Огляд і порівняння on-line сканерів для захисту від вірусів і інших шкідливих програм

  1. Kaspersky On-line Scanner
  2. Trend Micro Housecall
  3. Symantec Security Check
  4. BitDefender Scan Online
  5. McAfee FreeScan
  6. Panda ActiveScan
  7. Інші утиліти для безкоштовної антивірусної перевірки on-line

У цій статті зроблено огляд найбільш вдалих on-line сканерів, доступних в мережі Інтернет, для детектування вірусів, шпигунських програм, вразливостей інформаційної безпеки комп'ютера, а також проведений їх порівняльних аналіз. В огляді беруть участь продукти компаній: Лабораторія Касперського, Symantec, McAfee, BitDefender, PandaSoftware, Доктор Веб і F-secure.

Не дивлячись на те, що антивірусне програмне забезпечення стало вже фактично обов'язковим для будь-якого домашнього або корпоративного комп'ютера, це, на жаль, не гарантує користувачам 100% захист від вірусів, троянів, хробаків та іншого шкідливого коду.

Крім того, ніколи не варто повністю довірятися одному виробнику, будь він багаторазово перевірений і надійний. Часто виникає ситуація, коли з комп'ютерів відбуваються підозрілі речі, а ваш "надійний" антивірус вперто мовчить, не помічаючи цього.

Найбільш доступним способом швидкого самостійного аудиту використовуваної антивірусного захисту і контролю відсутності вірусів є перевірка підозрілого об'єкту, каталогу або всього комп'ютера одним з on-line сканерів відомих виробників. В даному огляді ми розглянемо і порівняємо найбільш популярні і вдалі з них: Kaspersky Online Scanner, Trend Micro Housecall, Symantec Security Check, BitDefender Scan Online, McAfee FreeScan, Panda ActiveScan.

Kaspersky On-line Scanner

Онлайн сканер від Лабораторії Касперського з'явився в 2005 році і по інтерфейсу сильно нагадує персональний Антивірус Касперського версії 5.0. Сканер дозволяє проводити перевірку на віруси як окремих файлів або папок, так і всього комп'ютера цілком. Крім цього можлива швидка перевірка критично важливих областей (системні каталоги) або поштових баз по масці * .PST; * .MSG; * .OST; * .MDB; * .DBX; * .EML; * .MBS.

http://www.kaspersky.com/downloads/kws/kavwebscan.html

Системні вимоги: Microsoft Internet Explorer 5.0 і вище Технологія: Microsoft ActiveX Обмеження: Чи не сканує оперативну пам'ять і завантажувальні сектори дисків Розмір програми: Сам сканер ~ 400Kb + 6Mb антивірусні бази даних Мова інтерфейсу сканера: Англійська Швидкість роботи:

Середня (17 хвилин 40 секунд)

Kaspersky On-line Scanner пропонується всім бажаючим безкоштовно, реєстрація не потрібна.

Завантажити Kaspersky On-line Scanner »

Trend Micro Housecall

За допомогою Trend Micro Housecall можна проводити перевірку безпеки свого комп'ютера в декількох варіантах: антивірусна перевірка (Virus Scan); пошук шпигунських програм і вразливостей системи (Security Scan); повна перевірка комп'ютера на віруси, шпигунські програми і уразливості (Complete Scan).

http://housecall60.trendmicro.com/housecall/en/index.htm

Trend Micro Housecall не тільки демонструє можливості персональних продуктів Trend Micro, а є повнофункціональним сканером, який при виявленні інфікованих об'єктів або spyware дозволяє повністю усунути загрозу. Що стосується сканера вразливостей, то в результаті він виводить список виявлених вразливостей і посилання на патчі, які необхідно встановити.

