Вибираємо кращий безкоштовний хмарний антивірусний сканер

 1. Були протестовані онлайн сканери
 2. Як проходила процедура тестування?
 3. Bitdefender QuickScan
 4. Comodo Cloud Antivirus
 5. ESET Online Scanner
 6. F-Secure Online Scanner
 7. Kaspersky Security Scan
 8. McAfee Security Scan Plus
 9. Norton Security Scan
 10. Panda Cloud Cleaner
 11. Trend Micro HouseCall
 12. огляд результатів
 13. Кращі хмарні антивірусні сканери

Портал Digital Citizen протестував 10 найпопулярніших безкоштовних хмарних сканерів і отримав цікаві результати в порівняльному випробуванні

Хмарні антивірусні сканери є корисними інструментами для додаткового аналізу підозрілих файлів, причому для проведення перевірки користувачі не потрібно встановлювати програму.

Були протестовані онлайн сканери

При відборі учасників тестування в першу чергу використовувалися фіналісти Digital Citizen Awards 2016 . Дослідники перевіряли, чи пропонує вендор онлайн інструмент сканування. На жаль не всі компанії пропонують подібні можливості, і не всі інструменти відрізняються високою якістю.

В результаті в тестуванні взяли участь наступні продукти і сервіси: Bitdefender QuickScan , Comodo Cloud Antivirus , ESET Online Scanner , F-Secure Online Scanner , Kaspersky Security Scan , McAfee Security Scan Plus , Norton Security Scan , Panda Cloud Cleaner і Trend Micro HouseCall .

Дуже швидко стало ясно, що не всі продукти є класичними онлайн сканерами, які працюють в браузері. Багато антивірусні вендори зараз пропонують автономні утиліти, які потрібно завантажувати і встановлювати на комп'ютері. Вони можуть працювати спільно з основною антивірусним захистом без конфліктів і проблем з продуктивністю. Вони можуть використовуватися тільки при необхідності додатково перевірити статус безпеки системи.

Важливе зауваження: даний тест не включає повноцінні антивірусні продукти. У випробуванні беруть участь безкоштовні інструменти, які можуть використовуватися для сканування і оцінки безпеки системи. Дані програми не призначені для заміни основних рішень безпеки, зокрема антивірусів, фаєрволів, інструментів захисту від шпигунського ПЗ. Вони повинні бути використані для доповнення антивірусного захисту і допомоги при ідентифікації потенційних проблем в системі, які можуть бути викликані дією шкідливих програм.

Як проходила процедура тестування?

По-перше, з'ясовувалася концепція і архітектура продукту - чи є він класичним онлайн сканером, автономним додатком або гібридною версією двох підходів. Перед тим, як встановити або запустити тестований продукт, тестова система заражалися вірусами. Потім відвідувалися небезпечні веб-сайти з небажаним куки, пропозиціями установки тулбаров і шкідливих програм.

Після того, як дослідники переконувалися, що система інфікована, а на диску були збережені небезпечні файли, сканери послідовно запускалися. Фіксувалося час сканування системи, кількість виявлених зразків, що надається інформація про погрози і пропоновані рішення. Сканування виконувалися на розділі розміром в 20 гігабайт з 17 гігабайтами зайнятого простору. Тестова машина керувалася Windows 10 з відключеним захисником Windows , В системі було примусово запущено 17 шкідливих програм.

Bitdefender QuickScan

Bitdefender QuickScan - один зі справжніх онлайн сканерів. Проте, запустити сканер можна не у всіх браузерах. Bitdefender QuickScan підтримує роботу в Internet Explorer, Mozilla Firefox і Google Chrome. Відмінною рисою сканера є висока швидкість роботи - перевірка тестової системи зайняла менше однієї хвилини.

На жаль, Bitdefender QuickScan просто повідомляє, заражена система чи ні і не повідомляє назву активної загрози. Ніяку додаткову інформацію користувач не отримує, йому пропонується встановити 3-місячну пробну версію Bitdefender Internet Security для дезінфекції системи.

Даний інструмент працює швидко і безпроблемно, але представляє сумнівну цінність для користувачів. Інші вендори пропонують більш цікаві альтернативи.

Comodo Cloud Antivirus

Comodo Cloud Antivirus - хмарний сканер, який представлений у вигляді автономної програми, доступної для завантаження і установки на комп'ютери Windows. Ви відразу помітите, що сканер виглядає скоріше, як повноцінної антивірусне рішення. Інтерфейс пропонує велику кількість опцій і налаштувань, а також кілька видів аналізу системи: швидке, повне або вибіркове сканування.

