15 дизайнерських прийомів - як зробити банер, за який не буде соромно

 1. 1. Дотримуйтеся стандартних розмірів
 2. 2. Дотримуйтеся послідовності
 3. 3. Один банер дорівнює одному повідомленню
 4. 4. Пам'ятайте про те, де буде розміщений банер
 5. 5. Використовуйте заклик до дії
 6. 6. Забудьте про Flash
 7. 7. Використовуйте кнопки
 8. 8. Зосередьтеся на шрифтах
 9. 9. Використовуйте просту анімацію
 10. 10. Зберігайте правильно
 11. 11. Зосередьтеся на текстах
 12. 12. Використовуйте елементи бренду
 13. 13. Використовуйте яскраві візуальні елементи
 14. 14. Релевантний контент
 15. 15. Будьте простіше
 16. висновки

В інтернеті багато галасу з приводу банерів. Вони вже віджили своє? Клікає чи хто небудь на них? Може, вони вже мертві? А раптом з'явилася краща альтернатива банерах?

І хоча правда те, що по банерах стали менше кликати, це ще не кінець популярного рекламного формату. Навіть якщо ви не можете виміряти ефективність реклами, ви не будете заперечувати, що вона все одно впливає на вибір користувача на користь того чи іншого продукту або сервісу.

Сьогодні ми розглянемо 15 дизайнерських прийомів для створення банерів, за які не буде соромно. Для прикладів ми взяли переможців 2015 року з версії Webby Awards.

1. Дотримуйтеся стандартних розмірів

Дотримуйтеся стандартних розмірів

Банерна реклама не відноситься до типу продукту один «розмір для всього». Ви повинні виходити з тих специфікацій, які потрібні для ресурсу, на якому ви плануєте розміщувати рекламу, а більшість сайтів використовують набір стандартних розмірів. (Це також стосується і email-розсилок)

На Google Adwords, одному з найбільших серверів банерної реклами в інтернеті, можна дізнатися про найбільш популярні розміри.

Нижче розміри, які ви повинні вибрати в першу чергу:

 • 728x90 px - повний банер (часто показується вгорі або внизу сторінки)
 • 300x250 px - вбудований прямокутник (переважно показується в правій частині сайту або вставляється в текст)
 • 300x600 px - блок на половину сторінки
 • 320x100 px - мобільний банер

2. Дотримуйтеся послідовності

Кожен банер повинен містити в собі три елементи: брендинг (логотип), повідомлення і заохочення для кліка. Заковика в тому, що у вас не сильно багато місця для всього цього.

Створіть просту послідовність елементів. Повідомлення повинно бути коротким - від двох до 10 слів в ідеалі. Що ви пропонуєте і чому люди повинні цього хотіти. Після цього додайте логотип або якийсь інший ідентифікатор. Він повинен бути читабельним і не надто великим. На закінчення додайте причину для кліка. Може, у вас зараз розпродаж? Код купона? Підписка на пошту?

Кожна з цих складових повинна бути композиційно розміщена згідно з базовими принципами дизайну за розміром, простору, ваги і кольору, щоб вести увагу користувача від елемента до елементу.

3. Один банер дорівнює одному повідомленню

Рекламні банери не повинні бути нескінченною каруселлю повідомлень. І, хоча ви можете використовувати прийоми типу анімованих гифок, щоб показувати по кілька повідомлень в одному банері, це не завжди найкраще рішення.

Спочатку почніть з концепції, яка працює, як статична картинка. І тільки потім ви можете спробувати додати фішки або додаткову функціональність. Рухомі елементи не повинні бути єдиною річчю, яку бачать люди. Ваше повідомлення, посил повинні бути найголовнішими на екрані.

4. Пам'ятайте про те, де буде розміщений банер

Де ви плануєте розміщувати банери після того, як зробите сам креатив? Якщо ви використовуєте сервіси подібні Google, у вас буде не сильно багато можливостей контролювати розміщення. Але якщо ви хочете розмістити їх на певних веб-сайтах, в додатках або email розсилках, вам потрібно буде вивчити їх і прийняти до уваги їх дизайн, перш ніж робити свої банери.

