антивірусна байда

Різноманітні огляди і порівняння антивірусів, платних і безкоштовних, - одна з улюблених тем всякого IT-видання. Напевно чимало таких оглядів і рейтингів бачили і читачі «КВ». Але готовий посперечатися: ні в одному з оглядів ви не зустрічали антивірус з Китаю під назвою Baidu Antivirus. Це дітище найбільшої китайської інтернет-компанії Baidu з'явилося тільки в цьому році, його повна назва - Baidu Antivirus 2013 Beta. хоча сам антивірус вважається китайським, він заснований на технологіях, розроблених в Європі і Росії.

антивірус

Антивірус з Піднебесної

Baidu Antivirus 2013 Beta - безкоштовний антивірус виробництва китайського пошукового гіганта Baidu . Він поєднує в собі движок Baidu Antivirus і хмарний движок Baidu Cloud Security разом з антивірусними движками інших розробників - це дає комплексний захист від всіх видів онлайн-загроз. Перебування в бета-версії не заважає програмі цілком пристойно працювати - звичайно, завдяки використанню відразу декількох антивірусних движків аж ніяк не китайської розробки.

Історія Baidu Antivirus 2013 почалася в лютому, коли китайський пошуковий гігант Baidu запустив тестування так званої тайської версії Baidu Antivirus 2013. Вона включала три антивірусних движка: Baidu Antivirus, Baidu Cloud Security і розроблений в Німеччині Avira Antivirus . У березні китайці випробували наступну версію антивіруса - вона включала три інших антивірусних ядра - Baidu Antivirus, Kingsoft і Avira.

Пізніше, вже в квітні нинішнього року розробники випустили нову, т.зв. «Китайську» версію Baidu Antivirus 1.0 Beta1, в якій замість движка Kingsoft з'явився антивірусний движок Касперського , Що працює спільно з хмарними і проактивними технологіями Baidu. Різні версії Baidu Antivirus 2013 Beta працюють, відповідно, з декількома регіональними антивірусними баз даних - для Росії і країн СНД, використовуються антивірусні бази даних від компанії Касперського - і єдиної загальносвітової базою Avira.

Забігаючи вперед скажу, що Baidu Antivirus навіть на стадії бета-версії виявився надійним захисником комп'ютера. При цьому, завдяки невеликому розміру і використання в роботі хмарних обчислень , Програма споживає мінімум системних ресурсів (всього 10 Mб оперативної пам'яті). В результаті навіть самий малопотужний ПК з встановленим Baidu Antivirus швидко запускається і не гальмує.

У Baidu обіцяють, що антивірус і далі (тобто в своїй фінальній версії) залишиться безкоштовним для користувачів. Захист в режимі реального часу забезпечує постійний контроль за всіма процесами в системі, дозволяючи виявляти загрози ще на етапі їх запуску. Три різних рівня захисту дозволяють регулювати ефективність виявлення і продуктивність рішення в залежності від потреб користувача.

Функціонал і особливості

- інсталяційний дистрибутив розміром всього 14 Mб;

- безкоштовне завантаження, безкоштовне оновлення, безкоштовний сервіс;

- споживання всього 10 Mб оперативної пам'яті ;

- три антивірусних движка в одній програмі;

- інтелектуальний захист автоматично вибирає необхідні движки;

- хмарна захист визначає невідомі загрози і швидко реагує на нові віруси;

- незалежна антивірусна база точно виявляє локальні загрози ;

- сумісність з найбільш поширеним програмами безпеки;

- карантин для заражених файлів ;

- автоматичне оновлення ;

- система HIPS (Host-based Intrusion Prevention System, система запобігання вторгнень) - проактивний технологія захисту, побудована на аналізі поведінки;

- англомовний інтерфейс.

Як бачимо, нічого надприродного, ніяких «особливо просунутих», функцій тут немає. Є тільки те, що дійсно необхідно, і що можна знайти в будь-якому хорошому безкоштовному антивірусі зразок Avast або McAfee.

Є тільки те, що дійсно необхідно, і що можна знайти в будь-якому хорошому   безкоштовному антивірусі   зразок Avast або McAfee

особисті враження

Розробниками заявлена ​​повна підтримка всіх актуальних версій Windows, від Windows XP до Windows 8 . Я відчував Baidu Antivirus на WinXP і Win7 , І ніяких проблем не виникло.

Для тестування Baidu Antivirus 2013 Beta я використовував досить старий ноутбук (Модель 2008 року) Hewlett-Packard 6735s - AMD Athlon X2 QL-60 1.900 МГц, 1 Гб ОЗУ. Однак, незважаючи на це, китайський антивірус встановився секунд за десять - я не жартую.

