7-ZIP - як створити архів - Ячайнік - сайт для справжніх чайників

Практично на кожному комп'ютері нині встановлено архіватор - програма, яка вміє стискати і розпаковувати файли. Користувачі Windows систем з невідомої причини віддають перевагу архіватор WinRAR. Власне кажучи, не проти даного продукту. У нього існує маса достоїнств і один великий недолік - він платний. Сьогодні ж ми розглянемо програму, яка є відмінною безкоштовної альтернативою WinRAR. Йтиметься про програму - 7-Zip. В процесі огляду створимо власний розпаковувати архів, а також встановимо на свій архів пароль. І, нарешті, спробуємо порівняти: хто ж краще стискає файли - 7-Zip або WinRAR.

{Mosloadposition debug}

Перш ніж починати розмову про 7-Zip, давайте з'ясуємо: а що таке архіватор і навіщо він потрібен. Архіватор - це програма, яка служить для зменшення розміру файлів. На сьогоднішній день прийнято архівувати практично всі типи файлів за винятком мультимедіа (музика, відео, графіка). У випадку з останніми - історія окрема. Справа в тому, що сучасні мультимедіа файли - це вже стислий матеріал. Тільки от зменшення їх розміру проводиться іншими програмами.

Ще одне застосування архіваторів - це об'єднання декількох файлів в один. Наприклад, моя стаття складається з документа в форматі Word і декількох графічних файлів. Я вирішив переслати статтю другові. Можна звичайно вкласти всі файли окремо в лист, однак можна просто додати всі складові моєї статті в архів і відправити електронною поштою за все один файл, який до того ж буде володіти меншим обсягом порівняно з не архівувати варіантом.

завантажити завантажити    7-Zip (1 7-Zip (1.06 Мбайт) можна з нашого сайту. Процес установки не викличе жодних складнощів, тому перейдемо відразу до роботи з програмою.

Насамперед я пропоную зайти в будь-яку папку на комп'ютері, де у вас зберігаються документи. Особисто я зайшов в каталог з одного зі своїх статей. Тепер давайте виділимо всі файли мишкою. Потім клацаємо правою кнопкою мишки і вибираємо пункт - 7-Zip -> Додати до ( «Ім'я вашої папки \ файлу») zip.

Власне кажучи, і все. Архів створено. У моєму випадку вийшов архів під назвою AIMP.zip. Якщо ви уважно розглянули контекстне меню, то напевно звернули увагу, що існує можливість створення архіву в форматі 7z. Даний формат є продуктом розробників архиватора 7-Zip. Його головною характеристикою є більш високий ступінь стиснення (порівняно з ZIP і навіть RAR). Однак архівувати в даний формат має сенс тільки в тому випадку, якщо ви на 100 відсотків впевнені, що згодом одержувачу архіву буде чим розпакувати його.

Для прикладу скажу. Операційна система Windows XP відразу ж після установки здатна розпаковувати архіви у форматі ZIP, проте, якщо не встановити додаткове програмне забезпечення, яким є наш славний архіватор 7-Zip, то відкриття архіву в форматі 7z, стає неможливим.

Нерідко потрібно здійснити хоча б мінімальну захист інформації. Незважаючи на те, що нині існує чимало програм для злому паролів архівів, захист паролем у багатьох випадках виявляється дієвим засобом від несанкціонованого доступу.

До того ж хочу зауважити, якщо ваш пароль містить цифри, букви, як малі, так і великі та має довжину більше 10 знаків, зломщикові буде потрібно чимало зусиль по підбору пароля.

Щоб встановити пароль на архів, нам знову потрібно його створити. Однак робити ми це будемо з допомогою «Менеджера 7-Zip». Щоб його відкрити, натискаємо на кнопку «Пуск», далі «Усі програми» і шукаємо однойменний з назвою програми пункт.

Натискаємо на нього і зі списку вибираємо пункт «7-Zip File Manager». Відкриється нове вікно.

Ми бачимо центр управління архиватором. Значну частину вікна займає самий звичайний провідник по файлів і папок на вашому комп'ютері. Я пропоную зайти все в ту ж папку, де ми раніше створювали архів і створити архів заново.

Також виділяємо всі файли і натискаємо на велику кнопку в верхній частині екрану «Додати».

У новому вікні ми отримуємо можливість налаштувати архівацію.

Я пропоную лише встановити значення в випадаючому списку «Формат архіву» в ZIP, а рівень стиснення поставити «Максимальний». Тепер зверніть увагу на розділ «Шифрування». Саме сюди і вводиться пароль.

Після закінчення введення досить натиснути кнопку «Ок» в нижній частині вікна. Архів створено і захищений паролем.

Хотілося б розповісти ще про одну корисної функції архіватора 7-Zip. Припустимо, існує необхідність створити архів і записати його на саму звичайну тридюймові дискету.

Безумовно, ці самі дискети в наш просунутий століття високих технологій є анахронізмом. Але так уже склалося ситуація, що існує чимало фірм і організацій, де стоять комп'ютери не першої свіжості, обладнані тридюймовими флоппі дисками.
Основна проблема дискет в їх місткості. Справа в тому, що вони дозволяють записати на себе не більше ніж 1, 44 мегабайта. Що ж робити, якщо ваш архів має більший обсяг? Розбити його на частини, кожна з яких буде перевищувати 1, 44 Мб.

Для цього ми знову створюємо свій архів за допомогою «7-Zip File Manager». Натискаємо кнопку «Додати» і у вже знайомому вікні звертаємо свою увагу на список, що випадає «Розбити на томи розміром (в байтах)».

Тут ми вибираємо перший пункт, який зробити розбивку архіву для флоппі дисковода. Натискаємо кнопку «Ок» і виявляємо що з'явилося два файли.

Кожен з цих файлів можна цілком вмістити на дискету. Щоб потім зібрати і розпакувати всю цю справу, достатньо буде скопіювати файли з дискет в одну папку. Слід звернути увагу, що для збору файлів необхідна наявність встановленого архіватора 7-Zip.

Далі клацаємо правою кнопкою мишки на першу файлу і викликаємо контекстне меню. Вибираємо пункт «Розпакувати». Власне і все.

На закінчення хочеться сказати: звертайте якомога більше уваги на безкоштовні програми. Нерідко вільне програмне забезпечення має набагато більшу функціональність, і практично завжди воно менш вимогливо до апаратних ресурсів комп'ютера.

З повагою, Гоша Комп'ютерний.

{Mosloadposition cpanel}

Що ж робити, якщо ваш архів має більший обсяг?
IRC (Internet Relay Chat)