Використовуйте кольори, які сильно контрастують з дизайном і фоном майданчика. Це допоможе вам виділитися на загальному тлі. Беріть чіткі кольору і шрифти, які добре читаються. Навіть якщо тематика вашого банера перетинається з продуктовою лінійкою сайту, на якому розміщена реклама, вибирайте сильні, кардинально відрізняються візуальні рішення - для того, щоб викликати максимальну реакцію.

5. Використовуйте заклик до дії

Використовуйте заклик до дії

Яка найголовніша задача банера? Правильно - на нього повинні клікнути. Використовуйте заклик до дії (Call to Action) в кожному банері, який ви робите. Підкажіть користувачеві, що йому потрібно робити далі.

Користувач може підписатися на список розсилки, перейти на сайт, отримати знижку і т.д. Але ви повинні переконати його зробити це. У таких випадках відмінно спрацьовує пряма інструкція, в лоб - адже люди не хочуть багато думати.

6. Забудьте про Flash

Зараз про це можна вже навіть і не говорити, але все одно, про всяк випадок - не дозволяйте нікому умовити вас на створення флешових банерів. Ви витрачаєте час, зусилля і гроші.

Натомість використовуйте HTML5. Якщо вам потрібно конвертувати якісь свої старі креативи і вдихнути в них нове життя, у Google є невеликий урок , Який допоможе це зробити.

7. Використовуйте кнопки

Використовуйте кнопки

Іноді буває складно сприймати інформацію - все ми колись з цим стикалися. У таких випадках рятують прості інструкції. І хоча більшість користувачів знають, що вони можуть натиснути на банер, іноді наявність кнопки підштовхує їх до цього дійства. (Так, зрозуміло, що кликабельна вся площа банера, але кнопка - це відмінний візуальний сигнал).

Так що - вставляйте кнопки. Не потрібно особливо викручуватись з їх оформленням. Прості повідомлення типу «купити зараз» або «дізнатися більше» можуть зробити дуже багато для того, щоб перетворити перегляд банера в клік і подальшу конверсію.

8. Зосередьтеся на шрифтах

Чим менше площа, з якої ви працюєте, тим важливіше значення вибору шрифтів. Банерна реклама в більшості випадків дуже обмежена в розмірах і жорстко конкурує з іншими елементами сайту. Так що використовуйте чіткі шрифти, які легко читати.

Згідно з правилом великого пальця, зазвичай двох накреслень шрифтів буває досить.

 1. Робіть великі заголовки. Використовуйте жирні, трохи незвичайні або кольорові шрифти, щоб привернути увагу користувачів.
 2. Віддавайте перевагу шрифтів без зарубок (sans serif). Ви можете використовувати два розміру або два накреслення жирного - один для основного тексту, а інший для кнопок або заклику до дії. Просто переконайтеся, що вони легко читаються.

9. Використовуйте просту анімацію

Використовуйте просту анімацію

Одним з найбільших трендів в банерній рекламі є проста анімація. Наприклад, забавний персонаж, який пробігає через банер, або мила дівчина, яка кивне або подморгнет вам з екрану.

Чого точно не треба робити, так це яскраво-жовті або помаранчеві миготливі екрани з банерів минулого. Вам не потрібні світяться неонові тексти, щоб привертати увагу користувачів.

Ми говоримо про маленьких фішечки, які привернуть увагу і змусять поглянути на банер ще раз. Проста анімація може бути просто маленькою зачіпкою, який приверне до себе увагу.

10. Зберігайте правильно

Це важливий момент. Ніхто не розмістить вашу рекламу, якщо файли занадто багато важать або у банера буде неправильний формат. Оптимізуйте розмір по максимуму. Підсумковий розмір файлів не повинен перевищувати 150 кб, в залежності від площі рекламного банера.

Після цього переконайтеся, що банер зроблений в правильному форматі, стандартному для інтернет-реклами. Поширені формати банерів - PNG і JPG для статичних банерів, GIF - для анімованих. SVG формат теж набирає обертів і все частіше приймається різними рекламними мережами. Забудьте про SWF (Adobe Flash) - від нього зараз вже практично всі відмовилися, і навіть браузери перестають його підтримувати. Замість нього широкого поширення набули HTML5 банери, які створюються за допомогою таких програм, як Google Web Designer, Adobe Animation або російськомовні онлайн конструктор банерів Bannerboo .

