Вести.Ru: Кращі антивіруси: румуни обійшли Касперського

Розчарування для користувачів комп'ютерів: більшість антивірусних програм забезпечує захист 95% при бажаних 97%. Це підсумок перевірки 23 антивірусних програм для комп'ютерів на Windows з усього світу. Їх перевірило Роскачество спільно з ICRT (International Consumer Research and Testing Ltd) - Міжнародної асамблеєю організацій споживчих випробувань.

Експерти розвіяли міфи про антівірусника

Фахівці також розвіяли кілька міфів про антивіруси. Серед них переконання користувачів, що платні програми завжди краще безкоштовних. У дослідження вперше увійшли відразу дві російські розробки - Kaspersky і Dr.Web Antivirus. Це говорить про високу популярність даних антивірусів. Вони змагалися в ефективності з платними і безкоштовними версіями антівірусніков розробників Norton, AVG, ESET, Avira, Avast, Panda, BitDefender, McAfee і Sophos.

Kaspersky прийшов до фінішу другим

Кращим антивірусником виявилася платна програма від румунського розробника - BitDefender Internet Security. Вона набрала 4,593 бала з 5,5 можливих. Всього на 0,2 бала золотому призеру поступився Kaspersky Internet Security. Третє місце взяли знову румуни: у безкоштовної версії BitDefender Antivirus Free Edition 4,367 бала.

Третє місце взяли знову румуни: у безкоштовної версії BitDefender Antivirus Free Edition 4,367 бала

Але від вірусів вміють захищатися не тільки в Східній Європі. Четверте місце у англійського антивіруса BullGuard Internet Security (4,364 бала), а п'яте - у американського Norton Security Deluxe (4,313). У десятку кращих увійшов безкоштовний антивірус Avast Free Antivirus.

На захист від фішингу

Від кожного виробника в тест експерти ICRT відібрали тільки по одній програмі. Друга антивірусна програма, як, наприклад, у румунського виробника, могла потрапити на тест, тільки якщо вона безкоштовна.

Друга антивірусна програма, як, наприклад, у румунського виробника, могла потрапити на тест, тільки якщо вона безкоштовна

Програми тестувалися по двом сотням показниками - зручність використання, рівень захисту від вірусів, вплив програми на швидкість роботи комп'ютера.

Майже всі програми добре справляються із захистом від шпигунських програм і захищають від фішингу - вивудження ідентифікаційних даних користувачів.

Краще Defender, ніж нічого

В операційну систему Windows 10 встановлена ​​стандартна захисна програма Windows Defender. 10-я версія "вікон" встановлена ​​у 43% власників комп'ютерів з Windows. Але дослідження показало, що Windows Defender серйозно відстає від конкурентів. Програма зайняла 17 місце в загальному рейтингу. Програму обійшли в тому числі чотири безкоштовних програми.

Windows Defender набрала лише 3,511 бала, показавши задовільні результати по онлайн-захисту, але не пройшовши випробування на фішинг і протидію програмам-здирникам. Крім того, вбудований захист погано справляється з забезпеченням безпеки комп'ютера в офлайн-режимі. Втім, експерти вважають таку захист "пристойною", особливо в порівнянні з користувачами попередніх версій Windows, які не мають вбудованої захисту і залишаються без антівірусніков практично беззахисними.

Детальне дослідження антивірусів для комп'ютерів з MAC OS буде доступно влітку 2018 року. А детальний рейтинг ICRT антівірусніков для Windows за всіма показниками доступний на порталі Роскачества .

IRC (Internet Relay Chat)