Як розпакувати архів rar? Як розпакувати архів zip? Що таке архівація файлів? Що таке архів? Архів це.

 1. Що таке архівація файлів і що означає слово архів?
 2. Як розпакувати архів rar і ​​zip?

Чим глибше користувач починає вивчати і використовувати комп'ютер, тим більше нових програм, термінів, понять і незнайомих слів виникає на його шляху. І сьогодні, я хотів би вам розповісти про те, з чим вам, напевно, не раз доведеться стикатися, а точніше про те, що таке архів і що таке архівація файлів.

Що таке архівація файлів і що означає слово архів?

Архів - це стислий файл, папка або набір файлів і папок. По суті, архів, це теж файл, тільки незвичайного розширення, створений для зручного з'єднання і стиснення потрібної нам інформації, яка складається з інших файлів і папок (що таке файл і його розширення, ви можете почитати в статті Що таке файл і розширення файлу? ) Основних причин для архівації файлів дві:

 • Для зменшення ваги. Файл (и) занадто багато важать і його (їх) стискають в архів.
 • Для зручної передачі на флешку або на будь-якій іншій носій. Навіть якщо файли мало важать, але їх багато, наприклад пару сотень, вони делегувати будуть скачиваться на ту ж флешку. Щоб прискорити передачу, можна заархівувати файл, скинути на флешку, а повірте мені, після архівації все хитається дуже швидко, ну а після, скинути архівний файл туди, куди вам треба і розпакувати (те ж саме, що і розпакувати).

Якщо ви стикалися з архівами, то у вас повинно виникнути два питання: як розпакувати архів rar і як розпакувати архів zip? Насправді існує багато різних типів архівів, але це найпоширеніші. Так ось, одна з кращих і простих програмок для розпакування архівів різних типів, називається WinRAR, знайти і скачати її можна в будь-якому з пошуковиків, що в Яндексі, що в Гуглі. Після її установки з'явиться вікно, в якому буде написано, що термін дії 40 днів, тому що програма платна. Це правда. Але я роблю дуже просто, після закінчення 40 днів, просто видаляю програму і встановлюю її заново. Якщо хочете, можете придбати офіційну версію.

Чому я вирішив показати, як розпаковувати архіви саме цією програмою, тому що з її допомогою весь процес розпакування можна показати наочно. Однак, так як ця програма платна, вона більше підходить для тих, кому потрібно розпаковувати архіви рідко, тобто встановив програму, розпакував потрібний архів і видалив програму. Для тих же, кому доводиться досить часто працювати з архівами, я раджу встановити програму Total Commander, про те як з нею працювати я розповідав в уроці Як користуватися файловим менеджером Total Commander .

І ще один нюанс, перед тим як я вам покажу, як розпакувати архів. У даній статті я показую саме процес розпакування, про те як зробити резервне копіювання файлів читайте в статті Як заархівувати файл або папку .

Як розпакувати архів rar і ​​zip?

Нижче буде представлена ​​інструкція по розархівації файлу, яка буде складатися з безлічі картинок. У реальності, все робиться буквально за хвилину (все залежить від ваги розпакувати архіву), просто я вирішив показати все докладно.

  1. Встановіть завантажену програму. Про те, як встановлювати програми я розповідав в даному уроці - Установка програм на комп'ютер .
  2. Натискаємо правою кнопкою миші на архів, який ми хочемо розпакувати. Після чого, наводимо ліву кнопку миші на пункт «Відкрити за допомогою» і натискаємо «Вибрати програму ...»

»

  1. Вибираємо «Обзор»

Вибираємо «Обзор»

  1. Знаходимо папку WinRAR, швидше за все вона буде майже в самому низу, після того як знайдете її, відкрийте, подвійним натисканням лівою кнопкою миші або натисніть по ній один раз лівою кнопкою миші і виберіть «Відкрити».

Знаходимо папку WinRAR, швидше за все вона буде майже в самому низу, після того як знайдете її, відкрийте, подвійним натисканням лівою кнопкою миші або натисніть по ній один раз лівою кнопкою миші і виберіть «Відкрити»

Тепер натисніть один раз лівою кнопкою миші на те, що виділено на малюнку нижче (WinRaR)

Тепер натисніть один раз лівою кнопкою миші на те, що виділено на малюнку нижче (WinRaR)

  1. Після натисніть «ОК»

Після натисніть «ОК»

  1. Після виконаних вище дій, відкриється програма, поверх якої вискочить віконце з пропозицією купити ліцензію. Просто закрийте його.

Просто закрийте його

А тепер власне, процес розпакування.

  • Натисніть на кнопку «Витягнути ...»

»

  • Після чого виберіть місце, куди ви хочете отримати те, що перебувати в архіві. Я наприклад вибрав робочий стіл. Натискаємо «Ок».

Натискаємо «Ок»

  • Ну і в кінці, переходимо в те місце, куди ви розпакували файл з архіву, і переконуємося в тому, що все пройшло успішно. Так як я розпакувати файл на робочий стіл, то його видно відразу.

Так як я розпакувати файл на робочий стіл, то його видно відразу

Як ви могли помітити, нічого складного в цьому немає. Сподіваюся, вам стало зрозуміліше, як розпакувати архів і що це таке. Успіхів!

З повагою Федір Teropiuty.
сайт: www.teryra.com

Що таке архівація файлів і що означає слово архів?
Як розпакувати архів rar і ​​zip?
Що таке архівація файлів і що означає слово архів?
Як розпакувати архів rar і ​​zip?
IRC (Internet Relay Chat)