що користувачі зареєстровані більш ніж на 20-30 веб-сторінках з різними паролями, і згадати їх не завжди вдається. Менеджер паролів Avast збереже інформацію про відвідані сторінки і паролі, дозволивши створити один майстер-пароль для входу на всі сайти.

Secure Line VPN

Додатковий платний компонент для всіх версій. Можливості Secure Line VPN дозволяють створювати приватну віртуальну мережу, яка є тунелем в інтернет для користувача. Такий тунель забезпечує шифрування всієї інформації, що передається та захист з'єднання в разі використання публічних Wi-Fi-мереж.

Продуктивність з Avast Free Antivirus

Для того щоб забезпечити високу продуктивність комп'ютера, антивірус включає в себе такі компоненти, як Cleanup (доступний після оплати) і Ігровий режим.

Cleanup (очищення)

Додатковий платний компонент для всіх версій. Він сканує комп'ютер на наявність проблем з продуктивністю і небажаних елементів. Запуск цього компонента можна виробляти з безкоштовної версії, щоб подивитися проблеми на комп'ютері, але виправити їх в автоматичному режимі не вдасться. Після перевірки Cleanup може звільнити місце на комп'ютері і підвищити швидкість його роботи.

Ігровий режим

Для підвищення продуктивності також може бути використаний Ігровий режим. Сучасні ігри сильно навантажують систему, а при використанні антивіруса найчастіше в них стає неможливо грати. Avast вирішив цю проблему, виділивши окремий компонент, який дозволяє знизити власну навантаження на операційну систему і вивільнити тим самим ресурси для ігор.

технологія CyberCapture

Ця технологія включається в настройках програми і аналізує нерозпізнані файли, захищає і попереджає про нові загрози і в цілому допомагає підтримувати безпеку системи. Функція CyberCapture працює в хмарі таким чином, що всі підозрілі файли відправляються в антивірусну лабораторію Avast для аналізу в режимі реального часу. За рахунок цього файли виявляються ізольованими в безпечному середовищі, встановлюючи двосторонній канал зв'язку між користувачем і аналітиками компанії Avast.

Малюнок 5. У загальних настройках Avast Free Antivirus є включення технології CyberCapture

Браузер Avast SafeZone

У новій версії антивірусу розробники підвищили продуктивність браузера Avast SafeZone і зробили його доступним для всіх користувачів продуктів Avast. Браузер буде корисний, якщо на комп'ютері часто відбуваються фінансові операції, а блокування реклами дозволить не відволікатися при користуванні інтернетом.

Робота з продуктом Avast Free Antivirus

Перш ніж приступити до налаштування, ми рекомендуємо запустити інтелектуальне сканування, яке має на увазі одноразову повну перевірку комп'ютера на наявність різних проблем з безпекою, конфіденційністю і продуктивністю. Під цим терміном мається на увазі не просто сканування жорсткого диска на наявність вірусів, але і виявлення уразливого програмного забезпечення, проблем з мережею і продуктивністю, оповіщення у разі використання ненадійних паролів і про присутність конфліктує антивіруса.

Досвідчені користувачі можуть гнучко налаштувати компоненти продукту, тим самим ще більше збільшивши показники продуктивності свого комп'ютера. Розглянемо найбільш цікаві з точки зору користувача компоненти.

Оновлення вразливих програм з Avast Free Antivirus

Для того щоб забезпечити безпеку домашнього комп'ютера, мало оновлювати антивірусні бази і версію самого антивіруса. В рівній мірі користувачам необхідно стежити за актуальністю будь-якого встановленого і використовуваного програмного забезпечення. Антивірус Avast Free Antivirus може виконати перевірку версій програм на комп'ютері за допомогою компонента Software Updater, і якщо версії застаріли - оновити їх.

Малюнок 6. Антивірус Avast Free Antivirus дозволяє виконувати перевірку версій програмного забезпечення

Менеджер паролів в Avast Free Antivirus

Для тих користувачів, хто турбується про надійність паролів, але в той же час не хоче ускладнювати собі життя, в Avast є менеджер паролів. Достатньо лише один раз зробити налаштування компонента, і можна буде використовувати всього один головний пароль для безпечного входу в різні облікові записи. Ця технологія крім іншого забезпечує шифрування і безпечне зберігання інформації, а також дозволить синхронізувати дані на всіх пристроях.

Малюнок 7. З вкладки "Налаштування" можна почати налаштування менеджера паролів

Для налаштування роботи компонента можна виконати кілька простих кроків:

 • Перейти на вкладку "Налаштування" на сторінці антивіруса і натиснути на кнопку «Почати».
 • Встановити основний пароль. Варто звернути увагу, що цей пароль користувачам буде потрібно запам'ятати. Однак запам'ятати один пароль набагато легше, ніж десятки.
 • Антивірус попросить активувати свій компонент в браузері. Наприклад, для браузера Google Chrome встановлюється розширення Passwords.
 • Після цього антивірус відобразить список всіх інтернет-сторінок, на яких користувач раніше вводив пароль, і статистику, що відображає кількість ненадійних і дубльованих паролів.
 • Паролі в подальшому можна експортувати в інший браузер або в файл формату .csv.

Малюнок 8. Статистика ненадійних паролів в Avast Free Antivirus

Статистика ненадійних паролів в Avast Free Antivirus

Малюнок 9. Статистика дубльованих паролів в Avast Free Antivirus

Веб-екран Avast Free Antivirus

Веб-екран Avast захищає комп'ютер користувача від вірусів і інших шкідливих файлів при використанні інтернету. Цей компонент здатний виявляти і блокувати відомі або потенційні загрози, такі як зламані веб-сторінки, інфіковані скрипти і т. П.

