Як видалити рекламний банер, який блокує комп'ютер і вимагає грошей

Багатьом безтурботним користувачам доводиться стикатися з банером, який блокує операційну систему Windows і за розблокування вимагає той чи інший спосіб (зазвичай по SMS) надіслати грошей - після цього, мовляв, вам буде надіслано відповідний код, який прибере цей банер Багатьом безтурботним користувачам доводиться стикатися з банером, який блокує операційну систему Windows і за розблокування вимагає той чи інший спосіб (зазвичай по SMS) надіслати грошей - після цього, мовляв, вам буде надіслано відповідний код, який прибере цей банер. Також зустрічається модифікація у вигляді постійно висить в браузері порнобанер, який вимагає грошей за те, щоб його прибрати. І ще один варіант - вірус шифрує вашу папку з документами і вимагає грошей за розшифровку.

Що це за банери і звідки вони взялися - має бути зрозуміло, що навіть починають. Це віруси-трояни, які пробралися на ваш комп'ютер через вашу безпечності та безтурботності, тому що не можна користуватися комп'ютером, чи не встановивши хоча б мало-мальськи стерпну систему захисту (а краще - хорошу систему захисту).

Види блокуючих банерів
Види блокуючих банерів

Виникає питання: що з цим робити? Перерахувати гроші, полегшено зітхнути і чекати наступної блокування? Зрозуміло, немає!

Перераховувати гроші цим здирникам не можна за визначенням!

По-перше, тому що ви таким чином підтримуєте злочинний бізнес цих мерзотників і стимулюєте їх на подальше створення і поширення аналогічних вірусів-троянів. По-друге, тому що в більшості випадків після переказу грошей вам взагалі нічого не приходить - та й навіщо, якщо ви такий лох, що вже відправили гроші? По-третє, навіть якщо код прийде і комп'ютер буде розблоковано, він все одно залишиться зараженою і банер з'явиться знову.

Так як прибрати банер і що робити далі? На форумах нерідко зустрічаються абсолютно приголомшливі поради з серії "переставити систему", "вбити все надбудови в браузері" (це для порнобанер) і так далі.

Ну, нежить, звичайно, можна лікувати і гільйотиною, проте краще скористатися більш корисними для здоров'я засобами.

Алгоритм ваших дій повинен бути такий.

1. Взяти лист папірці і рівно сто раз написати фразу: "Я більше ніколи не буду користуватися комп'ютером без встановлених засобів захисту".

2. Скористатися одним з нижчезазначених сервісів, щоб розблокувати комп'ютер (прибрати порнобанер).

3. Встановити на комп'ютер хорошу антивірусну (ще краще - комплексну) захист, оновити бази антивіруса і провести повне сканування комп'ютера.

Які сервіси допомагають розблокувати? Безкоштовний сервіс Deblocker від "Лабораторії Касперського" .

1. Як видалити банер з вимогою поповнити телефонний рахунок шахраїв.

2. Як видалити банер з вимогою відправки грошей через термінал експрес-оплати.

3. Як видалити банер з вимогою відправки платного SMS-повідомлення на короткий номер.

4. Як видалити банер з вимогою поповнити рахунок облікового запису "Вконтакте".

5. Як відновити зашифровані вірусом файли.

Також можна спробувати "Разблокировщик від Dr.Web" .

Після того як комп'ютер буде розблоковано, потрібно негайно встановити на нього хорошу комплексну систему захисту. З безкоштовних цілком непогано себе показує антивірус від Microsoft - 32-бітна версія для Vista / Windows7 , 64-бітна версія для Vista / Windows7 . Решта версій можна знайти тут .

Також щодо непогана безкоштовна версія антивіруса Avira .

деякі використовують безкоштовну версію антивіруса Avast , Проте я його не люблю: захищає слабо, а в деяких випадках починає жахливо гальмувати комп'ютер.

Є ще безкоштовна утиліта від "Касперського" .

З платних кращий, на мій погляд, варіант - Kaspersky Internet Security (комплексний захист) або "Антивірус Касперського" . До речі, в обох цих програм є повноцінний місячний тріальний період, тому навіть якщо не збираєтеся їх купувати, скачайте і встановіть Kaspersky Internet Security , Після чого як слід проревізуйте і вилікуєте весь комп'ютер. Але я все-таки настійно рекомендую придбати цей комплекс - дешевше обійдеться в подальшому.

Ну і пам'ятайте про те, що здоров'я комп'ютера - в ваших руках. А виходити в Інтернет з комп'ютера без встановлених засобів захисту - це все одно що виходити на Красну площу з голою дупою.

© 1998-2019 Alex Exler

Перерахувати гроші, полегшено зітхнути і чекати наступної блокування?
По-друге, тому що в більшості випадків після переказу грошей вам взагалі нічого не приходить - та й навіщо, якщо ви такий лох, що вже відправили гроші?
Так як прибрати банер і що робити далі?
Які сервіси допомагають розблокувати?
IRC (Internet Relay Chat)