11 додатків для вивчення біології та медицини

Кабінет біології, заставлений макетами кістяків, заспиртованими жабами і екзотичними рослинами, незмінно користується інтересом у дітей. Інша справа, що інтерес не завжди тягнеться за межі цих незвичайних предметів і рідко переноситься на сам предмет.

Інша справа, що інтерес не завжди тягнеться за межі цих незвичайних предметів і рідко переноситься на сам предмет

джерело: Flickr.com .

Але на допомогу вчителям і викладачам сьогодні створено величезну кількість ігор і додатків, з якими стають доступні немислимі раніше досліди. Ось кращі з них.

Frog Dissection

Це чудове додаток частково вирішує старожитню проблему етики, що стосується проведення дослідів над тваринами. Frog Dissection дозволяє провести 3D-розтин жаби, яке до болю нагадує справжнє препарування. У програмі є докладна інструкція з проведення експерименту, анатомічне порівняння жаби і людини і цілий набір необхідних інструментів, які висвічуються в верхній частині екрану: скальпель, пінцет, шпилька ... До всього іншого, додаток дозволяє детально вивчити кожен препарований орган. Так що c Frog Dissection студенти-першокурсники, які є за сумісництвом учасниками організацій із захисту тварин, можуть спокійно препарувати віртуальних жаб і отримувати свої заповітні заліки. Жодна тварина в процесі такого досвіду не постраждає. Frog Dissection можна скачати з iTunes за $ 3.99.

джерело: Frog Dessection .

3D Motion Human Anatomy

Незважаючи на те, що сьогодні існує величезна кількість анатомічних атласів і енциклопедій, створених як для школярів, так і для студентів-медиків, додаток 3D Human Anatomy, створене японською компанією teamLabBody , - це одна з кращих на сьогоднішній день інтерактивних анатомії, яка дозволяє вивчити тривимірну модель людського тіла.

джерело: TEAMLABNET .

Хоча навчальне додаток було спочатку задумано як додаток для лікарів, в першу чергу ортопедів, воно зрозуміло і тим, хто не має ніякого відношення до медицини. Особливість анатомічного атласу від teamLabBody полягає в тому, що кожен рух м'язів моделі зображено максимально достовірно, можна сказати, з медичної точністю. Щоб домогтися такого результату, професор Шугамото університету Осаки працював 10 років. Зате результат перевершив всякі очікування. Тепер у нас є можливість запускати 3D-модель і вивчати реалістичну роботу нашого скелета і м'язів, попутно розглядаючи і інші системи людського тіла. Але у такого серйозного продукту і відповідна вартість. На App Store можна придбати повну версію додатки за $ 29.99, урізану і включає модель лише голови та шиї - за $ 0,99. Додаток також є в Play Market ( повна і урізана версії).

джерело: TEAMLABNET .

Leafsnap

Leafsnap - це своєрідний цифровий распознаватель дерев, який, безумовно, сподобається всім ботаніків (в прямому сенсі цього слова) і любителям природи. Принцип роботи програми досить простий: щоб зрозуміти, яку рослину перед вами, досить сфотографувати його листок. Після цього додаток запускає спеціальний алгоритм порівняння форми листочка з тими, що закладені в його пам'яті (щось на зразок механізму розпізнавання облич людей). Разом з висновком про передбачуване «носії» листа додаток видасть купу інформації про цю рослину - місце зростання, особливості цвітіння і т.д. Якщо через якість зображення програмі буде складно прийти до остаточного висновку, він запропонує вам можливі варіанти з докладним описом. Далі вже - справа за вами. В цілому, дуже пізнавальне додаток, яке допомагає без зайвих зусиль дізнатися трохи більше про навколишній світ. До речі, кожне фото, яке надійшло в додаток, потрапляє в спеціально розроблену базу флори тій чи іншій місцевості і допомагає вченим у дослідженнях нових видів рослин і поповнення інформації про вже відомих. Додаток можна безкоштовно завантажити на App Store .

