Захисник Віндовс 8

 1. Про перевірку флешок і зовнішніх дисків
 2. Оновлення для програми Windows Defender
 3. Нагадування користувачеві ПК про необхідність поновлення Захисника Windows
 4. Три режиму перевірки комп'ютера за допомогою Захисника Віндовс 8
 5. Аналіз результатів перевірки
 6. наостанок

Для захисту операційної системи  Windows 8  від вірусів і шпигунських програм добре підходить служба Захисник Віндовс 8 (англ Для захисту операційної системи Windows 8 від вірусів і шпигунських програм добре підходить служба Захисник Віндовс 8 (англ. Windows Defender). Вона викликається за допомогою рядка пошуку, де досить набрати словосполучення «Захисник», а потім вибрати інформацію, що з'явилася опцію «Захисник Windows».

Ця програма (або Служба Захисника Windows) є повноцінним антивірусом, при її наявності немає потреби встановлювати на комп'ютер інші антивірусні програми.

Краще на комп'ютер не ставити одночасно дві і більше антивірусні програми, оскільки вони можуть один одного сприймати як вірусів або шпигунів . Більш того, якщо в системі використовується сторонній антивірус, Захисник Віндовс 8 відключається автоматично.

На сайті розробника Windows (фірма Microsoft) про Захисник читаємо наступне:

Швидко перевірити, чи є на вашому комп'ютері віруси, можна за допомогою Windows Defender. Це антівредоносное додаток входить до складу Windows і допомагає виявити і видалити віруси, програми-шпигуни і інші шкідливі програми.

Додам, що правильні настройки дозволяють надійно захищати операційну систему від вірусів і шпигунських програм.

Для цього відкриваємо вікно програми Захисник Windows і заходимо на вкладку «Параметри» (рис. 1).

Мал. 1. Вкладка «Параметри» вікна програми Захисник Віндовс 8

В даній вкладці потрібно зробити наступне:

1) В опції «Захист в реальному часі» (цифра 1 на рис. 1) поставити галочку навпроти опису параметра «Увімкнути захист в режимі реального часу (рекомендується)». Захист в режимі реального часу дозволяє користувачам ПК (Персонального Комп'ютера) отримувати оповіщення у випадках, коли шкідливі або потенційно небажане програмне забезпечення будуть намагатися встановити або запустити себе на комп'ютері.

2) В опції «Виключені файли або розташування» (цифра 2 на рис. 1) не повинно бути встановлено ніяких винятків. Справа в тому, що при наявності заданих винятків Захисник Windows не контролюватиме ситуацію в цих виключених файлах або в виключених місцях їх розташування. Але, як відомо, береженого бог береже. Краще винятків не робити.

Навіщо вони, ці винятки, взагалі потрібні? Ситуації бувають різні. Особисто я зустрічався з користувачем комп'ютера, який в прямому сенсі цього слова колекціонував віруси на своєму ПК. Виявлені віруси він поміщав в спеціальну папку. Навіщо? Так хто ж його знає! Але в цьому випадку цю папку він мав би помітити як виняток для антивіруса Захисник Віндовс 8. Інакше при першій же перевірці комп'ютера на віруси і шпигуни, все колекційні віруси були б виявлені і ізольовані або видалені з ПК.

3) В опції «Виключені типи файлів» (цифра 3 на рис. 1) також не повинно бути ніяких винятків. Навіщо виключати деякі типи файлів? Наприклад, виключивши розширення .doc, .docx, .rtf, .txt, ми дозволимо антивірусу не перевіряти файли, створені за допомогою програми Microsoft Word. Щоб антивірус їх не перевіряв, і при цьому робив би перевірку комп'ютера швидше, пропускаючи виключені файли.

