Кращі безкоштовні антивіруси 2018

 1. Кращий безкоштовний антивірус
 2. Безкоштовна захист від різних видів загроз
 3. Безкоштовний або комерційний антивірус?
 4. Тести незалежних лабораторій
 5. випробування PCMag
 6. Корисні функції
 7. Хто не представлений в рейтингу
 8. Список всіх протестованих безкоштовних рішень

Портал PCMag провів комплексні огляди і тестування 17 безкоштовних антивірусів і інструментів безпеки для Windows, щоб допомогти кінцевому користувачеві визначитися з вибором кращого антивірусного рішення для захисту від всіх видів загроз

Портал PCMag провів комплексні огляди і тестування 17 безкоштовних антивірусів і інструментів безпеки для Windows, щоб допомогти кінцевому користувачеві визначитися з вибором кращого антивірусного рішення для захисту від всіх видів загроз

Навіть якщо ви користуєтеся Windows 10 , Вам не слід покладатися на вбудовані інструменти безпеки від Microsoft. Багато сторонні додатки працюють більш ефективно, забезпечуючи надійний захист вашого ПК і особистих даних. Інтернет-видання PCMag провело комплексну оцінку 17 безкоштовних антивірусів , Щоб допомогти кінцевому користувачеві визначитися зі своїм вибором.

Кращий безкоштовний антивірус

Звання "Вибір редакції" PCMag в категорії безкоштовних антивірусів носять Avast Free Antivirus і AVG AntiVirus Free . Обидва продукти отримують дуже хороші бали в антивірусних лабораторіях і власних випробуваннях PCMag і включають кілька додаткових компонентів безпеки. Avast, зокрема, включає вбудований менеджер паролів і сканер вразливостей домашньої мережі. Якщо у Вас виділено певний бюджет для безпеки комп'ютера, кращі комерційні рішення нададуть більш ефективну і комплексний захист. В іншому випадку, ви можете сміливо вибирати серед представлених тут безкоштовних рішень.

Безкоштовна захист від різних видів загроз

В наші дні нові комп'ютери і ноутбуки поставляються з антивірусним захистом. Як правило, на пристрої встановлені пробні версії комерційних антивірусів від відомих брендів. Якщо термін дії ознайомлювальної версії завершиться, а ви проігноруєте нагадування про придбання підписки, то безпеку вашого ПК буде забезпечувати Захисник Windows. Тим не менш, ви можете отримати більш надійну та якісну захист за допомогою сторонніх рішень. Не варто переживати, якщо ваш бюджет не передбачає покупку платного антивіруса. Ви можете отримати дійсно хороший захист, не заплативши ні копійки. Портал PCMag провів тестування 17 безкоштовних антивірусних програм, щоб допомогти вибрати правильне рішення для захисту вашого комп'ютера.

Ваш антивірус безумовно повинен відмінно справлятися з очищенням існуючих заражень, але його основне завдання - захист ПК від троянів-шифрувальників, ботнетів, троянів і інших типів шкідливих програм. Всі антивіруси в даній збірці пропонують захист реального часу. Деякі рішення додатково пропонують веб-захист для запобігання відвідування шахрайських сайтів і веб-ресурсів з шкідливим ПЗ.

Безкоштовний або комерційний антивірус?

Якщо безкоштовні антивіруси дійсно ефективні, навіщо комусь платити? Перш за все, багато із запропонованих в рейтингу антивірусів безкоштовний тільки для некомерційного використання - якщо ви хочете захистити комп'ютери в організації, то доведеться купувати платну версію. В цьому випадку рекомендується купувати комплексний антивірусний продукт, тому що на карту поставлена ​​безпека бізнесу.

Навіть для особистого використання багато комерційних інструменти пропонують набагато більше функціональних можливостей, ніж відповідні безкоштовні версії. Наприклад, Kaspersky Free не включать потужний компонент "Моніторинг активності", який присутній в платній версії. Даний модуль відстежує підозрілу активність і дозволяє відкочувати шкідливі зміни. Платна версія Adaware Antivirus поставляється з аналогічним інструментом поведінкового виявлення, а також з компонентом захисту від шкідливих сайтів, яких ви не знайдете в безкоштовному антивірусі цього вендора. Panda також резервує деякі функції розширеної захисту тільки для клієнтів комерційного рішення - серед них фаєрвол, програмний контроль і виявлення небезпечних бездротових мереж.

Крім того, багато компаній не пропонують повноцінної технічної підтримки клієнтам безкоштовної версії. Якщо вам знадобиться кваліфікована допомога при очищення стійких заражень, то ви можете пошкодувати про відсутність такої можливості.

Тести незалежних лабораторій

Дослідники незалежних лабораторій витрачають багато часу і сил на проведення тестувань антивірусів. Деякі організації регулярно публікують звіти з результатами випробувань. PCMag відстежує результати 4 основних лабораторій: AV-Comparatives , AV-Test Institute , SE Labs і MRG-Effitas . Також береться до відома наявність сертифікації в ICSA Labs і West Coast Labs.