Швидке сканування тестової системи за допомогою Comodo Cloud Antivirus завершилося за 2 хвилини, в результаті був виявлений всього один шкідливий зразок. Це слабкий результат, тому додатково було проведено повне сканування системи. На цей раз перевірка виконувалася 59 хвилин, і Comodo зміг виявити 13 зловредів з 17.

Comodo Cloud Antivirus - один з небагатьох антивірусних сканерів, який здатний видалити виявлені загрози. Цю особливість цінують користувачі.

ESET Online Scanner

ESET Online Scanner - один з найкращих онлайн сканерів. Продукт доступний як окреме додатки для Windows, які можна завантажити та запустити на комп'ютері. Перед виконанням сканування ESET автоматично завантажує останні сигнатури на комп'ютер і дозволяє налаштовувати параметри перевірки. За замовчуванням ESET Online Scanner налаштований на повне сканування комп'ютера: оперативна пам'ять, об'єкти автозавантаження і локальні диски. Користувач може задати автоматичне очищення виявлених загроз, сканування архівів і перевірку на предмет потенційно небажаних програм.

Повне сканування системи зайняло більше 29 хвилин, і ESET зміг розпізнати всі 17 тестових зразків. Для кожного окремого зловреда ESET вивів назву і шлях розташування. Примітно, що після закінчення перевірки, користувач може налаштувати видалення файлів сканера з системи.

Продукти ESET просуваються стримано і ненав'язливо. ESET Online Scanner прекрасно справляється з завданнями додаткового сканера і продемонстрував високу ефективність у випробуванні.

F-Secure Online Scanner

F-Secure Online Scanner - інша автономна програма, яку потрібно попередньо завантажувати і запускати. Перед виконанням перевірки, продукт завантажує новітні сигнатурні визначення.

Потім F-Secure Online Scanner приступає до сканування системи в пошуках шкідливих програм. Користувач не може нічого налаштувати і не може вибрати тип перевірки - весь процес виконується автоматично.

Якщо F-Secure Online Scanner виявляє інфіковані файли, продукт просить виконувати перезавантаження системи для того, щоб провести очистку загроз. При бажанні можна подивитися інформацію про розташування загроз, загальній кількості заражених файлів - якщо цього недостатньо, можна перейти на сайт для отримання додаткових даних про знайдені шкідливі програми.

F-Secure Online Scanner - один з найшвидших сканерів, перевірка тестової системи з 20-гігабайтним розділом виконувалася менше хвилини. F-Secure в результаті виявив 12 вірусів з 17.

Kaspersky Security Scan

Kaspersky Security Scan - ще один сканер в форматі автономного додатки. Програма має простий і зрозумілий інтерфейс і дозволяє виконувати швидкі або повні перевірки системи і навіть створювати розклад регулярних сканувань. За замовчуванням, інструмент виконує перевірку системи два рази в тиждень. На жаль, Ви не можете змінити частоту перевірок, але можете вказати конкретні дні тижня, коли їх потрібно запустити.

Швидке сканування системи виконувалося 2 хвилини, в результаті було виявлено 2 загрози. Повна перевірка проводилася 52 хвилини, Kaspersky виявив 9 зловредів.

Результати сканування представлені в декількох категоріях:

 • Шкідливі програми - всі виявлені заражені файли
 • Захист системи - показується, чи встановлена ​​в системі антивірусний захист
 • Інші проблеми - відображаються проблеми настройки Провідника Windows і браузера Internet Explorer.

Шкідливі програми - всі виявлені заражені файли  Захист системи - показується, чи встановлена ​​в системі антивірусний захист  Інші проблеми - відображаються проблеми настройки Провідника Windows і браузера Internet Explorer

Якщо Ви захочете видаляти виявлені загрози або виправити знайдені проблеми, Kaspersky Security Scan перенаправить Вас на сайт вендора для завантаження ознайомлювальної версії або покупки комерційного рішення.

McAfee Security Scan Plus

McAfee Security Scan Plus має довге і складне ім'я, але в дійсно є дуже простим додатком для Windows, яке перевіряє комп'ютер на предмет загроз і проблем безпеки. McAfee Security Scan Plus автоматично оновлює свої файли при запуску, а сканування тестової системи продукт виконав менше, ніж за хвилину. На жаль, користувач не може задавати параметри перевірки. У тестовій системі McAfee виявив тільки один шкідливий файл з 17.