Але я вважаю за краще перевіряти всі типи файлів, оскільки сучасне програмне забезпечення дозволяє активно обмінюватися даними різних типів між собою за допомогою буфера обміну. І, значить, всередині .doc і .docx можуть бути картинки .jpeg, слайди .ppt і .pptx і багато іншого. І навіщо ризикувати? Нехай антивірус перевіряє всі типи файлів без винятків.

4) У опції «Виключені процеси» (цифра 4 на рис. 1) також не повинно бути встановлено ніяких винятків. Причина - колишня. Краще перевірити все, чим робити необачні виключення, і допускати віруси і шпигуни на свій комп'ютер.

5) В опції «Докладно» (цифра 5 на рис. 1) бажано встановити галочки так, як це показано на рис. 1.

6) У опии «MAPS» (цифра 6 на рис. 1) бажано встановити «Базовий рівень участі» в службі MAPS, яка дозволяє відправляти в Майкрософт інформацію про виявлені віруси і шпигунів. Зовсім не приєднуватися до служби MAPS - це можна порадити тим користувачам, у яких обмежений трафік Інтернет, щоб даремно його не витрачати на передачу даних в Майкрософт.

Натиснувши на кнопку «Зберегти зміни» (цифра 8 на рис. 1), можна зберегти всі внесені зміни в параметри установки Захисника Віндовс. На цьому настройка параметрів завершується. Захисник Windows готовий до подальшої роботи з цими параметрами захисту.

Про перевірку флешок і зовнішніх дисків

Спочатку Захисник Віндовс 8 не перевіряє флешки і зовнішні диски. Тому швидкість роботи з ними висока, але безпеку комп'ютера знижується. Щоб виправити ситуацію,

 • у вкладці Параметри виберіть запис «Докладно», як це зроблено на рис. 1.
 • Поставте галочку навпроти опції «Перевіряти знімні носії» (цифра 7 на рис. 1).
 • Клацніть по кнопці «Зберегти зміни».

В результаті програма буде працювати трохи довше, але безпеку буде набагато вище.

Оновлення для програми Windows Defender

Віруси і шпигуни постійно удосконалюються. Тому антивірусні програми потребують постійного оновлення. Це відноситься і до Захиснику Windows. Фактично Захисник Віндовс 8 треба оновлювати щодня, а то й частіше. Повторюся, не тому що Захисник Windows настільки недосконалий, а тому, що віруси і шпигуни постійно вдосконалюються, і потрібні нові і нові методи захисту від них.

Оновлення Захисника Windows роблять на вкладці «Оновити» вікна програми Захисник Windows (цифра 1 на рис. 2).

Мал. 2. Вкладка «Оновити» вікна програми Захисник Windows 8

На вкладці «Оновити» є інформація про дату останнього оновлення Захисника Віндовс 8 (цифра 2 на рис. 2). І є велика кнопка «Оновити» (цифра 3 на рис. 2), натиснувши на яку можна запустити процес оновлення.

Потрібно звернути увагу на жовту смугу у верхній частині вікна Захисника Windows на рис. 1 і таку ж жовту смугу, відзначену цифрою 4 на рис. 2. На ній написано «Стан комп'ютера: імовірно без захисту». Даний стан Захисник Windows фіксує в декількох випадках:

 1. Захисник Windows давно не оновлювався і очікує подальших дій від користувача ПК (встановіть оновлення, як саме - описано далі)
 2. Захисник Windows давно не робив перевірку комп'ютера на наявність вірусів і шпигунів і очікує подальших дій від користувача ПК (перевірте комп'ютер на наявність або відсутність вірусів і шпигунів - про це мова піде нижче).
 3. Захисник Windows виявив і ізолював віруси або шпигуни на комп'ютері, і очікує подальших дій від користувача ПК (визначитеся, що робити із зараженими файлами - докладніше про це нижче).

