Чи лікується аутизм у дітей

  1. Що таке аутизм
  2. Причина виникнення
  3. Як проявляється аутизм у дітей
  4. лікування аутизму
  5. ! Куди можна звернутися батькам дитини-аутиста

Аутизм - захворювання, яке наводить страх на багатьох батьків. Що воно означає, чому виникає, як запідозрити і чи існують методики лікування - поговоримо докладніше. Аутизм - захворювання, яке наводить страх на багатьох батьків

shutr.bz

Що таке аутизм

Це захворювання характеризується розладом особистості, поведінкових реакцій, дефіцитом спілкування і емоцій. Дитина замкнутий в собі і погано контактує з оточуючими. Він живе не так, як всі звичайні діти, і що з цим робити, багато батьків не знають.

Причина виникнення

Дане захворювання найчастіше зустрічається у хлопчиків, ніж у дівчаток. Причина виникнення аутизму до кінця не відома, проте вважається, що це генна мутація. А ось чому вона відбувається, точну відповідь ніхто дати не може. За деякими даними, має місце спадковий характер патології, а також вірусні захворювання в першому триместрі вагітності.

Як проявляється аутизм у дітей

Отже, на що потрібно батькам звернути увагу, щоб вчасно запідозрити аутизм. Перші ознаки можна виявити ще в грудному віці. Малюк не дивиться в очі, не радіє наближенню рідних людей, мало посміхається, не прагне йти на руки, не любить тактильний контакт. Пізніше не відгукується на своє ім'я, не грає з іншими дітьми, у нього різко обмежене коло вікових інтересів. Такі діти замкнуті, їх складно залучити до загального процес занять або гри. А при порушенні постійного рутинного порядку речей виникають спалахи гніву.

А при порушенні постійного рутинного порядку речей виникають спалахи гніву

shutr.bz

В Америці були проведені дослідження, і вчені прийшли до висновку, що по домашнім відео з першого дня народження можна віднести дитину до групи ризику по аутизму.

Такі діти вже у віці близько року проявляють свою замкнутість і байдужість до навколишнього світу. Після року вони відстають у психічному розвитку, погано переносять зміну обстановки, зациклюються на чомусь одному. Гра не іграшками, а, наприклад, деталлю одягу, меблями і так далі. Погано розмовляють або не говорять взагалі. Малюк практично не задає питань, у нього немає характерних дитячих «Чому?», «Навіщо?». Він може говорити не існуючі слова або повторювати почуті знову і знову.

Аутизм буває різного ступеня вираженості, від легкої до важкої, відповідно, до кожної дитини потрібен індивідуальний підхід. Ще одна характерна риса дітей-аутистів - наявність таланту в якійсь одній області. Звичайно, така ознака є у багатьох дітей, і це не означає, що у них аутизм, але якщо батьків щось насторожує в поведінці дитини, проконсультуватися з фахівцями потрібно обов'язково.

Виникає питання про те, куди звертатися, якщо батькам не подобається поведінка дитини? В першу чергу це дільничний педіатр, невропатолог, логопед і психіатр. Існують спеціальні тести для виявлення аутизму, їх може провести психолог або дитячий психіатр. Але чомусь такий діагноз дуже рідко ставиться в нашій країні, та інформації щодо цього захворювання мало, на відміну від Америки і країн Європи. Там цю проблему приділяють багато уваги, і лікування таких дітей спонсорується державою.

Там цю проблему приділяють багато уваги, і лікування таких дітей спонсорується державою

shutr.bz

лікування аутизму

Найчастіше діагноз "Аутизм" ставиться у віці 2-3 років. Доведено, що лікування, яке розпочато рано, призводить до великих позитивних зрушень. Ефективна поведінкова терапія до трьох років спрямована на розвиток мовної функції і має хороші результати. Також дуже важливо навчати і сім'ю, в якій живе дитина, адже основне проведення часу відбувається в рідному домі. Близькі люди - в першу чергу це мама з татом - повинні створити для дитини умови і виділяти більше часу для спільних занять та спілкування.

Благотворно впливає поведінкова і музична терапія, дельфінотерапія, каністерапія (спілкування дітей зі спеціально навченими собаками), іпотерапія (спілкування з кіньми). Однак повністю вилікувати дитину від аутизму на сьогоднішній день неможливо. У США розроблялися різні методики лікування, але доказової бази в їх ефективності немає.

Спеціальні програми та заняття для дітей-аутистів дозволяють їм цілком нормально адаптуватися в соціумі. Такі діти в подальшому можуть самі себе обслуговувати і навіть вчиться і працювати. Фахівці навчають маму всім необхідним методикам, і вона сама може займатися з дитиною вдома по 5-7 годин на день.

На жаль, в Україні відсутня державна програма з підтримки дітей-аутистів, а спеціальні реабілітаційні центри, що працюють тільки на ентузіазмі батьків, можна порахувати на пальцях, тому успіхів в лікуванні аутизму в нашій країні не спостерігається. Прогнози сумні ще й тому, що багато батьків, зіткнувшись з аутизмом у свою дитину, не вживають ніяких дій. Але ж якщо зайнятися цим захворюванням впритул в ранньому віці, результати можуть бути дуже хорошими.

shutr.bz

Медикаментозного лікування аутизму немає. Але, наприклад, якщо дитину мучить безсоння, призначаються відповідні препарати.

Діти, які страждають аутизмом, здаються жителями з іншої планети, і підхід до них потрібен відповідний. Звертайтеся до фахівців і будьте щасливі, адже у вас - особливий і талановита дитина!

! Куди можна звернутися батькам дитини-аутиста

Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму "Дитина з майбутнім"
04070, г. Киев, ул. Г. Сковороди, 21/16
моб. тел .: +38 (050) 449-49-59
тел. / факс: +38 (044) 585-36-08
e-mail: [email protected]

Малюк практично не задає питань, у нього немає характерних дитячих «Чому?
», «Навіщо?
Виникає питання про те, куди звертатися, якщо батькам не подобається поведінка дитини?
IRC (Internet Relay Chat)