Зазвичай розробники антивірусів платять за можливість брати участь в тестуванні. У свою чергу, лабораторії надають вендорам докладні звіти, які допомагають поліпшити продукти. Таким чином, кількість лабораторій, які тестують конкретний продукт, є показником значущості цього рішення. У будь-якому кожному випадку для тестування антивіруса має виконуватися дві умови: лабораторія повинна вважати продукт досить важливим, і компанію-розробника повинна влаштовувати вартість участі. Лабораторії не зобов'язані проводити випробування безкоштовних продуктів, але багато вендори включають повний захист у безкоштовні рішення, додаючи в платні продукти лише розширені функції.

випробування PCMag

Крім ретельного аналізу результатів лабораторних випробувань, PCMag проводить власне аматорське тестування антивірусів на блокування шкідливих програм. Кожен антивірус стикається з набором шкідливих програм різного виду, після чого реєструється реакція продукту на загрозу. Зазвичай антивірус видаляє більшість зразків відразу і виявляє ще кілька примірників зловредів при спробі запуску. За результатами випробування продукт може отримати від 0 до 10 балів за блокування в залежності від того, наскільки ретельно захистить систему від тестових зразків.

Тестова колекція використовується місяцями, тому тест на блокування шкідливого ПЗ не дозволяє судити про здатність антивірусів виявляти новітні загрози. В окремому випробуванні виконується спроба завантажити шкідливі програми з 100 мережевих джерел віком не більше доби, наданих лабораторією MRG-Effitas. В процесі тестування відзначається, заблокував чи продукт доступ до мережевого розташуванню, очистив корисне навантаження зловреда під час завантаження або проігнорував загрозу. Norton отримав найвищий бал в даному випробуванні, за ним в підсумковій таблиці йдуть Trend Micro Antivirus + Security і Avira Free Antivirus.

Корисні функції

Кожен антивірусний продукт колекції сканує файли при доступі, щоб запобігти потенційний запуск шкідливої ​​програми, а також перевіряє систему на вимогу або за заданим розкладом. Блокування доступу до шкідливим посиланнях - ще один дієвий спосіб уникнути неприємностей. Багато продуктів розширюють захист для запобігання відвідування шахрайських ресурсів, сайтів з фішингом, які намагаються вкрасти ваші облікові дані. Деякі рішення привласнюють рейтинг результатами пошукової видачі, позначаючи підозрілі і небезпечні посилання.

Поведінковий виявлення представлено в деяких продуктах колекції. З одного боку, даний компонент може виявляти шкідливі програми, які є невідомими погрозами. З іншого боку, поведінковий аналіз може призводити до помилкових спрацьовування на надійні програми.

Будь-антивірус повинен виявляти шпигунські програми, але деякі продукти включають окремі компоненти захисту від шпигунської активності. Такі функції, як шифрування персональних даних і захист веб-камери дозволяють убезпечити конфіденційну інформацію від третіх осіб, але зазвичай вони поставляються з платними рішеннями. Тим не менш, деякі безкоштовні антивіруси мають в своєму арсеналі засобів безпеки екранну клавіатуру для захисту від кейлоггеров.

Одним простим способом для максимального захисту комп'ютера є установка оновлень безпеки для ОС Windows, браузерів і інших популярних програм. У Windows 10 поновлення є обов'язковими і повністю автоматизованими, але залишається велика кількість прогалин в старих системах Windows, популярних додатках і плагінах. Сканування вразливостей в вигляді пропущених поновлення є функцією, що часто зустрічається в комерційних антивірусних продуктах. Тим не менш, деякі безкоштовні антивіруси мають подібний функціонал.

Хто не представлений в рейтингу

Даний рейтинг містить інформацію тільки про безкоштовні антивірусних рішеннях, які отримали як мінімум "хороший" (Good) рейтинг за результатами оглядів PCMag - від 3 балів і вище. За результатами новітнього огляду Центр безпеки Захисника Windows отримав як раз 3 зірки і спрацював краще, ніж минулого разу. Проте, він скоріше є компонентів Windows, ніж окремим продуктів. Кращі безкоштовні антивірус пропонують більше рівнів захисту.

Деякі безкоштовні інструменти безпеки призначені виключно для захисту від шифрувальників. Cybereason RansomFree, Malwarebytes Anti-Ransomware Beta і Trend Micro RansomBuster виконують одну основну задачу - запобігання будь-яких атак, пов'язаних з програмами-вимагачами, які можуть бути непомітні для основної антивірусного захисту. Bitdefender Anti-Ransomware намагається обдурити трояни-шифрувальники, щоб вони вважали, що система вже заражена. Вони не потрапили в рейтинг, тому що не є повноцінними антивірусними продуктами.

Існують численні безкоштовні антивірусні утиліти, які існують виключно для очистки шкідливих інфекцій. Ви звертаєтеся до допомоги даних утиліт тільки при підозрі на активне зараження. Після вирішення проблеми, вони не використовуються, бо не пропонують постійний захист. Звання "Вибір редакції" в даній категорії належить Malwarebytes Free - цим продуктом варто скористатися в разі шкідливого зараження. Так як такі рішення зазвичай безкоштовні, ви можете застосовувати відразу кілька програм для сканування. Коли загроза була видалені, вам буде потрібно повноцінний антивірус для постійного захисту.

