5 міфів про віруси і антивіруси

  1. Міф №1: віруси існують тільки під Windows
  2. Міф №2: повільна робота комп'ютера означає, що в системі завівся вірус
  3. Міф №3: повільна робота комп'ютера означає, що в системі завівся антивірус
  4. Міф №4: щоб захиститися від вірусів, достатньо завантажити пару-трійку безкоштовних програм з Інтернету
  5. Міф №5: антивірусні компанії самі пишуть віруси

Всім нам хочеться, щоб наші комп'ютери і мобільні пристрої працювали добре і швидко, але не кожен з нас розуміє, наскільки велику роль в цьому відіграють комп'ютерні загрози і боротьба з ними. Хтось, наприклад, вважає, що віруси - надумана проблема, інші впевнені в тому, що в повільній роботі їх ПК винен виключно антивірус. Ми зібрали кілька таких міфів і пояснили, як справи йдуть насправді. Всім нам хочеться, щоб наші комп'ютери і мобільні пристрої працювали добре і швидко, але не кожен з нас розуміє, наскільки велику роль в цьому відіграють комп'ютерні загрози і боротьба з ними

Міф №1: віруси існують тільки під Windows

Операційній системі Windows довгий час належав практично весь ринок комп'ютерів, що сильно приваблювало вірусів: очевидно, їм було вигідніше створювати шкідливі програми під найбільш популярну ОС, збільшуючи таким чином свої шанси на успіх. Але з тих пір багато чого змінилося: колись маловідома серед простих користувачів операційна система Mac OS, створена компанією Apple, сьогодні посідає друге місце за популярністю в світі і, на жаль, викликає великий інтерес у інтернет-зловмисників. Те ж і з iOS: враховуючи феноменальний успіх iPhone і iPad, хакери і автори зловредів не можуть собі дозволити обходити цю мобільну ОС стороною і раз у раз вигадують щось нове . Що вже говорити про платформу Android: смартфонам і планшетів на її базі вже сьогодні загрожують сотні тисяч шкідливих програм , І це число зростає з кожним днем.

Насправді: сьогодні шкідливий ПО поширюється під будь-яку популярну платформу: Windows, OS X, iOS, Android і інші ОС. Десь більше, десь менше, але жодну з операційних систем не можна назвати повністю стійкою до інтернет-загрозам.

Вірусна загроза існує не тільки для Windows: Android, iOS, OS X і інші платформи потребують захисту нітрохи не менше.

Міф №2: повільна робота комп'ютера означає, що в системі завівся вірус

Незважаючи на деяку безглуздість твердження, цей міф дуже поширений серед багатьох користувачів. Звичайно, у цього омани є цілком резонні підстави: деякі види зловредів дійсно сприяють значному зниженню продуктивності системи, так як забирають у неї в свою користь частину ресурсів. Але найчастіше в повільній роботі комп'ютера винен не вірус, а безліч програм і процесів, що працюють у фоновому режимі і «засмічують» систему. Численні ярлики, файли і папки на робочому столі, десятки вкладок в браузері, запущені, але невикористовувані утиліти, некоректно працюють програми - все це може помітно гальмувати роботу ПК і потребує прибирання . Те ж стосується і смартфонів: вимикання непотрібних служб і функцій, а також періодичне наведення порядку серед встановлених додатків, як правило, вирішують всі проблеми з економікою, яка продуктивністю.

Насправді: вірус, безумовно, може бути причиною повільної роботи пристрою, але найчастіше «гальма» з'являються через захаращеності та неправильної настройки системи.

Міф №3: повільна робота комп'ютера означає, що в системі завівся антивірус

Захисне програмне забезпечення - складна, часом вимагає значних ресурсів штука. Проте сучасні захисні засоби працюють таким чином, що практично не впливають на продуктивність системи. Виняток становлять лише два випадки: коли захист або некоректно налаштована, або знаходиться в режимі активної перевірки всього комп'ютера. У першому випадку проблема вирішується перенастроюванням , А в другому - терпінням :) Втім, якщо терпіти не хочеться, то досить просто включити функцію перевірки комп'ютера під час простою, заборонивши таким чином захист сканувати всю систему під час того, як користувач працює в системі.

Насправді: проблема значного навантаження на систему, як правило, вирішується більш тонким налаштуванням захисту.

Міф №4: щоб захиститися від вірусів, достатньо завантажити пару-трійку безкоштовних програм з Інтернету

Безкоштовне захисне ПЗ - гарна підмога в справі позбавлення комп'ютера від зловредів, але воно, на жаль, не забезпечує повноцінного захисту системи від всіх інтернет-загроз, на відміну від платних продуктів. Крім того, варто розуміти, що будь-який виробник ПО так чи інакше хоче заробляти гроші: і якщо у випадку з платною захистом товарно-грошові відносини відбуваються за зрозумілою і справедливою схемою, то у випадку з безкоштовними продуктами ці відносини можуть бути куди менш прозорими і приємними . Інакше кажучи, якщо ви не платите за продукт або послугу, то ви не клієнт, а товар .

Насправді: безкоштовні антивіруси - це добре, але зовсім недостатньо для повноцінного захисту.

Міф №5: антивірусні компанії самі пишуть віруси

Це, мабуть, самий забавний міф з усіх. Є думка, що він з'явився з-за того, що деякі антивірусні компанії пишуть спеціальні програми, призначені для тестування захисного ПЗ. Насправді ж все набагато банальніше: між зловмисниками, які бажають заробити за допомогою шкідливих програм, і розробниками антивірусів відбувається природне безперервне протистояння. Зайве тому підтвердження - сотні тисяч зразків шкідливого ПО, які створюються зловмисниками по всьому світу і щодня обробляються антивірусними аналітиками.

Насправді: для антивірусних компаній просто нерозумно займатися настільки ризикованою справою, як написання вірусів: по-перше, репутація дорожче, а по-друге, бажаючих написати вірус і без того вистачає.

IRC (Internet Relay Chat)