Що стосується сканера вразливостей, то в результаті він виводить список виявлених вразливостей і посилання на патчі, які необхідно встановити

Системні вимоги: Microsoft Internet Explorer 5.0 і вище Технологія: Microsoft ActiveX Обмеження: Чи не сканує оперативну пам'ять, завантажувальні сектора дисків, не усуває виявлені вразливості, відсутня евристика Розмір програми: Cканер ~ 1Mb, антивірусні бази і движок ~ 2.7Mb, бази spyware і движок ~ 1.5Mb Мова інтерфейсу сканера: Англійська Швидкість роботи:

Середня (17 хвилин 30 секунд)

Trend Micro Housecall також пропонується абсолютно безкоштовно і не вимагає реєстрації.

В цілому можна рекомендувати Trend Micro Housecall як якісний і доступний інструмент для різнобічного аудиту інформаційної безпеки системи. Шкода, що Housecall не містить в собі компоненти для аналізу захищеності від хакерських атак (відкриті порти, настройки firewall і т.д.), яка, наприклад, є в Symantec Security Check, мова про який піде нижче.

Завантажити Trend Micro Housecall »

Symantec Security Check

Symantec Security Check складається з двох різних тестів безпеки віддаленого комп'ютера. У першому з них, Security Scan, проводиться загальна перевірка захисту системи, а в другому, Virus Scan - перевірка на віруси.

http://security.symantec.com

В Security Scan проводиться перевірка на можливості проникнення хакерів, наявність відомих вразливостей в Microsoft Windows, встановлених в системі троянських програм (троянів) і наявність "адекватної" антивірусного захисту (багато поширених встановлені антивіруси не виявляються або не рахуються за антивірусний захист взагалі). Цікаво, що при виявленні будь-яких проблем, разом з результатами Security Scan рішення проблем - один або кілька персональних продуктів Symantec.

Цікаво, що при виявленні будь-яких проблем, разом з результатами Security Scan рішення проблем - один або кілька персональних продуктів Symantec

Системні вимоги: Internet Explorer 5.0, Netscape 4.5, Safari 1.0 і вище Технологія: Microsoft ActiveX Обмеження: Security Scan не може виявити наявність багатьох антивірусів, Virus Scan перевіряє весь комп'ютер цілком, вибрати для перевірки окремий каталог можна Розмір програми: Security Scan ~ 400Kb, Virus Scan + антивірусні бази і движок ~ 6.8Mb Мова інтерфейсу сканера: Англійська Швидкість роботи: - (неможлива окремий каталог для перевірки)

Symantec Security Check пропонується безкоштовно і не вимагає реєстрації.

Security Scan - цікавий on-line сканер і єдиний в даному огляді, що дозволяє зробити аудит доступності системи для хакерів, виявити відкриті порти та інші уразливості. Virus Scan ж навпаки виробляє негативні враження (тільки автоматична перевірка всього комп'ютера цілком) і сильно програє конкурентам.

Завантажити Symantec Security Check »

BitDefender Scan Online

BitDefender Scan Online - повнофункціональний антивірус, доступний безкоштовно через Інтернет. Він дозволяє не тільки вибирати для сканування будь-каталог або диск, але і налаштовувати параметри сканування (типи файлів, використання евристики, перевірка завантажувальних секторів і виявлення неповних вірусних тіл), а також дії з інфікованими об'єктами в разі їх виявлення.

http://www.bitdefender.com/scan8/ie.html

Системні вимоги: Internet Explorer 4.0 і вище Технологія: Microsoft ActiveX Обмеження: Чи не сканує оперативну пам'ять Розмір програми: Сканер + антивірусні бази і движок ~ 5.2Mb Мова інтерфейсу сканера: Англійська Швидкість роботи:

Низька (18 хвилин 10 секунд, настройки за умовчанням)

BitDefender Scan Online - потужний і зручний on-line сканер, що володіє функціоналом, яке можна порівняти з деякими настільними антивірусами на вимогу, тому даний продукт можна рекомендувати як один з кращих в своєму класі.