Інтерфейс Baidu Antivirus виявився вельми мінімалістичним. Після запуску антивіруса стають доступні два основних вікна. Перше вікно надає доступ до опцій сканування комп'ютера: Quick Scan (швидке сканування), Full Scan (повне сканування) і Custom Scan (вибіркове сканування).

Quick Scan сканує критичних і часто використовуваних областей. Рекомендується для швидкого щоденного сканування комп'ютера. Full Scan - сканує всіх областей системи. Рекомендується виконувати повне сканування системи як мінімум раз на тиждень. Опція Custom Scan дозволяє сканувати області системи за вибором користувача.

З цього ж вікна, використовуючи кнопки у верхній частині панелі, користувач може відіслати повідомлення розробникам Baidu, увійти в меню опцій, перемкнути мову, перейти на офіційний сайт і т.д.

Натискання на стрілку «Вправо» в основному вікні моментально переміщує користувача в друге вікно. Там можна погратися з настройками антивіруса, включити або вимкнути такі опції:

- File System Protection (Захист файлової системи ).

- Proactive Defense (Проактивний захист).

- Web Access Protection (Захист Веб-доступу).

- Self-Defense (Самозахист).

- Self-Defense (Самозахист)

Судячи з відгуків більш досвідчених користувачів Baidu Antivirus, ці опції не варто деактивувати, краще нехай вони будуть встановлені за замовчуванням.

Власне, це все - різноманітних примочок, хитрих налаштувань і "блекджека з повіями" в Baidu Antivirus 2013 Beta немає. Цим програма і відрізняється від інших антивірусів - адже навіть цілком безкоштовні їхньою версією (на кшталт Avast Free Antivirus) вже обзавелися безліччю налаштувань і «пригвинчених» сервісів. Головне їхнє завдання - «спокусити» користувача перейти на платну версію. Але у Baidu Antivirus платної версії просто немає, так що причин відступати від строгого мінімалізму - теж.

Поки Baidu Antivirus існує тільки в китайсько і англомовну версію. Для останньої є окремий русифікатор, однак ті, хто ним користувався, встановлювати русифікатор настійно не рекомендують - мовляв, немилосердно глючить і злітає при оновленнях програми.

Для останньої є окремий русифікатор, однак ті, хто ним користувався, встановлювати русифікатор настійно не рекомендують - мовляв, немилосердно глючить і злітає при оновленнях програми

ефективність роботи

Поки проект Baidu Antivirus перебуває в бета-версії, серйозні антивірусні лабораторії його не тестували. Щось схоже на тесту мені довелося провести самостійно. Спершу я спробував пройтися по сайтах, які на основному робочому ноутбуці блокував Avast, з мотивацією, що цей сайт є загрозою для ПК. Baidu Antivirus також заблокував всі такі сайти.

Далі я скачав спеціальний архів з підбіркою вірусів з сайту ru-sphere.ru і розпакував його на диск «тестіровочного» ноутбука. В ході сканування Baidu Antivirus сумлінно знайшов і знешкодив всі віруси. хоча сканування HDD розміром 250 Гб з 180 Гб даних зайняло майже годину.

Висновок: китайська новинка діє як мінімум не гірше давно зарекомендували себе безкоштовних антивірусів . Ризикну припустити, що це більшою мірою заслуга движків від Avira і «Лабораторії Касперського».

Деякі «нюанси»

Перший скачаний мною setup-файл відмовився запускатися під Windows 7 . Але на форумах про подібний попереджали. Довелося прогулятися по інтернету і знайти іншу посилання - скачаний з нею setup-файл запустився без проблем.

Справедливості заради потрібно відзначити, що при роботі Baidu Antivirus відбувається багато помилкових спрацьовувань. Можна списати цей недолік на те, що це все-таки бета-версія. А можна згадати про деяку «параноїдальність», характерну для движка Авірі.

Також у Baidu Antivirus є проблема з оновленнями бази вірусних сигнатур . Буває, що за кілька днів немає оновлень; іноді автоматика не спрацьовує, і базу доводиться закачувати вручну. Так що перед тим, як перевіряти його працездатність, переконайтеся, що він завантажив бази вірусних сигнатур. Папка avira в основній папці програми повинна мати розмір більше 140 Мб і містити безліч файлів з розширенням vdf (vbase013.vdf). Тільки тоді можна розраховувати на об'єктивні результати.

Наостанок зауважу, що все, що пов'язано з Baidu Antivirus, дуже швидко змінюється - видно, що розробники активно експериментують. Наприклад, якісь функції та інновації, які були присутні тільки в кітайскоязичной версії, «перетікають» в англомовну. Так що щось може змінитися вже навіть до моменту виходу статті, не кажучи вже про момент, коли ви вирішите експерименту заради встановити собі Baidu Antivirus 2013 Beta.

Віктор Демидов

IRC (Internet Relay Chat)