Як готувати креативні банери для мобільного маркетингу - Netpeak Blog

 1. Навіщо потрібні особливі банери для мобільних?
 2. Що робити з картинкою?
 3. Підбирайте зображення з урахуванням цільової аудиторії
 4. експериментуйте
 5. Слідкуйте за трендами. Будьте в тренді
 6. Вивчайте активності конкурентів
 7. Що робити з текстом?
 8. Пояснюйте вигоди продукту
 9. Чи не обіцяйте то, чого насправді немає
 10. Спілкуйтеся з аудиторією на її мові
 11. Аналізуйте інтереси користувачів
 12. Використовуйте читабельні шрифти
 13. Слідкуйте за контрастом фону і тексту
 14. додаткові елементи
 15. Використовуйте Call to Action
 16. Що робити з іншими рекламними форматами?
 17. висновки

Смартфон - не просто ще один екран. Це абсолютно інше середовище онлайн-бізнесу зі своїми правилами та особливостями поведінки користувачів. Якщо ви підійшли до створення банерів для мобільної реклами так само, як до кампаній для робочого столу, і отримали нульову віддачу, - ця стаття для вас.

Навіщо потрібні особливі банери для мобільних?

За даними Google, найнижчий CPI (вартість установки додатка) демонструє тип кампаній Search (+ Play), але при цьому і охоплення цих кампаній найнижчий. На допомогу пошуковим кампаніям приходить медійна реклама, в якій CPI вище, але і охоплення користувачів значно більше.

При цьому під час ведення медійних рекламних кампаній маркетологу доводиться боротися не тільки з банерної сліпотою користувачів (що типово і для робочого столу, і для мобайла). Він стикається з завданням «зачепити» користувача за все за кілька секунд взаємодії.

Правильно приготовані мобільні банери - одне з головних умов успіху медійної реклами .

Що робити з картинкою?

Яскрава, якісна картинка повинна відразу «чіпляти» і залучати до перегляд. Врахуйте, що у вас менше часу на комунікацію з користувачем, ніж у випадку з деськтопной рекламою.

Підбирайте зображення з урахуванням цільової аудиторії

Коли ви створюєте банери для реклами продукту, пам'ятайте, хто ваша цільова аудиторія, і чим живуть ці люди. Але можна піти ще далі. Такі рекламні системи, як Google Ads, Facebook, Instagram, ВКонтакте, MyTarget, агрегує велику кількість даних про користувачів і дозволяють «нарізати» аудиторію на сегменти.

Практично для будь-якого продукту або сервісу можна використовувати вікову, гендерну і географічну сегментацію, а також вузькі таргетинги на основі інтересів користувачів. Необхідно підбирати зображення, орієнтуючись на попередньо сегментированную аудиторію, а не створювати спільні банери з креативом, який одночасно стосується всіх і нікого.

Якщо цільова аудиторією вашого додатка - переважно жінки, логічно буде розмістити смартфон з відкритим додатком в жіночій руці, а якщо чоловіки - в чоловічій.

Робота Leo Burnett для додатка Ebay

Або ось: темний джинс, шкіра, чорний iPhone і обриси автомобіля. Брутальні і зрозумілі рекламні банери, створені для чоловіків.

Брутальні і зрозумілі рекламні банери, створені для чоловіків

експериментуйте

Якщо реклама виглядає яскраво, оригінально, захоплює користувача, це однозначно успіх. Важливо не тільки донести користувачу на зрозумілій мові, що ви рекламуєте, а й обіграти рекламований продукт або послугу, виділитися з маси конкурентів.

Реклама iOS-додатки французького Canal +, спрямована на футбольних уболівальників

Потрібно чітко розуміти цілі кампанії і відштовхуватися від них при підборі банерів.

Наприклад, якщо це банер для Google Ads або Google Менеджера реклами в розмірах 300 * 50 або 320 * 50, основна мета не розкрити складний сюжет, а просто донести основний меседж.

Приклад банера розміром 300х50 для рекламної кампанії на залучення користувача

Слідкуйте за трендами. Будьте в тренді

Рік тому все цікавилися новою частиною саги «Зоряні війни». А потім слухали пісню про ЛаБут. І дивилися кіно з Дедпулу. А ще кілька місяців тому тільки дуже ледачий рекламщик не використав в банерах покемонів. Навіть WWF - Всесвітній фонд дикої природи - не залишився в стороні:

Aviasales теж молодці (в ситуації з блокуванням PornHub). Будьте як Aviasales :

Ситуативний маркетинг - зброя SMM-ника. Але що заважає використовувати його в перфоманс-маркетингу? Обмеження тільки в тому, що реагувати потрібно швидко. І розміщувати рекламні банери ... теж швидко. Інакше картинки, які так якісно (і довго) готували дизайнери, перестануть бути цікавими.

Також не варто забувати, що життя рекламного банера недовговічна. Наприклад, в Facebook банер, який ще кілька днів тому приносив відмінний результат, може раптово перестати працювати і показати результат в рази гірше. Це означає, що банери «вигоріли» - надокучили і встигли набриднути користувачам, і що їх пора замінити.

Вивчайте активності конкурентів

Завжди будьте в курсі рекламної активності своїх конкурентів. У цьому допоможе сервіс Publer , Який дозволяє моніторити рекламні пости конкурентів в соціальних мережах, таргетовану рекламу ВКонтакте і ОК (MyTarget), а також Instagram.

Якщо ви в курсі того, що роблять конкуренти, можете взяти участь у війні брендів:

Якщо ви в курсі того, що роблять конкуренти, можете взяти участь у війні брендів:

Так само легко переймати найбільш вдалі ідеї конкурентів. Використовувати чужі ідеї не так погано. Погано бути менш ефективним в маркетингової комунікації з мобільним користувачем.

