Корекція Раннього Дитячого Аутизму

 1. медикаментозна корекція
 2. Психолого-педагогічна корекція
 3. Психологічна корекція включає в себе:
 4. Педагогічна корекція включає в себе:
 5. Поведінкова корекція аутизму
 6. оперантное навчання
 7. TEACCH-програма

Поява на світ дитини з раннім дитячим аутизмом - серйозне випробування для батьків Поява на світ дитини з раннім дитячим аутизмом - серйозне випробування для батьків. Після шоку від отриманої інформації приходить усвідомлення того, що дане захворювання все ж можна скорегувати, хоча повністю вилікувати такого малюка не представляється можливим. У даній статті розповімо про основні аспекти, які включає в себе корекція раннього дитячого аутизму.

медикаментозна корекція

Даний спосіб боротьби з аутизмом у малюка застосовується лише в разі потреби і будується по синдромально принципом. В цьому плані дитині можуть призначатися протисудомні медикаменти, антипсихотичні засоби і психостимулятори. Гарною підмогою в лікуванні є також курси електроакупунктури. Що ж стосується експериментальної методики лікування аутизму за допомогою безглютенової і безказеіновой дієти, то ці методи корекції широко поширені, хоча їх ефективність клінічно не підтверджена.

Психолого-педагогічна корекція

Основна роль в лікуванні раннього дитячого аутизму відводиться роботі з психологами, логопедами та дефектологами. Для таких діточок розробляються спеціальні програми, які з успіхом застосовуються в спеціалізованих дошкільних установах.

Психологічна корекція включає в себе:

 • усунення емоційного і сенсорного дискомфорту, страхів і тривог ;
 • позбавлення від негативних форм поведінки (негативізму і агресії);
 • стимуляцію психогенної активності пацієнта, спрямовану на взаємодію з оточуючими;
 • формування у дитини з аутизмом цілеспрямованого поведінки.

Педагогічна корекція включає в себе:

 • формування взаємодії з педагогом;
 • формування у страждає аутизмом малюка навичок самообслуговування;
 • корекцію недорозвинення мови, уваги, моторики або сприйняття у дітей з аутизмом.

Серед поширених методів терапії виділяють: игротерапию, арт-терапію і музикотерапію, Логоритміка і трудотерапию. Велику користь приносить спілкування з дельфінами і кіньми (дельфінотерапія і іпотерапія). Рекомендуються також заняття плаванням, що дозволяють аутичної дитини пристосуватися до змін навколишнього середовища.

Поведінкова корекція аутизму

Дана методика лікування «дітей дощу», набула широкого поширення в США і країнах Західної Європи. Саме на Заході вперше прийшли до висновку, що поведінковий підхід в лікуванні аутизму у дітей дає високий відсоток виведення таких пацієнтів на рівень самостійного життя. У поведінкової терапії виділяється два ключових напрямки:

 • оперантное навчання;
 • TEACCH-програма.

оперантное навчання

Цей вид корекції покликаний навчити аутичних дітей соціально-побутового поведінки, через окремі прості операції, які поступово об'єднуються. Простіше кажучи, оперантное навчання - це система заохочень і покарань, завдяки якій у дитини виробляється певний тип поведінки. Як показує статистика, даний підхід дає можливість дітлахам з даним захворюванням опанувати шкільну програму і отримати шанс успішно працювати і навіть заробляти собі на існування. Є факти, надходження підлітків з аутизмом в коледжі і університети якраз після оперативного навчання.

TEACCH-програма

Альтернативою оперантному навчання є TEACCH-програма. Її розробники прийшли до висновку, що в боротьбі з аутизмом зусилля потрібно спрямовувати не на адаптацію такої дитини до навколишнього світу, а на створення особливих умов його існування. Така програма не забезпечує високого рівня адаптації до реального світу, але дає можливість людині, хворому на аутизм, жити самостійно і незалежно в спеціально створених для нього штучних умовах. Як правило, природним місцем існування для пацієнта стають його будинок, а значить, TEACCH-програма має на увазі серйозну роботу з батьками. Така корекція спрямована на освоєння простих побутових навичок, причому далеко не завжди фахівці вважають за доцільне навчати дитину мови, головне чітко структурувати його простір і час.

Кожен з розглянутих методів має свої плюси. Важливо лише не забувати, що корекція раннього дитячого аутизму - тривалий і трудомісткий процес, в якому обов'язково повинні брати участь батьки малюка, як найближчі йому люди. Бережіть своїх дітей!

IRC (Internet Relay Chat)