Щоб оновити Захисник Віндовс 8, потрібно обов'язково підключитися до Інтернету і натиснути на велику кнопку «Оновити» (цифра 3 на рис. 2). Якщо підключення до Інтернету немає, то замість поновлення Захисника Віндовс 8 буде видано діагностичне повідомлення «Не вдалося оновити визначення вірусів і програм-шпигунів» (рис. 3).

3)

Мал. 3. Діагностичне повідомлення про неможливість оновити Захисник Windows, якщо немає підключення до Інтернету

Якщо комп'ютер підключений до Інтернет, то після натискання на велику кнопку «Оновити» (цифра 2 на рис. 2) можна спостерігати на екрані монітора за тим, як послідовно виконуються одна за одною стадії оновлення Захисника Windows 8. Точніше, буде виводитися наступна інформація в вигляді біжучого зеленої рядки і пояснювальних написів під цією біжить зеленою стрічкою:

 • Виконується пошук (в цей час програма оновлення Захисника Windows буде шукати в Інтернеті нові оновлення).
 • Виконується скачування (у цей час знайдені оновлення будуть скачиваться з Інтернету на ПК).
 • Виконується установка (в цей час викачані оновлення будуть встановлюватися на комп'ютер).

І, нарешті, ми зможемо побачити вікно «Оновити» з написом «Визначення вірусів і програм-шпигунів: Остання версія». А зверху вікна Захисника Віндовс 8 жовтий напис «Стан комп'ютера: Імовірно без захисту» (як на рис. 1 і на рис. 2) зміниться зеленої написом «Стан комп'ютера: З захистом» (рис. 4):

4):

Мал. 4. Вкладка «Оновити» після успішного завершення установки останніх оновлень Захисника Windows

Під час оновлення Захисника вікно Захисника Windows 8 можна згорнути. Не обов'язково візуально спостерігати за процесом. Оскільки даний процес може йти досить довго. Під час оновлення Захисника Віндовс 8 можна відкривати інші вікна, і запускати інші програми на комп'ютері.

Нагадування користувачеві ПК про необхідність поновлення Захисника Windows

До речі, якщо навіть користувач ПК забуде про поновлення Захисника Windows, операційна система Windows 8 йому про це нагадає. Для цього в панелі задач в правій її частині з'явиться прапорець «Усунення проблем з комп'ютером» (цифра 1 на рис. 5), а над ним (над цим прапорцем) - два повідомлення про необхідність оновити захист від вірусів і оновити захист від шпигунського програмного забезпечення (ПО) (цифра 2 на рис. 5).

5)

Мал. 5. Нагадування в панелі завдань про необхідність своєчасного оновлення захисту від вірусів і програм-шпигунів

Програма Захисник після її запуску відкривається на вкладці «Додому». Але якщо Захисник Віндовс 8 давно не оновлювався, то на цій вкладці замість повідомлення на зеленому тлі «Ваш комп'ютер захищений, як на рис. 6, ...

6,

Мал. 6. Вікно програми Захисник Windows коли всі дії по захисту комп'ютера виконані в повному обсязі, і комп'ютер захищений.

... буде повідомлення на жовтому тлі «Визначення вірусів і програм-шпигунів застаріли», а також буде зображення кнопки «Оновити», незважаючи на те, що знаходимося ми не на вкладці «Оновити», а на вкладці «Додому», як на рис. 7.

7

Мал. 7. Вимога оновити Захисник Windows на вкладці «Додому», якщо давно не робилися поновлення захисту від вірусів і шпигунського ПЗ.

Таким чином, Захисник Windows і операційна система Windows 8 постійно попереджають користувача ПК про необхідність виконати процедуру поновлення захисту від вірусів і програм-шпигунів. Щоб комп'ютер був надійно захищений.

Три режиму перевірки комп'ютера за допомогою Захисника Віндовс 8

Захисник Віндовс 8 в реальному часі, в фоновому режимі постійно контролює і не допускає проникнення на ПК вірусів і програм-шпигунів. Але також додатково періодично за допомогою Захисника Windows треба перевіряти комп'ютер на наявність (точніше, на відсутність) в ньому вірусів і шпигунів. Навіщо? Щоб мати додаткову впевненість в тому, що комп'ютер надійно захищений. А також в тому випадку, якщо Ви помітите якісь дивні речі в поведінці свого ПК.