Завантажити BitDefender Scan Online »

McAfee FreeScan

McAfee FreeScan дозволяє тільки сканувати на вибір диск С :, системний каталог Windows або папку "Мої документи".

http://us.mcafee.com/root/mfs/default.asp?cid=9435

Системні вимоги: Internet Explorer 5.0 і вище Технологія: Microsoft ActiveX Обмеження: Тільки детектирует віруси, не можна вибрати довільну папку для перевірки, немає евристики Розмір програми: Сканер + антивірусні бази і движок ~ 3.8Mb Мова інтерфейсу сканера: Англійська Швидкість роботи:

Висока (13 хвилин 20 секунд)

Як вже видно з назви, McAfee FreeScan є повністю безкоштовним продуктом.

Наявність обмежень в налаштуваннях сканування робить даний сканер менш вдалим в порівнянні з Kaspersky On-line Scanner або Trend Micro Housecall. Але самим негативним моментом в McAfee FreeScan є те, що він тільки детектирует шкідливий код і констатує даний факт, але не лікує його. Для лікування McAfee дбайливо пропонує придбати платну версію McAfee Virus Scan.

Завантажити McAfee FreeScan »

Panda ActiveScan

В описі до Panda ActiveScan заявлено, що продукт крім вірусів здатний детектувати ще й шпигунські програми (spyware), програми для несанкціонованого набору номерів (dialers), а також деякі хакерські утиліти і ряд інших потенційно небажаних програм.

http://www.pandasoftware.com/activescan/activescan/ascan_1.asp

Системні вимоги: Internet Explorer 5.0 і вище Технологія: Microsoft ActiveX Обмеження: Безкоштовна версія не видаляє spyware, adware та інші небажані програми Розмір програми: Сканер + антивірусні бази і движок ~ 10Mb Мова інтерфейсу сканера: Англійська Швидкість роботи:

Низька (18 хвилин 40 секунд)

Panda ActiveScan - безкоштовний продукт, але вимагає реєстрації (вказівки e-mail адреси). У Panda Software є також повнофункціональна версія - ActiveScan Pro, яка продається за гроші.

Panda ActiveScan, як і McAfee FreeScan є по суті демонстрацією можливостей детектування платних продуктів, виявлені шпигунські та інші небажаний програми він не лікує і не видаляє (автоматично лікуються тільки віруси), що дуже на руку все того ж Trend Micro Housecall. Далі при такому, прямо скажемо, убогому функціонал насторожує великий обсяг сканера - в цілому більше 10 Мб.

Завантажити Panda ActiveScan »

Інші утиліти для безкоштовної антивірусної перевірки on-line

Перевірка окремого файлу Антивірусом Касперського

Перевірка окремого файлу Антивірусом Доктора Веба (Dr.Web)

F-Secure Online Virus Scanner

Microsoft Windows Live Safety Center

Підводячи підсумки, по сукупності параметрів (функціональність, настройки, інтерфейс, швидкість роботи, розмір сканера і швидкість роботи) з представлених в цьому огляді антивірусних on-line сканерів можна виділити три найбільш вдалих в наступному порядку:

1-е місце - BitDefender Scan Online

2-е місце - Trend Micro Housecall

3-е місце - Kaspersky On-line Scanner

BitDefender Scan Online зайняв перше місце в силу хорошого функціонала і більшої кількості налаштувань, при цьому розмір сканера і швидкість його роботи знаходяться на рівні конкурентів. Trend Micro Housecall обігнав Kaspersky On-line Scanner по швидкості роботи (правда при відсутності евристики) і розміром сканера. Крім цього, Trend Micro Housecall має додатковий функціонал по виявленню вразливостей, шпигунського та іншого небажаного програмного забезпечення. Решту продуктів виглядає набагато менш привабливо, хоча і можуть служити в якості додаткової перевірки до трьох, зазначених вище.

Швидкість роботи on-line сканерів тестувалася на системній папці winnt (Windows 2000) розміром 1.16 Гб на машині Intel Celerone 1200Гц з 256Мб оперативної пам'яті.

02.10.2005 (оновлення 09.11.2005)

Asp?
IRC (Internet Relay Chat)