Аутотренінг в трейдингу

  1. У чому ж полягає суть аутотренінгу і для чого він потрібен трейдеру
  2. Основні психологічні проблеми трейдера
  3. Формули аутогенного тренування
  4. висновок

Про те, що таке аутогенне тренування в наш час чомусь багато хто не знає. А тим часом ще зовсім недавно, за часів СРСР, це був вельми популярний і багато в чому передовий метод психологічної тренування. За допомогою аутотренінгу готували олімпійських чемпіонів і бійців спецпідрозділів.

Пам'ятайте популярний радянський фільм «Найчарівніша і найпривабливіша»? У ньому головна героїня у виконанні Ірини Муравйової, за порадою своєї подруги займається аутотренінгом, повторюючи установку: «Я найчарівніша і найпривабливіша ...»

Насправді в СРСР було досить багато вельми перспективних розробок, які в наш час незаслужено забуті. Багато в чому це забуття було викликано штучної підміною культурних цінностей у більшості населення нашої країни в кінці 80-х - початку 90-х років. Тоді жуйка, кока-кола в Макдональдсі і джинси чомусь відразу замінили багатьом і честь, і совість, і людську гідність. Але втім, не будемо про сумне.

У чому ж полягає суть аутотренінгу і для чого він потрібен трейдеру

Якщо в двох словах, то він потрібен для підвищення впевненості і, як наслідок цього, зменшення кількості помилок викликаних чисто психологічними факторами. А суть аутотренінгу полягає в самонавіюванні, що полягає в повторенні спеціальних психологічних установок (формул).

Головною особливістю цих пристроїв є те, що вони стверджують бажаний результат як вже доконаний факт. Наприклад боязкий і сором'язливий людина в процесі аутогенного тренування повинен декламувати не з позицій того чого він хоче досягти (Я хочу бути сильним і впевненим у собі), а з позицій того, що він вже досяг бажаного (Я сильний і впевнений в собі).

Наприклад боязкий і сором'язливий людина в процесі аутогенного тренування повинен декламувати не з позицій того чого він хоче досягти (Я хочу бути сильним і впевненим у собі), а з позицій того, що він вже досяг бажаного (Я сильний і впевнений в собі)

Говорячи іншими словами, декларуючи свій намір на майбутнє, людина так і залишає його в майбутньому. Воно завжди маячить десь там попереду, але не здійснюється в сьогоденні. Тому завданням аутотренінгу є, по суті, обман своєї підсвідомості, коли всупереч логіці, бажане оголошується вже доконаним фактом. Така перенастроювання підсвідомості реально працює, і не в позахмарному майбутньому, а прямо тут і зараз.

Основні психологічні проблеми трейдера

Однією з основних проблем для більшості трейдерів (особливо для початківців) стає, так звана, переторговка. Це коли трейдер долає бажанням заробити абсолютно на всіх цінових рухах, постійно знаходиться в торгівлі, відкриваючи все нові і нові позиції (зазвичай безсистемно), сподіваючись потрапити в поточний рух ціни або зловити нове.

Інша поширена серед трейдерів проблема, це так званий поріг депозиту. Суть її полягає в тому, що трейдер починає відчувати дискомфорт при досягненні певного рівня свого торгового рахунку. Часто така проблема виникає при переході з демо-рахунку (Де трейдер стабільно показував хороший результат) на реальний рахунок (де він починає зливати).

Витоки цієї проблеми лежать в страху втратити гроші. Для кожного є свій поріг суми, з якої він починає відчувати цей страх. У людей багатих цей поріг значно вище, ніж у бідних, так як вони звикли розпоряджатися досить великими сумами грошей.

Формули аутогенного тренування

Формули кожен може становити для себе сам виходячи з більшого комфорту формулювань. Головною вимогою до них є декларація свого бажання як вже доконаного факту, а не як об'єкта далекого майбутнього ( «я торгую прибутково», а не «я буду торгувати прибутково»).

Ще одним важливим принципом складання формул є відсутність заперечення. Прибирайте частку «не», так як в результаті підсвідомість її не помічає і, наприклад, фраза «я не боюся» інтерпретується ним як абсолютно протилежна за значенням «я боюся». Замінюйте заперечення твердженнями, наприклад формулу «я не торгую без системи», можна замінити формулюванням «я торгую строго по системі».

Приклади формул аутотренінгу для трейдера:

«Я входжу в угоду тільки за сигналами своєї системи».

«Я торгую прибутково».

«Я завжди дотримуюся правил управління капіталом».

«Я спокійно орудував мільйонами».

І так далі…

висновок

Аутотренінг ні в якій мірі не замінює базову підготовку і його застосування може допомогти лише досить підготовленим (хоча б теоретично добре підкованому) трейдеру. Тут як в арифметиці: яке б велике число ви не множили на нуль, в результаті все одно вийде нуль.

Що стосується базової підготовки, то настійно рекомендую вам ознайомитися з наступними розділами цього сайту (це може неабияк заощадити вам часу і грошей):

  1. Як почати торгувати на Форекс з нуля. Покроковий план дій
  2. Чи можна навчитися трейдингу самостійно

А для більш детального ознайомлення з технікою аутогенного тренування я рекомендую книгу Володимира Леві «Мистецтво бути собою». Дуже корисне і дуже приємне чтиво, спробуйте почитати, не пошкодуєте.

Пам'ятайте популярний радянський фільм «Найчарівніша і найпривабливіша»?
IRC (Internet Relay Chat)