Що таке аська і як їй користуватися

  1. Автор статті: Євген Андросов Дата публікації: 28.03.2010

Комп'ютери & Інтернет » навчання »

Автор статті: Євген Андросов Дата публікації: 28.03.2010

Аська - це таке інше зменшувально-пестливе назва Інтернет-служби ICQ, застосовуваної для обміну короткими повідомленнями між користувачам мережі Інтернет. Це настільки зручно, що близько 400 мільйонів користувачів усього світу зареєстровані в цій службі, а близько 15 мільйонів користуються їй щодня.

Для тих, хто до сих пір ще не знає, що ж це таке, поясню все по-порядку.

ICQ є централізованою службою миттєвого обміну повідомленнями. Користувач служби працює з програмою-клієнтом (т. Н. Званим месенджером), що запускаються на персональному комп'ютері (або навіть мобільному телефоні!), З'єднаному з мережею Інтернет. Мессенджер підключається до сервера. Через сервер здійснюється пошук і зв'язок з іншими клієнтами, а обмін повідомленнями між користувачами може здійснюватися як через сервер так і без його участі.

Служба є комерційною, але її використання безкоштовно. Управляє службою ICQ, Inc. - підрозділ корпорації AOL, що входить в конгломерат Time Warner. З моменту створення служба належала її розробнику, ізраїльської компанії Mirabilis, але в 1998 році була продана нинішнього власника. Крім самого забезпечення функціонування служби, компанія розробляє програми-клієнти і підтримує допоміжний веб-портал .

Принцип дії програми, з якою ви працюєте на своєму комп'ютері, дуже простий. Для початку ви завантажуєте її і інсталюєте (встановлюєте на комп'ютер) - це буквально хвилинна справа. Потім, при першому запуску, програма пропонує вам зареєструватися (якщо ви цього не робили раніше), вибрати собі логін (ім'я мережі), пароль і вказати адресу електронної пошти, який знадобиться для відновлення пароля, якщо ви його втратите або забудете. Все - ви в мережі.

Далі ви додаєте номери знайомих вам людей, вони вас авторизують (тобто підтверджують бажання спілкуватися з вами) і ви спілкуєтеся. Якщо в даний момент у вас немає жодного такого знайомого, ви можете знайти їх за допомогою пошуку або ж вибрати вподобані в мережі імена і спробувати спілкуватися з ними. Особисто мені відомі випадки, коли таким чином люди знаходили своє щастя - чоловіка або дружину, просто хороших друзів. Головне, спілкуватися з поки ще незнайомими людьми коректно, з гумором, і вони до вас потягнуться!

Однак, аська використовується не тільки для спілкування друзів або пошуку своєї другої половини. Багато компаній, що ведуть свій бізнес в Інтернеті або за допомогою Інтернету, використовують її для миттєвого консультування клієнтів, відповідей на питання покупців і т.д. Тобто - для серйозних цілей.

У той час, як у багатьох компаніях, аську забороняють, борючись з балаканиною співробітників на особисті теми в робочий час, в інших, навпаки, мало не примушують їй користуватися для спілкування і розширення зв'язків з наявними та потенційними клієнтами.

Це і правда здорово: розмова по телефону вимагає повної зосередженості на ньому - вам навряд чи вдасться, розмовляючи по телефону, робити інші справи. Якщо ви спілкуєтеся в асьці - таке цілком можливо. На відміну від телефону, тут ви можете відповісти не миттєво, а з затримкою - ваш співрозмовник це розуміє. Крім того, навіть якщо ви відійшли або взагалі вийшли з Інтернету, повідомлення буде чекати вас і ви можете відповісти на нього, коли у вас з'явиться така можливість.
Якщо ви зайняті, можете поставити а асьці статус «Зайнятий» або «Відійшов» і вас не турбуватимуть через дрібниці. Зате на важливе повідомлення ви завжди можете відповісти, не дивлячись на свій «зайнятої» статус.