Додаток можна безкоштовно завантажити на   App Store

джерело: Leafsnap .

My Incredible Body

Захоплююча додаток для дітей, з яким легко здійснювати захоплюючі подорожі по людському тілу. І не просто подорожі, а подорожі на ракеті по 3D-моделей різних органів і систем нашого організму: можна «покататися» по судинах, подивитися, як мозок отримує і відправляє сигнали і куди надходить їжа, яку ми їмо. У дитини є можливість зупинятися в будь-якому місці і оглядатися навколо. Додаток дозволяє збільшувати зображення скелета, м'язів, внутрішніх органів, нервів і кровоносних судин і вивчати місце їх розташування та принципи роботи. Хочете дізнатися, як кістки черепа кріпляться один до одного, які м'язи працюють більше за інших в організмі або звідки взялася назва райдужної оболонки? В My Incredible Body можна отримати відповіді на ці та безліч інших питань. У програмі є короткі відеоролики, в яких відображені процес дихання, спільна робота м'язів, функціонування слухового апарат і т.д. Загалом, для знайомства з тілом це відмінний варіант, тим більше, що ціна в App Store $ 2.69.

джерело: Zybright .

Біологія

Це навіть не додаток, це кишенькова підказка, в якій представлені короткі статті по основних темах: «Клітка», «Корінь», «Водорості», «Клас комахи», «Підклас риби», «Клас ссавці», «Еволюція тваринного світу» , «Загальний огляд організму людини і т.д. Нічого нового і дивного, але щоб повторити якісь загублені в пам'яті базові речі - цілком згодиться. Строго, лаконічно і безкоштовно.

Строго, лаконічно і безкоштовно

джерело: Play Market .

The Human Body by Tinybop

Чергове додаток для першого знайомства з людським тілом. Human Body - це щось середнє між грою і енциклопедією. Кожен процес людського тіла представлений інтерактивно і докладно описаний: серце тут б'ється, кишки булькають, легкі дихають, очі розглядають і т.д. Додаток зайняло 1-е місце в освітніх чартах App Store в 146-ти країнах і було названо одним з кращих додатків App Store в 2013 році. Ось цитата з опису продукту на iTunes:

Human Body призначене для дітей, щоб допомогти їм дізнатися, з чого ми зроблені і як ми працюємо.

У додатку можна вибрати один з чотирьох аватарів, на прикладі якого буде демонструватися робота нашого організму. Тут немає особливих правил і рівнів - основою всього є цікавість дитини, який може задавати з додатком будь-які питання щодо нашого тіла. Як ми дихаємо? Як ми бачимо? І так далі. У додатку є анімація і інтерактивне уявлення шести систем нашого тіла: скелетної, м'язової, нервової, серцево-судинної, дихальної та травної. У комплекті з додатком ви завантажуєте безкоштовну PDF-книгу по анатомії людини з докладними статтями і питаннями для дискусій. Додаток доступний на iTunes за $ 2.99.

99

джерело: Tinybop .

Plants

Це ще один додаток від бруклінськой студії розробників освітніх програм Tinybop, але вже для вивчення ботаніки. Хотіли дізнатися таємниці зеленого царства? Plants допоможуть в цьому як дітям, так і тим, хто просто хоче дізнатися побільше про екосистемах нашої планети. Додаток являє собою інтерактивну діораму, в якій гравець - цар і бог, здатний керувати погодою, влаштовувати лісові пожежі і спостерігати за тваринами в їх природному середовищі. У процесі такої творчості користувачеві надається можливість познайомитися з різними рослинами і тваринами в віртуальної пісочниці, що копіює їх природне місце існування. У додатку є екосистеми лісових і пустельних районів, тундри і лугів. Незабаром розробники обіцяють представити екосистеми тайги, тропічної савани і мангрових лісів. Втім, тут справа не в кількості. Познайомитися з життєвим циклом хоча б одного биома - вже досягнення, зате такий досвід допоможе набагато краще зрозуміти, як живе наша планета і наскільки в природі все взаємопов'язано. Додаток є в App Store , Його ціна - $ 2.99.