Наприклад, при спробі завантажити шкідливий файл, антивірус Avast покаже повідомлення про те, що була виявлена ​​загроза, а доступ до сторінки, з якої проводилося скачування файлу, заблокується.

Малюнок 10. Повідомлення від Avast Free Antivirus при спробі завантажити шкідливий файл

Повідомлення від Avast Free Antivirus при спробі завантажити шкідливий файл

В налаштуваннях компонента можна вказати безліч параметрів: які типи файлів потрібно сканувати, сканувати чи HTTPS-трафік, також можна внести довірені URL-адреси в список виключень, описати дії за замовчуванням при виявленні вірусів і підозрілих файлів.

Однією з цікавих функцій є додавання адрес в список блокування. Після внесення адреси у такий список ви не зможете відкрити його ні в одному з браузерів.

Малюнок 11. Приклад блокування веб-сайту в антивірусі Avast Free Antivirus

Приклад блокування веб-сайту в антивірусі Avast Free Antivirus

Малюнок 12. Реакція антивіруса Avast Free Antivirus на спробу перейти на веб-сайт зі списку блокування

Ігровий режим в Avast Free Antivirus

Для тих, хто часто грає, Avast пропонує функціональність, що дозволяє знизити навантаження на комп'ютер. На вкладці «Швидкодія» можна налаштувати ігровий режим, вказавши файли запуску необхідних ігор.

Малюнок 13. Ігровий режим в Avast Free Antivirus дозволяє виділити більше потужностей комп'ютера на гру

Оновлення Avast Free Antivirus

В першу чергу варто переконатися, що на комп'ютері встановлена ​​актуальна версія антивіруса. Коли у користувача вже встановлено Avast Free Antivirus, його можна оновити до останньої версії. Для цього потрібно викликати меню в треї, натиснути кнопку «Оновити» та вибрати пункт «Програма».

Малюнок 14. В налаштуваннях Avast Free Antivirus можна оновити програму або бази антивірусних сигнатур

Після того як антивірус оновиться, буде потрібно перезавантажити комп'ютер.

Повідомлення користувача в Avast Free Antivirus

У Avast Free Antivirus можна налаштувати відправку повідомлень про виявлення вірусів на зручний електронну адресу. Після цього програма буде сповіщати користувачів в разі знаходження вірусів і інших шкідливих програм.

Малюнок 15. Налаштування повідомлень в Avast Free Antivirus

Висновки

Багато користувачів антивірусів не готові платити за те, щоб забезпечити безпеку своїх комп'ютерів і інформації, яка на них зберігається. Для таких категорій користувачів компанія Avast пропонує безкоштовний антивірус Avast Free Antivirus. Іншими словами, цей продукт призначений тільки для приватних користувачів і їхніх домашніх комп'ютерів. Незважаючи на це, компанія Avast практично не обмежує можливості користувачів свого безкоштовного продукту, пропонуючи широкий вибір інструментів захисту. Встановивши Avast Free Antivirus, можна бути впевненим у захисті даних від шкідливих програм, які можуть надходити на комп'ютер по будь-яких каналах.

Деякі антивірусні перевірки виконуються в хмарі, тому навантаження на операційну систему невисока і наявність антивіруса не впливає на звичайну роботу за комп'ютером.

Важливим є те, що компоненти антивіруса реалізовані таким чином, щоб максимально зменшити взаємодію з користувачем, в той же час забезпечуючи повноцінний захист його пристрою. Наприклад, крім основних можливостей, які доступні будь-якому антивірусу, Avast Free Antivirus в своєму складі має зручний менеджер паролів. Даний компонент дозволяє користувачам не запам'ятовувати кілька десятків паролів від різних сайтів, а зберігає їх в захищеному контейнері.

Відмінною особливістю антивіруса Avast є перевірка не тільки власних оновлень, а й інших додатків, встановлених на комп'ютері. Спільно з підтримкою актуальних версій програмного забезпечення, перевірка підключених до мережі Wi-Fi пристроїв, таких як роутери або веб-камери, служить відмінним засобом для забезпечення безпеки комп'ютера і захисту від хакерських атак, що реалізуються за рахунок вразливостей.

плюси

 • Висока продуктивність ПК навіть після установки антивіруса.
 • Гнучка настройка функцій антивіруса під потреби користувача.
 • Безпека не тільки комп'ютера, але і інших пристроїв, підключених по Wi-Fi. Антивірус здійснює перевірку периферійних пристроїв у по бездротовому з'єднанню (роутери, веб-камери, принтери і смарт-ТВ).
 • Захист HTTPS-трафіку. Avast Free Antivirus сканує захищений трафік на наявність загроз, запобігаючи здійснення вірусних атак.
 • Наявність зручного менеджера паролів (не потрібно купувати окремо). Компонент дозволяє зберігати всі паролі і надає доступ до різних веб-сайтам без введення паролів.
 • Аналіз вразливості програм і пошук оновлень. Антивірус самостійно проаналізує всі встановлені на ПК програми та відобразить список програм, версії яких застаріли і схильні до вразливостей.

мінусі

 • Велика кількість налаштувань може збентежити недосвідченого користувача.
 • Незважаючи на те, що всі інструкції представлені на сайті, окремий документ з повним описом налаштування безкоштовної версії відсутня.
 • Відсутня можливість придбати компонент батьківського контролю окремо, без покупки платній версії антивіруса.

IRC (Internet Relay Chat)