Огляд Avira Free Antivirus (2014 року)

 1. Проблеми при установці і скануванні
 2. Середні результати видалення шкідливого ПО
 3. Хороша ефективність блокування загроз
 4. Відмінні результати в незалежних лабораторіях
 5. Розширення для браузера і додаткові функції
 6. Для очищення не підійде
 7. Огляд Avira Free Antivirus (2014 року): Оцінка PC Magazine

Огляд Avira Free Antivirus (2014 року). Безкоштовний антивірус Avira впорався з блокуванням нових загроз, показав високі оцінки у випробуваннях незалежних лабораторій, але у продукту повністю відсутня технічна підтримка

Вендори, які пропонують безкоштовні антивірусні рішення за великим рахунком беруть участь в азартній грі. Отримання багатомільйонної армії користувачів безкоштовних продуктів виправдано, тільки якщо воно призводить до збільшення продажів платних рішень і сервісів. А для цього важливо заробити репутацію. Багато розробники використовують принцип «все включено» і роблять безкоштовний продукт справжнім шедевром.

Avira Free Antivirus (2014 року) використовує зовсім інший підхід. Безкоштовний антивірус позбавлений багатьох функцій платної версії і, крім того, його користувачі не отримують ніякої допомоги від технічної підтримки. Тому якщо при видаленні шкідливих програм, працездатність системи буде порушена, як це неодноразово відбувалося в тестах, у користувача з'являться серйозні проблеми, які він повинен вирішити самостійно.

Тому якщо при видаленні шкідливих програм, працездатність системи буде порушена, як це неодноразово відбувалося в тестах, у користувача з'являться серйозні проблеми, які він повинен вирішити самостійно

Кожна функція, яка представлена ​​в платних рішеннях Avira присутній і на головному екрані безкоштовного антивіруса, захаращуючи його інтерфейс. Недоступні компоненти повністю неактивні і виділені сірим кольором. При наведенні покажчика на неактивний модуль з'являється підказка, яка пояснює, що для використання компонента потрібне оновлення до платної версії. Однак, захист реального часу, системне сканування і оновлення компонентів доступні і в безкоштовному антивірусі.

Проблеми при установці і скануванні

Програма-вимагач на одній з тестових систем блокує доступ до робочого столу Windows, тому установка антивіруса в цьому випадку практично завжди є проблемою. При повній відсутності технічної підтримки для установки продукту використовувався завантажувальний диск Avira Rescue System. Треба визнати, він впорався зі своєю роботою.

Шкідлива програма ще на одній системі завершувала роботу інсталятора антивіруса кожен раз при його запуску. Завантажувальна середу Avira тут також допомогла вирішити проблему. Після установки антивіруса було отримано повідомлення, що одна з його служб не працює коректно. Повний і видалення і повторна установка допомогли позбутися цієї проблеми.

Коли Avira виявляє активну шкідливу програму, виводиться сповіщення зі звуковим супроводом. Теоретично оповіщення має виводитися кожен раз при детектуванні нового виду загрози, проте, на ділі повідомлення звучали постійно навіть при виявленні файлів, інфікованих одним і тим же зловредів. При скануванні система часто хаотично перезавантажувалася. Можливо, це було наслідком не повністю віддалених загроз. Сканування або оновлення баз не вдавалося завершити.

Avira Rescue System допомогла і в даному випадку, але після роботи завантажувального диска система залишилася без мережевого підключення. Крім того, Avira так і не змогла встановиться на одну з дванадцяти тестових систем, навіть після сканування за допомогою Rescue System.

Крім того, Avira так і не змогла встановиться на одну з дванадцяти тестових систем, навіть після сканування за допомогою Rescue System

Як вже було відмічено, продукт не має технічної підтримки, тому середньостатистичний користувач буде змушений шукати допомоги десь ще. Avira не пропонує експертної служби підтримки, щоб користувачі могли на платній основі попросити кваліфікованої допомоги. Крім того, використання подібних сервісів має на увазі наявність підключення до мережі. Погодьтеся, не дуже гарна практика, платити за усунення проблем, які викликала безкоштовна програма. В цілому, це був негативний досвід установки антивіруса.

