Ads by Sense як прибрати з браузера

Опубліковано: 15.08.2014

Принесли днями комп'ютер з такою проблемою: при запуску будь-якого браузера замість звичної стартової сторінки відкривалася веб-сторінка, обвішана рекламними банерами. Під кожним з цих банерів був напис "Ads by Sense Ad Options". Ось як це виглядало в браузері Mozilla Firefox при включеному плагін Adblock Plus (клікніть по картинці для збільшення): Принесли днями комп'ютер з такою проблемою: при запуску будь-якого браузера замість звичної стартової сторінки відкривалася веб-сторінка, обвішана рекламними банерами Як бачите, навіть Adblock Plus їх повністю не блокував. Після розпитувань з'ясувалося, що господар комп'ютера відразу ж після його покупки, не встановивши ніякого антивіруса, почав завантажувати з різних сайтів програми, і потім їх встановлювати. У цей момент він, природно, не звертав уваги якісь додаткові компоненти і утиліти ставляться на комп'ютер разом з інсталюється програмою ( "просто тиснув Далі - Далі - Готово").

Загалом, комп'ютер виявився заражений. Причому заражений не звичайним вірусом (точніше, не зовсім вірусом). Це, так зване, Adware - шкідливе програмне забезпечення, основною метою якого є демонстрація вам реклами різного змісту. На зараженому комп'ютері при заході на стартову сторінку браузера (наприклад, Яндекс) і на інші популярні ресурси, користувачеві демонструються рекламні банери з написом внизу "Ads by ...".

Ось лише кілька прикладів таких написів: Ads by Media Viewer, Ads by OffersWizard, Ads by BlockAndSurf, Ads by Cinema, Ads by Speed Checker, Ads by Online Browser Advertising і багато інших.

Щоб уникнути зараження комп'ютера такий шкідливою програмою необхідно дотримуватися певних запобіжних заходів:

  • Встановіть на свій комп'ютер надійний антивірус з регулярно оновлюваними антивірусними базами.
  • Завжди завантажуйте встановлюються програми з офіційних або перевірених сайтів.
  • Під час установки програм не натискайте занадто швидко кнопку "Далі", звертайте увагу на умови і угоди сторонніх розробників.
  • Якщо в ході установки вам пропонуються програми сторонніх розробників (тулбари і т.д.) - зніміть з них галочки.

Звичайно, не завжди дотримання навіть всіх цих правил гарантує вам безпеку. Буває, що ця погань все одно потрапляє на комп'ютер. Але з великою часткою впевненості можу заявити, що якби на комп'ютері клієнта з самого початку був встановлений хороший антивірус - зараження, швидше за все, вдалося б уникнути.

Тепер розповім, як я позбувся цієї зарази:

1. Перше, що потрібно зробити в такій ситуації, це перевірити, чи не встановилося чи якесь нове розширення в браузер. Я вже писав про це в статті " Як прибрати рекламу Вконтакте ".

Заходимо в браузері Mozilla Firefox в "Інструменти" - "Додатки". Тут потрібно натиснути кнопку "Відключити" навпроти підозрілого розширення. Заходимо в браузері Mozilla Firefox в Інструменти - Додатки Якщо у вас браузер Google Chrome, то натискаємо в ньому вгорі праворуч кнопку "Налагодження та управління Google Chrome" - потім "Налаштування" - зліва вибираємо пункт "Розширення". Тут відключаємо розширення, якого раніше не було (знімаємо галку "Включено").

У моєму випадку в обох браузерах були включені розширення iWebar, Shopper Pro і, якщо не помиляюся, Youtube Accelerator.

Я їх все відключив, але це не допомогло - при перезапуску браузера рекламні банери і раніше були на місці.

2. Тепер йдемо в "Панель управління" - "Програми та засоби". Тут в списку встановлених програм дивимося, чи не з'явилося щось нове (те, що ми не встановлювали). Для зручності пошуку краще впорядкувати програми за датою установки. У моєму випадку тут було кілька таких програм (частина з них відповідали назвам відключених в браузері розширень). Видаляємо їх звідси. 2 Але можливо таке, що стандартними засобами Windows видалити всі ці програми не вийде. Також після деінсталяції в системі можуть залишитися файли, папки, записи в реєстрі та інші компоненти цієї програми. Тому в даній ситуації я пропоную скористатися утилітою Revo Uninstaller .

Завантажити її ви можете з офіційного сайту (Краще скористатися професійною версією - вона 30 днів працює безкоштовно). При використанні Revo Uninstaller видаляємо наші шкідливі програми повністю, не залишаємо про них жодного запису в реєстрі.

3. Далі скористаємося ще однією доброю утилітою, яка називається AdwCleaner. Вона дозволяє позбутися від будь-якого рекламного ПО на вашому комп'ютері. До речі, вона повністю безкоштовна і не вимагає установки.

скачайте програму тут . Після цього запустіть її - натисніть кнопку "Сканувати". Після закінчення процесу сканування тиснемо кнопку "Очистити". Потім програма запропонує перезавантажити комп'ютер - погоджуємося. скачайте програму   тут

4. Швидше за все, після цього рекламні банери з написом "Ads by Sense" зникнуть з вашого браузера. Якщо раптом цього не прізошло - застосуємо наймогутніша зброя, яка є в нашому арсеналі. Скористаємося програмою Malwarebytes Anti-Malware.

Особисто я рекомендую просканувати нею ваш комп'ютер в будь-якому випадку - раптом ще залишилася якась зараза. Завантажити Malwarebytes Anti-Malware можна з офіційного сайту (Безкоштовної версії цілком вистачить).

У моєму випадку вирішальну роль у видаленні Adware з комп'ютера зіграла саме ця програма. Malwarebytes знайшла доволно пристойну кількість залишилися в системі шкідливих компонентів і знешкодила їх.

Отже, скачавши програму, встановлюємо її. Потім запускаємо. У віконці тиснемо посилання "Update Now", щоб оновити антивірусну базу програми. Потім тиснемо велику кнопку "Scan Now", щоб почати перевірку: Отже, скачавши програму, встановлюємо її По її закінченні ви побачите вікно зі списком знайдених шкідливих компонентів: Тиснемо кнопку "Apply Actions" ( "Вжити заходів"). Після очищення обов'язково перезавантажуємо комп'ютер.

Після видалення з комп'ютера усіх зловредів - можете деінсталювати Malwarebytes Anti-Malware.

Переглядів: 219 915 & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp

IRC (Internet Relay Chat)