11. Зосередьтеся на текстах

Зосередьтеся на текстах

Ви, звичайно, можете сказати, що це не ваша робота, але копірайтинг - ключовий момент при створенні банера. Хоча там не так багато місця для текстів, вам потрібно буде гарненько попітніти, щоб написати гарне продає повідомлення.

Ви ж не збираєтеся впихнути в банер 100 слів, правда? Непоганий варіант - попрацювати з копірайтером, який допоможе підібрати правильне послання. Підбирайте такі вирази, які відповідають на можливі запитання користувачів, або придумайте інтригуючий посил, щоб привернути їхню увагу.

12. Використовуйте елементи бренду

Рекламні банери - продовження будь-якої маркетингової кампанії, яку ви запускаєте. Вони повинні виглядати відповідно. Якщо форми і розміри можуть трохи відрізнятися, загальний візуальний стиль повинен зберегтися.

Тому, створюючи банери, думайте про них, як про складову вашої маркетингової стратегії.

Щоб зберегти загальний стиль, використовуйте одні і ті ж кольори, шрифти та картинки у всіх матеріалах. Якщо формат банера дуже маленький, ви можете заховати логотип або якось цікаво обрізати фотографію, яка на інших носіях повинна бути повнорозмірною. Це нормально. Коротше кажучи, вам потрібно гарненько покреатівіть, щоб все заграло, як треба.

13. Використовуйте яскраві візуальні елементи

Використовуйте яскраві візуальні елементи

Картинки в банерах зазвичай невеликого розміру, а часто - дуже навіть маленького. Вам потрібно буде використовувати максимально смислові та деталізовані зображення, щоб отримати потрібний ефект і достукатися до користувача.

Якщо використовуєте фотографії людей - давайте акцент на обличчя. Якщо ви продаєте одяг - покажіть один товар замість всього гардероба. Схиляйтеся до простих композиціям - картинка, і біля неї текст. Чи не картинка в тексті, і не текст в зображенні. У користувача є всього пара секунд, щоб побачити ваше повідомлення. Сильне смислове зображення і сильний текст, біля нього - ваш безпрограшний варіант.

14. Релевантний контент

Немає нічого кращого добре продуманої рекламної кампанії. Якщо ви кликнули на банер, тому що хочете купити зображену на ньому футболку - посилання повинне вести саме на неї. Користувачі скажуть вам за це спасибі.

Так, можливо, вам потрібно буде докласти трошки більше зусиль, щоб все спрацювало, як треба. Цільові сторінки, створені спеціально для рекламної кампанії - як раз той варіант. Дотримуйтеся загального стилю на банерах і на Лендінзі, щоб відвідувач не розгубився, перейшовши по кліку на вашу сторінку. Вивчайте аналітику і дивіться конверсію, щоб розуміти, чи все гаразд працює.

15. Будьте простіше

Будьте простіше

Це прописна істина. Якщо ви перевтомилися користувача великою кількістю текстів, анімацій, квітів, фактів, ви ризикуєте втратити первісний зміст. Будьте простіше.

У випадку з банерами, всього по одному буде досить.

 • одна картинка
 • Одне текстове повідомлення
 • Один заклик до дії
 • Один елемент бренду

висновки

Так що, банери ще поки не померли . (І не факт, що це коли-небудь станеться). Банерна реклама може стати ефективним способом достукатися до вашої цільової аудиторії а також підвищити впізнаваність вашого бренду.

Автор - Сarrie Сousins . (Переклад - Bannerboo.com )

Вони вже віджили своє?
Клікає чи хто небудь на них?
Може, вони вже мертві?
А раптом з'явилася краща альтернатива банерах?
Може, у вас зараз розпродаж?
Код купона?
Підписка на пошту?
Ви ж не збираєтеся впихнути в банер 100 слів, правда?
IRC (Internet Relay Chat)