Середні результати видалення шкідливого ПО

Avira виявила 72 відсотка шкідливих зразків і отримала 5,7 балів, що значно нижче за показники avast! Free Antivirus 8 і Ad-Aware Free Antivirus + 10.5 . Цікаво відзначити, що попередня версія безкоштовного антивіруса від Avira набрала приблизно такі ж бали при тестуванні зі старою колекцією загроз.

Лідером в очищенні є Webroot SecureAnywhere Antivirus (2014 року) , Який знайшов 89 відсотків загроз і отримав 6,6 балів за видалення. AVG AntiVirus FREE 2014 і Bitdefender Antivirus Free Edition набрали 6,4 і 6,2 бала відповідно.

При тестуванні з попереднім набором шкідливих програм кращий результат виявився у спеціалізованій утиліти очищення Malwarebytes Anti-Malware з рівнем виявлення в 89 відсотків і 7,1 набраними балами.

Хороша ефективність блокування загроз

Якщо Ви зможете гарантувати, що ваш комп'ютер чистий від шкідливих програм перед установкою Avira, внутрішні тестування PC Magazine підтверджують високу ефективність блокування нових шкідливих програм. При відкритті папки з шкідливими зразками програма відразу ж почала виводити повідомлення. Антивірус запобігає запуск інфікованого файлу до тих пір, доки Ви не виберіть опцію видалення в виведеному діалозі. У той же час при виявленні зараження Avira запускає міні-сканування для знаходження слідів знайденого зловреда. При тестуванні запускалося по 3-4 мініпроверкі за раз.

Avira видалила 86 відсотків загроз під час цього простого тесту, що використовує сигнатурного виявлення. При відкритті залишилися файлів антивірус заблокував ще кілька шкідливих програм. У підсумку продукт виявив 97 відсотків загроз - такий же результат у AVG. Таким чином, Avira отримала 9,4 бала за блокування і зрівнялася за цим показником з AVG, Ad-Aware і F-Secure Anti-Virus 2014 .

Avira намагалася заблокувати доступ до шкідливих сайтів для запобігання завантаження інфікованих файлів. У веб-тесті продукт заблокував менше 66 відсотків загроз з тієї ж самої колекції. Webroot, F-Secure і Norton AntiVirus продемонстрували 100-процентне виявлення.

Відмінні результати в незалежних лабораторіях

Успіх Avira в блокуванні шкідливих програм пов'язаний з ефективністю сигнатурного виявлення. Антивірусна технологія Avira отримувала сертифікат VB100 в 10 останніх тестах, проведених Virus Bulletin. ICSA Labs сертифікували движок за виявлення і очищення. Але як продукт впорається з новітніми атакмі «нульового дня», для яких ще немає сигнатур?

Вам не варто хвилюватися з цього приводу. Технологія Avira отримала найвищий рейтинг ADVANCED + в тестах блокування, що проводяться AV-Comparatives. Тест на традиційне виявлення дуже схожий з методикою тестування в PC Magazine, в той час як рестроспективного тест емулює ситуацію опору атакам «нульового дня». У ньому навмисно використовуються застарілі сигнатури бази.

AV-Comparatives також проводить тест на витривалість тривалістю близько місяця за участю двадцяти з гаком антивірусних рішень. Кожен день тестові машини піддаються атакам новітніх шкідливих програм. Avira також отримала рейтинг ADVANCED + за останніми підсумками цих тестувань.

Avira була сертифікована в останньому тесті AV-Test і заробила в середньому 16.0 балів з 18 можливих. Це непоганий результат, але Kaspersky отримав максимальні 18 балів в цьому тесті.