На малюнках 6 і 7 в правій частині вікна можна бачити параметри перевірки ПК (цифра 1 на рис. 6 і 7) і кнопку «Перевірити зараз» (цифра 2 на рис. 6 і 7). Можна вибрати будь-який з 3-х варіантів перевірки і натиснути на цю кнопку, щоб запустити перевірку комп'ютера за допомогою Windows Defender.

 1. «Швидка» перевірка передбачає дійсно швидку за часом перевірку. При цьому будуть перевірятися тільки найосновніші файли і папки комп'ютера, де могли б «сховатися» віруси і шпигуни.
 2. «Повна» перевірка передбачає перевірку всіх файлів і папок на всіх дисках комп'ютера. Така перевірка може тривати досить довго. Але саме ця перевірка є найбільш корисною, оскільки буде перевірений весь комп'ютер.
 3. «Особлива» перевірка - це перевірка певної частини комп'ютерних папок і файлів. Перед запуском особливої ​​перевірки користувачеві буде запропоновано вибрати папки і файли, які він має намір перевірити за допомогою Захисника Віндовс.

Під час перевірки комп'ютера у вікні Захисника Windows на вкладці «Додому» можна спостерігати зелену біжучий рядок, що показує стан перевірки (цифра 1 на рис. 8). Під цим рядком постійно показується інформація про хід перевірки:

 • обраний тип перевірки,
 • час запуску (початку) перевірки,
 • тривалість перевірки,
 • кількість перевірених файлів і папок (об'єктів) (цифра 2 на рис. 8).

Мал. 8. Інформація в вікні Захисника Windows на вкладці «Додому» про хід перевірки комп'ютера на наявність (відсутність) у ньому вірусів і програм-шпигунів.

Під час перевірки, яка може тривати досить довго, вікно програми Захисник Віндовс 8 можна згорнути. І паралельно можна займатися іншою роботою на комп'ютері, не чекаючи закінчення перевірки.

Також перевірку комп'ютера можна в будь-який момент припинити, натиснувши на кнопку «Скасувати перевірку» (цифра 3 на рис. 8). Але краще цього не робити, і дочекатися закінчення перевірки. До речі, в зв'язку з великою тривалістю перевірки комп'ютера, особливо в режимі «Повна» перевірка, на час перевірки ПК його краще підключити до зарядного пристрою, якщо це переносний комп'ютер (ноутбук, нетбук, планшет і т.п.), щоб перевірка не перервалася через розряду акумуляторної батареї.

Аналіз результатів перевірки

Результати перевірки комп'ютера можна бачити на вкладці «Журнал» вікна програми Захисник Віндовс 8 (рис. 9).

9)

Мал. 9. Перегляд на вкладці «Журнал» програми Захисник Windows результатів перевірки комп'ютера на наявність (відсутність) у ньому вірусів і програм-шпигунів.

Якщо вірусів і шпигунів на комп'ютері не виявлено, то, вибравши опцію «Всі виявлені елементи» (цифра 1 на рис. 9), в області перегляду виявлених елементів (цифра 2 на рис. 9) не буде жодного виявленого елемента, як це і показано на рис. 9.

В іншому випадку в області перегляду буде представлена ​​інформація про знайдені на комп'ютері віруси або програми-шпигуни. Прямо скажемо, неприємний випадок! Знайдені віруси або програми найкраще видалити з комп'ютера. Для цього потрібно виділити всі показані в області перегляду шкідливі програми і натиснути на кнопку «Видалити все» (цифра 3 на рис. 9, ця кнопка має сірий колір, оскільки віруси і шпигуни на комп'ютері, на щастя, не виявлені).