Що робити з текстом?

Текст на мобільному банері повинен доповнювати зображення і при цьому бути максимально простим і зрозумілим.

Пояснюйте вигоди продукту

На ринку багато пропозицій, на перший погляд, аналогічних вашому. Доповніть зображення на банері унікальним торговим пропозицією, яке може дати користувачеві тільки ваш бізнес.

Чи не обіцяйте то, чого насправді немає

На банері написано, що ціни на чашки з єнотами починаються від $ 4,5, але насправді вони коштують від $ 45. Не треба так! Ви можете забезпечити цим високий CTR оголошення, але не високий прибуток і думка про свій бізнес.

Спілкуйтеся з аудиторією на її мові

При необхідності використовуйте сленг. З одним застереженням: потрібно обов'язково пам'ятати, кому (цільова аудиторія) і де (рекламний канал) ви показуєте рекламу. Де ця тонка грань між сміливістю і трешем?

Аналізуйте інтереси користувачів

Ви розраховували, що аудиторія вашого продукту - діти, а він виявився цікавий дорослим бородань? Що вдіяти...

Використовуйте аналітику додатки, вивчайте звіти по поточним рекламним активностей в розрізі статі, віку аудиторії, найбільш ефективних таргетинг і банерів, а потім впроваджуйте ці знання в маркетингової комунікації з новою потенційною аудиторією продукту.

Використовуйте читабельні шрифти

Класичні варіанти: Arial, Verdana, Tahoma. Правилом хорошого тону вважається використання шрифтів без зарубок.

У вас є тільки кілька секунд між Скролл користувача пальцем по екрану, щоб донести свій меседж. Так нехай текст буде не максимально красивим, а максимально читабельним.

Можна перевіряти читабельність тексту за допомогою спеціальних букмарклет .

Слідкуйте за контрастом фону і тексту

Велике стильне фото і стильна клітина. Але що за текст у верхньому рядку?

Ще приклад - один з рекламних банерів в Facebook, який розробила для клієнта Netpeak британська дизайнерська студія. Саме в цьому випадку ми рекомендували, по-перше, не розміщувати жовті елементи на жовтому тлі, а, по-друге, при виборі відтінків підкладки керуватися квітами і сполученнями, наприклад, з палітри кольорів від Google .

додаткові елементи

Додавайте логотип, іконку App Store або Google Play

Також можна додати назву самого додатка. Нехай користувачеві не доводиться розгадувати, що саме ви рекламуєте. Чим простіше і зрозуміліше банер - тим краще.

Використовуйте Call to Action

Це кнопка, повзунок, Галочка. Тобто той графічний елемент, який змусить натиснути на банер.

Що робити з іншими рекламними форматами?

Крім банерів, можна і навіть потрібно використовувати по максимуму динамічні рекламні формати - вони показують високу ефективність за рахунок інтерактивної взаємодії з користувачем. Наприклад, карусель в MyTarget, Facebook і Instagram, а також слайд-шоу і кільцева галерея в Instagram і Facebook.

Не бійтеся використовувати нові формати оголошень, які платформи тільки-тільки тестують. Рекламні системи завжди віддають їм перевагу.

Рекламні системи завжди віддають їм перевагу

Приклад кільцевої галереї музичного додатка Deezer в Facebook

Якщо ви розміщуєте слайд-шоу в Facebook, стандартні рекомендації до розміру зображення в довідці виглядають так:

Горизонтальне зображення в мобільній стрічці користувача Facebook буде невеликим:

В результаті такий формат не дуже ефективний:

Квадратне зображення буде виглядати крупніше:

У квадратних слайд-шоу в мобільному Facebook CTR вище, ніж у зображень горизонтальній орієнтації, рекомендованих довідкою Facebook. Завдяки цьому квадратні рекламні банери і слайд-шоу ефективніше. Навіть при простому оформленні такі банери краще:

висновки

Основні правила при створенні картинок для мобільних банерів:

 1. Підбирайте зображення з урахуванням цільової аудиторії.
 2. Не бійтеся експериментувати з креативом.
 3. Використовуйте ситуативний маркетинг.
 4. Вивчайте активності конкурентів за допомогою Publer.

Основні правила при створенні тексту:

 1. Пояснюйте вигоди продукту.
 2. Чи не обіцяйте то, чого насправді немає.
 3. Спілкуйтеся з аудиторією на її мові. При необхідності акуратно використовуйте сленг.
 4. Аналізуйте переваги аудиторії.
 5. Використовуйте читабельні шрифти.
 6. Слідкуйте за контрастом фону і тексту.

Також можна розміщувати логотип, іконку App Store або Google Play, CTA. Використовуйте динамічну рекламу (карусель в MyTarget, слайдшоу в Instagram і Facebook і так далі) і нові рекламні формати. Такі оголошення складніше готувати дизайнеру і трохи довше розміщувати інтернет-маркетологу, але результат того вартий.

Пам'ятайте: прагнення виділитися - похвально, але простір банера обмежена. Для банерів невеликих розмірів в Google Ads або Google Менеджері реклами важливіше точно передати основний сенс на обмеженій області, що розповісти унікальну історію.

Навіщо потрібні особливі банери для мобільних?
Що робити з картинкою?
Навіщо потрібні особливі банери для мобільних?
Що робити з картинкою?
Але що заважає використовувати його в перфоманс-маркетингу?
Що робити з текстом?
Де ця тонка грань між сміливістю і трешем?
Але що за текст у верхньому рядку?
Що робити з іншими рекламними форматами?
IRC (Internet Relay Chat)