В останні роки з'явилися дуже зручні програми-клієнти ICQ для мобільних телефонів. На відміну від телефонного веб-браузера, що вимагає постійного підключення до Інтернету, ICQ-клієнт з'єднується з мережею на дуже короткий час - щоб тільки отримати або відправити текстове повідомлення. Таким чином, Інтернет-трафік у вас мінімальний, а зручностей дуже багато - ви постійно на зв'язку, навіть коли нема за комп'ютером.

Що ще дає ICQ? Звичайно ж можливість абсолютно безкоштовного спілкування з людьми по всьому світу. Ви можете писати людині, що знаходиться в новій Зеландії або Аргентині і миттєво отримувати від нього відповіді! При цьому, з ким спілкуватися і коли - ви вибираєте самі.

До речі сказати, не дивлячись на своє ізраїльсько-американське громадянство, ICQ найбільш популярна саме в Росії і Україні. У США та інших західних країнах. Багато про неї навіть не чули. Дивно, але факт!

У зв'язку з підвищеною популярністю, програма, природно, русифікована. На офіційному сайті ICQ, який відразу відкривається російською мовою, якщо ви виходите в Інтернет з Росії, пропонується для скачування два варіанти, розроблених ICQ з російськими Яндексом і Рамблером. Втім, сама програма однакова в обох варіантах, різниться тільки рекламна начинка, яку російські пошуковики понапихали, вибачте за непристойне слово, в програму з метою самопросування. З двох зол вибираєте менше - той пошуковик, який вам приємніше і завантажуєте програму з його пошуком і рекламою.

Однак, якщо і інші програми-клієнти, що підтримують ICQ. Наприклад, QIP - дуже популярний месенджер, який можна використовувати для роботи в декількох мережах одночасно. Наприклад, в ICQ, Jabber, Twitter, Facebook, Google Talk та інших. Якщо ви тільки починаєте свій шлях в освоєнні Інтернету, все це вам ні до чого. Але для монстрів спілкування - саме воно. Особисто я присутній у всіх цих мережах. Тому для мене програма QIP Infium - відмінний і дуже зручний інструмент спілкування.

Ось як виглядають у мене ICQ QIP Infium:

Червоні квіточки в програмі ICQ говорять про те, що ці користувачі зараз не в мережі. Я можу відправити їм повідомлення, але вони в даний момент не дадуть мені. Якщо квіточку зелений - користувач в мережі і з ним можна спілкуватися прямо зараз.

Ну а в QIP більшу частину займають користувачі Твіттера, яким я користуюся більш активно. При цьому, всі повідомлення від користувачів ICQ і ще однієї системи миттєвих повідомлень - Jabber я отримую тут же, для цього мені не потрібно окремо відкривати ці програми. Клік на зелену квіточку і я вже в ICQ. Дуже зручно!

Ну і наостанок, пропоную вам для скачування відразу кілька різних версій ICQ і QIP. Вибирайте зручну для вас і користуйтеся. Якщо щось буде незрозуміло, можете задати питання в коментарях до цієї статті, постараюся відповісти якомога швидше.

Завантажити Яндекс ICQ (.Exe-файл, 10.3 Мб.)

Завантажити Rambler ICQ (.Exe-файл, 10.6 Мб.)

Завантажити QIP Infium (.Exe-файл, 5.74 Мб.)

Якщо ви хочете завантажити ICQ для свого мобільного, вам доведеться зайти ось на цю сторінку сайту ICQ і вибрати операційну систему, на якій працює ваш телефон (комунікатор, смартфон).

Все, приємного спілкування!
Останні статті розділу «Комп'ютери & Інтернет»:

Яку комп'ютерну мишу вибрати
Моніторинг і профілактика комп'ютера
одноразова пошта
Що таке IP-адреса і для чого він потрібен
Інтелектуальна власність в мережі Інтернет
Комп'ютерна графіка як мистецтво (продовження)
Комп'ютерна графіка як мистецтво
Зубні щітки та пилососи в тривимірному просторі
Wi-Fi або 3G
Розкрутка сайту


Вам допомогла ця стаття? Ви теж можете допомогти проекту, пожертвувавши будь-яку суму на свій розсуд. Наприклад, 50 рублів. Чи менше :)

Що ще дає ICQ?
IRC (Internet Relay Chat)