Після видалення всіх програм (файлів), заражених вірусами, слід повторити перевірку (повну перевірку!) Комп'ютера. І тільки після того, як повна перевірка ПК покаже повну відсутність вірусів і шпигунів, можна вважати комп'ютер повністю захищеним. Причому, так впевнено вважати, що проблем немає, можна тільки до наступної перевірки.

наостанок

Важливо, щоб вікно Захисника Windows завжди мало вигляд, як це показано на рис. 6. А саме,

 • зелена напис свідчить «Стан комп'ютера: З захистом».
 • Також ми бачимо радують очі написи: «Ваш комп'ютер захищений» (цифра 3 на рис. 6),
 • «Захист в реальному часі: Включено» (цифра 4 на рис. 6),
 • «Визначення вірусів і програм-шпигунів: Остання версія» (цифра 4 на рис. 6).

Якщо хоча б одна з цих написів відсутня або виглядає інакше, а також замість зеленої смуги у верхній частині вікна Захисника Windows має місце бути жовтий колір, тоді слід негайно вжити певні дії:

 • оновити визначення вірусів і програм-шпигунів,
 • провести перевірку ПК,
 • видалити виявлені на комп'ютері віруси або програми-шпигуни і
 • т.п.

У певному сенсі дані рекомендації можна сприйняти, як порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих. Але так воно насправді і є. Служба Захисник Windows надійно захищає комп'ютер користувача, якщо сам користувач в цьому зацікавлений. Користувач ПК не повинен розслаблятися настільки, щоб не контролювати Захисник Windows.

Цей контроль стану справ у Захисника Віндовс 8 потрібно робити регулярно, бажано щодня при включенні ПК. Включили ПК, і в першу чергу викликали програму Windows Defender. Переконалися в тому, що проблем немає, і продовжуємо роботу. Якщо з'явилися ознаки виконання необхідних дій, то запускаємо поновлення, перевірку та інше.

До речі, крім жовтої написи про проблеми на комп'ютері користувача, Захисник Windows може і «почервоніти». Якщо напис стала червоною, то це означає найбільшу загрозу зараження ПК

 • через проблеми з Захисником Windows (наприклад, якщо зовсім давно, ну дуже давно, він не оновлювався),
 • або з комп'ютером користувача (наприклад, виявлені ну дуже неприємні віруси).

При «червоному» кольорі Захисника Віндовс 8 користувачу треба, що називається, кинути все, і зайнятися тільки Захисником Windows (оновлення, перевірка, видалення вірусів з комп'ютера). Працювати на ПК з іншими програмами, коли Захисник Windows «почервонів» категорично не можна, бо це може призвести до руйнування операційної системи, що позбулася на якийсь час своєї надійного захисту в особі Служби Windows Defender.

Сподіваюся, що до червоного рівня небезпеки у Вас справа не дійде. І зелений колір Захисника Windows, як у вікні цієї програми, так і в панелі завдань (там значок Служби Захисник Windows також синхронно змінює свій колір з зеленого на жовтий при виявленні небезпеки і на червоний при наявності реальної загрози операційній системі) буде служити Вам сигналом безпечної роботи на комп'ютері.

І ще. Не забувайте робити резервні копії файлів за допомогою програми « Історія файлів », Яка входить до складу Windows 8.

PS Рекомендую ще подивитися:

Якою буде Windows 9?

Як налаштувати оновлення для Windows 8

Відкат файлу до попереднього стану і відновлення файлів в Windows 8

Сайти-лохотрони і вірусний софт - як убезпечити свій комп'ютер

Що необхідно знати про ботнет


Автор: Юрій Воробйов


Навіщо вони, ці винятки, взагалі потрібні?
Навіщо?
Навіщо виключати деякі типи файлів?
І навіщо ризикувати?
Навіщо?
IRC (Internet Relay Chat)