Розширення для браузера і додаткові функції

Інсталятор антивіруса включає також панель для браузера, яка містить пошуковий рядок сервісу Ask.com і набір функцій захисту. Для того щоб переконатися, що ви не пропустили установку тулбара, Avira виводить підказку куди потрібно натиснути для його установки. Майте на увазі, що панель змінює вашу домашню сторінку на Avira Search. Іконка на панелі інструментів показує статус поточної сторінки на хмарному сервісі Avira URL Cloud. Якщо іконка стала червоною, клікніть по ній щоб дізнатися подробиці. У тестах тулбар допоміг виявити кілька фішинг-атак, проте загальна їх кількість недостатньо, щоб вважати тулбар повноцінним компонентом захисту від фішингу. Представник вендора заявив, що повнофункціональна захист від фішингу зустрічається тільки в платних рішеннях.

Розширення також сканує кожну сторінку на предмет стеження з боку рекламних мереж та інших систем, які фіксують призначену для користувача активність за допомогою куки. Кнопка на панелі показує кількість заблокованих елементів на поточній сторінці, просто натисніть на кнопку для перегляду списку. Ця функція може блокувати десятки різних рекламних мереж, елементів соціальних мереж та інших, що стежать. Налаштуйте список для вибору систем, які потрібно заблокувати Панель від AVG пропонує схожу функціональність.

За допомогою панелі користувач може видалити історію відвідувань браузера або запустити анонімний сеанс (це можна зробити і без тулбара), розмістити посилання на популярні ресурси і навіть запустити віджети Facebook.

При завершенні установки антивіруса з'являється запрошення використати систему хмарного резервного сховища ємність в 5 гігабайт і встановити безкоштовний захист на Android пристрій. При натисканні на кнопку «Соціальні мережі» з'являється пропозиція встановити батьківський контроль Avira SocialShield, який раніше був досить дорогим продуктом, а тепер доступний для безкоштовного використання.

Для очищення не підійде

Не встановлюйте Avira Free Antivirus (2014 року) на заражений комп'ютер і не чекайте, що антивірус сам виправить всі проблеми. У ряді випадків продукт зможе впоратися з погрозами, але велика ймовірність серйозного збою системи або втрати з'єднання з мережею. Тоді користувач залишається наодинці зі своїми проблемами без допомоги агентів технічної підтримки. Якщо Ви не впевнені, що система чиста від загроз, проскануйте її за допомогою безкоштовної утиліти Malwarebytes Anti-Malware .

Насправді навіть на чистій системі редактори PC Magazine не рекомендують встановлювати Avira. Той факт, що Ви не отримуєте ніяку технічну підтримку може стати вирішальним при зараженні загрозою «нульового дня», яка зможе обійти захист реального часу.

Огляд Avira Free Antivirus (2014 року): Оцінка PC Magazine

Огляд Avira Free Antivirus (2014 року):  Оцінка PC Magazine

переваги

 • висока ефективність блокування шкідливого ПЗ;
 • високі оцінки в тестах незалежних лабораторій;
 • завантажувальний диск Avira Rescue System допоміг усунути багато проблем з установкою;
 • розширення для браузера позначає небезпечні сайти і блокує рекламне стеження.

недоліки

 • відсутність технічної підтримки;
 • продукт не встановився на одну з тестових систем;
 • на інший тестовій системі повністю пропало мережеве з'єднання.

Загальна оцінка

Avira Free Antivirus (2014 року) прекрасно впорався з блокуванням нових загроз на чистій системі, а антивірусна технологія Avira стабільно отримує високі оцінки у випробуваннях незалежних лабораторій. Як би там не було, у продукту повністю відсутня технічна підтримка, а це значить, якщо антивірус при очищенні викликає серйозний збій системи, Ви повинні самостійно впоратися з проблемою.

Але як продукт впорається з новітніми атакмі «нульового дня», для яких ще немає сигнатур?
IRC (Internet Relay Chat)