99

джерело: Tinybop .

Visual Anatomy

Visual Anatomy є досить докладний посібник з анатомічною будовою людини, яке містить безліч зображень з високою роздільною здатністю і понад 200 різних функцій. Тут представлений каталог різних об'єктів тіла людини з описом кожного. Крім того, в Visual Anatomy передбачена можливість пошуку різноманітних частин тіла з відомого підручника «Анатомія Грея» . Щоб перевірити ваші знання, в Visual Anatomy вбудована вікторина з варіантами відповідей на поставлені запитання. Додаток безкоштовно доступно на Play Market .

Додаток безкоштовно доступно на   Play Market

джерело: Play Market .

BioMio

Просте дитяче додатки для знайомства з навколишнім світом. З BioMio діти дізнаються про існування простих екологічних груп, таких як тварини, рослини і об'єкти неживої природи, і як ці групи пов'язані між собою. Діти вибирають один з трьох ландшафтів (ліс і ставок, захід та підводний світ; річка) і приступають до вивчення обраної екосистеми. Все просто, ясно і барвисто. Додаток можна завантажити на iTunes за $ 1.99.

99

джерело: iTunes .

3D Human Anatomy Atlas від Visible Body

Один з найвідоміших повноцінних анатомічних 3D-атласів. В додатку подано 3D-моделі людського тіла з величезною кількістю різноманітних конструкції (більше 2500 тисяч). Ось кілька слів представників iMedicalApps про програму:

Рідко яка програма здатне приголомшити, але Visible Body - одне з таких додатків ... Воно ідеально підходить для студентів і викладачів анатомії, а також для освіти пацієнтів.

Що можна робити в додатку? Розглядати сотні мініатюрних зображень, відсортованих по відділах і анатомічним системам, запускати 3D-моделі цікавлять відділів або анатомічних утворень, обертати, наближати, нахиляти модель для вивчення під будь-яким кутом, вивчати інформацію про анатомічні об'єктах, знаходити потрібні освіти і додавати їх до існуючої моделі. Загалом, дуже докладна і повна 3D-модель організму людини, розроблена висококваліфікованими професіоналами. Що стосується ціни - на Play Market додаток коштує близько тисячі рублів, так що, скоріше, підійде професіоналам, для яких така деталізація актуальна.

джерело: VisibleBody .

айМолекула: Біологія ДНК

Додаток «айМолекула: Біологія ДНК», що розповідає про дивовижний світ клітинної біології, майже втрачається на Play Market серед десятків анатомічних атласів, якими кишить Інтернет. А дарма. Якщо вам цікаво познайомитися зі структурою і функціями ДНК і РНК молекул і дізнатися дещо про мутаціях і транскрипціях, то «айМолекула» може стати незамінним помічником у цьому починанні. В додатку подано 3 розділу біології: «РНК», «ДНК», «Білки». У кожному розділі є свої інтерактивні моделі і наочні 3D-анімації, барвисті ілюстрації та цікаві факти. Додаток буде цікаво не тільки любителям біології, а й тим допитливим натурам, яких завжди зачаровувала таємниця ДНК. Особливо приємно, що в Google Play додаток абсолютно безкоштовно.

Особливо приємно, що в   Google Play   додаток абсолютно безкоштовно

джерело: Google Play .

Знайшли друкарську помилку? Виділіть фрагмент і натисніть Ctrl + Enter.

Хочете дізнатися, як кістки черепа кріпляться один до одного, які м'язи працюють більше за інших в організмі або звідки взялася назва райдужної оболонки?
Як ми дихаємо?
Як ми бачимо?
Хотіли дізнатися таємниці зеленого царства?
Що можна робити в додатку?
Знайшли друкарську помилку?
IRC (Internet Relay Chat)