Список всіх протестованих безкоштовних рішень

 • Avast Free Antivirus . Безкоштовний антивірус Avast поєднує високоефективну антивірусний захист з великою колекцією додаткових інструментів.
 • AVG AntiVirus Free . Безкоштовний антивірус AVG отримав оновлений інтерфейс і нові технології безпеки. Тести незалежних лабораторій і власні випробування PCMag показують, що захист стала ще надійніше, ніж раніше.
 • Acronis Ransomware Protection . Якщо ваш антивірус пропускає новітні шифрувальники, ваші дані піддаються серйозному ризику, Acronis Ransomware Protection додасть додатковий рівень захисту для файлів і надасть 5 гігабайт хмарного сховища для резервних копій.
 • Bitdefender Antivirus Free Edition . Безкоштовний антивірус Bitdefender включає таку ж антивірусний захист, як і платний антивірус Bitdefender, але позбавлений додаткового функціоналу комерційної версії.
 • ZoneAlarm Free Antivirus + . Безкоштовний антивірус ZoneAlarm поєднує якісний і потужний фаєрвол з ліцензованим движком антивірусного захисту від Лабораторії Касперського. Це відмінний вибір для користувачів, які не потребують розширених функцій безпеки.
 • Cybereason RansomFree . Наслідки шкідливої ​​атаки за участю шифрувальником можуть бути катастрофічними. Тому слід розглянути можливість посилення захисту від даного виду загроз. Cybereason RansomFree - безкоштовне рішення для організації додаткового рівня захисту від програм-вимагачів.
 • Kaspersky Free . Безкоштовний антивірус Касперського пропонує повнофункціональну базову антивірусний захист, яка отримує відмінні бали в лабораторних тестах.
 • Malwarebytes Anti-Ransomware Beta . Malwarebytes Aаналізірует активність програм в пошуках підозрілих дій, характерних для шифрувальників. Дана легковага утиліта дозволить розпізнати троянів-вимагачів, які можуть обійти основну антивірусний захист.
 • Sophos Home . Безкоштовний антивірус Sophos дозволяє надати можливості потужного корпоративного антивіруса звичайним домашнім користувачам абсолютно безкоштовно. Користувачам доступна хмарна консоль, що дозволяє контролювати до трьох установок продукту.
 • Avira Free Antivirus . Безкоштовний антивірус Avira отримує відмінні бали від незалежних лабораторій, але в аматорських тестах PCMag дуже повільно виконував сканування тестової системи. Крім того, веб-захист працює тільки в Chrome і Firefox.
 • CyberSight RansomStopper . RansomStopper пропонує безкоштовну розширену захисту від шифрувальників, але власні тести PCMag показали, що продукт не відреагував на один рідкісних видів програм-вимагачів.
 • Adaware Antivirus Free . Безкоштовний антивірус Adaware отримав нову назву і новий зовнішній вигляд. Однак, результати його тестування не є кращими, а конкуруючі безкоштовні антивіруси пропонують більше можливостей.
 • Bitdefender Anti-Ransomware . Bitdefender Anti-Ransomware захищає ваш ПК від заражень чотирма родинами шифрувальників. Тести показали, що продукт успішно справляється з цим завданням. Однак, вам знадобляться додаткові рішення для захисту від інших видів троянів-вимагачів.
 • Comodo Antivirus . Безкоштовний антивірус Comodo отримав новий зовнішній вигляд і показав ідеальний рівень виявлення в тесті на блокування шкідливих програм. Проте, продукт відпрацював гірше в інших випробуваннях PCMag і в тестах незалежних лабораторій.
 • Panda Free Antivirus . Безкоштовний антивірус Panda має привабливий користувальницький інтерфейс і незвичайну функцію USB-вакцинації. Проте, продукт показав не найкращі результати в тестах незалежних лабораторій і в власних випробуваннях PCMag.
 • Qihoo 360 Total Security . Qihoo 360 поставляється з потужним набором додаткових інструментів, але його основна антивірусний захист не може конкурувати з кращими безкоштовними антивірусами.
 • Trend Micro RansomBuster . Захист папок успішно блокує несанкціоновані зміни захищаються документів. Проте, система поведінкового виявлення потребує доопрацювання.
 • Baidu Antivirus 2015 . Антивірус довгий час не розвивається і не може бути рекомендований в якості основної антивірусного захисту.
 • Comodo Internet Security Premium . Комплексне рішення Comodo поєднує автономний антивірус і автономний фаєрвол вендора в одному продукті. Як для безкоштовного продукту, даний антивірус включає велику кількість функцій, але не всі з них відрізняються ефективністю.
 • Центр безпеки Захисника Windows . Антивірус Microsoft забезпечує безпеку комп'ютерів Windows 10, на які не встановлені інші антивірусні рішення. У новітньому раунді тестування PCMag продукт показав більш високі результати, ніж раніше.

Безкоштовний або комерційний антивірус?
Якщо безкоштовні антивіруси дійсно ефективні, навіщо комусь платити?
IRC (Internet Relay Chat)