Складно знайти причини для регулярної перевірки комп'ютера за допомогою McAfee, але McAfee Security Scan Plus передбачає таку можливість. Користувач може запланувати перевірки, як йому зручно.

McAfee Security Scan Plus не пропонує функцію очищення, тому єдиний виявлений програмою зразок, залишився активним в системі. При Виборі опції захист інструмент перенаправить Вас на сайт McAfee для придбання підписки McAfee Total Protection для 3 комп'ютерів. Вам не здається, що це занадто багато для одного зараженого пристрою?

Norton Security Scan

Norton Security Scan - десктопних програм, які потрібно завантажувати і встановлювати на комп'ютері. При запуску програма автоматично завантажує новітні антивірусні визначення та оновлення движка сканування. Norton Security Scan перевіряє системи не тільки на предмет шкідливих програм, а й на предмет підозрілих куки і потенційно небезпечних програм.

При наведенні курсора миші на виявлену загрозу, Norton відображає детальну інформацію про неї. Після установки Norton Security Scan автоматично запускає сканування системи, на тестовій машині продукт виявив 12 зловредів за 2 хвилини. На жаль, користувач не може налаштовувати перевірку, видалення виявлених загроз теж недоступно.

При натисканні кнопки "Fix now" Norton Security Scan відправить Вам на сайт і рекомендаціями щодо завантаження продуктів Norton.

Panda Cloud Cleaner

Panda Cloud Cleaner довів високу точність і ефективність. Продукт поставляється у вигляді окремого додатка, яке потрібно завантажити і встановити в системі Windows. Перед стартом сканування Panda завантажує останні сигнатури в автоматичному режимі. Користувач може запустити швидку перевірку або вибіркову перевірку.

Коли сканування завершено, Panda Cloud Cleaner виводить звіт про виявлені шкідливі програми і ПНП, невідомих файлах і підозрілих політиках і об'єкти, які можуть бути видалені.

При виборі окремого розділу можна подивитися детальну інформацію про виявлені проблеми.

Швидке сканування виконувалося 8 хвилин і виявило 13 заражених файлів, в той час як повна перевірка зайняла 32 хвилини і змогла виявити 17 шкідливих зразків. Високий рівень виявлення робить Panda Cloud Cleaner фаворитом тестування.

Trend Micro HouseCall

Trend Micro HouseCall - автономне додаток, яке потрібно завантажити і запустити на комп'ютері. При запуску продукт автоматично завантажує новітні сигнатури. інтерфейс програми гранично простий. За допомогою кнопки налаштувань користувач може вибирати швидке, повне або вибіркове сканування.

Швидке сканування завершилося за 7 хвилин і виявило 3 інфікованих файлу. Повне сканування системи виконувалося 462 хвилини (і це не помилка!) І дозволило розпізнати 11 файлів. Тривалий час сканування зазнавало терпіння дослідників.

Для кожного шкідливого об'єкта відображається ім'я, точне розташування, тип і рівень небезпеки. З позитивного боку, Trend Micro HouseCall дозволяє видаляти шкідливі елементи, що цінують користувачі.

Trend Micro HouseCall є інноваційним продуктом, який має можливості, які відсутні у більшості безкоштовних сканерів. Низька швидкість сканування і середній рівень виявлення не дозволяє Trend Micro наблизиться до лідерів.

огляд результатів

Зведені дані про результати тестування представлені в таблиці:

Кращі хмарні антивірусні сканери

Кращі хмарні антивірусні сканери

Якщо Ви намагаєтеся вибрати хороший хмарний сканер, то Panda Cloud Cleaner ймовірно буде кращим варіантом. також рекомендуємо ESET Online Scanner і F-Secure Online Scanner , Що розташувалися на 2 і 3 місці рейтингу відповідно. Всі перераховані програми є надійними інструментами безпеки, які змогли виявити більшість загроз. Всі три продукти дозволяють виконувати очищення системи і не примушують встановлювати додаткові програми захисту. Коли Ви зіткнулися з зараженням, це буде великим плюсом.

Майже всі інші продукти показали низьку ефективність виявлення шкідників і носять виключно інформаційний характер, не дозволяючи видаляти небезпечні об'єкти. Вони в основному являють собою маркетингові інструменти, призначені для продажу комерційних рішень.

Переклад Comss.ru . за матеріалами Digital Citizen .

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Як проходила процедура тестування?
Вам не здається, що це занадто багато для одного зараженого пристрою?
Знайшли друкарську помилку?
IRC (Internet Relay Chat)